اوکی اکسچنج

۷۸ درصد از ورودی‌‌های بیت‌کوین در صرافی‌ها متعلق به هولدرهای کوتاه مدت هستند!

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، ۷۸ درصد از کل ورودی‌های بیت‌کوین اخیر در بازار توسط هولدرهای کوتاه‌مدت این ارز دیجیتال انجام شده است.

جریان‌های ورودی صرافی بیت کوین تحت سلطه دارندگان کوتاه مدت است

جدیدترین گزارش هفتگی شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای گلس‌نود نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه مدت از فوریه سال جاری به طور تهاجمی وارد شدند.

سرمایه گذارانی که کمتر از ۱۵۵ روز پیش کوین‌های خود را نگه داشتند در این زمینه به عنوان “دارندگان کوتاه مدت” (STHs) نامیده می‌شوند. یکی از دو گروه اصلی در بازار بیت کوین، “دارندگان کوتاه مدت” (STHs) هستند که توسط “دارندگان بلندمدت” (LTHs) به آنها ملحق می‌شوند.

طبق آمار، احتمال فروش کوین‌های سرمایه‌گذار در هر زمانی کاهش می‌یابد، هر چه بیشتر روی آن بماند. بدیهی است که LTH ها گروهی هستند که به احتمال زیاد در هر آشفتگی بازار یا فرصت‌های کسب سود نگه می دارند، زیرا آنها کوین‌های خود را برای مدت طولانی تری نسبت به STH ها نگه داشته‌اند.

مقایسه «ورودی مبادله» آن‌ها، معیاری که کل مقدار بیت کوینی را که این دارندگان به صرافی‌های متمرکز منتقل می‌کنند، نشان می‌دهد، یکی از راه‌های مقایسه فشار فروش است که توسط این سرمایه‌گذاران وارد می‌شود.

از آنجایی که دارندگان معمولاً از این پلتفرم‌ها برای فروش استفاده می‌کنند، سپرده‌های آنها می‌تواند بینشی در مورد حجم فروش که در حال حاضر انجام می‌دهند را نشان دهد.

در اینجا نموداری وجود دارد که توزیع حجم‌های مختلف ورودی صرافی بیت کوین در بازار را نشان می‌دهد:

بیت کوین
حجم کلی ورودی صرافی‌های به بازار در حال حاضر برابر با ۳۹۶۰۰ BTC است، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است. این سرمایه گذاران حدود ۷۸ درصد از کل را تشکیل می‌دهند که ۳۱۱۰۰ بیت کوین از آن‌ها از هولدرهای کوتاه مدت هستند.

حجم‌های دیگر نمودار نشان دهنده LTH‌ها و انتقال های بین مبادله ای است. با توجه به اینکه LTH‌ها اکنون بخش بسیار کمی از کل ورودی‌ها را تشکیل می‌دهند، به نظر می‌رسد که حجم مبادلاتی بخش عمده‌ای از درصد باقی مانده را پوشش می‌دهد.

با توجه به عرضه داده‌های سود برای STHs، عملاً همه این سرمایه‌گذاران در حال حاضر سود می‌برند، که می‌تواند دلیل افزایش فروش این گروه اخیراً باشد.

نمودار بالا نشان می‌دهد که وضعیت فعلی، که در آن بیش از ۹۰ درصد از عرضه بیت کوین STH در سود است، استثنایی نیست زیرا سرمایه گذاران در طول تاریخ به سود خود در طول رالی دست یافتند.

قیمت بیت‌کوین

ارزش بیت کوین در حال حاضر حدود ۲۹۸۰۰ دلار است که نسبت به هفته قبل ۲ درصد کاهش داشته است.

نکته: این مطلب خبری هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با اخبار ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۱/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست