اوکی اکسچنج

نقد و بررسی پلتفرم eToro

پلتفرم‌ ای‌تورو، امکان انجام معامله با دارایی‌های مختلفی از جمله سهام، صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) و دارایی‌های رمزنگاری شده را برای کاربران فراهم می‌کند. در حالی که بسیاری از دارایی‌ها ممکن است بدون هزینه کمیسیون خرید و فروش شوند، سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزنگاری ممکن است هزینه‌های بالاتری نسبت به استفاده از سایر پلتفرم‌ها داشته باشد. کاربران eToro می‌توانند از طریق فید خبری و سایر عناصر اجتماعی علاوه بر ابزار‌های آموزشی داخلی که در سایر پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری در دسترس هستند، از یکدیگر بیاموزند.

پلتفرم eToro برای چه کسانی مناسب است؟

اگر در صنعت ارز‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاری تازه وارد هستید، eToro می‌تواند به عنوان یک مکان شروع خوب برای شما باشد. این پلتفرم از طریق رایانه یا اپلیکیشن موبایل قابل دسترسی است و استفاده از آن ساده است. کاربران eToro به تقریباً ۳۰۰۰ شرکت و سهام دسترسی دارند، اما اگر احساس راحتی نمی‌کنید که نمونه کار‌ها را بر اساس سرگرمی‌ها و اولویت‌هایتان انتخاب کنید، می‌توانید یک راه‌حل از پیش ساخته را انتخاب کنید.

نکته جالب‌تر این است که شما هیچ کمیسیون یا کارمزدی برای سهام و ETF‌هایی که خرید و فروش می‌کنید پرداخت نخواهید کرد. همین موضوع‌ ای‌تورو را به یک نقطه شروع مقرون به صرفه‌تر تبدیل می‌کند. eToro به‌جای وابستگی به درآمد حاصل از کارمزد سرمایه‌گذاری در سهام، از کارمزد‌هایی مانند قیمت ثابت برداشت ۳.۸۳ پوند (۵ دلار)، کارمزد عدم فعالیت، کارمزد تبدیل ارز، و کارمزد سرمایه‌گذاری کریپتو درآمد ایجاد می‌کند.

اگر به دنبال برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران دیگر هستید، eToro می‌تواند انتخاب خوبی باشد، زیرا این پلتفرم دارای عناصر اجتماعی است که به کاربران اجازه می‌دهد افکار و‌ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند.

برای استفاده بیشتر از این ویژگی‌ها، باید اصطلاحات سرمایه‌گذاری را درک کنید. اما eToro منابع آموزشی خود را ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما کمک کند تا سرعت خود را افزایش دهید.

پلتفرم‌ ای‌تورو چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

علاوه بر ارائه چند ویژگی دیگر، eToro، یک پلت فرم سرمایه‌گذاری چند دارایی، به کاربران اجازه می‌دهد تا در سهام، ETF و ارز‌های دیجیتال در یک مکان سرمایه‌گذاری کنند.

خرید سهام

کاربران eToro می‌توانند به اندازه ۴۱ پوند (۵۰ دلار) در یکی از بیش از ۳۰۰۰ سهام و چندین ETF موجود سرمایه‌گذاری کنند. شما می‌توانید انتخاب دارایی‌های خود را انتخاب کنید یا در یک “پرتفوی هوشمند” از پیش ساخته شده سرمایه‌گذاری کنید.

کاربران eToro در بریتانیا این اختیار را دارند که قرارداد‌های خود را برای اختلافات (CFD) معامله کنند. CFD‌ها پیچیده و کاملاً خطرناک هستند. قرارداد‌ها مستلزم استقراض سرمایه هستند، بنابراین اگر معامله طبق برنامه پیش نرود، می‌توانید علاوه بر از دست دادن سرمایه اولیه خود، بدهی مالی خود را نیز تمام کنید. طبق گزارش‌ ای‌تورو، ۸۱ درصد از حساب‌های سرمایه‌گذار خرد هنگام معامله CFD ضرر می‌کنند.

پلتفرم‌ ای‌تورو در مارس ۲۰۲۳ اعلام کرد که با Moneyfarm، یک مشاور روبو، برای ارائه سهام و سهام ISA به مشتریان همکاری خواهد کرد. مطابق با ترجیحات مشخص شده شما، Moneyfarm مجموعه‌ای از سبد‌های سرمایه‌گذاری از پیش ساخته شده را در تعدادی از مناطق ارائه می‌دهد.

از طریق پلتفرم eToro، کاربران آن شرکت می‌توانند یک Moneyfarm ISA را باز کرده و موجودی خود را بررسی کنند. هرگونه وجوهی که در ISA باقی می‌ماند برای برنامه EToro’s Club نیز در نظر گرفته می‌شود.

سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال

پلتفرم eToro به کاربران امکان خرید و فروش بیش از ۶۰ دارایی رمزنگاری شده از جمله بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، دوج‌کوین، اتریوم، یونی سواپ و … را می‌دهد. این پلتفرم همچنین کیف پول رمزنگاری خود را به کاربران ارائه می‌دهد تا توکن‌های خود را ذخیره کنند.

پرتفوی هوشمندانه

کاربران پرتفوی هوشمند می‌توانند در گروهی از دارایی‌های از پیش انتخاب شده با استفاده از پورتفولیو‌های هوشمند سرمایه‌گذاری کنند که هدف آن تنوع بخشیدن به دارایی‌های آنهاست.

برخی از پورتفولیو‌ها بر روی یک موضوع خاص تمرکز می‌کنند، که می‌تواند صنعتی مانند فناوری یا ارز‌های دیجیتال باشد، در حالی که برخی دیگر با یک تکنیک سرمایه‌گذاری خاص ساخته شده‌اند.

امکان کپی کردن پرتقوی از دیگران نیز موجود است که به شما امکان می‌دهد به طور خودکار پرتفوی سرمایه‌گذاران حرفه‌ای را روی پلتفرم کپی کنید. این “سرمایه‌گذاران معروف” می‌توانند در صورت دستیابی به تعداد کافی دستگاه کپی، علاوه بر بازده سرمایه‌گذاری خود، درآمد بیشتری نیز ایجاد کنند.

برای استفاده از پورتفولیو‌های هوشمند eToro باید حداقل ۳۸۲ پوند (۵۰۰ دلار) سرمایه‌گذاری کنید. حداقل سرمایه‌گذاری برای CopyPortfolios ۱۶۰ پوند (۲۰۰ دلار) است. فقط با بستن کل نمونه کار‌ها می‌توانید پول نقد کنید.

وبلاگ‌های آموزشی

همه افراد، چه کاربرهای‌ ای‌تورو باشند یا نباشند، می‌توانند با مراجعه به وب سایت، در مورد شرایط سرمایه‌گذاری، تفسیر بازار و سایر کلاس‌های دارایی از طریق آکادمی eToro آموزش ببینند. سختی موضوعات از مبتدی تا متخصص متفاوت است.

برای درک این پلتفرم قبل از سرمایه‌گذاری پول واقعی، زمانی که برای اولین بار ثبت نام می‌کنید و یک حساب کاربری با eToro ایجاد می‌کنید، ممکن است به یک “حساب تمرینی” دسترسی داشته باشید که به شما امکان می‌دهد یک صندوق مجازی ۱۰۰۰۰۰ دلاری سرمایه‌گذاری کنید.

باشگاه eToro

کاربران eToro پس از داشتن حداقل ۳۸۳۳ پوند (۵۰۰۰ دلار) در حساب معاملاتی خود (شامل وجوه سرمایه‌گذاری شده) به طور خودکار در باشگاه eToro پذیرفته می‌شوند.

مزایای ارائه شده توسط عضویت شامل وبینار‌های رایگان، مشاوره سرمایه‌گذاری فردی، و دسترسی به خدمات اشتراکی مانند وال استریت ژورنال است.

اپلیکیشن موبایل

با کمک برنامه سرمایه‌گذاری eToro، می‌توانید از دستگاه اندروید یا iOS سرمایه‌گذاری کنید. اگر دارایی‌های رمزنگاری شده را روی پلتفرم خریداری کرده‌اید، می‌توانید کوین‌ها خود را با استفاده از برنامه کیف پول eToro Money ذخیره یا انتقال دهید.

امینت

اداره رفتار مالی (FCA) در بریتانیا بر عملیات eToro نظارت دارد. اگرچه طرح جبران خدمات مالی از وجوه کاربران محافظت نمی‌کند، اما این پلتفرم از وجوه موجود در یک حساب بانکی تنظیم شده محافظت می‌کند که جدا از وجوه شرکت است و در‌امانت نگه داشته می‌شود.

این بدان معناست که اگر eToro اعلام ورشکستگی کند، هیچ طرف خارجی قادر به دریافت این پول نخواهد بود. در عوض، مشتریان آن را پس می‌گیرند.

این نرم‌افزار همچنین داده‌ها را قبل از تحویل بین رایانه‌ها با استفاده از رمزگذاری SSL، یک تکنیک امنیتی مورد استفاده در اینترنت، رمزگذاری می‌کند. هر کسی که سعی در رهگیری داده‌ها داشته باشد، تنها قادر خواهد بود مجموعه‌ای گیج‌کننده از کاراکتر‌ها را تشخیص دهد.

همچنین می‌توانید برای امنیت بیشتر احراز هویت دو مرحله‌ای را برای ورود به سیستم انتخاب کنید. هنگامی که احراز هویت دو مرحله‌ای تنظیم می‌شود، برای دسترسی به حساب خود باید یک کد تأیید را وارد کنید که از طریق پیامک به تلفن همراه خود ارسال شده است.

کارمزد‌های پلتفرم‌ ای‌تورو

کاربران می‌توانند بدون پرداخت کمیسیون یا هزینه‌های مدیریتی در سهام و ETF سرمایه‌گذاری کنند که این یکی از مزایای کلیدی eToro است.

امکان خرید و فروش در سایت بدون هزینه کاهش سود شما وجود دارد، با وجود ۵ پوند هزینه برداشت ثابت. از آنجایی که نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه نیست، این یک مزیت ویژه برای سرمایه‌گذاران جدید است. اما چه در حال خرید و چه در حال فروش باشید، هزینه ثابت ۱% هنگام سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزنگاری شده وجود دارد.

سؤالات متداول

آیا پلتفرم‌ ای‌تورو امن است؟

بله اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA)‌ای‌ترو را نظارت می‌کند. بنابراین برای حفظ جواز کسب خود باید منافع مشتریان خود را حفظ کند. پول مشتریان به صورت‌امانی نگهداری می‌شود و جدا از تجارت در یک حساب بانکی تنظیم شده نگهداری می‌شود. این نشان می‌دهد که در صورت ورشکستگی eToro، مشتریان پول خود را به جای شخص ثالث پس می‌گیرند.

آیا eToro برای تازه کار‌ها مناسب است؟

استفاده از وب سایت و اپلیکیشن eToro ساده است، که برای کسانی که تازه سرمایه‌گذاری می‌کنند بسیار مهم است. اگر هنوز برای ایجاد سبد سرمایه‌گذاری خود آماده نیستید، راه حل‌های آماده‌ای وجود دارد که می‌توانید بر اساس علایق خود انتخاب کنید. شما مجبور نیستید برای معاملاتی که انجام می‌دهید هیچ کارمزد یا کمیسیونی بپردازید.

می‌توان از‌ ای‌تورو کسب درآمد کرد؟

با‌ای‌ترو، بسیاری از افراد می‌توانند و با سرمایه‌گذاری درآمد کسب کنند. دیگرانی که پول از دست می‌دهند بسیارند. هر جا سرمایه‌گذاری می‌کنید، باید پیش‌بینی کنید که ارزش سرمایه‌گذاری‌های شما هم به سمت بالا و هم پایین تغییر می‌کند. هیچ اطمینانی وجود ندارد که سرمایه‌گذاری شما بازدهی داشته باشد و یا به نتیجه برسد.

آیا‌ ای‌تورو واقعاً کارمزدی دریافت نمی‌کند؟

eToro کمیسیونی دریافت نمی‌کند، اما برخی از عملیات‌ها در پلتفرم مشمول هزینه هستند.

برداشتها مشمول کارمزد ثابت ۳. ۸۳ پوند (۵ دلار) هستند، بنابراین انجام این کار برای شما هزینه دارد. اما صرف نظر از اینکه چقدر برداشت می‌کنید، این مبلغ تعیین می‌شود.

علاوه بر این، هزینه‌هایی برای تبدیل ارز برای سپرده‌های غیرآمریکایی، کارمزد‌های (تفاوت بین قیمت‌های خرید و فروش دارایی‌های خاص) و کارمزد‌های «یک شبه» برای معامله‌گرانی که می‌خواهند CFD (قرارداد تفاوت‌ها) را حفظ کنند، وجود دارد. اگر حساب شما برای یک سال کامل غیرفعال بوده باشد، جریمه‌های عدم فعالیت ۸.۴۴ پوند (۱۰ دلار) در ماه وجود دارد.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست