اوکی اکسچنج

بایننس، در حال تبدیل شدن به یک موسسه نظارتی مالی

بایننس تحت بازرسی شدید آمریکا

صرافی بایننس، به عنوان یکی از صرافی های بزرگ ارز‌های دیجیتال، اعلام کرده است که در حال آماده‌سازی خود برای تغییراتی است، تا بتواند به یک موسسه نظارتی تبدیل شود. چانگ‌چنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس در این رابطه گفت که این صرافی آمادگی لازم برای هماهنگ‌سازی خود با قوانین ثبت شده توسط کشور‌های مختلف در بازار رمز ارز را دارد. ژائو در ادامه افزود:

“از آنجایی که ما یک صرافی غیرمتمرکز هستیم، به این نتیجه رسیده‌ایم که برای همکاری بهتر با موسسات نظارتی باید یک موسسه متمرکز نیز داشته باشیم.”

با ورود اتهامات جدیدی از جمله «معاملات نهانی» و «دستکاری بازار» به پرونده صرافی بایننس، تحقیقات از این صرافی وارد ابعاد جدید و جدی‌تری شده است. به گزارش وبسایت coindesk، بلومبرگ روز جمعه در گزارشی از ورود اتهامات جدیدی از جمله معاملات نهانی (insider trading) و دستکاری بازار به پرونده بایننس، بزرگ‌ترین صرافی‌ رمز ارز جهان، توسط مقامات ایالات متحده آمریکا خبر داد.

معاملات نهانی به خرید و فروش‌های داخلی اطلاق می‌شود که در آن با استفاده از رابطه‌ها و اطلاعاتی که در دسترس عموم قرار ندارد، به خرید و فروش کالا یا سهام پرداخته می‌شود. بلومبرگ در ادامه اعلام کرد کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) شروع به فراخوانی شاهدان احتمالی کرده است. این موضوع می‌تواند جدی تر از تحقیقات قبلی باشد. همان تحقیقاتی که مقامات بایننس در گزارش‌های قبلی آن را پرس‌و جویی با همکاری کامل این شرکت اعلام کرده بودند. بایننس پیش از این با تحقیقات وزارت دادگستری و سازمان خدمات درآمدهای داخلی آمریکا (IRS) مواجه شده است. گفته می‌شود این تحقیقات بیشتر بر روی ادعاهای مالیاتی و پولشویی متمرکز شده است.

صرافی بایننس ادعای دستکاری بازار ارزهای دیجیتال را رد کرد

بنا به گزارش‌های قبلی، کمیسیون معاملات آتی کالا به دلیل آنکه بایننس به کاربران آمریکایی اجازه داده است بدون نظارت این نهاد به معامله محصولات مشتقه بپردازند، این صرافی را مورد تحقیق قرار داده است. یک سخنگوی بایننس به کوین‌دسک گفته است این صرافی رمز ارز قوانین سختگیرانه‌ای در خصوص معاملات نهانی (Insider trading) دارد.

این سخنگو در بیانیه خود نوشته است:

بررسی و تحقیقات تیم امنیتی ما در خصوص کسانی که در این رفتار دست داشته‌اند یک روند طولانی است و حداقل پیامد آن، خاتمه سریع همکاری با آنان خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون معاملات آتی کالا از هرگونه اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده است. به نظر شما آیا اتهام دستکاری بازار و معاملات نهانی صرافی بایننس می‌تواند صحت داشته باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست