اوکی اکسچنج

زیر سوال رفتن پشتوانه استیبل کوین‌ها با خروج سرمایه از بازار

زیر سوال رفتن پشتوانه استیبل کوین‌ها با خروج سرمایه از بازار

به گزارش وبسایت cointelegraph، در هفته گذشته با خروج ۷.۷ میلیارد دلار سرمایه از استیبل کوین USDT ارزش بازار این استیبل کوین با ۷.۸ درصد کاهش به ۷۶ میلیارد دلار رسیده است. بر اساس آخرین گزارشات به دست آمده از ذخایر تتر، این میزان از سرمایه تقریباً دو برابر میزان ذخایر اسکناس دلار این شرکت می‌باشد. برای حفظ ارزش و قیمت تتر (USDT) با یک دلار آمریکا تتر استیبل کوین‌های خود را با اسکناس، اوراق قرضه و اوراق خزانه داری پشتیبانی می‌کند.

پس از سقوط LUNA و UST همچنان برخی از عوامل شفاف‌سازی نشده‌اند. به عنوان مثال اینکه LFG آیا فروش انبوه انجام داده است یا خیر. توجهات همچنان تنها معطوف به UST نشده است بلکه بسیاری تمرکز خود را بر روی بزرگترین استیبل‌کوین این بازار یعنی USDT گذاشته‌اند که تا تاریخ ۱۶ می نیز همچنان به صورت کامل برابر با ۱ دلار نیست. اما تتر توانست ۵ درصدی که بابت دی‌پگ شدن از دست داده بود را به آرامی پس بگیرد.

بر اساس آخرین گزارش تتر، مجموع دارایی‌های این مجموعه ۷۸.۶ میلیارد دلار گزارش شده است که در حدود ۴ درصد از آن را اسکناس تشکیل می‌دهد. تتر همواره به دلیل شفاف نبودن دارایی‌های پشتوانه استیبل کوین خود و همچنین خودداری از پذیرش حسابرسی از طرف یک مجموعه بی طرف مورد انتقاد بوده است. که همین امر موجب خروج سرمایه از این استیبل کوین و ورود آن به دیگر استیبل کوین‌ها از جمله USDC یو اس دی کوین شده است.

نکته جالب توجه این است که استیبل کوین USDC به صورت کامل حسابرسی شده است و تمام موجودی آن به وسیله اسکناس و اوراق خزانه داری پشتیبانی می‌شود و در انتها توجه داشته باشید که این خبر صرفا ترجمه‌‌ محتوای انتشار یافته از منبع ذکر شده می‌باشد و آکادمی آموزش ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست