اوکی اکسچنج

سایت کوین مارکت کل، تقویم رویدادهای ارز دیجیتال

این روزها شغل دوم و یا حتی شغل اول اکثر مردم دنیا سرمایه گذاری و معامله‌گری در بازارهای مالی است. معامله‌گری و سرمایه گذاری بیش از آن که یک علم باشد، یک هنر است. مانند هنر بازیگری، هنر نقاشی و معماری. هنرها دارای قواعد، اصول و قوانین متعددی هستند که روش‌ها و سبک‌های مختلفی دارند که باید آموخته شوند.
معامله‌گرهایی که قصد فعالیت در بازارهای مالی را دارند باید با دو مفهوم کلی تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال آشنایی داشته باشند. یکی از سایت‌های مرجع و ابزار بسیار کاربردی که در حوزه تحلیل فاندامنتال مورد استفاده قرار می‌گیرد، سایت کوین مارکت کل (CoinMarketCal) است. در این مقاله به معرفی و بررسی کامل این وبسایت کاربردی و مهم خواهیم پرداخت.

کوین مارکت کل چیست؟

اگر کمی فعالیت و تجربه در فضای پر هیاهوی رمزارزها داشته باشید. می‌دانید خبرها،‌ حواشی، رویدادها و حمایت سلبریتی‌ها از یک رمزارز خاص می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. در واقع تاثیر آن آنقدر زیاد است که بعضی از معامله‌گرها بدون توجه کردن به نمودار و علم تحلیل تکنیکال با استفاده از خبرها اقدام به ترید کردن می‌کنند.

Calendar Cryptocurrency

کوین مارکت کل (Coinmarket Cal) یک تقویم رویدادهای ارز دیجیتال است که دارای بانک اطلاعاتی فاندامنتال بروز و به یک سایت قابل اعتماد تبدیل شده است؛ این وب سایت کاربر پسند و فوق العاده به صورت دقیق تاریخ و ساعت تمامی رویدادها و خبرهای مربوط به ارز دیجیتال را پوشش می‌دهد. به عنوان مثال: توکن‌سوزی، لیست شدن رمزارزهای جدید، زمان آپدیت شبکه‌های مختلف در رمزارزها و موارد بسیار زیاد دیگر.

ویژگی‌های سایت کوین مارکت کل (CoinMarket Cal)

سایت کوین مارکت کل دارای ابزار و ویژگی‌هایی متعددی است که به کاربران علاقمند در حوزه رمزارزها کمک می‌کند تا به راحتی و با سرعت بتوانند به دیتاها و اطلاعات رمزارزهای مختلف دسترسی پیدا کنند. در ادامه به چندین ویژگی‌های متمایزکننده دیگر می‌پردازیم. 

 • رویداد مربوط به لیست شدن کوین‌ها در صرافی‌های مختلف
 • امکان رای‌گیری رویدادها توسط کاربران برای تایید صحت خبرها 
 • امکان ارائه مدرک و منبع (Source) برای هر رویداد و خبر
 • اولین سایت تقویم در زمینه رمزارزها 
 • امکان فیلتر نویسی برای جستجوی یک کوین خاص 
 • دارای خبرنامه اختصاصی برای کاربران سایت 
 • هر هفته ارسال اطلاعات ۳ رمزارز برتر به صورت شخصی برای کاربران 
 • امکان دسته بندی رویدادها به داغ (Hot)، مهم (Significant)، ترند (Trending) و کوین‌هایی با پتانسیل بالا (Coins With Potential) توسط نماینده‌های رسمی
 • وجود بخش مجزا برای اخبار ارزهای دیجیتال
 • ارائه به‌روزترین و قابل اعتماد‌ترین اطلاعات در صنعت رمزارزها
 • قابلیت ساخت رویداد برای کوین‌های خود 
 • وجود بخش مجزا برای بهترین رمزارزها (Coin Ranking) 
 • قابلیت آلارم گذاری برای یادآوری رویدادها 

امکانات سایت کوین مارکت کل 

بعد از جست‌و‌جوی سایت و ورود به آن، شما وارد صفحه اول سایت می‌شوید. در قسمت بالای سایت شما ۴ دسته‌بندی کلی را مشاهده می‌کنید:

ثبت نام در سایت کوین مارکت کل

۱. ترندینگ (Trending)

در این قسمت شما به رویدادهایی دسترسی خواهید داشت که طی ۲۴ ساعت گذشته که از نظر محبوبیت بیشترین رای (Votes) و بیشترین بازدید (Views) را داشته‌اند. شما می‌توانید بر روی این دسته بندی کلیک کنید و ترندهای بیشتری را مشاهده کنید.

۲. سیگنیفیکنت (Significant)

در این قسمت سایت کوین مارکت کل شما می‌توانید رویدادهایی که طی ۱۰ روز آینده در بازار رمزارزها انجام می‌شود را مشاهده کنید. رویدادها بر اساس رتبه‌بندی تعداد رای (Votes) و درصد اطمینان (Confidence) مرتب شده‌اند. برای فاندامنتالیست‌ها این قسمت کاربرد بیشتری دارد.

۳. داغ (Hot)

در این قسمت شما می‌توانید رویدادهای ۱۰ روز آینده در بازار رمزارزها را مشاهده کنید. تفاوت آن با قسمت قبلی در این است که رویدادهایی که دارای بیشترین تعداد رای مثبت، کامنت و بازدید هستند را در این قسمت به نمایش می‌گذارند.

۴. کوین‌هایی با پتانسیل بالا (Coins With Potential)

در این قسمت از سایت کوین مارکت کل کوین‌هایی که با پتانسیل رشد بالایی هستند را به شما نشان می‌دهد. این قسمت دارای بالاترین بازدید (Views)، رای مثبت (Real)، منفی (Fake)، کامنت (Comment)، قیمت (Price)، حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته (Volume 24h)، حجم نقدینگی (MarketCap) را به نمایش می‌گذارد. بررسی این قسمت نیز می‌تواند کمک کننده باشد. همچنین با کلیک بر روی گزینه Show More رویدادهای بیشتری را در هر دسته‌بندی بررسی کنید.

معرفی وبسایت کوین مارکت کل

مشاهده دیگر قابلیت‌ها در سایت کوین مارکت کل

قابلیت های کوین مارکت کل

به صورت پیش فرض در کادر قرمز رنگ رویدادهای همان روز و فردا را نمایش می‌دهد.
در هر کادر اطلاعات زیر نمایش داده می‌شوند.

فرایند کار با وبسایت کوین مارکت کل

 • نام رویداد 
 • تاریخ اجرای رویداد 
 • نام کامل رمزارز
 • تعداد رای مثبت
 • تعداد رای منفی 

بر روی هر کدام از کادرها ۲ گزینه Proof و Source وجود دارد. با انتخاب گزینه Source می‌توانید به منبع خبر این رویداد دسترسی داشته باشید. و با انتخاب گزینه Proof می‌توانید به آدرس سایت و شبکه‌های اجتماعی رمزارز مشاهده کنید.
آیکون تیک سبز در بالای کادر هر رویداد نشان می‌دهد که این رویداد توسط یک منبع موثق خبری اطلاع داده شده است.

جست‌وجو رویدادهای شما

در کادر قرمز رنگ شما می‌توانید رویدادهایی که بر اساس خواسته شما است را جست‌وجو و مرتب کنید.

آموزش وبسایت کوین مارکت کل

حالت Upcoming Events به صورت پیش فرض تنظیم شده است. این حالت تمام رویدادهای همان روز و فردا را به شما نشان می‌دهد.

بررسی قابلیت های وبسایت کوین مارکت کال

تنظیم رویدادها بر اساس تاریخ

در این قسمت می‌توانید رویدادهای خود را بر اساس تاریخ جست‌وجو کنید. 

تنظیم رویدادها بر اساس تاریخ در وبسایت کوین مارکت کل

تنظیم رویدادها بر اساس کلیدواژه

در این قسمت شما می‌توانید بر اساس کلمه کلیدی رویدادهای خود را سرچ کنید. مواردی مانند: اسم کوین (بیت کوین)، نماد کوین و کلمات خاص را در کادر Keywords تایپ کنید. در واقع شما با این کار به دست‌چین کردن رویدادها بر اساس یک سری کلمات مدنظر خود می‌پردازید.

تنظیم رویداد بر اساس کلید واژه در وبسایت کوین مارکت کل

تنظیم رویدادها در بر اساس کوین موردنظر

در این قسمت از سایت کوین مارکت کال شما می‌توانید رمزارز مورد نظر خود را در این فیلد تایپ و جست‌وجو کنید. همچنین می‌توانید ۱۰۰ تا ۵۰۰ کوین برتر را نیز مشاهده کنید.

تنظیم رویداد بر اساس کوین مورد نظر

تنظیم رویدادها بر اساس جست‌وجو در صرافی‌ها

در این قسمت از سایت CoinMarketCal شما می‌توانید به عنوان فیلتر کردن رویدادهای دیگر صرافی‌های خارجی، صرافی مدنظر خود را در این فیلد تایپ کنید. کوین مارکت کل یک لیست بلند بالا از صرافی‌های آنلاین را در اختیار کاربران خود قرار داده است.
تنظیم رویداد بر اساس جستجو در صرافی ها

تنظیم رویدادها بر اساس دسته‌بندی‌های مختلف (Categories)

در این قسمت شما می‌توانید کوین‌های مدنظر خود را از نظر دسته‌بندی‌های مختلف پیدا و مرتب کنید. این دسته‌بندی‌ها مانند آپدیت شدن تیم سازنده‌های کوین (Developer)، ایردراپ‌ها، آپدیت سپیدنامه (Whitepaper Update)، استکینگ (Staking) و …

تنظیم رویداد براساس تنظیمات خاص

بررسی نوار آبی رنگ بالای سایت کوین مارکت کل (CoinmarketCal)

در نوار بالایی سایت کوین مارکت کال گزینه‌هایی وجود دارد. که به کاربران خود دسترسی بیشتری میدهد. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

رتبه بندی کوین‌ها (Coin Ranking)

در این قسمت از سایت Coinmarket Cal مانند سایت کوین مارکت کپ از نظر قیمت ارزهای دیجیتال و ارزش از بیشترین به کمترین رتبه بندی شده است. شما با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید اطلاعات مربوط به رمزارزها را مشاهده کنید. همچنین این قابلیت کوین مارکت کل درصد تغییرات ۲۴ ساعت گذشته هر رمزارز را نیز به شما نشان می‌دهد.

رتبه بندی کوین ها در کوین مارکت کل

نکات برجسته (Highlights)

در این قسمت دسته بندی‌های داغ (Hot)، سیگنیفیکنت (Significant)، ترندینگ (Trending)، کوین‌هایی با پتانسیل بالا (Coins With Potential) را به کاربر به صورت راحت و آسان نمایش می‌دهد.

نکات برجسته در وبسایت

خبرها (News)

با انتخاب این قسمت بروزترین و جدیدترین خبرها را به شما نشان می‌دهد.

معرفی بخش خبرها در کوین مارکت کل

خبرنامه سایت کوین مارکت کل (بخش ویژه)

با عضویت در خبرنامه (وارد کردن ایمیل) هر هفته اطلاعات ۳ کوین برتر از نظر سایت و تحلیل آن‌ها برایتان ارسال می‌شود. این قسمت در انتهای صفحه اول سایت CoinmarketCal قرار دارد.

خبرنامه سایت کوین مارکت کل

۲ نکته مهم درانجام تحلیل فاندامنتال

۱. هنگام انتخاب رمزارزهایی که حجم مارکت بالای ۱۵۰ میلیون دلار را دارند را برای تحلیل فاندامنتال انتخاب کنید. 

۲. برای انجام تحلیل فاندامنتال از زمان حال تا یک ماه آینده کوین های مدنظر خود را بررسی کنید.

سخن پایانی

تحلیل فاندامنتال با توجه به ارزش یک دارایی و همچنین عوامل اقتصادی و رویدادهای مؤثر بر رمزارزها، را بررسی می‌کند. سایت کوین مارکت کل این امکان را کاربران خود می‌دهد که به راحتی به رویدادهای فاندامنتالی رمزارزها دسترسی پیدا کنند. 

۵/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست