اوکی اکسچنج

فصل ۱۱ ورشکستگی چیست و چه کاربردی دارد؟

فصل ۱۱ یک نوع ورشکستگی است که مواردی مانند سازماندهی مجدد امور تجاری، بدهی‌ها و دارایی‌های بدهکار را پوشش می‌دهد. نام دیگر این اصطلاح سازماندهی مجدد است. ورشکستگی فصل ۱۱ یک کسب و کار را قادر می‌سازد تا ضمن سازماندهی مجدد بدهی‌های خود به فعالیت خود ادامه دهد. هر طرح سازماندهی مجدد، باید در جهت منافع طلبکاران باشد. اگر بدهکار طرحی را ارائه نکند، طلبکاران می‌توانند به جای آن طرحی را پیشنهاد کنند. در این مقاله از ارزتودی قرار است به بررسی فصل ۱۱ بپردازیم و در مورد مزایا و معایب آن نیز صحبت کنیم.

فصل ۱۱ ورشکستگی چگونه کار می‌کند؟

بخشی از قانون ورشکستگی ایالات متحده به نام فصل ۱۱ است. کسب و کار‌هایی که برای فصل ۱۱ ثبت نام می‌کنند، این کار را برای خرید زمان برای سازماندهی مجدد شرکت خود و شروع دوباره انجام می‌دهند. کی از شرط‌های مهم فصل ۱۱ این است که بدهکار وظایف خود را تحت طرح سازماندهی مجدد انجام دهد.

دادگاه به یک کسب و کار در بازسازی بدهی‌ها و مسئولیت‌های خود در طول رویه فصل ۱۱ کمک می‌کند. کسب و کار‌هایی که در فصل ۱۱ ثبت نام می‌کنند اغلب به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی با اندازه و برند‌های مخالف مانند جنرال موتورز (General Motors)، یونایتد ایرلاینز و کی مارت در زمان‌های مختلف برای ورشکستگی فصل ۱۱ درخواست ورشکستگی کرده‌اند.

رایج‌ترین پرونده‌های فصل ۱۱، مشاغل، مشارکت‌ها و شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC) هستند، اما در شرایط استثنایی، اف-رادی که بدهی قابل توجهی دارند و واجد شرایط فصل ۷ یا فصل ۱۳ نیستند، ممکن است واجد شرایط فصل ۱۱ باشند. فعالیت شرکت‌هایی که در فصل ۱۱ ثبت نام می‌کنند، معمولاً توسط بدهکار یا مدیون در تملک مدیریت می‌شود. با این حال، در شرایطی که کلاهبرداری، فریب یا بی‌کفایتی آشکار وجود دارد، یک‌امین منصوب شده توسط دادگاه مدیریت کسب و کار را در طول فرآیند ورشکستگی بر عهده می‌گیرد.

ارزهای دیجیتال
در این شرایط برخی از انتخاب‌ها بدون تأیید دادگاه توسط شرکت امکان‌پذیر نیست. برخی از این انتخاب‌ها شامل فروش دارایی‌های غیر موجودی، شروع یا خاتمه قرارداد اجاره، و تعلیق یا گسترش عملیات تجاری است. استخدام وکیل، پرداخت غرامت آن‌ها و انعقاد قرارداد با تأمین‌کنندگان و اتحادیه‌های کارگری موکول به تأیید قضایی است. در نهایت، بدهکار از تنظیم وامی که پس از پایان ورشکستگی شروع می‌شود، منع می‌شود.

در فصل ۱۱، شرکت یا شخصی که اعلام ورشکستگی می‌کند، اولین فرصت را برای ارائه یک طرح تجدید ساختار پیدا می‌کند. این استراتژی‌ها می‌تواند مستلزم مذاکره مجدد بدهی‌ها و همچنین کاهش عملیات برای کاهش هزینه‌ها باشد. برنامه‌ها گه گاه خواستار فروش تمام دارایی‌ها به طلبکاران هستند. دادگاه‌ها روش انتخاب شده را در صورت عملی و عادلانه می‌پذیرند و این روند ادامه می‌یابد.

فصل ۱۱ برای کسب‌وکار‌های کوچک

قانون سازماندهی مجدد مشاغل کوچک در سال ۲۰۱۹، که در ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ اجرایی شد، یک فصل فرعی جدید به فصل ۱۱ اضافه کرد که برای تسهیل ورشکستگی برای مشاغل کوچک طراحی شده است، که “به عنوان نهاد‌هایی با کمتر از حدود ۲.۷ میلیون دلار بدهی تعریف می‌شوند.

به گفته وزارت دادگستری، این قانون «مهلت‌های کوتاه‌تری را برای پایان دادن به فرآیند ورشکستگی تحمیل می‌کند، به انعطاف‌پذیری بیشتری در مذاکره درباره طرح‌های بازسازی با طلبکاران اجازه می‌دهد، و یک متولی خصوصی را در نظر می‌گیرد که با بدهکار کسب‌وکار کوچک و طلبکاران آن برای تسهیل توسعه یک طرح توافقی سازماندهی مجدد خواهد کرد.

با این حال، از آن‌جایی که قرار گرفتن در روند فصل ۱۱، چالش‌های زیادی دارد، اکثر شرکت‌های اغلب تمام راه‌های جایگزین را امتحان می‌کنند.

قانون ورشکستگی ایالات متحده شامل چه فصولی است؟

قانون ورشکستگی ایالات متحده در مجموع دارای شش فصل است. آن‌ها عبارتند از فصل ۷ (انحلالفصل ۹ (شهرداری‌هافصل ۱۱ (سازماندهی مجددفصل ۱۲ (کشاورزان خانوادگیفصل ۱۳ (جایگزین‌های بازپرداخت)، و فصل ۱۵ (سازماندهی مجدد بدهی‌ها) (ورشکستگی‌های بین‌المللی). رایج‌ترین آن‌ها فصل‌های ۷، ۱۱ و ۱۳ است.

تفاوت بین فصل ۱۱ و ۷ در چیست؟

هنگامی که شخصی برای فصل ۷، که اغلب به عنوان ورشکستگی انحلال (liquidation) شناخته می‌شود، درخواست می‌کند، دادگاه یک‌امین را برای نظارت بر فروش هر تعداد از دارایی‌های او که برای پرداخت بدهی‌های خود لازم است، تعیین می‌کند. بدهی‌های کارت اعتباری و سایر وام‌های بدون وثیقه اغلب بخشیده می‌شوند. اما، فصل ۷ هیچگونه بدهی مالیاتی یا بدهی وام دانشجویی را حذف نمی‌کند. افراد مجاز به حفظ اموال «معاف» هستند.

اما در فصل ۱۱ شرکت مستلزم سازماندهی مجدد تعهدات مالی، بدهی‌ها و دارایی‌های بدهکار است. اگرچه برخی نیز می‌توانند از فصل ۱۱ استفاده کنند، اما این قانون بیشتر برای شرکت‌ها است. اولین تفاوت دو این است که ا که طرف اعلام ورشکستگی کنترل عملیاتی خود را حفظ می‌کند و موظف به فروش دارایی نیست.

ثبت نام در فصل ۱۱ چه مزایایی دارد؟

مزیت اصلی این است که شرکت‌های تجاری می‌تواند در حین سازماندهی مجدد، به فعالیت خود ادامه دهند. این امکان را می‌دهد جریان نقدی را که می‌تواند بازپرداخت وام را تسهیل کند، فراهم کند. همچنین دادگاه برای طلبکاران قرار منع تعقیب صادر می‌کند. از آنجایی که آن‌ها می‌خواهند بر اساس طرح بازپرداخت فصل ۱۱ بیشتر از پول خود را نسبت به زمانی که کسب‌وکار به‌تازگی از بین می‌رفت جمع‌آوری کنند، اکثر طلبکاران از آن استقبال می‌کنند.

ثبت نام در فصل ۱۱ چه معایبی دارد؟

فصل ۱۱ ورشکستگی پیچیده‌ترین و گران‌ترین نوع ورشکستگی است. هزینه‌های قانونی به تنهایی می‌تواند برای کسب‌وکاری که تا حدی با مشکل روبه‌رو می‌شود که به فکر اعلام ورشکستگی است، گران باشد. طرح سازماندهی مجدد باید به اندازه کافی معقول باشد تا کسب و کار بتواند بدهی خود را در طول زمان پرداخت کند و باید توسط دادگاه ورشکستگی تأیید شود.

کلام پایانی

شرکتی که مشکلات مالی شدیدی دارد ممکن است بتواند از طریق فصل ۱۱ دوباره سازماندهی و فعالیت خود را از سر بگیرد. به این دلایل، یک کسب و کار باید تنها پس از بررسی دقیق همه گزینه‌های دیگر، به فکر ثبت نام در فصل ۱۱ بیافتد.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست