اوکی اکسچنج

آموزش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس برای ایرانیان

معاملات در صنعت ارز‌های دیجیتال از سال ۲۰۱۷ به شدت مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. در کمتر از یک سال، قیمت بیت کوین از حدود ۱۰۰۰ دلار با رشد تقریباً ۲۰ برابری به ۲۰۰۰۰ دلار افزایش یافت. برخی ارز‌های دیجیتال دیگر نیز همزمان با رشد بیت‌کوین به قیمت‌های چند برابری رسیدند. در این میان برخی از افراد عادی که هیچ دانشی در مورد ارز‌های دیجیتال نداشتند هم توانستند به راحتی از این صنعت کسب درآمد کنند. هر چند به همه توصیه شده است که قبل از سرمایه‌گذاری تحقیقات لازم را انجام دهند، اما برخی از سرمایه‌گذاران برای این کار وقت، دانش، تخصص و حوصله نداشتند، از این رو به کپی تریدینگ روی آورند. در ادامه این مقاله از ارزتودی قرار است به بررسی مفهوم کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس بپردازیم و روش‌های استفاده از آن را توضیح دهیم.

کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ به روشی از سرمایه‌گذاری گفته می‌شود که شخص معامله‌گر از تحلیل‌های معامله‌گر‌های ماهر و حرفه‌ای برای خرید دارایی‌های دیجیتال خود استفاده می‌کند. یک معامله‌گر حرفه‌ای در زمینه کپی تریدینگ، ‌معاملات خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارد. از طرفی سایر افراد نیز برای کسب درآمد و سود معاملات آن‌ها تقلید می‌کنند. این معامله‌گر‌های حرفه‌ایی معمولاً دز سیستم‌های مستقلی استفاده می‌کنند تا کاربران دیگر بتوانند به راحتی کپی تریدینگ انجام دهند.

در این روش تنها چیزی که یک معامله‌گر نیاز دارد، پول است. کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس به راحت‌ترین شکل صورت می‌گیرد، چرا که حداقل نیاز یک معامله‌گر برای شروع کپی‌تریدینک کمتر از ۱ USDT است.

کپی تریدینگ چگونه کار می‌کند؟

به طور کلی، شما می‌توانید از اسم آن نحوه کار کپی تریدینگ را حدس بزنید. در ابتدا زمانی که شما، به عنوان یک سرمایه‌گذار یا کپی‌کننده، نه یک معامله‌گر، تصمیم می‌گیرید از دانش یک معامله‌گر حرفه‌ایی استفاده کنید، باید پلتفرمی که از این روش پشتیبانی می‌کند مثل صرافی بینگ ایکس را انتخاب کنید.

پیدا کردن معامله‌گر حرفه‌ایی

گام بعدی شناسایی یک معامله‌گر پیشرو است که اکانت شما یا شما آن را دنبال می‌کنید. ده‌ها هزار معامله‌گر مختلف در صرافی بینگ ایکس وجود دارد. آن‌ها حتی بر اساس سبک معاملاتی خود، از جمله اینکه چقدر محتاط یا تهاجمی هستند، به گروه‌ها و دسته‌های زیادی تقسیم می‌شوند.

تریدرها

به عنوان مثال، تصویر بالا شامل لیستی از معامله گرانی که در دسته محتاط بودن قرار می‌گیرند، است. آن‌ها انواع مختلفی از طبقات دارایی یا ابزار‌های مالی را معامله می‌کنند، بنابراین معامله گرانی که می‌خواهند آن‌ها را دنبال کنند باید مطمئن باشند که نیازی به ریسک‌های زیاد و سرمایه‌گذاری هنگفت نیست. معامله گران اصلی هنگام استفاده از تکنیک‌های محافظه کارانه همیشه یک رویکرد کم ریسک را در پیش می‌گیرند و اغلب افق زمانی طولانی‌تری در ذهن دارند.

مشخص کردن معیار برای انتخاب تریدر حرفه‌ای

مواردی وجود دارد که می‌تواند توسط معامله‌گر کپی برای پیدا کردن بهترین معامله‌گر حرفه‌ایی استفاده شود. برخی از این معیار‌ها عبارتند از PnL کل (سود و زیان)، دارایی‌های حساب به USDT، تعداد کاربران کپی‌کننده‌، ROI ۳۰ بعدی و سطح ریسک. نسبت برد یا نسبت P&L نیز یکی دیگر از شاخص‌هایی است که کپی‌کننده‌ها مشتاق آن‌ها را تنظیم کنند تا معامله‌گر اصلی را پیدا کنند که مطابق با نیاز‌های آن‌ها باشد.

کپی‌کننده‌ها می‌توانند به همه این آمار و همچنین اطلاعات بسیار بیشتری در مورد هر یک از معامله گران اصلی برای سنجش عملکرد آن‌ها دسترسی داشته باشند. دارایی‌های معاملاتی مورد علاقه، ارزیابی ریسک و سود یا زیان هفتگی تنها تعداد کمی از نقاط داده منحصر به فرد ارائه شده توسط BingX برای این افراد در مورد معامله‌گر اصلی هستند.

نمودار قیمت

تنظیمات مربوط به کپی تریدینگ

تنها زمانی که تریدر مورد نظر خود را انتخاب کردید می‌توانید کپی تریدینگ را آغاز کنید. استفاده از این روش بسیار آسان و کاربردی است زیرا می‌توانید از معامله گران حرفه‌ای تحت شرایطی که برای شما مناسب است الگوبرداری کنید. ابتدا به آدرس وبسایت bingx.com مراجعه کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. 

این شامل مواردی مانند نسبت پول معاملاتی است که در معامله استفاده می‌شود یا مبلغ کلی کل حساب. علاوه بر این، بسته به ریسک دارایی‌های مورد معامله، ممکن است گه‌گاه معاملات خاصی را برای دنبال کردن مشخص کند.

نکاتی که در هنگام کپی تریدینگ باید در نظر بگیرید:

هر چند کپی تریدینگ مزایای زیادی دارد، اما چند مورد بسیار مهم وجود دارد که در صورت رعایت نکردن ممکن است معاملات شما با شکست مواجه شود. کپی کنند‌ه‌های غیرمجاز باید قبل از ورود به بخش کپی تریدینگ آن‌ها را مطالعه و بررسی کنند.

معامله‌گران انسان هستند

فقط انسان‌ها می‌توانند به عنوان معامله‌گر‌های حرفه‌ای کار کنند. این بدان معناست که آن‌ها ملزم به کسب درآمد از هر معامله‌ای که انجام می‌دهند نیستند. ممکن است گاهی تسلیم شرایط شوند. این حقیقت را در نظر بگیرید که حتی یک معامله‌گر حرفه‌ای هم ممکن است اشتباهات جبران ناپذیری کند. به طور کلی کپی تریدینگ تضمین نمی‌کند که شما، معامله‌های اصلی، همیشه سودآور کنید. این صرفاً به این معنی است که شما نیازی به داشتن دانش تجاری گسترده یا فعالیت مستقل از پشت صفحه رایانه ندارید. معامله‌گر اصلی باید آن را انجام دهد. این نوعی تجارت آزمایشی نیست. هر چیزی که در کپی‌ تریدینگ اتفاق می‌افتد یا منجر به سود یا زیان می‌شود.

کپی تریدینگ

بازار کریپتو پرنوسان است

علی‌رغم این واقعیت که معامله گران اصلی ممکن است یک استراتژی عالی داشته باشند اما بازار‌ها همیشه غیرمنتظره هستند. این به سادگی به این معنی است که برخی از تراکنش‌ها همیشه منجر به ضرر می‌شوند، بنابراین بسیار مهم است که با طرز فکر و انتظارات مناسب به کپی‌ تریدینگ نزدیک شوید. کپی‌ تریدینگ بدون شک راهی مطمئن برای کسب درآمد نیست.

کپی تریدینگ در صرافی بینگ‌ایکس

صرافی BingX فعالیت‌های بیشتری را برای تضمین ارائه بهترین خدمات ممکن برای کپی‌ تریدینگ انجام داده است. برای مثال کارمزد‌های آن را در نظر بگیرید. هزینه تراکنش بینگ‌ایکس در مقایسه با صرافی‌های ارز‌های دیجیتال یا پلتفرم‌های معاملاتی شبیه‌سازی که تقریباً ۳ درصد از هر تراکنش را دریافت می‌کنند، به ۰.۰۴۵ درصد می‌رسد. هیچ کارمزد اسپردی وجود ندارد و این تنها کارمزد معامله است.

برای برداشت یا واریز هزینه از حساب دریافت می‌شود و این هزینه‌ها مستقیماً برای ماینر‌ها ارسال می‌شود. این‌ها هیچ درآمدی برای بینگ ایکس ایجاد نمی‌کنند. استیبل کوین USDT با استفاده از پروتکل TRC-۲۰ مقرون به صرفه‌ترین روش برای واریز یا برداشت از حساب است. برای یک تراکنش، کارمزد نباید بیشتر از یک دلار باشد.

معاملات شما ممکن است مستقیماً تحت تأثیر تصمیمات معاملاتی معامله‌گر اصلی باشد که آن‌ها را کپی می‌کنید. آن‌ها فوراً هر تراکنشی را که انجام می‌دهند در حساب شما کپی می‌کنند، بنابراین اگر آن‌ها سودآور هستند، می‌توانید از آن نیز سود ببرید. با این حال، اگر معاملات آن‌ها شکست بخورد، شما ضرر می‌کنید.

پیروی از یک معامله‌گر پیشرو نیز ممکن است بر رویکرد معاملاتی شما تأثیر بگذارد. بدون انجام تحقیقات خود، می‌توانید وسوسه شوید که معاملات آن‌ها را کورکورانه دنبال کنید، که می‌تواند منجر به اتکای بیش از حد به معامله‌گر اصلی و انتخاب‌های بالقوه ناامن شود. برای انتخاب این که کدام معاملات را تکرار کنید، درک رویکرد معامله‌گر اصلی و سبک معاملات بسیار مهم است.

در نتیجه، بسیار مهم است که یک معامله‌گر اصلی قابل اعتماد و مؤثر انتخاب کنید که با اهداف سرمایه‌گذاری و تحمل ریسک شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، شما باید به طور معمول موفقیت تجاری آن‌ها را ارزیابی کنید و در صورت لزوم رویکرد کپی‌ تریدینگ خود را اصلاح کنید.

پیشنهاد مطالعه: نگاهی به شروع کار صرافی هات بیت (Hotbit)

کلام آخر

محبوبیت کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس دائماً در حال افزایش است. البته با توجه به مزایای بسیاری که دارد، رشد این روش چندان تعجب‌آور نیست. یکی از اولین و شناخته شده‌ترین صرافی‌هایی که این سرویس خاص را به مشتریان پلتفرم خود ارائه می‌دهد، BingX است که به همه اجازه می‌دهد از تخصص معامله گران اصلی بهره‌مند شوند.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۴.۸/۵ - (۱۷ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست