اوکی اکسچنج

چه نوع از دارایی‌های دیجیتال آینده‌ پرداخت ها خواهند بود؟

چه نوع از دارایی‌های دیجیتال آینده‌ پرداخت ها خواهند بود؟

در نظر داشته باشید که با همه ارزهای دیجیتال مانند هم رفتار نخواهد شد و همه آنها آینده پول نخواهند بود! ما در زمانی زندگی می‌کنیم که دارایی های دیجیتال در حال حرکت به سوی پذیرش از سمت جریان اصلی جوامع هستند. از مشتریان خرد گرفته تا بانک های سنتی و موسسات ارائه دهنده خدمات مالی در حال استفاده از این نوع دارایی هستند؛ بسیاری از این دارایی‌ها وعده داده بودند که کار بازارهای مالی و صاحب منصبان بزرگ را مختل کنند ولی در حالی که مورد توجه گسترده قرار گرفته اند، کاملا ً به پتانسیل خود دست نیافته‌اند.

بر اساس گزارشی که بانک International Settlements منتشر کرده است، گفته می شود موسسات بزرگ مالی (۸۶ درصد از بانک‌های مرکزی جهان)، در حال بررسی ارزهای دیجیتال هستند؛ آنها تشخیص داده اند که به رغم اینکه در یک دوره طلایی از نوآوری هستیم، سیستم های پرداخت تا حدی قدیمی باقی مانده‌اند. بنابراین، دلیلی وجود ندارد که سیستم های پرداخت کنونی، مسیر مشابهی مانند صنایعی که در دهه اخیر با استفاده از فناوری جدید تغییر کرده اند را طی نکنند.

بعد از همه این موارد، باید گفت که جهانی که ما در آن زندگی میکنم اکنون دیجیتالی است، بنابراین منطقی است که پول و دارایی‌ها نیز این شرایط را دنبال کنند. اما این مساله چگونه در ۵ سال آینده به حقیقت می‌پیوندد و آیا تکنولوژی و انواع دارایی‌های دیجیتال یکسان به نظر خواهند رسید؟

سازمان های بزرگ سفر خود را در راه دارایی‌های دیجیتال آغاز می‌کنند!

علاقه جهانی به رمز ارزها به رشد خود ادامه می‌دهد. گلدمن ساکس بیش از ۳۰۰ نفر از مشتریان ثروتمند خود را بررسی کرده و دریافته است که ۴۰ درصد از آنها در حال حاضر با رمزارزها سر و کار دارند. اخیرا بانک Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) دومین بانک بزرگ اسپانیا، اعلام کرده است که یک سرویس معامله بیت کوین برای مشتریان خصوصی خود در سوئیس راه اندازی خواهد کرد، در حالی که Citigroup در نظر دارد خدمات تجاری، حضانت و تامین مالی آن را بر عهده گیرد.

گذشته از بانک ها، شرکت‌های خدمات پرداخت مانند مسترکارت و پی پال با پذیرش امکان پرداخت با رمزارزها برای مشتریان خود ، وارد این ماجرا می‌شوند.

بعد از آن نیز بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال (CBDC) قراردارند. ارائه دهندگان خدمات زیرساخت تلاش می کنند تا خود را برای بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال آماده کنند. موسسات سوئیفت و Accenture به تازگی گزارش مشترکی منتشر کرده‌اند که مشخص می‌کند آنها چگونه می توانند یه عنوان یک حامل بالقوه برای بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال فعالیت کنند. علاوه براین بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی بانک های مرکزی ارز دیجیتال هستند و بر روی حفاظت از اعتماد عمومی به پول و شیوه های پرداخت کار می‌کنند.

سازمان های بزرگ سفر خود را در راه دارایی‌های دیجیتال آغاز می‌کنند!

این بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال می‌توانند این کار را با ارائه ویژگی‌های منحصر بفردی در زمینه نهایی سازی، نقدینگی و یکپارچگی در کنار تامین امنیت، انجام دهند. برای مثال، امیدوارکننده ترین طراحی CBDC به یک هویت دیجیتال گره می‌خورد و کاربران را ملزم به معرفی خود برای دسترسی به سرمایه‌ها می‌کند. این همکاری مشترک، نوآوری را برای خدمت به منافع عمومی پرورش می‌دهد.

به هر حال، این هنوز روزهای اول توسعه رمز ارزها، بانک‌های مرکزی ارز دیجیتال و انواع دیگر دارایی‌های دیجیتال است. یک دیدگاه تقریبا عمومی وجود دارد که بیان می‌کند، این دارایی‌های دیجیتال نیاز دارند قبل از ورود به مسیر اصلی بیشتر استاندارد، امن و قدرتمند شوند.

تنظیم کننده‌ها متوجه این تغییر می شوند!

در طول سال‌های آینده، دارایی‌های دیجیتال به احتمال زیاد قبل از اینکه به عنوان نوعی پرداخت امن مجاز باشند، با موشکافی شدید رگولاتورهای مالی و بانک های مرکزی مواجه خواهند شد. انتظار می رود، هر چیزی که ممکن است بر عملکرد هموار سیستم پولی و مالی بین المللی تأثیر بگذارد، به درستی با موانع محافظان و مسئولان عملکرد و امنیت آن مواجه شود.

به عنوان مثال، تنظیم کننده استاندارد اولیه بانکداری جهانی، یعنی “کمیته بازل در نظارت بر بانکداری” الزامات سرمایه ای را برای بانک هایی که با رمز ارزها سر و کار دارند، افزایش داده است تا ریسک‌های بالاتر و نگرانی های ثبات مالی را منعکس کنند. بر اساس پیشنهادها، بانک‌ها ملزم خواهند بود که سرمایه خود را برابر با میزان رمز ارزی که با آن سر و کاردارند، نگه دارند. بنابراین قرار گرفتن در معرض ۱۰۰ دلار بیت کوین نیاز به حداقل سرمایه‌ ۱۰۰ دلاری خواهد داشت.

این موضوع می‌تواند باعث شود موسسات مالی، از درگیر شدن با مساله رمز ارزها و گسترش خدمات خود در این زمینه طفره بروند. برای مثال، باوجود اینکه بانک BBVA خدمات تجاری خود را در سوئیس راه‌اندازی کرده است، از حضور در سایر بازارهایی که مقررات نامشخص و غیر استاندارد دارند خودداری کرده‌ است.

گفته می‌شود، بر اساس این پیشنهادات، با همه دارایی‌های دیجیتال مانند ارزهای رمزنگاری شده رفتار نخواهد شد. توکن‌های ذخیره و ارزهای دیجیتال با ثبات که در چهارچوب قوانین موجود اصلاح شده در حداقل سرمایه استاندارد برای بانک‌ها قرار می‌گیرند، به طور بالقوه تبدیل به یک گزینه ماندنی‌تر می‌شوند.

در یک تقاطع

در حال حاضر، رمز ارزها فرّار باقی می‌مانند و از سوی دیگر ارزهای دیجیتال با ثبات یک گزینه امن‌تر، شفاف‌تر و باثبات‌تر ارائه می‌دهند و من عمیقا به پتانسیل آن‌ها، به خصوص با توجه به سرعت تصفیه سریعشان اعتقاد دارم. با گنجاندن داده‌ها در ارزهای دیجیتال، پول به آنچه که پرداخت می‌کند مرتبط می‌شود. این موضوع امکانات بسیاری در زمینه اتوماسیون فراهم می‌کند و آن را تبدیل به یک مدعی قوی‌تر می‌کند.

با این حال، شاید محتمل ترین شکل دارایی‌های دیجیتالی که انتخاب خواهیم کرد، بانک های مرکزی ارز دیجیتال (CBDCs) باشند که توسط بانک های مرکزی کنترل و صادر می شوند. آزمایش بزرگی در حال حاضر در حال انجام است و این نوع از دارایی‌های دیجیتال منابع قوی، حکمرانی و مقرراتی را شبیه به آنچه که در ارزهای حکومتی امروزی می بینیم، تضمین خواهند کرد.

نتیجه گیری

برای هر کدام از این دارایی‌های دیجیتال، خرید در میان کاربران نهایی، شرکت‌های بزرگ، شرکت های کوچک و متوسط و مصرف کنندگان فردی، برای تعیین موفقیت بسیار مهم خواهد بود در نهایت موفقیت آن‌ها در طی دهه‌ها و نه سالها اندازه گیری خواهد شد؛ این مقاله حاوی مشاوره یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

منبع: cointelegraph

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست