اوکی اکسچنج

اینستاگرام ارز تودی

تحلیل قیمت بیت کوین (₿) در نوامبر 2021

تحلیل قیمت بیت کوین (₿) در نوامبر 2021

به گزارش وبسایت cointelegraph، طی هفته گذشته با انتشار خبر شناسایی سویه جدیدی از ویروس کرونا عدم قطعیت در بازار ارزهای دیجیتال و قیمت بیت کوین مشاهده شد. با آغاز هفته جدید این رمز ارز به سطح 57,000 بازگشت و طی 24 ساعت گذشته حدود 5.7% رشد داشته است.  تحت این شرایط و با تزلزل بازارهای مالی جهانی چشم‌انداز آتی بازار این ارز دیجیتال همچنان مشخص نیست؛ بنابراین طی هفته جاری بایستی به موارد زیر توجه داشت.

مشاهدهقیمت لحظه ای بیت کوین

 بازیابی قابل قبول قیمت بیت کوین

 •  بیت کوین در تاریخ 26 نوامبر و تنها طی یک روز 6 هزار دلار از دست داد اما قیمت آن با جفت ارز USD به 57,300 دلار در صرافی Bitstamp رسید که مانع از بسته شدن کندل هفتگی در کمترین حد خود طی دو ماه گذشته شد.
 •  به گفته تحلیلگر Rekt Capital، طبق میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست و یک هفته‌ای بیت کوین، محدوده 52,500 دلار تبدیل به یک حمایت قوی و شاخص روند صعودی این رمزارز تبدیل شده و مقاومت 60,000 دلاری همچنان برای آن وجود دارد.
 •  در این شرایط، میزان لیکوئید شدن ناشی از معاملات اهرم‌دار بیتکوین طی 24 ساعت گذشته به 300 میلیون دلار رسیده؛ فاندینگ ریت که روز گذشته (28 نوامبر) خنثی بود، امروز مثبت شده که نشان از انتظارات مثبت معامله‌گران از رشد قیمت دارد.

 بازیابی قابل قبول قیمت بیت کوین

 تکرار شرایط همه‌گیری ویروس کرونا در مارس 2020

 •  هفته گذشته با انتشار خبر شناسایی سویه جدید ویروس کرونا بازارهای مالی (اعم از سنتی و رمزارزها) دچار نوسان شدند.
 •  بعضی از معامله‌گران انتظار دارند شرایط مشابه مارس 2020 شود که در نهایت به رشد بازار رمزارزها ختم شد.
 • در مقابل عده دیگری به واکنش بیتکوین به این خبر انتقاد کرده و ابراز کرده‌اند که نوسانات بیتکوین نمی‌تواند آن را تبدیل به یک دارایی امن و ریسک‌گریز کند.

کف 50 هزار دلار و اهمیت آن مانند کف 30 هزار دلار

 •  با افت قیمت بیتکوین سرمایه‌گذاران در انتظار کف‌های پایین‌تر بودند؛ اما به گفته تحلیلگر Material Scientist بایستی توجه کرد که سطح 50,000 دلار به حمایت قوی‌ای تبدیل شده و همانند کف 30,000 دلار در چرخه قبلی بازار عمل کرده است.
 •  با توجه به این موضوع انتظار می‌رود بازگشت قیمت بیتکوین به سطوح بالاتر دور از انتظار نبوده باشد و حتی بتواند سطح 70,000 دلار را تا پایان سه ماهه چهارم 2021 تجربه کرد.

 همبستگی‌های قیمتی بیت کوین

 •  هفته‌های آتی برای بازار ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین تعیین‌کننده هستند. به گفته تحلیلگر TechDev بین نمودارهای قیمتی BTC/USD و طلا (XAU/USD) شباهت‌هایی وجود دارد که علیرغم نوسانات قیمتی انتظار می‌رود تا اواسط فوریه 2022 به اوج 280,000 دلار برسد.
 • این الگو تا کنون با درصد خطای کمی صادق بوده و روند قیمتی بیت کوین طی ماه آتی می‌تواند شدت این همبستگی را نشان دهد.

 همبستگی‌های قیمتی بیت کوین

 پایان ماه نوامبر (Moonvember) برای بیت کوین

 •  به نظر می‌رسد انتظارات معامله‌گران از بازار گاوی به فراتر از ماه نوامبر رسیده باشد.
 •  طبق نظرسنجی انجام شده در توییر، بیش از 50 هزار نفر بر این باورند که ماه نوامبر برای بیتکوین فراتر از محدوده 60,000 دلار به پایان می‌رسد.
 •  نکته حائز اهمیت رشد قیمت بیت کوین طی 11 ماه گذشته است که میزان شگفت‌انگیزی است.

معامله‌گران توجه داشته باشند این مطلب صرفا ترجمه مطالب تحلیلی وبسایت ارز تودی می‌باشد و  به هیچ عنوان نمی‌تواند مبنای معاملات قرار بگیرد.

5/5 - (1 امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارز تودی بپیوندید.

فهرست