اوکی اکسچنج

تحلیل تکنیکال رمز ارز بایننس کوین (BNB) در ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱

Analysis-technical-BNB-Daily-10-dey-1401

تحلیل تکنیکال رمزارز بایننس (BNB) در تایم فریم روزانه

همانطور که مشاهده می‌کنید در تایم فریم روزانه (Daily) روند بایننس کوین (BNB) نزولی است. اگر به سمت چپ نمودار توجه کنید، متوجه می‌شوید که کفی پایین‌تر از کف قبلی خود شکل داده است، به این اتفاق یک تغییر ماهیت (CHOCH) می‌گویند.
نکته: برای موفقیت بیشتر در معاملات ابتدا روند حرکتی رمز ارز را در تایم فریم بالا پیدا کنید، سپس سعی کنید در جهت روند ترید کنید. این کار باعث می‌شود تا درصد برد شما بیشتر شود. دلیل آن هم این است که مثلا در روند نزولی تعداد معامله‌گرهای بلندمدت، سوئینگ و حتی کوتاه‌مدت که پوزیشن فروش (SELL) باز کرده‌اند بیشتر از معامله‌گرهایی است که وارد پوزیشن خرید (BUY) شده‌اند.

همچنین در سمت چپ نمودار شاهد یک الگوی دابل تاپ (Double Top) هستید، الگوی دابل تاپ یا دو قله یک الگوی بازگشتی (Reversal pattern) است، این الگو در پایان روند موجود در چارت ظاهر می‌شود و مسیر حرکت چارت را معکوس می‌کند.
نکته طلایی که وجود دارد این است که همیشه بالای الگوی دو قله (Double Top) یا پایین الگو دو دره (Double Bottom) نقدینگی‌های بسیار زیاد، حدضرر (Stop Loss) معامله‌گرها و سفارش‌های (Limit Order) آن‌ها است. بنابراین نهنگ‌ها برای اینکه سفارشات خود را تکمیل کنند قیمت را به جایی که نقدینگی بیشتری است می‌رسانند.
سعی کردم خیلی ساده و روان ماهیت کلی بازارهای مالی را توضیح بدهم، بعد از الگوی دابل تاپ نهنگ‌ها برای جمع کردن نقدینگی و فعال کردن حدضررهای معامله گرهای خرد، قیمت را تا ناحیه مقاومتی ۳۹۸ دلار رساندند (Liquidity) و سپس قیمت دچار ریزش شدید شد. همانطور این اتفاق بعد از تشکیل دو دره یا دابل باتم (Double bottom) نیز رخ داده و قیمت پامپ شده است.
بنابراین اگر به سمت چپ نمودار توجه کنید یک الگوی دابل باتم (Double Bottom) شکل گرفته است، که پیشبینی می‌شود قیمت به دایره زرد رنگ (Liquidity) که در محدوده ۲۰۰ دلار تا ۱۸۵ دلار (Demand zone) واکنش نشان دهد و مجددا قیمت پامپ شود.

نکته: این تحلیل صرفا به جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی جزئیات مربوط به ارزدیجیتال BNB در ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱ می‌توانید به اکانت Trading view ارزتودی مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست