اخبار جدید فگ توکن

فگ توکن با نماد FEG که سرنام عبارت “Feed Every Gorilla” به‌معنای «به همه گوریل‌ها غذا بده» است، خود را یک توکن ضد تورمی پیشرونده توصیف کرده است. این پروژه در سال ۲۰۲۳ توسعه‌های جدیدی را پشت‌سر گذاشته است. در این مطلب، جدیدترین اخبار فگ توکن را بررسی می‌کنیم.

جدیدترین اخبار ۲۰۲۳ فگ توکن در یک نگاه

همانطور که می‌دانید، رمز ارز FEG در اکتبر ۲۰۲۲ (مهر ۱۴۰۲) از توکن قدیمی خود به یک توکن جدید مهاجرت کرد تا راه برای توسعه‌های بیشتر آن باز شود. ارز فگ جدید یک توکن حاکمیتی درآمدزایی منفعل و دارای پشتوانه است که در اکوسیستم غیر متمرکز خود روی شبکه‌های اتریوم (ERC20) و بایننس اسمارت چین (BEP20) فعالیت می‌کند.

از جمله ویژگی‌های فگ توکن جدید می‌توان موارد زیر را نا برد:

  • اسمارت دیفای (SmartDeFi): لانچ‌پد توکنی که توسط شرکت امنیت بلاکچینی پکشیلد (Packshield) حسابرسی شده است.

  • دارای پشتوانه ETH و BNB: وجود پشتوانه ارزهای دیجیتال اتر و بایننس کوین که از طریق حجم معاملات در صرافی‌های غیر متمرکز و متمرکز همکار این پروژه تولید می‌شود، تبدیل شدن فگ توکن به یک ذخیره ارزش را به‌همراه دارد.

  • استیکینگ: استیکینگ قابلیت جدید این پروژه است که اجازه کسب سود را به هولدرهای FEG می‌دهد. این پاداش‌ها از کارمزدهای توکنامیکس، پلتفرم FTW و کارمزدهای پروتکل تمام پروژه‌های راه‌اندازی‌شده از طریق لانچ‌پد اسمارت دیفای فگ تولید می‌شوند.

  • پلتفرم FTW: مخفف عبارت “From The Wallet” یک پلتفرم معاملاتی سفارش لیمیت همتابه‌همتاست که اجازه سفارش‌گذاری مستقیم از درون خود والت را به کاربران می‌دهد.

  • اگریگیتور: این ابزار سفارشی به کاربران اجازه می‌دهد که توکن‌های خود را در صرافی‌های غیر متمرکز با کمترین قیمت معامله کنند.

۱ اسفند ۱۴۰۱؛ مهاجرت به اسمارت دیفای و عرضه توکن جدید فگ

در ۲۲ فوریه ۲۰۲۳ (۱ اسفند ۱۴۰۲)، پروژه فگ لانچ‌پد SmartDeFi خود را با هدف افزایش امنیت و ثبات راه‌اندازی کرد و در نتیجه آن، توکن جدید FEG متولد شد. پس از این مهاجرت، کاربران توانستند با استفاده از ابزار Migration این پروژه، توکن‌های قدیمی خود را به توکن‌های جدید تبدیل کنند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این مهاجرت در ابتدا باعث افزایش قیمت ارز فگ شد، اما از آن زمان تا کنون و با وجودی که این پروژه از توسعه‌های بیشتر خود خبر داده است، اما روند قیمتی آن همچنان مسیر نزولی را طی می‌کند:

اسمات دیفای یک لانچ‌پد است که اجازه ساخت رمز ارز را به توسعه‌دهندگان می‌دهد. این پلتفرم توسط شرکت پکشیلد حسابرسی شده است. از جمله ویژگی‌های این پلتفرم می‌توان به امکان ایجاد پشتوانه برای توکن‌ها، فعال‌سازی قابلیت استیکینگ برای ارزها، وام‌های بدون کارمزد از طریق ابزار SmartLending، گزینه‌های مالیاتی معاملاتی مختلف و موارد دیگر اشاره کرد.

۱ فروردین ۱۴۰۲؛ راه‌اندازی پلتفرم معاملاتی FTW

در ۲۱ مارس ۲۰۲۳ (۱ فروردین ۱۴۰۲)، پلتفرم معاملاتی سفارش لیمیت غیر متمرکز فگ به‌نام FTW راه‌اندازی شد. این پلتفرم اجازه معامله مستقیم P2P از داخل والت را به کاربران می‌دهد.

از جمله مزایای استفاده از FTW شامل موارد زیر است:

  • عدم تاثیرگذاری منفی بر قیمت: معاملات FTW به‌دلیل ساختار P2P خود هیچ تاثیر منفی بر قیمت دارایی‌ها نگذاشته و نقدینگی هر دوی صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز را دور می‌زنند.

  • مقرون‌به‌صرفگی: از آنجایی که شما برای خرید و فروش توکن‌ها نیاز به انتقال چندین و چند باره آن‌ها روی بلاک چین ندارید، FTW کارمزدهای کمتری نسبت به معاملات عادی دارد.

شبکه‌های پشتیبانی‌شده و ارزهای قابل معامله در این پلتفرم شامل موارد زیر هستند:

  • در ابتدا توکن‌های ERC20 اتریوم و BEP20 بایننس اسمارت چین قابل معامله در FTW خواهند بود.

  • با گسترش این پلتفرم، به مرور شبکه‌های بلاک چینی بیشتری که با ماشین مجازی اتریوم سازگاری دارند اضافه می‌شوند.

  • علاوه بر ارزهای لیست‌شده، در آینده امکان معامله توکن‌های ان اف تی نیز پس از ممیزی‌ها و تکمیل آزمایشات فراهم خواهد شد.

۲۴ شهریور ۱۴۰۲؛ راه‌اندازی رسمی پروتکل استیکینگ توکن فگ

در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳ (۲۴ شهریور ۱۴۰۲) پروتکل استیکینگ فگ به‌صورت رسمی راه‌اندازی شد و از آن زمان تا کنون، کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن‌های FEG خود، پاداش‌های مختلفی کسب کنند.

قرارداد استیکینگ فگ که با هدف ارائه پاداش‌های نامحدود طراحی شده است، قابلیت بروزرسانی نیز دارد و به هیچ کاری از سمت کاربر نظیر لغو استیکینگ یا انتقال به یک قرارداد جدید نیاز نیست.

پاداش‌های استیکینگ ارز فگ از فعالیت‌های معاملاتی درون زنجیره‌ای یعنی خرید و فروش توکن‌های فگ حاصل می‌شوند. این پاداش‌ها به‌صورت خودکار توزیع و جمع‌آوری می‌شوند و در نتیجه، نیاز به برداشت دستی و استیک مجدد آن‌ها توسط کاربر را از بین می‌برند. البته برای برداشت پاداش‌ها نیاز به لغو استیکینگ وجود دارد.

نقشه راه فگ توکن

ایده اصلی فگ توکن (FEG) ارائه یک شبکه معاملاتی غیرمتمرکز است که روی دو بلاک چین اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) عمل کار می‌کند. در کل، تغییرات بازار مشخص‌کننده مسیر حرکت ارز فگ هستند، اما مدلی که این پروژه در نقشه راه خود در نظر گرفته، بنیان اصلی موفقیت آن را می‌سازد. در تصویر زیر، نقشه راه این پروژه را مشاهده می‌کنید که آخرین بروزرسانی آن مربوط به ۲۱ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۹ مهر ۱۴۰۲) است:

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست