مشکلات انتقال بین‌المللی پول از ایران

انتقال پول ایران

قبل از آنکه ایران تحریم شود تمامی نقل‌وانتقالات پول در نظام بانکی و با استفاده از حواله سوئیفت انجام می‌شد. اما پس از تحریم ایران این درگاه به روی کاربران ایرانی بسته شد. کسانی که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به کشور دیگری می‌فرستند با مشکل انتقال بین‌المللی پول مواجه هستند. برای آنکه انتقال پول به صورت امن و مطمئن انجام شود علاوه بر حواله‌های بانکی شیوه‌های دیگری نیز وجود دارد که در این مطلب به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

مشکلات ایران در انتقال بین‌المللی پول

کشور ایران بعد از تحریم‌هایی که بر علیه او اعمال شده با مشکلات بسیار زیادی در انتقال بین‌المللی پول از جمله انتقال پول از خارج به ایران و از ایران به کشور های دیگرمواجه شده است. سرمایه بسیاری از کاربران ایرانی در بانک‌های کشورهای دیگر مصادره می‌شود. همچنین امکان ایجاد حساب در بانک‌های کشورهای دیگر برای کاربران ایرانی وجود ندارد. پس چگونه می‌توان پول را به کشورهای دیگر منتقل کرد؟

ایران پس از روبرو شدن با این مشکلات روش‌های مختلفی را برای ارسال وجه به کشورهای دیگر انتخاب کرد. برخی از مهم‌ترین روش‌هایی که جایگزین نقل‌وانتقال از طریق بانک‌ها شده است را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

استفاده از ارزهای دیجیتال

یکی از رایج‌ترین و سریع‌ترین روش‌های انتقال پول به کشورهای دیگر، خریدوفروش ارز دیجیتال است. شما می‌توانید ارز دیجیتال خریداری شده را به آدرس کیف پول فرد موردنظر خود ارسال کنید. تنها مشکلی که این روش دارد این است که برای برخی از تبادلات باید کارمزد بسیار زیادی پرداخت کنید. همچنین نوسانات لحظه‌ای و بسیار زیاد ارزهای دیجیتال ممکن است باعث کاهش سرمایه شما شود.

از طرفی اگر در وارد کردن آدرس کیف پول مقصد، کوچک‌ترین اشتباهی رخ دهد، مبلغ موردنظر شما به طور کامل از دستتان خواهد رفت. اگر نقل‌وانتقال پول با ارز دیجیتال را به شرکتی معتبر بسپارید، روش مطمئنی برای ارسال پول به کشورهای دیگر را برای شما فراهم می‌کند.

درگاه Pay Pal

یکی از معتبرترین درگاه‌های پرداخت در سرتاسر دنیا پی پال است که بیشتر از ۲۰۰ کشور دنیا آن را قبول دارند. برای آنکه بتوانید در این درگاه حساب کاربری مختص خود را ایجاد کنید نباید با آی پی ایران وارد وب‌سایت پی پال شوید. اگر آی پی شما ثابت نباشد یا از لوکیشن ایران باشد، امکان ایجاد حساب پی پال برای شما وجود نخواهد داشت.

شما می‌توانید با استفاده از خدمات شرکت‌های واسطه حساب پی پال مختص خود را ایجاد کرده و تمامی نقل‌وانتقالات بین‌المللی پول را از طریق آن انجام دهید. این شرکت‌های واسطه امنیت سرمایه شما را تضمین می‌کنند.

کیف پول وب مانی

شرکت وب مانی کیف پول و درگاه پرداخت بین‌المللی مناسبی برای نقل‌وانتقال پول میان کشورها را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. برای آنکه بتوانید از خدمات وب مانی استفاده کنید باید شما و فرد گیرنده، حساب مختص خود را در این سامانه داشته باشید. پس از پرداخت کارمزد، انتقال وجه به حساب فرد موردنظر انجام خواهد شد.

کیف پول پرفکت مانی

در ابتدا باید بگوییم که پرفکت مانی برخلاف پی پال هیچ تحریمی بر علیه کاربران ایرانی وضع نکرده است. پس شما به راحتی می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید. اگر در هنگام افتتاح حساب در پرفکت مانی با مشکل روبرو شده‌اید می‌توانید از خدمات شرکت‌های واسطه برای افتتاح حساب و انجام تبادلات بین‌المللی پول از طریق این سامانه استفاده کنید. پرفکت مانی روشی مناسب برای انتقال پول از ایران به آلمان است پس اگر فرزندان یا نزدیکان شما در آلمان هستند از این طریق مبلغ موردنظر خود را برای آنها ارسال نمایید.

استفاده از کارت‌های اعتباری

یکی دیگر از راه‌های مطمئن برای انتقال پول به کشورهای دیگر استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی است. مستر کارت و ویزاکارت از شناخته‌شده‌ترین کارت‌های اعتباری بین‌المللی هستند که در کشورهای بسیار زیادی اعتبار دارند. شما می‌توانید با استفاده از صرافی یا شرکت‌های واسطه پول خود را به این کارت‌ها واریز کرده و سپس آنها را نقد کنید. واریز وجه از این طریق، کارمزد بسیار پایینی داشته و بسیاری از کاربران آن را به روش‌های دیگر ترجیح می‌دهند.

درگاه پرداخت اسکریل

یکی دیگر از درگاه‌های بین‌المللی پرداخت که می‌توان با استفاده از آن پول را میان کشورهای مختلف جابه‌جا نمود، اسکریل است. این درگاه نیز کاربران ایرانی را تحریم کرده است. پس برای ساخت حساب و استفاده از خدمات آن باید از شرکت‌های واسطه حقوقی استفاده کنید. اگر بتوانید نقل‌وانتقال خود را از طریق این درگاه انجام دهید، کارمزد بسیار پایینی را پرداخت خواهید کرد. این درگاه بیشتر مناسب کسانی است که می‌خواهند پول را در حوزه قاره اروپا جابه‌جا کنند.

وسترن یونین

این شرکت آمریکایی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اعتباری برای نقل‌وانتقال وجوه مختلف میان کشورهای گوناگون است. با وجود اینکه شما به عنوان یک ایرانی نمی‌توانید در آن حساب باز کنید اما اگر از خدمات شرکت واسطه استفاده کنید به راحتی می‌توانید نقل‌وانتقال پول را از این طریق انجام دهید.

شرکت واسطه با دریافت هزینه این کار را برای شما انجام می‌دهد. اگر به امنیت سرمایه خود در حین نقل‌وانتقال اهمیت می‌دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات شرکت وسترن یونین استفاده کنید. انتقال پول به کانادا از طریق این روش بسیار راحت و سریع است.

انتقال بین‌المللی پول با مؤسسه فراکنش

همانطور که در این مطلب به آن اشاره کردیم ایران به دلیل تحریم‌هایی که بر علیه او صادر شده با مشکلات بسیار زیادی در زمینه نقل‌وانتقال بین‌المللی پول روبرو شده است. بسیاری از هم‌وطنان برای پرداخت هزینه قراردادها یا پرداخت شهریه فرزندان خود با مشکل روبرو شده‌اند. برای این کار روش‌های جایگزین بسیار زیادی وجود دارد که در این مطلب همه آنها را به شما معرفی کردیم.

همانطور که در جریان هستید برای استفاده از بسیاری از این روش‌ها باید از خدمات شرکت‌های واسطه استفاده کنید. فراکنش به عنوان یک مؤسسه معتبر آماده ارائه انواع خدمات در زمینه نقل‌وانتقال پول بین‌المللی پول به شما مخاطبان عزیز است. شما می‌توانید با استفاده از خدمات این مجموعه از درگاه‌های پرداخت مختلف و انواع کارت‌های اعتباری برای پرداخت‌های بین‌المللی خود استفاده کنید.

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست