اوکی اکسچنج

تحلیل قیمت بیت کوین در آگوست ۲۰۲۱؛ بیت کوین وارد پولبک کوتاه‌مدت می‌شود!

تحلیل قیمت بیت کوین در شهریور 1400

با توجه به تغییرات شدید قیمت رمزارز بیت کوین در روزهای گذشته، این سوال مطرح می‌شود، کدام سطوح حمایتی کلیدی باید حفظ شوند؟ پس از آنکه بیت کوین به قیمت ۵۰۵۰۰ دلار رسید، ساختار تکنیکال کوتاه‌مدت کمی نزولی شد و نمودار روزانه و ۴ ساعته روند نزولی به خود گرفت. با توجه به افزایش بیش از ۷۲ درصدی بیت‌کوین از ۲۹.۲ هزار دلار به سطح ۵۰.۵ هزار دلاری در طی ۵ هفته، مشاهده یک پولبک در کوتاه‌مدت بسیار مفید است. هدف بریک‌اوت از دامنه معاملاتی ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار بین ۵۰ تا ۵۲ هزار دلار است و بیت کوین را برای یک دوره اصلاح کوتاه‌ مدت قبل از حرکت بزرگ بعدی خود به‌خوبی آماده می‌کند.

مشاهدهقیمت لحظه ای بیت کوین

ناحیه حمایتی حیاتی باید حفظ شود

قیمت بیت کوین زیر حمایت کوتاه مدت ۴۸.۱ هزار دلار بسته شد که نشان‌دهنده ریسک افت قیمت در چند روز آینده است. سطح حمایتی بعدی که گاوها باید از آن محافظت کنند میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۴۶۰۰۰ دلار است. این اتفاق برای گاوها بسیار مهم است زیرا قیمت بیت کوین هنوز در فاز تأیید تداوم بازار صعودی است. در این هفته بسیار مهم است که از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (بسته شدن هفتگی) محافظت شود و ایدئال این است که بیت‌کوین سومین کلوز هفتگی خود را بالای میانگین متحرک ۲۱ هفته‌ای و ۲۰۰ روزه ثبت کند.

ناحیه حمایتی حیاتی باید حفظ شود

اگر ارز دیجیتال بیت کوین بتواند ناحیه سبز بین ۴۸.۱۰۰ هزار دلار تا ۴۶۰۰۰ هزار دلار را حفظ کند، می‌تواند باری دیگر شانس خود را برای شکستن مقاومت ۵۰ هزار دلار امتحان کند. اگر این رمزارز برای حفظ میانگین ۲۰۰ روزه تقلا کند، می‌توانیم انتظار افت قیمت تا ۴۳۹۰۰ دلار الی ۴۲۰۰۰ دلار را داشته باشیم. کلوز بیت کوین زیر میانگین ۲۰۰ روزه، باعث نزولی شدن تکنیکال‌ و تضعیف ساختار قیمت می‌شود.

احتیاط در کوتاه مدت

معیارهای درون‌زنجیره‌ای کوتاه مدت حاکی از نیاز به احتیاط در بازار است، به خصوص پس از آنکه سومین نهنگ بزرگ بازار مبلغ ۱۵۰۰ BTC را به صرافی کوین بیس انتقال داد و میزان برداشت سود توسط هولدرهای بلندمدتِ به میزان جزئی افزایش یافت.

ورود ۱۵۰۰ BTC به صرافی توسط سومین نهنگ بزرگ نباید نگران‌کننده باشد، زیرا او هنوز %۹۳.۵ از کل اندوخته‌های بیت‌کوین خود را نگه داشته است. خریدهای قبلی او بین ۴۸ تا ۵۳ هزار دلار انجام شده است، بنابراین ممکن است او مقدار ناچیزی از سود خود را برداشت کرده باشد یا بیت کوین‌های خود را برای خرید آلت کوین‌ها به فروش رسانده باشد.

احتیاط در کوتاه مدت

تاکنون، میزان فروش هولدرهای بلندمدت به‌هیچ‌وجه به سطح آن در بازار نزولی ۲۰۱۸ نزدیک نیست. فقط تداوم شدید این روند نگران‌کننده خواهد بود. در حال حاضر تعجب‌آور نیست که پس از یک صعود ۷۲ درصدی شاهد فروش توسط نهنگ‌ها باشیم.

علاوه بر این، عرضه در بازار توسط خریداران بزرگ جذب می‌شود. به‌رغم یک افت ۳.۶ درصدی و افزایش فروش توسط هولدرهای بلندمدت، امروز کوین‌بیس خروج خالص ۹۴۰ واحد بیت‌کوین را ثبت کرد. قابل توجه است که خروجی کوین‌بیس ۲۳۹۹ BTC و ورود‌ی آن ۱۴۵۹ واحد BTC بود که نشان می دهد یک خریدار بزرگ آمریکایی برای خرید در کف قیمت وارد عمل شده است.

آنالیز قیمت بیت کوین

در حالت ایدئال، گاوها باید به هر قیمتی با محافظت از سطح ۴۶ هزار دلار از این سناریو جلوگیری کنند و باری دیگر برای شکستن مقاومت ۵۰ هزار دلار تلاش کنند. تاکنون، عرضه توسط خریداران جذب شده است و با جذب کامل عرضه، شکستن مقاومت ۵۰ هزار دلار بسیار ساده‌تر خواهد شد.

ادامه ذخیره سازی: خرید بیشتر بیت کوین توسط شرکت میکرواستراتژی

در کوتاه‌مدت، ممکن است نمودارها وضعیت ایدئالی نداشته باشند، اما گاوهای بیت‌کوین خرید ۳۹۰۷ بیت‌کوین با متوسط قیمت ۴۵۲۰۰ دلار توسط مایکل سیلور مدیرعامل میکرواستراتژی را جشن گرفتند. این شرکت در حال حاضر ۱۰۸،۹۹۲ بیت‌کوین دارد که کمی بیشتر از ۰.۵ درصد از کل عرضه را تشکیل می‌دهد.

همان‌طور که گزارش کردیم، بازگشت بیت کوین به ۴۴۰۰۰ دلار در هفته گذشته منجر به جریان خروج ثابتی از صرافی‌های ارز دیجیتال شد که احتمالاً به خرید ۱۷۷ میلیون دلاری شرکت میکرواستراتژی مرتبط بوده است.

ذینفعان بازار BTC را به دقت دنبال می‌کنند تا ببینند آیا قیمت می‌تواند میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را حفظ کند یا خیر. تاکنون، معیارهای بلاکچین حاکی از انباشت مداوم و خروجی های بزرگ از کوین‌بیس است که برای بیت‌کوین مطلوب به نظر می رسد.

باید منتظر ماند و دید که آیا قیمت بیت کوین می‌تواند حمایت مهم خود در ۴۶ هزار دلار را حفظ کند یا خیر. به طور کلی، علیرغم تضعیف تکنیکال کوتاه‌مدت، چشم انداز میان مدت و بلندمدت بیت کوین با توجه به بهبود فاندامنتال‌ها و معیارهای روی شبکه بلاک چین مثبت باقی مانده است.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست