اوکی اکسچنج

نقد و بررسی صرافی کوین نیک

نقد و بررسی صرافی کوین نیک

صرافی کوین نیک یکی دیگر از صرافی هایی است که در این بخش از ارزتودی قصد داریم به نقد و بررسی آن و معرفی بهترین خدمات و ویژگی هایی که دارد بپردازیم. بدون تردید با داشتن اطلاعات کافی درباره هر یک از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی، می‌توانید مقایسه بهتری انجام داده و با توجه به شرایط خاص خود بهترین صرافی را برای تبدیل سرمایه رمزارزی به تومان انتخاب کنید.

آشنایی با صرافی کوین نیک

صرافی کوین در سال ۱۳۹۷ با نام تتربالک فعالیتش را در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتالی آغاز کرد؛ در ابتدا این صرافی کار خود را تنها با خرید و فروش تتر پیش مبرد و رفته رفته امکاناتش را توسعه داد و ارزهای دیگری هم به مجموعه خرید و فروش وب سایت اضافه شد؛ هم اکنون پلتفرم خرید و فروش این صرافی با نام کوین نیک مارکت به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

ثبت نام در صرافی کوین نیک

برای ثبت نام وارد آدرس وبسایت https://coinnik.market/app/user/register شوید؛ اطلاعات لازم مثل نام و نام خانوادگی، ایمیل، رمز عبور و در صورت داشتن کدمعرفی، کد را وارد کنید؛ همچنین در صورت لاگین بودن با اکانت جیمیل روند ثبت نام خودکار را هم می‌توانید انجام دهید. در مرحله بعدی نیاز است شماره موبایل خود را ثبت کرده و کدی که برایتان ارسال می‌شود را برای تایید وارد کنید؛ وب سایت این صرافی بدون تایید هویت افراد هیچ گونه خدماتی به اشخاص، نهادها و شرکت ها ارائه نخواهد داد.

ثبت نام در کوین نیک

براساس تکلیفی که قوانین مطروحه جمهوری اسلامی علی الخصوص قوانین جرایم رایانه ای مشخص کرده احراز هویت برای کاربران تمام صرافی های ایرانی واجب و ضروری است. از این رو کاربران در مرحله بعدی و برای تایید نهای سطح یک حساب کاربری خود و ارتقا به سطح های بالاتر باید مشخصات کارت ملی یا گذرنامه و گواهینامه خود را به صورت پشت و رو برای این مجموعه ارسال کنند تا توسط نیروی انسانی بررسی و در صورت درست بودن اطلاعات، احراز هویت روند تایید خود را به طور کامل پیش گیرد.

احراز هویت نوین نیک

 مراحل احراز هویت اشخاص در صرافی به شرح زیر است:
 • ارسال تصویر کارت ملی شخص پرداخت کننده به صورت سلفی
 • ارسال کارت بانکی که خریدار (کاربر) قصد پرداخت از آن را دارد به صورت سلفی
 • ارایه شماره تماس ثابت و همراه خریدار که باید طی ارسال کد مخابراتی مراتب صحت سیم کارت تایید گردد
 • عدم استفاده از آی پی غیر مجاز (وی پی ان) توسط خریداران (کاربران)
 • وارد کردن ایمیل در صفحه ثبت نام: ایمیل باید به اسم و هویت خود شخص خریدار باشد

نکته: برای استفاده از خدمات وب سایت لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در وب سایت بسازد، تنها اشخاصی که بین سنین ۱۸ سال سن تا ۵۰ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در وب سایت کنند.

تفاوت کوین نیک و مارکت

وبسایت کوین نیک و کوین نیک مارکت دو وبسایت مجزا اما برای یک سازمان هستند که خدمات خرید و فروش رمزارزها را ارائه می‌دهند؛ به عبارتی زمانی که در هرکدام از این وبسایت ها ثبت نام کنید، در نهایت به وبسایت مارکت کوین نیک وارد خواهید شد؛ برای درک بهتر تفاون اندک بین این دو پلتفرم خوب است بدانید دو راه برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد، اولین راه استفاده از صرافی‌ های آنلاین و دومی پلتفرم‌ های همتا به همتا می‌باشد؛ اما این دو روش تفاوت‌های با هم دارند که در ادامه شرح خواهیم داد.

تفاوت فروش مستقیم و غیرمستقیم

در صرافی کوین‌ نیک شما ارزهایتان را به این صرافی می‌فروشید و خرید رمزارز مورد نظرتان را نیز از همانجا انجام می‌دهید و طرف حساب مستقیم شما در تمام این تبادلات ریالی و تتری، صرافی می‌باشد؛ اما در فروش مستقیم یعنی بخش مارکت کوین نیک معاملات کاربران مستقیم با کاربران دیگری که در همان مارکت مشغول به خرید و فروش هستند انجام می‌شود. این ویژگی در تعداد محدودی از صرافی های ایرانی فعال است که صرافی کوین نیک مارکت یکی از آنهاست.

کارمزد

همانطور که گفته شد، صرافی کوین نیک و وبسایت مارکت، هر دو در نهایت ارائه دهنده یک نوع از خدمات هستند و نرخ کارمزدها نیز در این صرافی به طور واضح درج نشده و در بخش مارکت این مجموعه نیز معاملات مختلف بر حسب نوع رمزارز و میزان سرمایه کارمزد متفاوتی را دارند.

سطوح مختلف کاربری

این صرافی برای کاربران خود سطوح مختلفی را در نظر گرفته است؛ همچنین لازم است بدانید که امکانات، نرخ کارمزدها و میزان واریز و برداشت در هر سطح با سطح دیگر متفاوت است. در ادامه برای آشنایی هر چه بیشتر با سطوح کاربری در صرافی کوین نیک، امکانات سطح کاربری دوم و سوم را آورده ایم:

امکانات سطح دو کاربری
 • امکان واریز نامحدود رمز ارز
 • امکان مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به ریال به صورت نامحدود
 • سقف واریز ریالی: ۱۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت اخیر
 • سقف برداشت رمزارز: معادل ۸۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت اخیر
 • سقف برداشت ریال: معادل ۴۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت اخیر
 • مجموع سقف برداشت رمزارز و ریال در ۳۰ روز اخیر ۵۰۰ میلیون تومان
امکانات سطح سه کاربری
 • امکان واریز نامحدود رمز ارز
 • امکان مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به ریال به صورت نامحدود
 • سقف واریز ریالی: ۶۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت اخیر
 • سقف برداشت رمزارز: معادل ۱۲۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت اخیر
 • سقف برداشت ریال: معادل ۸۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت اخیر
 • مجموع سقف برداشت رمزارز و ریال در ۳۰ روز اخیر ۸۰۰ میلیون تومان

صرافی کوین نیک از چه رمزارزهایی پشتیبانی می‌کند؟

تنوع و تعداد رمزهایی که در هر صرافی برای خرید و فروش وجود دارد، یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب صرافی از نظر کاربران و فعالان بازار کریپتوکارنسی می‌باشد. به عبارتی هر چه یک صرافی از ارزهای بیشتری پشتیبانی کند، دست کاربر را برای خرید و فروش بازتر گذاشته و بدین شکل تعداد افرادی بیشتری را برای ثبت نام و استفاده از خدمات به خود جلب می‌کند. صرافی کوین نیک برای رمزارزهای دیجیتالی دو بازار تومانی و تتری تهیه کرده که هر کدام از ارزهای متفاوتی پشتیبانی می‌کنند. در حال حاضر می‌توانید بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین و تتر را در این مارکت معامله کنید.

بیانه رسمی توقف فعالیت کوین نیک مارکت

در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ صرافی کوین نیک مارکت به صورت رسمی اعلام کرد، به سود بی‌قانونی‌های حوزه رمزارزها فعالیت خود را متوقف می‌کند. در متن این بیانیه آمده است: «چه بگوییم، که نگفتنش بهتر است. در نهایت با شرایط فعلی و با توجه به اینکه نگه داشتن دارایی مردم در پلتفرم کوین نیک مارکت در شرایطی که قانون مشخصی وجود ندارد و ریسک بسیار بزرگی را برای ما و برای مشتریان‌مان ایجاد کرده است، تصمیم گرفتیم با وجود همه سختی‌هایی که برای رشد این کسب‌و‌کار کشیده بودیم، ادامه فعالیت کوین نیک مارکت را متوقف کنیم

صرافی دانش‌بنیان کوین نیک مارکت، در راستای توقف فعالیت می‌گویند: «می‌توانستیم قدمی بزرگ در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال برداریم. ولی همیشه فقط مشکلات بیشتر می‌شود، مشکلاتی که کنترلش از اراده ما خارج است. درگاه‌های پرداخت جدید ارائه ندادند. بهانه اینماد آوردند. بهانه عدم قانون‌گذاری آوردند. به‌تازگی هم برای پرداخت‌های ریالی درگاه‌ها محدودیت ایجاد کرده‌اند. در حال حاضر، در هر نهاد و اداره‌ای، یک کمیته اقتصاد دیجیتال و یا رمزارز وجود دارد که هیچ خروجی‌ای ندارد.»

در نهایت این صرافی درباره زمان‌بندی توقف فعالیت خود اعلام نمود:

واریزهای ریالی طی ۲۴ ساعت آینده (یک روز پس از انتشار بیانیه) متوقف خواهند شد.

معاملات در این صرافی از تاریخ ۲۰ دی ماه بسته می‌شوند.

امکان برداشت دارایی‌ها تا تاریخ ۳۰ دی از طریق اپلیکیشن و سایت کوین نیک مارکت به طور خودکار امکان‌پذیر است.

و در نهایت از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ تمام فعالیت‌های صرافی دانش‌بنیان کوین نیک مارکت متوقف خواهد شد.

 

سوالات متدوال

سوالات متدوال

آیا صرافی کوین نیک معتبر است؟

صرافی کوین نیک به عنوان یکی از صرافی های معتبر در زمینه فعالیت دربازار رمز ارزها شناخته می‌شود.

صرافی کوین نیک در کدام شبکه اجتماعی فعال است؟

این صرافی در توییتر، اینستاگرام، تلگرام و لینکدین فعالیت دارد.

۵/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست