اوکی اکسچنج

نحوه استفاده و خرید کارت هدیه ارز دیجیتال

همیشه انتخاب بهترین هدیه از مسائلی است که ساعت‌ها وقت صرف آن می‌کنیم؛ گاهی ممکن است پس از خرید باب میلمان نباشد! معمولا بهترین راهکاری که به ذهنمان می‌رسد این است که انتخاب هدیه را به عهده خودشان بگذاریم تا بتوانند چیزی که دوست دارند را تهیه کنند.

در این بین کاربران علاقه‌مند به دنیای رمز ارزها برای تشویق اطرافیان خود به حضور در این دنیای پرهیجان، می‌توانند از هدیه دادن ارزهای دیجیتال برای غافلگیر کردن آن‌ها استفاده کنند. با این کار گیرندگان کادو، نه تنها یک هدیه خاص و ارزشمند دریافت کردند، بلکه می‌توانند با استفاده از آن به یادگیری و آموزش بپردازند، سرمایه‌گذاری کنند و حتی پرداخت‌های کریپتویی انجام دهند.

اما هدیه دادن ارز دیجیتال از کجا شروع شد؟ چطور می‌توان چنین هدیه خاصی داد؟ آیا کارت هدیه ارز دیجیتال انتخاب مناسبی برای کادو است؟ چگونه و چطور از آن باید استفاده کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به طور مفصل به پاسخ این سوالات بپردازیم.

داستان یک هدیه جذاب و به یادماندنی

برای شروع داستان باید به بیش از یک دهه قبل بازگردیم، آن زمان که ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین اولین تراکنش را انجام داد و این تراکنش به یک هدیه ارزشمند تبدیل شد. هال فینی (Hal Finney) یکی از اولین پذیرندگان بیت کوین بود؛ او در سال ۲۰۰۸ پیام دعوتی از ساتوشی ناکاموتو را به طور مستقیم دریافت کرد و پس از آن اولین تراکنش بیت کوین (۱۰ واحد بیت کوین) از طرف ساتوشی برای هال فینی انجام شد.

گیفت کارت کریپتویی چیست؟

فینی در جامعه ارز دیجیتال بسیار قابل احترام و محبوب است. او در سال ۲۰۱۳ تقریبا یک سال قبل از مرگش در انجمن بیت کوین تاک (انجمن فعالان بیت کوین) خلاصه زندگی خود و آشنایی با بیت کوین و دریافت هدیه ارزشمند سخن گفت که در ادامه، داستان را از زبان خود هال فینی خواهیم خواند.

شروع هیجان‌انگیز دریافت بیت کوین

اواخر سال ۲۰۰۸ زمانی که ساتوشی ایده بیت کوین را در فهرست ایمیل حوزه رمزنگاری معرفی کرد، اکثر افراد فعال در این حوزه برخوردی شکاکانه با او داشتند و بدون فکر واکنش نشان دادند؛ اما من نگاه مثبتی به این موضوع داشتم.

از آنجا که قبلا تلاش کرده بودم تا ارز مبتنی بر اثبات کار یا همان استخراج که نامش RPOW بود را به سرانجام برسانم، ایده بیت کوین برایم جذابیت و وسوسه کافی را داشت که بیشتر به آن فکر کنم. حس می‌کنم فرد خوش اقبالی بودم که هنگام انتشار اولین نسخه بیت کوین توانستم از آن استفاده کنم.

آنطور که به یاد دارم من جزو اولین افرادی بودم که در کنار ساتوشی، بیت کوین را اجرا کردم. بلاک ۷۰ و خرده‌ای را من استخراج کردم و پس از آن اولین تراکنش بیت کوین را دریافت کردم. ساتوشی ۱۰ بیت کوین را برای من ارسال کرد؛ با اینکه این موضوع آزمایشی بود اما از نظرم می‌تواند ارزنده‌ترین هدیه‌ای باشد که دریافت کرده‌ام.

دریافت اولین تراکنش بیت کوین

گفتگوهای من با ساتوشی اغلب در مورد باگ‌ها و اشکالات بیت کوین و نرم‌افزار آن بود که من به او گزارش می‌دادم و ساتوشی به رفع آن‌ها می‌پرداخت. پس از گذشت مدتی، بیت کوین کار خود را به صورت پایدار پیش گرفت و ادامه داد. پس از آن مدتی را صرف استخراج بلاک‌ها کردم؛ آن هم با داشتن CPU و نه کارت گرافیک!

آن زمان استخراج بلاک بیت کوین راحت بود اما چون باعث داغ شدن کامپیوتر می‌شد و صدای فن آزاردهنده بود، آن را کنار گذاشتم. اکنون که به گذشته می‌نگرم با خود می‌گویم کاش بیشتر از این‌ها این کار را ادامه می‌دادم؛ اما از سوی دیگر ماجرا و با دیدن نیمه پر لیوان می‌گویم فردی بسیار خوش شانس هستم که در ابتدای این ماجرا حضور داشتم.

هدیه‌ای برای وارثان

اواخر ۲۰۱۰ بود که متوجه شدم نه تنها بیت کوین راه خود را ادامه داده، بلکه ارزش پولی نیز پیدا کرده است؛ این موضوع باعث شد تا  کیف پول قدیمی‌ام را بازیابی کنم و سراغ بیت کوین‌هایم را بگیرم که خوشبختانه سرجایشان بودند.

بیت کوین‌ها را به یک کیف پول آفلاین منتقل کردم و امیدوارم در آینده برای وارثانم به سرمایه‌ای ارزشمند تبدیل شود؛ امیدوارم آیندگان من با درک تکنولوژی بیت کوین و استفاده از آن بتوانند زندگی خوبی داشته باشند و آن‌ها نیز برای آیندگان و وارثان خودشان بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

اینکه از وارث و آیندگان خودم صحبت می‌کنم به این علت است که در سال ۲۰۰۹ متوجه شدم به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا ALS مبتلا شدم؛ این بیماری تقریبا لاعلاج است و درمانی برای آن پیدا نشده است؛ با ضعف و ناتوانی حرکتی شروع می‌شود و به تدریج به فلج کامل بدن می‌رسد.

اکنون که این سخنان را می‌نویسم کامل فلج شده‌ام. از طریق لوله نفس می کشم و با یک سیستم ردیابی چشم، با کامپیوترم ارتباط برقرار می‌کنم، همچنین یک تبدیل‌کننده متن به گفتار در این شرایط صدای من است. تمام روز روی ویلچر برقی خود نشسته‌ام و با یک رابط کاربری که از آردوینو استفاده می‌کند، با چشمانم می‌توانم موقعیت ویلچر را مشخص کنم.

در این مدت سعی کرده‌ام خودم را با این شرایط وفق دهم، می‌شود گفت آنقدرها هم بد نیست؛ هنوز می‌توانم موسیقی گوش کنم، کتاب بخوانم، فیلم تماشا کنم و حتی کدنویسی کنم البته که سرعتم پایین است اما باز هم جذابیت خودش را دارد.

این داستان زندگی من بود. در نهایت می‌توانم بگویم حتی با وجود بیماری ALS خیلی خوش‌شانس هستم که جزو اولین دارندگان بیت کوین بودم و توانستم با استخراج بلاک‌ها مقداری بیت کوین را برای دختر و پسرم به ارث بگذارم تا در آینده به عنوان هدیه‌ای باارزش از آن استفاده کنند.

ارز دیجیتال هدیه‌ای خاص و ارزشمند

به نظر شما دارایی فرزندان هال فینی اکنون چقدر است؟ آیا فینی سرمایه‌گذاری درستی انجام داد؟ آیا این هدیه برای فرزندانش مناسب بود؟ با توجه به وضعیت ارزهای دیجیتال در دنیای امروز ما، در پاسخ به سوالات می‌توان گفت هال فینی بهترین هدیه‌ای را که میشد برای فرزندانش تهیه کرد.

خرید کارت هدیه ارز دیجیتال

حال شما نظرتان چیست که ارز دیجیتال را به دوستان، خانواده و یا وارثان خود هدیه دهید؟ ارزهای دیجیتال امروزه بسیار شناخته شده‌تر از زمان هال فینی هستند و انتخاب یکی از رمز ارزها برای هدیه می‌تواند گزینه‌ای جذاب و به یاد ماندنی باشد. اما چطور می‌توانیم ارز دیجیتال را هدیه دهیم؟

خرید کارت هدیه ارز دیجیتال

هال فینی بیت کوین‌ها را در صندوق امانات خود برای آینده فرزندانش نگه‌داری کرد تا هنگامی که آن‌ها بتوانند از این فناوری استفاده کنند. اما اگر بخواهیم ارز دیجیتال را به دوست و یا خانواده خود روز تولدشان هدیه دهیم چه باید بکنیم؟ راه حلی وجود دارد؟

شما می‌توانید با استفاده از خرید کارت هدیه ارز دیجیتال، در روز تولدشان با بهترین هدیه آن‌ها را غافلگیر کنید. به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین راه‌ها برای تشویق افراد به استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت، سرمایه‌گذاری و… هدیه دادن آن است.

کارت هدیه ارز دیجیتال چیست؟

احتمالا پس از شنیدن جمله کارت هدیه ارز دیجیتال متوجه این خواهید شد که چه محصولی در انتظار شما است. کارت هدیه ارز دیجیتال مانند سایر کارت‌های هدیه است با این تفاوت که به جای ارز فیات حاوی ارزهای دیجیتال به هر میزانی که شما می‌خواهید است.

ارز دیجیتال هدیه‌ای خاص

شما با تهیه کارت هدیه ارز دیجیتال می‌توانید با هدیه‌ای خاص، ارزشمند و آینده‌داری عزیزان خود را غافلگیر کنید؛ با تهیه آن دیگر نگران سلیقه افراد نخواهید بود، به اندازه بودجه خود ارز دیجیتال تهیه خواهید کرد، از صرف زمان و انرژی بیهوده جلوگیری می‌شود و یک هدیه جذاب انتخاب می‌کنید.

کاربرد و مزایای گیفت کارت کریپتویی

کارت هدیه ارز دیجیتال با توجه به نیازهای شما کاربردها و مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

  1. ارزش مادی آن در گذر زمان حفظ می‌شود.
  2. با هر مقدار بودجه‌ای که دارید می‌توانیید گیفت کارت کریپتویی تهیه کنید.
  3.  در انتخاب ارز دیجیتال محدودیت ندارید و هر نوع رمز ارزی را می‌توانید هدیه دهید.
  4. در کم‌ترین زمان و بدون نگرانی به علت سلیقه افراد می‌توانید هدیه‌ای باارزش تهیه کنید.

نحوه استفاده از گیفت کارت ارز دیجیتال

برای هدیه ارز دیجیتال می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید؛ از کیف پول کاغذی تا کیف پول سخت‌افزاری و انتقال به حساب صرافی شخص و گیفت کارت کریپتویی. کارت هدیه ارز دیجیتال یک راه آسان و ساده برای انتقال ارز دیجیتال به عنوان هدیه حساب می‌شود. این کارت‌ها دارای یک کد مخصوص هستند که پس از هدیه دادن شخص دریافت‌کننده باید این کد را در وبسایت همان شرکت وارد کند.

نکته: پیش از خرید گیفت کارت کریپتویی حتما وبسایت فروشنده را به دقت بررسی کنید و از یک ارائه‌دهنده کارت هدیه ارز دیجیتال قابل اعتماد و مجاز این هدیه ارزشمند را خریداری کنید.

سوالات متدوال

سوالات متداول


کارت هدیه ارز دیجیتال چیست؟

کارت هدیه ارز دیجیتال مانند سایر کارت‌های هدیه است که با آن‌ها به جای ارز فیات می‌توانید ارز دیجیتال هدیه دهید.

چرا بهتر است گیفت کارت ارز دیجیتال هدیه دهیم؟

زیر یک گیفت کارت ارز دیجیتال ارزش خود را در طول زمان از دست نمی‌دهد و می‌تواند به عنوان یک هدیه کاربردی و ارزشمند مورد استفاده قرار گیرد.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  • مقاله جالبی بود
    تو ایران هم الان هستن جاهایی که کارت هدیه ارز دیجیتال بتونی ازشون بگیری و واقعا هدیه قشنگ و جذابیه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست