اوکی اکسچنج

آیا سقوط بیت کوین به ۲۱۵۰۰ دلار اصلاحی است یا ریزشی؟

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم روزانه 

همانطور که در تحلیل بیت کوین ۲ بهمن ماه ۱۴۰۱ اشاره کردیم؛ قیمت با شکسته شدن خط روند نزولی خود به سمت بالا حرکت صعودی خود را تا سطح مقاومتی ۲۴۲۰۰ دلار (Bearish ob) ادامه داد، با رسیدن قیمت به این سطح فروشنده‌ها (Sellers) بازار کریپتو را در دست گرفتند و باعث ایجاد فشار فروش در بازار شدند که در نهایت قیمت را تا ناحیه حمایتی ۲۱۵۰۰ دلار (Demand zone) هدایت کردند.
این فشار فروش ناشی از برخورد قیمت به ناحیه مقاومتی ۲۴۲۰۰ دلار (Bearish zone) به نظر گام اصلاحی اول تلقی شود، این اصلاح قیمت در حال حاضر به خط ۰.۳۸۲ فیبوناچی (Fibonacci FAN) برخورد داشته است که انتظار می‌رود تمام این ناحیه حمایتی (Demand zone) را تا خط ۰.۵ فیبوناچی فن پر کند.
با وجود ایجاد این گپ قیمتی (FVG) نزدیک، که با ریزش شدید قیمت نیز همراه بود احتمال اینکه قیمت وارد ناحیه زرد رنگ FVG شود بسیار زیاد است و سپس اصلاح قیمت ادامه پیدا کند.

آیا این اصلاح قیمت تا کجا می‌تواند ادامه پیدا کند؟

اصلاح قیمت تا زمانی که کلوز کندل روزانه زیر کف ۲۰۴۰۰ دلار بسته نشود، همچنان در فاز اصلاحی خواهد بود. کف (پیوت) ۲۰۴۰۰ دلار به دلیل اینکه توانسته سقف بالاتری نسبت به سقف قبلی خود ایجاد کند به عنوان پیوت قوی (Strong Pivot) در نظر گرفته می‌شود که قطعا با شکست این سطح قیمت مجددا دچار فشار فروش شدیدی قرار خواهد گرفت. 

بنابراین با حمایت شدن قیمت در سطوح ۲۱۵۰۰ دلار تا ۲۰۴۰۰ دلار انتظار می‌رود تارگت‌های بعدی بیت کوین ۲۳۲۰۰ دلار، ۲۳۷۰۰ دلار، ۲۴۰۰۰ دلار، ۲۴۲۰۰ دلار و ۲۵۰۰۰ دلار باشد. 

اگر به تایم فریم هفتگی بیت کوین نگاهی بی‌اندازید این ریزش قیمت پس از شکست خط روند نزولی در حال تشکیل یک پولبک به ناحیه خط روند و حمایت استاتیک است.

تحلیل قیمت بیت کوین

همچنین با توجه به اندیکاتور RSI در تایم فریم هفتگی شاهد واگرایی مخفی بر روی نمودار هستید؛ که با برخورد به خط روند در حال واکنش به آن هستند.

بعد از انجام معاملات خود حتما جزئیات آن را در ژورنال معاملاتی خود یادداشت کنید.

نکته: این تحلیل صرفا به جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی جزئیات مربوط به ارزدیجیتال BTC در ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ می‌توانید به اکانت Trading View ارزتودی مراجعه کنید.

۴.۹/۵ - (۵۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست