اوکی اکسچنج

لیست صرافی‌های معتبر ارائه دهنده ارز دیجیتال رایگان

ارز دیجیتال رایگان

با گسترش فناوری ارزهای دیجیتال، برخی از صرافی ‌ها به منظور جلب توجه کاربران و جذب مشتریان جدید، به راه‌اندازی کمپین ‌هایی پرداخته‌اند که در آنها ارز دیجیتال رایگان به کاربران ارائه می دهند. این تازه‌ترین روش در عرصه ارزهای دیجیتال، باعث شده تا مفهومی جدید از صرافی‌ ها به وجود آید که ارزهای دیجیتال رایگان را در اختیار کاربران قرار می ‌دهند.

این جوایز در ازای در ازای ثبت نام، تکمیل فرایند احراز هویت، انجام اولین تراکنش و معرفی دوستان به کاربران ارائه می شود. در ادامه با نحوه اعطای جوایز و انواع ان آشنا می شویم.

لیست صرافی‌هایی که ارز دیجیتال رایگان می‌دهند

در جدول زیر لیستی از صرافی‌های خارجی و ایرانی آورده شده است که به ارائه جایزه احراز هویت به کاربران می‌پردازد در نظر داشته باشید این لیست بر اساس کمپین‌های فعال صرافی‌های مختلف به روز رسانی می‌شود.

نام صرافی ارز دیجیتال لینک دریافت ارز دیجیتال رایگان جایزه احراز هویت  تاریخ اعتبار لینک 
صرافی آبان تتر دریافت جایزه ۳ هزار ساتوشی تا ۱۲دی ۱۴۰۲
صرافی والکس دریافت جایزه
صرافی تبدیل دریافت جایزه ۲۰۰ میلیون بیبی‌دوج همیشه هست
صرافی نوبیتکس دریافت جایزه  ۳۰ درصد کارمزد معاملات کاربر ذکر نشده
صرافی بینگ ایکس دریافت جایزه  به حجم معاملات بستگی دارد همیشه هست
نات کوین استخراج نات کوین

چرا صرافی‌ها ارز دیجیتال رایگان می‌دهند؟

با گسترش علاقه‌مندی و افزایش تعداد کاربران در بازار ارزهای دیجیتال تعداد زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی شروع به فعالیت و ارائه خدمات به کابران کرده‌اند. صرافی‌های ارز دیجیتال از روش‌های متفاوتی برای رقابت با یکدیگر استفاده می‌کنند یکی از این روش‌ها ارائه پاداش پس از احراز هویت است. کاربرانی که در این کمپین‌ها شرکت می‌کنند می‌توانند ارز دیجیتال رایگان دریافت کنند. چگونگی دریافت و مقدار آن بستگی به صرافی مورد نظر دارد که در صورت ابهام می‌توانید با پشتیبانی و یا چت زنده صرافی در ارتباط باشید.

برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال به صورت رایگان مقداری از ارزهای دیجیتال را به کاربران جدید اهدا می‌کنند. این اهدای ارز دیجیتال به صورت تبلیغاتی صورت می‌گیرد تا کاربران جدید را به صرافی جذب کند. با این حال، مقدار ارز دیجیتالی که به صورت رایگان اهدا می‌شود، معمولاً خیلی کم است و نمی‌تواند به عنوان منبع اصلی درآمد برای افراد باشد.

آیا دریافت ارزدیجیتال رایگان واقعی است؟

با وجود انبوه صرافی هایی که وعده ارائه ارز دیجیتال رایگان را می دهند و اغلب کاربران ناآگاه و مبتدی را برای سوء استفاده و کلاهبرداری هدف قرار می دهند، باید گفت که بله، در بسیاری از موارد دریافت ارز رایگان واقعی است. در حال حاضر، اهدای ارز رایگان به کاربران به عنوان یک راه تبلیغاتی و جذب مخاطبان توسط صرافی‌ های رمز ارز به کار گرفته می ‌شود. اما قبل از شرکت در فرآیند دریافت ارز دیجیتال رایگان، باید از صحت و معتبر بودن هر پروژه اطمینان حاصل کنید.

دریافت ارز دیجیتال رایگان در برخی موارد ممکن است واقعی باشد، اما این امر بسته به شرایط و منابعی که این ارزها از آن تامین می شوند، متغیر است. برخی صرافی های جایزه دار ممکن است ارزهای دیجیتال را به عنوان بونوس یا تشویق برای مشارکت در فعالیت ‌های خاصی ارائه دهند. به علاوه، برخی ارزهای دیجیتال در ابتدا، به منظور جذب کاربران و افزایش شهرت، به صورت رایگان توزیع می‌ شوند.

اما باید به این نکته توجه داشت که اغلب دریافت رمز ارز دیجیتال رایگان خطراتی نیز به همراه دارد. زیرا در این زمینه کلاهبرداری های بسیاری شده است، بنابراین در زمان کار با صرافی هایی که پاداش می دهند، باید دقت بیشتری داشته باشید. بهتر است قبل از انتخاب صرافی، در مور آن تحقیق کرده و به دقت شرایط و مشخصات آنها را مورد ارزیابی قرار دهید تا از امنیت و واقعی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

برای دریافت رمز ارز رایگان چه کنیم؟

برای دریافت ارز دیجیتال رایگان از طریق جایزه احراز هویت می‌توانید در صرافی‌های ارز دیجیتالی که جایزه احراز هویت برای کاربرانشان در نظر گرفته‌اند ثبت نام و احراز هویت کنید و یا می‌توانید با معرفی دوستانتان از صرافی‌های ارز دیجیتال پاداش دریافت کنید از محبوب‌ترین صرافی‌ها برای دریافت پاداش معرفی دوستان می‌توان به کوکوین، صرافی ال بانک و کوین تایگر اشاره کرد.

محدودیت‌های دریافت ارز دیجیتال رایگان از صرافی ها

محدودیت‌های دریافت کریپتوکارنسی رایگان از صرافی‌ها

با توجه به رقابت بین صرافی‌های ارز دیجیتال برای جذب مشتریان، برخی از صرافی‌ها ارز دیجیتال رایگان به کاربران خود اختصاص می‌دهند. اما همانطور که گفته شد، باید توجه داشت که دریافت ارزدیجیتال رایگان همراه با شرایط و محدودیت‌های خاصی می‌آید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود:

 1. شرایط ثبت نام: برخی از صرافی‌ها، برای دریافت رمز ارز رایگان، از کاربران خود می‌خواهند که ثبت نام کنند و اطلاعات شخصی خود را ارائه دهند. برای اطمینان از امنیت اطلاعات شخصی، بهتر است صرافی‌هایی را انتخاب کنید که از روش‌های امنیتی مانند رمزنگاری داده‌ها استفاده می‌کنند.
 2. محدودیت‌های زمانی: برخی صرافی‌ها، محدودیت زمانی برای دریافت ارز دیجیتال رایگان تعیین می‌کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک صرافی برای دریافت ارز رایگان، از کاربران خود بخواهد که ظرف ۲۴ ساعت پس از ثبت نام، درخواست دریافت ارز را ارسال کنند.
 3. محدودیت‌های مقداری: برخی صرافی‌ها، برای دریافت رمز ارز رایگان، محدودیت‌های مقداری را تعیین می‌کنند. به عنوان مثال، یک صرافی ممکن است فقط به کاربرانی که حداقل یک بار تراکنش با مبلغ خاصی داشته‌اند، ارز رایگان اختصاص دهد.
 4. شرایط استفاده از ارز دیجیتال رایگان: برخی صرافی‌ها، برای استفاده از ارزدیجیتال رایگان، شرایط خاصی را تعیین می‌کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک صرافی فقط اجازه خرید ارز دیجیتال را با استفاده از ارز رایگان بدهد و اجازه فروش ارز رایگان را ندهد.
 5. تعیین محدودیت‌های قابل تبدیل: برخی صرافی‌ها، برای جلوگیری از سوء استفاده، محدودیت‌های قابل تبدیل برای ارز دیجیتال رایگان تعیین می‌کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک صرافی برای دریافت رمز ارز رایگان، محدودیتی برای تبدیل آن به پول فیات (مانند دلار یا یورو) تعیین کند.
 6. محدودیت‌های جغرافیایی: برخی صرافی‌ها، برای دریافت کریپتوکارنسی رایگان، محدودیت‌های جغرافیایی را تعیین می‌کنند. به عنوان مثال، یک صرافی ممکن است فقط به کاربرانی در یک کشور خاص کریپتوکارنسی رایگان اختصاص دهد.
 7. شرایط و محدودیت‌های بیشتر: همچنین، برخی صرافی‌ها ممکن است شرایط و محدودیت‌های بیشتری برای دریافت رمز ارز رایگان تعیین کنند، مانند تعیین حداقل سن یا شرایط خاصی برای ثبت نام.

به طور کلی، برای دریافت ارزدیجیتال رایگان از صرافی‌ها، بهتر است قبل از ثبت نام، شرایط و محدودیت‌های مربوط به دریافت و استفاده از ارز رایگان را با دقت مطالعه کنید. همچنین، باید به این نکته توجه داشت که دریافت ارز دیجیتال رایگان تنها یکی از عوامل در انتخاب صرافی مناسب نیست و باید برای انتخاب صرافی، موارد دیگری مانند امنیت، کارمزد، حداقل سپرده و سایر شرایط مربوط به تراکنش‌ها را نیز مدنظر قرار دهید.

نحوه دریافت کریپتو کارنسی رایگان

نحوه دریافت ارز دیجیتال رایگان

هر یک از صرافی که ارز رایگان میدهند، پس از انجام یک سری مراحل، جوایز مشخص شده را به شما اهدا خواهند کرد. در بیشتر موارد، پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام یا ارائه برخی از اطلاعات اولیه هویتی، جوایز اعلام شده به کیف پول مرتبط با آن ارز در حساب کاربری شما واریز می ‌شود. پس از اضافه شدن هدیه ارز دیجیتال رایگان به کیف پول صرافی شما، می ‌توانید آن را در همان صرافی به فروش برسانید یا آن را برداشت کنید.

شایان ذکر است در برخی موارد ممکن است مبلغ هدیه کمتر از حداقل سقف برداشت باشد و یا با در نظر گرفتن هزینه های شبکه، برداشت آن مقرون به صرفه نباشد. در چنین مواردی، می ‌توانید مقدار مشخصی فیات یا ارز دیجیتال را واریز کنید تا به حداقل مبلغ برداشت هدیه دریافتی برسید. همچنین می ‌توانید بدون توجه به برداشت، ارز دیجیتال را در کیف پول اختصاصی خود نگه دارید.

دریافت ارز دیجیتال رایگان ممکن است از طریق روش‌ های مختلف انجام شود. این موارد به شرایط و منابع مختلفی بستگی دارد. در زیر نمونه‌ هایی از نحوه دریافت کریپتوکارنسی رایگان را بیان می کنیم:

 • توزیع اولیه رمزارزها (ICO یا Initial Coin Offering): برخی پروژه‌های جدید در زمینه ارزهای دیجیتال، در ابتدای فعالیت‌ های خود اقدام به توزیع رمزارزهای رایگان به عنوان جایزه برای مشارکت‌کنندگان می ‌کنند.
 • توزیع توکن‌ ها: توکن ‌های دیجیتال در پروژه‌ های مختلف ممکن است به عنوان جایزه برای انجام فعالیت‌ های خاصی (مانند پاسخگویی به نظرسنجی‌ها، اشتراک گذاری محتوا، معرفی دوستان و غیره) به کاربران تعلق گیرد.
 • رقابت‌ ها و جوایز: برخی از صرافی ها ممکن است مسابقات یا رقابت‌ هایی برگزار کنند که در صورت پیروزی، ارزهای دیجیتال رایگان به برندگان ارائه دهند.
 • کمپین ‌های تبلیغاتی: برخی از صرافی ها ارز دیجیتال رایگان را به عنوان جایزه در کمپین‌ های تبلیغاتی یا با انجام وظایف مشخص مانند دنبال کردن صفحه‌ های اجتماعی یا تبلیغات، به مشتریان خود ارائه می دهند.
 • ایردراپ‌ها (Airdrops): در ایردراپ‌ ها، ارزهای دیجیتال به طور رایگان و بدون نیاز به خرید یا مشارکت مستقیم از طریق کیف‌ های رمز ارز توزیع می‌ شوند. این نوع از ارائه جایزه رایگان، در دسته کیف پول هایی که ارز رایگان میدهند، قرار می گیرند.

لطفاً توجه داشته باشید که در همه موارد، برای اطمینان از واقعیت و امنیت معاملات، بهتر است از منابع و پروژه‌ های معتبر استفاده کنید و از اشتراک اطلاعات حساس خود پرهیز کنید.

در مقابل دریافت ارزهای دیجیتال رایگان، چکار باید انجام داد؟

اکثر صرافی ‌های ارزهای دیجیتال به منظور فعالیت‌ های مختلف مانند پاداش ثبت نام صرافی ایرانی، تکمیل مراحل احراز هویت، انجام اولین خرید و فروش، شرکت در اولین معامله، دعوت از دوستان و کارهایی از این قبیل، به کاربران خود به عنوان جایزه صرافی، رمز ارز رایگان ارائه می دهند.

همچنین، مهم است به این نکته توجه کنید که برخی از صرافی های ناامن ممکن است از عناوینی مثل دریافت ارزهای دیجیتال رایگان از کاربران تازه کار، کلاهبرداری کنند. این صرافی ها ممکن است از شما درخواست کنند که در ابتدا مقداری از ارزهای دیجیتال را به یک آدرس خاص واریز کنید و سپس به عنوان پاداش و سود مقداری از ارزها را به شما ارائه دهند.

لازم به ذکر است که اگر در زمان ثبت نام در صرافی های جایزه دار، از شما هرگونه درخواست واریز خارج از روال معمول شد، باید به صرافی شک کنید. بنابراین قبل از انتخاب، حتما از معتبر و امن بودن صرافی اطمینان حاصل کنید.

نکات کلیدی در انتخاب صرافی ارائه دهنده ارز دیجیتال رایگان

همان طور که در مطالب بالا نیز گفته شد قبل از شرکت در هر نوع فعالیتی که منجر به دریافت ارزهای دیجیتال رایگان می ‌شود، حتماً در مورد پروژه، صرافی یا منبع مربوطه تحقیق کنید. اطمینان حاصل کنید که منبع معتبر و امن است و اطلاعات کافی در دسترس شم قرار دارد.

همچنین هنگامی که از شما درخواست می ‌شود اطلاعات شخصی یا حساس خود را در ازای دریافت ارزدیجیتال رایگان ارائه دهید، بسیار احتیاط کنید. مطمئن شوید که اطلاعات شما به منابع معتبر منتقل شده و از کلاهبرداری جلوگیری می ‌شود. اگر ارزهای دیجیتال رایگان را دریافت کردید، از کیف‌ های رمز ارز امن برای نگهداری از آنها استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که کیف‌ های دیجیتالی که استفاده می‌ کنید، امکانات امنیتی لازم را دارند و محافظت از ارزهای دیجیتال شما را تضمین می‌ کنند.

علاوه بر این همیشه به مخاطرات مرتبط با دریافت رمز ارز رایگان توجه کنید. ممکن است صرافی ها یا منابعی که این ارزها را توزیع می ‌کنند، دارای مخاطرات امنیتی و عدم پایداری باشند. در نظر داشته باشید که ارزهای دیجیتال دارای قیمت ناپایداری هستند و احتمال افت و صعود قیمت دارند. به طور کلی اگر قصد دارید ارزهای دیجیتال را نگهداری و یا با آنها سرمایه‌گذاری کنید، نوسانات قیمت رمز ارزها را در نظر بگیرید.

آیا با دریافت رمز ارز رایگان می توان درآمد کسب کرد؟

به طور کلی، مقدار ارز دیجیتال رایگان ارائه شده توسط صرافی‌ های جایزه دار آن قدر نیست که به چشم یک منبع درآمد به آن نگاه شود. علاوه بر این، بیشتر این پاداش‌ ها، پاداش‌ های یک‌بار دریافتی برای اقداماتی مانند جایزه ثبت نام صرافی، تکمیل تأیید هویت، اولین واریزی و اولین خرید است. بنابراین نمی ‌توان آن را به‌عنوان روش کسب درآمد با نرخ ثابت در نظر گرفت.

با این حال، از طریق برنامه‌ریزی مناسب و فعالیت در چندین صرافی، می ‌توان با این روش، به طور موقت درآمد قابل توجهی ایجاد کرد. همچنین، با استفاده از برنامه‌ های معرفی دوستان به صرافی ‌های مختلف، می ‌توانید مقداری درآمد کسب کنید.

استخراج رایگان نات کوین

ارز دیجیتال نات کوین (Notcoin) رمز ارز جدیدی است که در اواخر سال ۲۰۲۳ توسط تلگرام و پاول دوروف، بنیانگذار این شبکه اجتماعی، معرفی شد. این ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین (Blockchain) تون کوین تلگرام (TON) است و به میم کوین تلگرام شناخته می شود که در حال حاضر می توانید آن را به صورت رایگان از طریق ربات تلگرامی نات کوین notcoin_bot@ استخراج کنید.

 

جمع بندی

به طور کلی ارز دیجیتال رایگان یک فرصت جذاب برای کاربران است تا با شرکت در فعالیت‌ های مختلف، به صورت رایگان ارزهای دیجیتال دریافت کنند. با این حال، توجه به اعتبار پروژه‌ها و صرافی‌ها بسیار حائز اهمیت است. پیش از شرکت در هر پروژه، حتماً از منابع معتبر و اطلاعات رسمی استفاده کنید و از ورود به پروژه‌های تقلبی و کلاهبرداری بپرهیزید.

همچنین باید به مقدار حداقل برداشت و هزینه ‌های مرتبط با تراکنش ‌ها توجه داشته باشید تا به بهترین شکل از این فرصت استفاده کنید. ارز دیجیتال رایگان می ‌تواند یک ابزار مفید برای افزایش تجربه در دنیای ارزهای دیجیتال باشد، اما همواره احتیاط و کسب اطلاعات کافی از مهم ترین اقدامات در این زمینه است.

روش‌های گوناگونی برای کسب درآمد رایگان از ارزهای دیجیتال مانند؛ بازدید از وبسایت‌ها و بازی‌های مختلف علاوه بر جایزه احراز هویت وجود دارد که استفاده از آن‌ها به علت وقت‌گیر بودن در مقابل دریافت اندکی ارزدیجیتال توصیه نمی‌شود. بهتر آن است با کسب دانش با ترید و نگهداری ارز دیجیتال از این راه کسب درآمد کنید. برای کسب اطلاعات و اخبار به روز در این حوزه می‌توانید کانال تلگرام ارزتودی را دنبال کنید.

سوالات متداول

منظور از ارز دیجیتال رایگان چیست؟

وقتی ارز رایگان داده می ‌شود، به معنی این است که صرافی ‌ها یا پروژه‌های مختلف به کاربران ارزهای دیجیتال به عنوان جایزه یا هدیه ارائه می ‌دهند، بدون اینکه کاربران نیاز به خرید یا پرداخت هزینه‌ای داشته باشند.

چرا صرافی ‌ها رمزارز رایگان به کاربران می‌ دهند؟

دلایل مختلفی می ‌تواند برای این کار وجود داشته باشد که شامل تبلیغات و جذب مشتری، ارتقاء شناختگری برند صرافی، جلب توجه به پروژه‌ های جدید، و همچنین ترویج استفاده از ارزهای دیجیتال است.

آیا ارز دیجیتال رایگان واقعی است؟

بله، در بسیاری از موارد رمز ارز رایگان واقعی است. اما حتماً باید از صحت و معتبر بودن پروژه یا صرافی اطمینان حاصل کرده و از پروژه‌های کلاهبرداری و تقلبی خودداری کنید.

چطور می‌ توان رمز ارز رایگان دریافت کرد؟

برخی از راه‌های معمول برای دریافت ارزدیجیتال رایگان شامل ثبت نام در صرافی، تکمیل مراحل احراز هویت، انجام تراکنش ‌ها، معرفی دوستان و مشارکت در فعالیت ‌های خاص است.

آیا پروژه‌ های دریافت ارز دیجیتال رایگان معتبر هستند؟

بله، برخی از پروژه‌ها و صرافی‌ها معتبر و جدی هستند. اما باید دقت کنید که پروژه‌های کلاهبرداری نیز وجود دارند. قبل از شرکت در هر پروژه دریافت ارزدیجیتال رایگان، اطمینان حاصل کنید که از منابع معتبر و اطلاعات رسمی استفاده می‌کنید.

آیا هزینه‌ای برای دریافت کریپتوکارنسی رایگان وجود دارد؟

در اکثر موارد، دریافت ارز دیجیتال رایگان بدون هزینه انجام می ‌شود. اما در برخی موارد ممکن است هزینه ‌های شبکه یا کارمزدی برای برداشت یا تراکنش ‌ها وجود داشته باشد.

آیا ارز دیجیتال هدیه‌ای که داده شده، قابل برداشت است؟

برداشت جایزه صرافی به مقدار کریپتوکارنسی هدیه و سقف برداشت صرافی بستگی دارد. اگر سقف برداشت با مقدار ارز رایگان یکی باشد، قابل برداشت است. همچنین می توانید رمز ارز خود را به ریال تبدیل کرده و سپس برداشت کنید. برای مجاز کردن سقف برداشت می توانید ارز دیجیتال هدیه خود را در کیف پول خود نگهداشته و یا با واریز آن به کیف پول، مقدار آن را به سقف برداشت صرافی کاهش داده و سپس آن را برداشت کنید.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۳/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱۶ دیدگاه

۱۶ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست