اوکی اکسچنج

ارز لونا LUNA و شبکه ترا Terra، پلتفرم پرداخت با استیبل کوین

شبکه ترا Terra، پلتفرم پرداخت با استیبل کوین و توکن LUNA

با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتر و دوج کوین طی چند ماه گذشته، بسیاری از مردم به دلیل قیمت های قابل پیش بینی به دنبال استیبل کوین هایی مانند Terra یا لونا برای سرمایه گذاری هستند. ترا، نسل بعدی پرداخت از طریق فناوری بلاک چین با استیل کوین و کوین مخصوص خود لونا است. در این مقاله هر آنچه در مورد ترا لازم است بدانید را برای شما آورده ایم. 

آشنایی با شبکه ترا Terra

ترا بلاکچینی مطمئن و قابل برنامه‌ریزی است که جهت تامین ثبات هنگام پرداخت، استیبل کوین‌های دارای فیات را ارائه می‌دهد. شبکه ترا به کوین لونا که ابزار کاربردی و توکن مخصوص خود و همچنین تعدادی استیبل کوین که به ارز‌های معتبر جهان متصل هستند مانند USDT، وابسته است. با استفاده از استیل کوین‌ها، اکوسیستم Terra کارمزد کم، تسویه لحظه‌ایی و معامله بدون محدودیت را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

راهکار پرداخت رمز ارز ترا (لونا)

سیستم پرداخت دیجیتالی یکی از اصلی‌ترین نیاز در جامعه بوده است و سالیان زیادی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشکل اینجاست که سیستم‌های پرداخت به کندی پیشرفت می‌کنند و راه حل‌های پرداخت امروزه معمولا به یک مکان واحد محدود می‌شود و به واسطه‌های رانت جو متکی هستند، زیرا این سیستم‌ها زیرساخت‌های بسیار قدیمی دارند.

صنعت پرداخت‌های دیجیتال آسیا با سیستم‌های جدیدی مانند اپل پی، سامسونگ پی، کاکائو پی، علی پی و ۴۵ مورد دیگر امروزه بسیار رونق گرفته است. بسیاری کالای دیگر هستند که بدون مدل درآمدی مشخصی یا ارزش محصول کار می‌کنند که منجر به هزینه جذب و نگهداری بالای کاربر است.

راهکار پرداخت رمز ارز ترا (لونا)

نسل بعدی شبکه پرداخت بلاک چین

شبکه Terra ترا نسل بعدی شبکه پرداخت بلاک چین را برای بازار آنلاین و تجارت‌های الکترونیکی است؛ این پلتفرم با هدف بهبود کارائی ارائه‌دهندگان پرداخت و افزایش ارزش مشتریان کار می‌کند. برای عملی شدن این پلتفرم، ترا عملیات خود را با ایجاد یک اتحادیه تجارت الکترونیک با ۱۵ شریک اولیه که مجموعا ۲۵ میلیارد دلار ارزش ناخالص تجاری و ۴۵ میلیون مشتری دارد، آغاز کرده است.

ترا با استفاده از فناوری بلاک چین کازماس ساخته و برای به چالش کشیدن برنامه‌های پرداخت طراحی شده است. ترا موفق شد با ایجاد یک راه حل جامع برای پرداخت، سایر زیرساخت موجود را دور بزند. فناوری ترا این پتانسیل را دارد که سالانه صد‌ها میلیون دلار از ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت ذخیره کند. ترا خود را از سایر رقبا در زمینه هزینه معاملات با تخفیف متمایز می‌کند. زمانی که صنعت ۲. ۵ تا ۳ درصد سود دریافت می‌کنند ترا ۰. ۵ تا ۲ درصد هزینه معاملات می‌گیرد.

رمز ارز لونا و استیبل کوین‌های ترا

برای شروع فعالیت در شبکه ترا برای خدمات پرداخت باید از استیبل کوین استفاده کنید. استیل کوین‌ها برای کاهش نوسانات مربوط به دارایی‌های دیجیتالی ایجاد شده‌اند. به به عبارت ساده‌تر استیل کوین‌ها نوعی رمز ارز هوشمند ارز‌های فیات جهانی هستند که به یک دارایی ثابت وابسته‌اند. تا به امروز شبکه Terra توانسته است دارایی‌های دیجیتالی که در ادامه مشاهده می‌کنید و همچنین صندوق بین‌المللی پول را برای استفاده از بازار‌های جهانی راه‌اندازی کند. :

  • TerraUSD
  • TerraCNY
  • TerraJPY،
  • TerraGBP
  • TerraKRW
  • TerraEUR

استیبل کوین‌های Terra در حالی که از تسویه فوری و هزینه‌های فوق‌العاده کم برای استفاده هر کسی، در هر نقطه استفاده می‌کند؛ امکان تبادل و معامله سریع جهانی را فراهم می‌کند.

در حالی که استیبل کوین‌های ترا تراکنش‌های یکپارچه و ثبات ارز‌های فیات را گارانتی می‌دهند؛ شبکه رمز ارز ترا نیز با استفاده از ارز بومی خود لونا (LUNA ) برای عملکرد بهتر ثبات در قیمت‌های استیل کوین شبکه ترا تلاش می‌کند. این یعنی، که کوین‌های LUNA قابلیت منعطفی دارند؛ چرا که با توجه به تقاضای ترا دائما در حال نوسان هستند. علاوه بر این، لونا به عنوان بخشی از فرآیند توافق اثبات سهام (PoS) برای اعتبار سنجی استفاده می‌شود.

کیف پول اختصاصی Terra Station

برای دسترسی به شبکه ترا بسیاری از مشریتان و شرکای ترا از کیف پول اختصاصی Terra Station استفاده می‌کنند. ترا استیشن از توکن سودمند LUNA و تمام استیبل کوین‌های Terra و همچنین توکن‌های Anchor Protocol (ANC) و Mirror Protocol (MIR) پشتیبانی می‌کند. ترا استیشن همچنین از سایر دارایی‌های اکوسیستم ترا پشتیبانی می‌کند. کیف پول ترا به کاربران برنامه‌های غیر متمرکز مبتنی بر ترا را ارائه می‌دهد تا آنها بتوانند توکن‌های خود را معالمه کنند و لونا را به اعتبار سنج‌ها واگذار کنند و همچنین دارایی‌هایشان را مدیریت کنند.

همچنین این شبکه به مشتریان و معامله‌گران امکان خرید و تسویه آنی یکپارچه را با استفاده از کیف پول ارز دیجیتال ترا استیشن می‌دهد. این کیف پول به گونه‌ایی طراحی شده است که هم در پلتفرم موبایل و هم نسخه تحت وب قابل استفاده است.

مدل تخفیف تشویقی ترا و کوین لونا

همه استیبل کوین‌های مبتنی بر فیات ترا، مانند TerraUSD، TerraKRW، TerraEUR و TerraSDR، به منظور حفظ تعادل طراحی شده‌اند. این سیستم از هزینه‌های الگوریتمی خاص و همچنین داده‌هایی از استیبل کوین که مستقیماً از بلاک چین Terra به دست آمده برای حفظ تعادل استفاده می‌کند و در نهایت کوین LUNA پایه اصلی ایجاد توازن است.

نمودار شمعی ارز دیجیتال لونا

این سیستم به گونه‌ایی عمل می‌کند که در زمان افزایش تقاضا و حجم معاملات، الگوریتم ترا کوین‌های لونا جدیدی را برای حفظ ثبات قیمت عرضه می‌کند. بر خلاف این، وقتی حجم تراکنش پرداخت شبکه رمزنگاری Terra کاهش می‌یابد، ترا به طور خودکار LUNA بیشتری را خریداری می‌کند و مازاد عرضه را می‌سوزاند.

در حالی که عرضه کنونی لونا در بازار تقریبا ۳۸۰ میلیون است، پلتفرم ترا می‌تواند برای ایجاد تعادل ۵۸ میلیون لونا را در عرض چند ثانیه بسوزاند و از بین ببرد. حتی اگر مجموع عرضه ترا یک میلیارد لونا باشد، باز هم می‌تواند با سیاست پولی شبکه Terra، استیل کوین‌های خود را مدیریت کند.

پلتفرم رمز ارز ترا: در دسترس و آماده همکاری

اکوسیستم ترا دارای یک پلتفرم توسعه است که به مهندسین خود اجازه ایجاد پروتکل‌ها و برنامه‌های کاربردی را در بالای شبکه ترا Terra می‌دهد. دو پروتکل اصلی دیفای مبتنی برا ترا عبارتند از Anchor Protocol که خدمات سود سهام را ارائه می‌دهد و پروتکل Mirror که ایجاد و استفاده از دارایی‌های مصنوعی را امکان پذیر می‌کند. یکی از برترین خدماتی که بر روی این پلتفرم ایجاد شد، قابلیت همکاری پروتکل با سایر راهکار‌های لایه اول بلاک چین بود.

این بدان معناست که دارایی‌های توکن و سایر داده‌ها را می‌توان همزمان به چندین بلاک چین منتقل کرد. از‌ آوریل سال ۲۰۲۱، اتصال زنجیره‌ایی بین بلاک چین ترا و بلاک چین اتریوم و سولانا برای انتقال دارایی‌های متقابل ایجاد شد؛ این تازه شروع بازی است شبکه‌های بیشتری در آنیده در دسترس خواهند شد. از طریق ترا، توسعه‌دهندگان می‌توانند پایگاه‌های کاربری dApp یا غیر متمرکز را به شیوه‌ای بدون مجوز و بدون اعتماد در معرض زیرساخت‌های پرداخت Terra قرار دهند.

پلتفرم رمز ارز ترا: در دسترس و آماده همکاری

علاوه بر این فراموش نکنید که ترا یکی سرویس تحت وب است که امکان انتقال دارایی‌های ترا، mirror و Anchor را به صورت رفت و برگشت بین اتریوم و زنجیر هوشمند باینس (Binance Smart Chain) ایجاد می‌کند. برای تطبیق این توسعه، ترا از یک چارچوب توسعه قرارداد هوشمند به نام CosmWasm استفاده می‌کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی go، Rust و اسمبلی اسکریپت قرارداد‌های هوشمند خود را بسازند.

این قرارداد‌ها می‌توانند از طریق پروتکل IBS کازماس در چندین بلاک چین مختلف اجرا شوند. از طریق IBC و دیگر مکانیسم‌های تخصصی، می‌توان از کوین‌های استیبل و سایر دارایی‌های اکوسیستم ترا برای برنامه‌های متعدد DeFi از جمله مبادله‌های زنجیره‌ای، اوراکل، وام، قرض، ‌واریز، دارایی‌های مصنوعی و موارد دیگر استفاده کرد.

آینده اکوسیستم رمز ارز لونا و شبکه ترا

در حال حاضر ترا در حال تلاش برای پیشرو شدن در صنعت پرداخت‌های جهانی با استیل کوین و ارائه دهنده خدمات دیفای است. قابلیت‌های ویژه و خاص ترا به سرعت بلاک چین در بازار‌های کره‌ایی و آسیایی کمک می‌کند، اگر چه که کاربرد‌های اصلی ترا پتانسیل استفاده در مقیاس جهانی را دارد.

مدل تخفیفی ترا، تسویه حساب فوری و کارمزد‌های کم برای خرید محصول مصرف‌کنندگان و تجار را تشویق به استفاده از این پلتفرم می‌کنند. تمام قابلیت‌های بالا با استفاده از کیف پول ترا استیشن قابل استفاده است. این کیف پول رویکرد توسعه بلاک چین و انتقال دارایی‌های بین زنجیره را از طریق راه حل IBS حل کرده است.

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا ترجمه‌‌ محتوای انتشار یافته از منبع ذکر شده می‌باشد و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

سوالات متدوال

سوالت متداول

ارز دیجیتال LUNA در چه شبکه هایی یافت می‌شود؟

رمز ارز لونا علاوه بر شبکه ترا، در شبکه های سولانا، کازماس، اتریوم، بایننس اسمارت چین، آوالانچ و پالیگان یافت می‌شود.

کیف پول اختصاصی شبکه ترا کدام است؟

والت Terra Station، کیف پول اختصاصی شبکه ترا است.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست