اوکی اکسچنج

نقد بررسی صرافی ارز دیجیتال CEX. IO

cex

صرافی CEX. IO که در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک بازار برای قدرت هش و ارائه دهنده استخراج ابری بیت کوین راه‌اندازی شد، یک صرافی چند منظوره ارز دیجیتال تنظیم شده است. توسط یک استخر استخراج داخلی به نام GHash. IO پشتیبانی می‌شود. بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال و توکن، از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC)، یونی سواپ (UNI) و غیره توسط این صرافی ارز‌های دیجیتال مستقر در جبل الطارق پشتیبانی می‌شوند.

این شرکت در ابتدا قصد داشت امکانی را برای مردم فراهم کند که بدون نیاز به نصب تجهیزات استخراج گران قیمت در خانه‌های خود، سود استخراج بیت کوین را دریافت کنند. بیش از ۴ میلیون کاربر توسط اکوسیستم تبادل ارز‌های دیجیتال جهانی که CEX. IO ایجاد کرده است، خدمات‌رسانی می‌کنند که در ۹۹٪ کشور‌ها و ۴۸ ایالت ایالات متحده قابل دسترسی است.

این کالا‌ها و خدمات را برای گروه‌های بازار همه، بازرگانان و مشاغل و همچنین خدمات پردازش کارت اعتباری به مشتریان در چند کشور اروپایی ارائه می‌دهد. همچنین دارای یک پلت فرم معاملاتی مارجین بدون کمیسیون به نام CEX. IO Broker است.

مزایا و معایب صرافی CEX. IO

مزایا

 • قانونگذار شده و دارای مجوز: سرمایه‌گذاران ممکن است از دانستن این که CEX. IO یک پلتفرم سازگار با قوانین است، آسوده خاطر باشند؛ زیرا در هر حوزه قضایی که خدمات خود را ارائه می‌دهد، تنظیم شده و مجوز عملیات اعطا می‌شود.
 • پشتیبانی از بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال
 • فرصتی برای به دست آوردن ارز دیجیتال ارائه می‌دهد: برای کسب درآمد از ارز‌های دیجیتال، کاربران می‌توانند چندین کوین را که در سایت ذخیره شده‌اند، سپرده‌گذاری کنند.
 • وام‌های دارای وثیقه رمزنگاری شده را ارائه می‌کند: کاربران می‌توانند وام‌های دارای وثیقه رمزنگاری شده را به صورت پول فیات دریافت کنند، و به صاحبان ارز‌های دیجیتالی اختصاص داده شده این امکان را می‌دهد تا در صورت تحقق نیاز کوتاه‌مدت به پول فیات، پس‌انداز خود را در ارز دیجیتال نگه دارند.

معایب

 • حجم عظیم کالا‌ها و خدمات ممکن است برای تازه واردان طاقت‌فرسا باشد. از آنجایی که CEX. IO دارای ویژگی‌های بسیاری است که بخش‌های مختلف بازار را هدف قرار می‌دهد، برای خریداران جدید ارز‌های دیجیتال کمتر کاربرپسند است.
 • داشتن نقدینگی کمتر نسبت به سایر صرافی‌های بزرگ بین‌المللی: علی‌رغم حضور بین‌المللی صرافی، CEX. IO نقدینگی کمتری نسبت به رقبای خود ارائه می‌دهد.

ارز‌های دیجیتال موجود در CEX. IO

بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال و توکن توسط CEX. IO پشتیبانی می‌شود؛ این صرافی همچنین اغلب کوین‌های جدیدی را به مجموعه خود اضافه می‌کند. در اینجا برخی از شناخته شده‌ترین ارز‌های رمزنگاری شده که می‌توانید در حال حاضر در CEX. IO معامله کنید آورده شده است:

 • بیت کوین (BTC)
 • بیت کوین کش (BCH)
 • کاردانو (ADA)
 • کیهان (ATOM)
 • اتریوم (ETH)
 • لایت کوین (LTC)
 • تتر (USDT)
 • تزوس (XTZ)
 • ترون (TRX)
 • یونی‌سواپ (UNI)
 • زیلیکا (ZIL)

انواع کاربر در صرافی CEX. IO

صرافی CEX. IO دارای سه نوع کاربری به عنوان‌های همه، معامله‌گران و کسب‌وکار‌ها است.

همه کاربران 

با استفاده از گزینه‌های مختلف پرداخت، مانند پی‌پال، کارت‌های نقدی/اعتباری، اپل/گوگل پلی و موارد دیگر، هر کسی می‌تواند از عملکرد خرید فوری صرافی برای خرید بیت‌کوین و سایر ارز‌های دیجیتال استفاده کند. علاوه بر این، صرافی CEX. IO وام‌هایی با پشتوانه رمزنگاری ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد ارز‌های فیات را با تعهد ارز‌های دیجیتال به عنوان امنیت قرض کنند و به‌عنوان سرمایه‌گذاری نرم بر روی ۱۳ ارز دیجیتال که به کاربران امکان می‌دهد ارز دیجیتال کسب کنند.

معامله گران

پلتفرم‌های معاملاتی اسپات و مارجین‌ ارائه شده توسط صرافی و همچنین اپلیکیشن معاملاتی موبایل CEX. IO در دسترس معامله‌گران است.

کسب و کار‌ها

شرکت‌ها می‌توانند برای CEX. IO Prime، که به خریداران با اندازه سازمانی دسترسی به نقدینگی را می‌دهد، ثبت نام کنند. علاوه بر این، کسب‌وکار‌ها می‌توانند با استفاده از CEX Direct، یک دروازه پرداخت که توسط CEX. IO برای خرید ارز‌های دیجیتال اجرا می‌شود، پرداخت‌های بیت‌کوین را به کار گیرند.

اگر حساب صرافی ارز دیجیتال شما به خطر بیفتد یا اگر آن را به آدرس کیف پول اشتباه ارسال کنید، احتمالاً نمی‌توانید ارز رمزنگاری شده از دست رفته خود را پس بگیرید.

کارمزد‌ها

صرافی CEX. IO برای روش‌های مختلف پرداخت، هزینه‌های متفاوتی دریافت می‌کند.

کارمزد پرداختی میکرها

حجم معاملات ۳۰ روزه برای هر کاربر برای تعیین کارمزد معاملات استفاده می‌شود که هر روز در ساعت ۰:۰۰ (GMT) به روز می‌شود. از مشتریان جدید و کم حجم، کارمزد تیکر ۰.۲۵ درصد و کارمزد میکر ۰.۱۵ درصد دریافت می‌شود.

کارمزدهای میکر

کارمزد سپرده‌ها و برداشتها

علاوه بر هزینه‌های معاملاتی، سپرده‌های ارز دیجیتال دارای حداقل نیاز سپرده هستند و هزینه‌های برداشت بسته به دارایی متفاوت است. در زیر برخی از روش‌های پرداخت ارائه شده توسط CEX. IO آمده است. علاوه بر موارد ذکر شده در زیر، کاربران می‌توانند از ACH، پرداخت‌های سریعتر، Skrill و Epay نیز استفاده کنند.

جدول کارمزد ها

امنیت صرافی چگونه است؟

صرافی CEX. IO تمرکز زیادی بر رعایت مقررات و امنیت دارد.

مجوز‌ها و انطباق

این صرافی در هر کشوری که تجارت انجام می‌دهد، دارای مجوز است. در ایالات متحده، CEX. IO دارای ۳۳ مجوز انتقال پول (MTL) است و در FinCEN به عنوان یک تجارت خدمات پولی (MSB) ثبت شده است. این صرافی علاوه بر این در FINTRAC به عنوان یک تجارت خدمات پولی (MSB) در کانادا فهرست شده است.

کمیسیون خدمات مالی جبل الطارق (GFSC) همچنین CEX. IO را به عنوان یک ارائه دهنده DLT تنظیم می‌کند و CEX. IO نیز مجوز وام دادن به بازار اروپا را به دست آورده است.

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) ثبت موقت CEX. IO را به عنوان یک تجارت دارایی رمزنگاری در این کشور اعطا کرده است و به صرافی اجازه می‌دهد تا در حالی که FCA درخواست شرکت را بررسی می‌کند، در فعالیت‌های دارایی‌های رمزنگاری شرکت کند.

ابزار‌های امنیتی صرافی CEX. IO

صرافی CEX. IO اکثریت قریب به اتفاق وجوه کاربران را در کیف‌های سرد و مقدار بسیار کمی پول نقد را در کیف‌های داغ نگهداری می‌کند تا از امنیت وجوه کاربران خود محافظت کند. کیف پول‌های سرد از کیف پول‌های گرم ایمن‌تر هستند زیرا به اینترنت متصل نیستند. نسبت ارز دیجیتال حفظ شده در کیف پول‌های سرد به گرم با مقدار مورد نیاز برای پوشش عملیات معاملات روزانه در پلتفرم تعیین می‌شود.

به این حال به یاد داشته باشید که پول کاربران عمدتاً در کیف پول‌های سرد ذخیره می‌شود در حالی که وجوه شرکت عمدتاً در کیف پول‌های داغ در CEX. IO نگهداری می‌شود. بر این اساس، اگر صرافی به خطر بیفتد، وجه نقد شرکت ممکن است از بین برود، اما وجوه کاربر باید عمدتاً دست نخورده باقی بماند. در یک فرآیند تطبیق کیف پول روزانه، پول‌های تازه سپرده شده مشتری به کیف پول‌های سرد منتقل می‌شود.

نحوه ایجاد حساب در صرافی

مانند سایر صرافی‌ها، روند ایجاد حساب در این صرافی نیز ساده و راحت است.

با وارد کردن اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس و ایمیل، رمز عبور و کشور محل سکونت، شما کد تأییدی از طریق‌ایمیل دریافت می‌کنید که بعد از وارد کردن کد، حساب شما ایجاد می‌شود.

ایجاد حساب در صرافیCEX.IO-

قبل از اینکه بتوانید ثبت نام خود را به پایان برسانید و شروع به معامله کنید، باید یک فرآیند تأیید هویت را طی کنید که شامل بارگذاری مدارک شناسایی رسمی و به اشتراک‌گذاری آدرس شما می‌شود. وقتی همه چیز تمام شد، محدودیت‌های برداشت و سپرده شما کمتر می‌شود.

کاربران می‌توانند با افزودن مراحل تأیید بیشتر، محدودیت‌های واریز و برداشت خود را کمتر کنند. برای ثبت نام برای حساب تجاری به جزئیات بیشتر و مدارک پشتیبانی نیاز است.

پشتیبانی از کاربران

صرافی CEX. IO از طریق یک مرکز پشتیبانی آنلاین، چت زنده و‌ایمیل، خدمات مشتریان را ارائه می‌دهد. این صرافی همچنین بخش مقالات وب سایت خود را گسترش داد تا به کاربران خود در مورد اصول فناوری بلاک چین آموزش دهد.

مدیریت حساب

کاربران می‌توانند از طریق پلتفرم مبتنی بر وب و برنامه تلفن همراه CEX. IO به تمام عملکرد‌های ارائه شده توسط CEX. IO دسترسی داشته باشند.

محیط معاملات ارز‌های دیجیتال CEX. IO به صورت آنلاین و روی موبایل قابل دسترسی است و همه چیز را از الگوریتم‌های تطبیق سفارشات پیچیده و ابزار‌های تحلیلی برای معامله‌گران حرفه‌ای تا ویژگی‌های خرید فروش ارز دیجیتال فوری برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار ارائه می‌دهد.

چه چیزی صرافی CEX. IO را از سایر صرافی‌های متمایز می‌کند؟

اگرچه سایر صرافی‌های ارز‌های دیجیتال تنها بر مناطق جغرافیایی خاصی تمرکز دارند، اما صرافی CEX. IO در ۹۹ درصد از کشور در دسترس است. با این حال، صرافی‌های پیشرو مانند بایننس یا کوین‌بیس، پایگاه کاربری و نقدینگی بیشتری نسبت به CEX. IO دارند.

از آنجایی که CEX. IO از نظر هزینه، مقدار دارایی‌های پشتیبانی شده و خدمات تکمیلی مانند وام دادن و سهام رقابتی است، یک پلت فرم قابل اعتماد برای هر کسی که مایل به خرید، فروش، وام گرفتن از و کسب ارز دیجیتال است، ارائه می‌دهد.

کلام آخر

به دلیل فراوانی محصولات و قابلیت‌هایی که ارائه می‌کند، ممکن است مبادله برای سرمایه‌گذاران تازه کار کمی سخت باشد. با این حال، سرمایه‌گذاران و معامله گران باتجربه می‌توانند تمام نیاز‌های خود را با استفاده از این صرافی برطرف کنند.

سؤالات متداول

سوالات متداول

۱. کوین بیس بهتر است یا CEX. IO؟

اکثر تحلیل‌های شخص ثالث، نشان می‌دهند که کوین‌بیس به طور کلی نسبت به پارامتر‌هایی مانند امتیاز کلی، قابلیت استفاده و امنیت عملکرد بهتری دارد. برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال خدمات پیچیده‌تر و نقدینگی بیشتر هستند، CEX. IO ممکن است همچنان گزینه برتر باشد.

۲. آیا صرافی CEX. IO کلاهبرداری است؟

صرافی CEX. IO با وجود تلاش‌های مکرر هکر‌ها هرگز هیچ یک از پول مشتریان خود را از دست نداده است.

۳. پرداخت‌های CEX. IO چقدر طول می‌کشد؟

پرداخت‌های داخلی معمولاً یک روز کاری طول می‌کشد، در حالی که پرداخت‌های بین‌المللی معمولاً بین دو تا پنج روز کاری طول می‌کشد.

۴. آیا می‌توانم از طریق CEX. IO به حساب بانکی خود پول واریز کنم؟

بله، اما برای برداشت مستقیم پول از CEX. IO به حساب بانکی خود، باید فرآیند تأیید آدرس صرافی را طی کنید. هنگامی که CEX. IO مدرک اقامت شما را دریافت کرد و درخواست شما را تأیید کرد، به آن گزینه پرداخت خاص دسترسی خواهید داشت.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست