اوکی اکسچنج

کاردانو با رونمایی از یک استیبل‌کوین جدید، برای یورش به دیفای آماده می‌شود!

کاردانو به آخرین رویداد خود (Hard Fork Combinator) برای پیاده‌سازی قابلیت قراردادهای هوشمند در شبکه اصلی خود نزدیک است. توسعه‌دهندگان، پروژه‌های کامیونیتی و IOG در حال آماده‌سازی برای این واقعه و رشد بالقوه اکوسیستم این شبکه هستند. IOG به‌تازگی مقاله‌ای منتشر کرده است که در آن یک استیبل‌کوین الکوریتمی جدید به نام Djed را معرفی کرده است. کاردانو در یک پست رسمی ادعا کرد که این پروژه توسط IOG و شرکا Emurgo و Ergo blockchain به‌عنوان «یک قرارداد استیبل‌کوین» در حال توسعه است.

این دارایی دیجیتال رایج‌ترین مشکلات مرتبط با دیگر استیبل‌کوین‌ها مانند عدم شفافیت در مورد ذخایر و نقدینگی را حل می‌کند. این استیبل‌کوین از یک قرارداد هوشمند استفاده می‌کند تا ثبات قیمت آن را تضمین کند. IOG گفت:

در نظر داشته باشید که Djed یک قرارداد استیبل‌کوین الگوریتمیک با پشتوانه رمزنگاری است که به‌عنوان یک بانک خودمختار عمل می‌کند. این سیستم با ضرب کردن و سوزاندن استیبل‌کوین‌ها و کوین‌های ذخیره عمل می‌کند.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این استیبل‌کوین مبتنی بر شبکه ارز دیجیتال کاردانو با یک قرارداد خودمختار «به مثابه یک بانک مرکزی» کار می‌کند. بنابراین، شامل ذخیره،  سهام و بدهی‌ها خواهد بود.

استیبل کوین جدید کاردانو

علاوه بر این، مکانیزم حفظ ثبات قیمت Djed به این قرارداد اجازه می‌دهد تا استیبل‌کوین‌ها را بفروشد، کارمزد اعمال کند و دارایی‌ها را به‌منظور حفظ قیمت هدف‌گذاری شده ذخیره کند. IOG ادعا می‌کند که هولدرها از این مکانیزم سود خواهند برد، زیرا می‌توانند ذخیره این استیبل‌کوین را افزایش داده و «خطر نوسانات قیمت را کاهش بدهند». اما Djed محدود به پگ (نسبت قیمتی ثابت)  با دلار نیست. Djed می‌تواند با استفاده از اوراکل‌هایی  که شاخص قیمت را به  قرارداد تزریق می‌کنند، با سایر ارزها  نیز کار کند.

استیبل کوین کاردانو بهتر از رقبا است؟

مخترع کاردانو و مدیرعامل IOG، چارلز هاسکینسون فاش کرد که تیم Plutus در حال کار بر روی نمونه اولیه این استیبل‌کوین است که به احتمال زیاد پس از رویداد HFC Alonzo در دسترس خواهد بود. IOG ادعا می‌کند که خصوصیات Djed «با قواعد ریاضی اثبات شده است». این به آن کمک می‌کند تا به یک پگ ثابت با ارزهای پایه دست یابد و در عین حال در برابر جهش یا افت ناگهانی ارز، مقاوم باشد.

بر اساس پست رسمی، این مکانیسم از رفتار عادلانه همه کاربران حمایت می‌کند و مشوق‌هایی را برای هولدرها در نظر می‌گیرد تا کوین‌های خود را در ذخایر Djed برای انتشار بیشتر این استیبل‌کوین، نگاه دارند. هولدرها علاوه بر این از افزایش ارزش این استیبل‌کوین نیز سود خواهند برد.

مازاد ذخیره به ازای هر کوین ذخیره با افزایش تعامل کاربران با قرارداد افزایش می‌یابد. تحت این شرایط، هولدرهای کوین مورد نظر سود کسب می‌کنند.

این استیبل‌کوین بر پایه کاردانو در دو نسخه راه‌اندازی می‌شود:

  • minimal Djed، استیبل‌کوین «ساده و شهودی»
  • extended Djed: با مزیت‌های ثبات قیمت بیشتر

توجه داشته باشید که IOG ادعا می‌کند که مشوق‌های بیشتری برای حفظ نسبت کوین‌های ذخیره «در سطح مطلوب» ارائه خواهد کرد، همچنین این استیبل‌کوین هم‌اکنون به‌عنوان یک پروژه تست‌نت (آزمایشی)  بر روی اتریوم به‌عنوان یک توکن ERC-20، زنجیره هوشمند بایننس (BSC)، بلاک چین Avalanche، Polygon و دیگر اکوسیستم‌ها پیاده سازی شده است، در زمان نگارش این خبر، قیمت کاردانو (ADA) با ۸.۵ درصد افزایش در نمودار روزانه خود، در قیمت ۲.۸۵ دلار معامله می‌شود.

قیمت روز کاردانو

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست