اوکی اکسچنج

تحلیل تکنیکال بیت کوین و علت ریزش آن به سطح ۲۳۰۰۰ دلار (۶ اسفند)

همانطور که در تحلیل تکنیکال قبلی بیت کوین در کانال تلگرام ارزتودی اشاره کردیم؛ فروشندگان قیمت بیت کوین را پس از برخورد به سطح ۲۵۲۰۰ دلار به سطوح پایین‌تری هدایت کردند. خریداران نیز پس از ۳ بار متوالی تلاش کردند تا از این سطح مقاومتی (۲۵۲۰۰ دلار) بسیار قوی بیت کوین عبور کنند، این تلاش‌های ناموفق خریداران باعث تشکیل الگوی سقف سه قلو (Triple Top) شد. الگوی سقف سه قلو به‌عنوان یک الگوی بازگشتی، پایان‌دهنده روند صعودی و شروع‌کننده یک روند نزولی است به همین دلیل به آن الگوی نزولی‌کننده نیز گفته می‌شود.

بنابراین دلیل ریزش بیت کوین در تایم فریم روزانه تا ۲۳۰۰۰ دلار می‌تواند ایجاد این سقف سه قلو (Triple Top) باشد. اما نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد این است که در بالای این سقف سه قلو، نقدینگی (Liquidity) بسیار زیادی وجود دارد. قطعا قیمت با جمع کردن این نقدینگی در بالای این سه سقف (Triple Top) مجددا دچار اصلاح قیمت می‌شود.

هم اکنون قیمت بیت کوین در حدود ۲۳۰۰۰ دلار معامله می‌شود و در حال پر کردن ناحیه (FVG) است؛ FVG یا Fair Value Gap نواحی هستند که پس از ریزش یا پامپ قیمت به وجود می‌آیند این نواحی زمانی ایجاد می‌شود که بدنه کندل با کندل قبلی و بعدی خود همپوشانی نداشته باشد. همچنین این نواحی می‌توانند قیمت را مانند یک آهن‌ربا به خود جذب کنند.

بنابراین انتهای این ناحیه FVG در تایم فریم روزانه، ۲۲۳۱۳ دلار است. که پیش بینی می‌شود اولین تارگت ریزش بیت کوین همین ناحیه (۲۲۳۱۳ دلار) باشد. 

نکته: همیشه قیمت به سقف یا کف کندل قبلی هفتگی خود واکنش نشان می‌دهد. این واکنش می‌تواند حتی کوچک باشد. در حال حاضر کف کندل قبلی بیت کوین در تایم فریم هفتگی سطح ۲۱۳۶۰ دلار است که می‌تواند به عنوان یک حمایت نیز عمل کند؛ بنابراین تارگت دوم ریزش بیت کوین می‌تواند همین ناحیه ۲۱۳۶۰ دلار باشد.

سطوح ۲۱۵۰۰ دلار تا ۲۰۴۰۰ دلار ناحیه حمایتی مهمی برای این رمز ارز بزرگ محسوب می‌شود. کف این ناحیه حمایتی ۲۰۴۰۰ دلار، به عنوان یک کف (Strong Pivot) در نظر گرفته می‌شود؛ کف قوی زمانی ایجاد می‌شود که باعث شکل گیری سقف بالاتری شده باشد.

بنابراین در صورت از دست رفتن این کف (۲۰۴۰۰ دلار)، بیت کوین دچار فشار فروش شدید قرار خواهد گرفت. 

نکته: این تحلیل صرفا به جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی جزئیات مربوط به ارزدیجیتال BTC در ۶ اسفند ماه ۱۴۰۱ می‌توانید به اکانت Trading View ارزتودی مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست