به چه افرادی Airdrop Holder گفته می‌شود؟

ایردراپ

دنیای ارزهای دیجیتال فرصت‌های زیادی برای افراد به‌وجود آورده‌است. کسانی که ده سال پیش بیت‌کوین خریداری کرده بودند، اکنون سرمایهٔ بسیار زیادی از این کار خود کسب کرده‌اند، اما این فرصت‌ها تمامی ندارد و هنوز هم می‌توان چنین سرمایه‌گذار‌های بزرگی را پیدا کرد، اما چگونه؟ هولد کردن ایردراپ بهترین پاسخ برای این سوال است. با ادامهٔ متن همراه باشید تا با این پروژه‌ها و کسانی که از آن‌ها استفاده می‌کنند بیشتر آشنا شویم.

ایردراپ چیست؟

Airdrop اصطلاحی است که در دنیای ارزهای دیجیتالی بسیار به گوشمان خورده است. این روش درواقع روشی برای تبلیغ یک ارز دیجیتال جدید به کاربران حرفه‌‌ای بوده و به‌طورکلی روشی مؤثر برای بازاریابی رمزارزهای جدید است. برای خرید ارزهای دیجیتالی، به سرمایه نیاز داریم و رمزارزهای قدیمی با خرید از صرافی‌ها به‌دست می‌آیند، اما این روش تبلیغاتی این امکان را ایجاد کرده‌است تا بدون پرداخت هزینه، این توکن‌ها را به‌دست آورد. هدف افزایش رایگان توکن‌ها، تبلیغات است و با هر بار پخش تبلیغات مختلف، شما می‌توانید ارز دیجیتالی رایگان را به کیف پول دیجیتال خود اضافه کنید. این پروژه‌ها به نوعی باعث افزایش مخاطبان ارز دیجیتالی می‌شوند و هر فردی با اطلاع از زمان عرضهٔ ارزهای جدید، می‌تواند در این پروژه‌ها شرکت کند.

ایردراپ

هدف از پروزه‌های ایردراپی چیست؟

این پروژه‌ها از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند و همان‌طور که گفته شد، هدف اصلی آن‌ها افزایش حس کنجکاوی مخاطب نسبت‌به ارز دیجیتال جدید است. مخاطبان با اطلاع از موضوع توکن رایگان، به جست‌وجوی ارز دیجیتال می‌پردازند و درنتیجه درمورد عرضهٔ اولیه جدید آگاه‌سازی از این طریق اتفاق می‌افتد. با ادامه ارائه ارز دیجیتال رایگان، کاربران استفاده‌کننده از ارز دیجیتال جدید گسترش پیدا کرده و درنتیجه واریز توکن‌های رایگان به هدف اصلی خود که بازاریابی یا تبلیغ است، خواهد رسید.

نحوهٔ شرکت در ایردراپ‌ها

روش شرکت در پروژه‌ها و به‌دست آوردن توکن‌های رایگان آسان بوده و در اکثر موارد با روند مشابهی صورت می‌پذیرد. ارائه‌دهندگان رمزارزهای جدید به ازای خواسته یا فعالیتی که از شما می‌خواهند، توکن رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهند. مثلاً ممکن است خواستهٔ آن‌ها عضویت در شبکه‌های اجتماعی یا اشتراک‌گذاری سایت از شما باشد. در این صورت شما با عضویت در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام یا اینستاگرام و توئیتر و انتشار خبر عرضه جدید، توکن رایگان به‌دست می‌آورید.

حال چگونه این توکن را به شما تحویل می‌دهند‍؟ پس از به‌دست آوردن ارز دیجیتالی رایگان، باید این ارز به کیف دیجیتالی شما انتقال پیدا کند. روش انتقال توکن رایگان برای پروژه‌های جدید مختلف متفاوت است، اما در کل باید آدرسی از کیف پول دیجیتالی شما در اختیار آن‌ها قرار بگیرد تا توکن به حساب شما واریز شود.

نحوه شرکت در ایردراپ

هولدر ارز دیجیتال به چه کسی گفته می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید، ارز دیجیتال درواقع پولی است که به‌عنوان سرمایه‌ٔ دیجیتالی در کیف پول شما قرار می‌گیرد. ارزهای دیجیتال هم امکان تعویض و معامله داراند و هم می‌توان آن‌ها را به‌عنوان سرمایه نگه‌داری و ذخیره کرد. اینجاست که به واژهٔ هوادر (Holder) می‌رسیم.

هولد (Hold) در انگلیسی به معنای نگه داشتن است و در دنیای کریپتو، به نگه‌داری ارز دیجیتال برای مدتی مشخص در کیف پول دیجیتال گفته می‌شود. سرمایه‌گذاری که دارایی خود را برای مدتی نگه می ‌دارد، هولدر نامیده می‌شود.

·             چرا ارزهای دیجیتال را هولد می‌کنند؟

هولدر با هدف سود بالا، دارایی خود را به شکل رمز ارزها نگه‌داری می‌کند. این کار باعث می‌شود تا با وجود نوسانات ارزش پول، هولدر از ضرروزیان ارز دیجیتالی دور بماند و پس از مدتی هولدر ارز دیجیتال به سود کلانی هم برسد. زمان این نگه‌داری به شکل کامل مشخص نیست، اما یک هولدر حرفه‌ای تا حدودی قابلیت تشخیص مدت زمان نگه‌داری سرمایه را دارد. اهمیت هولد کردن در اتفاقات خاص دنیا مانند شیوع یک بیماری یا جنگ بیشتر به چشم می‌خورد، زیرا در این بازه‌های زمانی، ارزش ارز دیجیتال بسیار افزایش پیدا می‌کند و ممکن است هولدر را به یک میلیونر تبدیل کند.

همچنین ترس پس از فروش ارز و زیان‌آوری یا سود کمتر وجود نخواهد داشت. تا به اینجا تقریباً درمورد بیشتر مزایای هولد کردن صحبت کردیم، در ادامه مضرات هولد را هم بیان می‌کنیم.

·             مضرات هولد کردن

هولد کردن استرس کمتری دارد و برای دریافت سود با اطمینان بیشتر برخورد می‌کند، اما باید بسیار حرفه‌ای انجام پذیرفته و محتاطانه عمل شود. نیاز است که نواسانات ارز را از قبل برای انجام عمل هولد پیش بینی کرد. اگر ارز دیجیتال را در زمان اشتباهی هولد کنیم، با ریزش ارز، تمام یا بسیاری از دارایی خود را از دست می‌دهیم، پس برای این کار باید تجارب مهمی را به‌دست آورده باشیم، اما نگران نباشید، روش بسیار خوبی برای آسوده‌خاطر بودن وجود دارد و با این روش نگران ازدست‌رفتن سرمایه نخواهید بود و می‌توانید با خیال راحت و تا هر زمان که بخواهید، ارزهای خود را هولد کنید. کافی است یک هولدر ایردراپ باشید!

ایردراپ هولدر (Airdrop Holder) چیست؟

این افراد کسانی هستند که ارز دیجیتالی رایگان را بدون پرداخت هزینه دریافت کرده و آن را در کیف پول خود نگه‌ می‌دارند. کافی است پروژه‌هایی که این امکان را دارند مورد بررسی قرار دهید. این پروژه‌ها مدتی قبل از عرضه اعلام می‌شوند و کافی است یک هولدر از این اطلاعیه‌ها آگاهی داشته باشد. به این ترتیب با انجام اقدامات خواسته‌شده توسط پروژه، ارزهای جدید را به شکل رایگان دریافت می‌کند و تا زمان پامپ این ارزها، آن‌ها را هولد می‌کند. همین کافی است تا یک سرمایهٔ قابل توجه به‌دست آورد.

البته میزان ارزهایی که دریافت می‌شود، در پروژه‌های مختلف متفاوت است و هر پروژه‌ای می‌تواند سود متفاوتی برای یک هولدر به ارمغان بیاورد.

ایردراپ هولدر

جمع‌بندی

یک هولدر ایردراپ کسی است که پروژه‌های جدید کریپتویی را شناسایی کرده و زمان عرضهٔ اولیهٔ آن‌ها را می‌داند. پس از آن اقدامات مربوط به دریافت Airdrop را انجام داده و در این عرضه‌ها شرکت می‌کنند. با این کار ارزهای جدید را به شکل رایگان و به‌عنوان پاداش تبلیغاتی که انجام می‌دهد دریافت می‌کند. هولدر درنهایت با نگه‌داری ارزهای دریافت کرده و فروش آن‌ها در زمان مناسب سود بسیار خوبی از هولد کردن به‌دست می‌آورد.

منبع : https://www.poollnews.ir/fa/news/394924/

مطلب فوق رپورتاژ آگهی بوده بنابراین مسئولیت حقوقی، صحت و یا عدم صحت آن هیچ ارتباطی با آکادمی ارزتودی ندارد.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست