اوکی اکسچنج

صرافی خارجی بدون احراز هویت

صرافی‌های بدون kyc

قانون‌گذاران مالی همان مقرراتی را که برای بانک‌های سنتی اعمال می‌شود، در مورد شرکت‌هایی که خدماتی را برای دارایی‌های دیجیتال ارائه می‌کنند، نیز اعمال می‌کنند. بحث در مورد چگونگی ایجاد تعادل بین امنیت و حریم خصوصی از اینجا شروع می‌شود. هدف مشتری خود را بشناسید (KYC) جلوگیری از تقلب در ارز‌های دیجیتال است. از آن زمان، دو طرف وجود داشته است: آن‌هایی که از KYC حمایت می‌کنند و آن‌هایی که مخالف KYC هستند.

KYC چیست؟

احراز هویت KYC دقیقاً برای چیست؟ KYC مخفف know your customer به معنای مشتری خودت را بشناس است. این فرانید امنیتی به وظیفه‌ای اشاره دارد که یک مؤسسه مالی باید قبل از دسترسی به پلتفرم یا محصول خود، بررسی‌های هویتی و پیشینه‌ای را روی مشتریان خود انجام دهد. این جزء استراتژی‌هایی است که مقامات برای مبارزه با پولشویی به کار می‌گیرند.

هدف اصلی از این فرایند امنیتی جلوگیری از پنهان کردن منابع مالی غیرقانونی توسط بازیگران بد در پشت فعالیت‌های مالی قانونی است.

احراز هویت

دلایل اهمیت احراز هویت مشتری (KYC )

دسترسی کاربر به یک کامپیوتر یا شبکه ممکن است توسط یک حمله ویروسی تا زمانی که هزینه‌ای پرداخت نشود مسدود شود. این می‌تواند به مدیریت اقدامات خصمانه در داخل فضای کریپتو کمک کند. بیایید به سال ۲۰۲۰ برگردیم، زمانی که قربانیان تقریباً ۳۵۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را برای مهاجمان ارسال کردند، مهاجمانی که فعالیت‌های خود را با استفاده از ماهیت غیرمتمرکز ارز‌های دیجیتال پنهان کردند.

در نتیجه، The Ransomware Task Force، یک سازمان جهانی متشکل از متخصصان عمومی و خصوصی، اعلام کرد که صنعت ارز‌های دیجیتال دلیل این حمله‌ها بوده و در میان سایر مراحل، اجرای بهتر قوانین KYC را پیشنهاد می‌کند.

دوم، KYC می‌تواند درک عمومی از ارز‌های دیجیتال را در اقتصاد بهبود بخشد. می‌توان بازار کریپتو را از تصور مرتبط بودن با پولشویی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی با رعایت دقیق‌تر و رویه‌های شناسایی دقیق‌تر دور کرد.

در نهایت، همانطور که می‌دانید، تراکنش‌های مشکوک و ناشناس به نوسانات بالای بازار بیت کوین کمک می‌کند. KYC به بازار کمک می‌کند تا پایدار بماند و ارزش آن افزایش یابد.

چرا کاربران از احراز هویت فرار می‌کنند؟

درک اینکه چرا برخی از افراد از احراز هویت مشتری حمایت می‌کنند ساده‌تر است. با این حال، غیرمنطقی است که فرض کنیم همه این کار را می‌کنند. به نظر می‌رسد نقض داده‌ها مشکل اصلی باشد.

مشکل اینجاست که کلاهبرداران از صرافی‌هایی که نقض دارند، استفاده می‌کنند و حتی مجموعه‌های داده از منابع مختلف را ترکیب می‌کنند تا پروفایل‌های قوی‌تری ایجاد کنند که ممکن است فروخته شود و توسط هنرمندان متقلب برای عملیات‌های بعدی استفاده شود.

چه نوع داده‌هایی آسیب‌پذیر هستند:

  • آدرس حقیقی
  • عکس‌ها شامل تصاویر حساب – گذرنامه/مجوز
  • آدرس‌های برداشت
  • اطلاعات IP
  • مالی
  • فعالیت تجاری
  • فعالیت ورود

برخی ادعا می‌کنند که مزایای فرآیند KYC بیشتر از معایب آن است، زیرا استفاده از آن بسیار گران است و اکثر دارندگان ارز‌های دیجیتال را در معرض خطر قرار می‌دهد تا تعدادی مجرم را دستگیر کنند. به هر حال، بسیار واضح است که کاربران می‌خواهند با استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز قابل اعتماد از افشای اطلاعات شخصی خود اجتناب کنند.

چرا کاربران ایرانی به دنبال صرافی بدون احراز هویت هستند؟

کاربران ایرانی با توجه به وجود تحریم‌ها نمی‌توانند از صرافی‌های مطرح دنیا با امکانات بسیار زیادی که دارند استفاده کنند چرا که استفاده از خدمات این صرافی‌ها مستلزم تکمیل فرایند احراز هویت است. با در نظر گرفتن تمام محدودیت‌هایی که برای کاربران ایرانی در دنیای کریپتو وجود دارد استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی در مقابل استفاده از مدارک جعلی و استفاده از صرافی‌های خارجی توصیه می‌شود.

آیا می‌توان بدون احراز هویت کریپتو خرید؟

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) و دستگاه‌های خودپرداز ارز‌های دیجیتال به KYC نیاز ندارند. در حالی که صرافی‌های غیرمتمرکز همتا به همتا مبتنی بر بلاک چین هستند که امکان داد و ستد دارایی‌های کریپتو در مقیاس بزرگ را فراهم می‌کنند، دستگاه‌های خودپرداز به شما امکان می‌دهند بیت کوین را با استفاده از پول نقد یا کارت‌های نقدی خریداری کنید. به جای اینکه به عنوان واسطه‌های مالی خدمت کنند، DEX‌ها این کار را از طریق الگوریتم‌های خودکار انجام می‌دهند. DEX‌ها به شما امکان می‌دهند ارز‌های دیجیتال را بدون به خطر انداختن امنیت خود معامله کنید و هیچ گونه اطلاعات شخصی را درخواست نکنید. بیایید برخی از محبوب‌ترین DEX‌ها را برای عملیات معاملاتی بدون ریسک شما بررسی کنیم.

صرافی خارجی بدون احراز هویت

صرافی کوکوین

متاسفانه احراز هویت دز صرافی کوکوین از ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۲ اجباری می‌شود متن کامل خبر را در این لینک بخوانید. 

پلتفرم کوکوین که در بیش از ۲۰۰ کشور جهان فعالیت می‌کند و بزرگترین صرافی ارز‌های دیجیتال از نظر حجم معاملات است. با این حال، کاربران ایالات متحده نمی‌توانند به پورتال دسترسی پیدا کنند. کوکوین توسط سایر معامله‌گران ارز‌های دیجیتال به عنوان یکی از پلتفرم‌های برتر برای معامله آلت‌کوین‌ها در نظر گرفته می‌شود که بازار‌های مختلفی مانند معاملات اسپات، معاملات مارجین، مشتقات، استخر‌های استخراج، استکینگ و وام‌دهی را ارائه می‌دهد.

می‌توانید از کوکوین برای واریز سریع بیت کوین به حساب خود و شروع تجارت ارز‌های دیجیتال از همین حالا استفاده کنید.

البته فراموش نکنید که کوکوین خدمات مختلفی از جمله تجارت P۲P و معاملات آتی ارز‌های دیجیتال مانند استیکینگ کریپتو ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا زمانی که ارز دیجیتال خود را در کیف پول خود دارند، درآمد غیرفعال داشته باشند.

صرافی کوکوین

با این حال شایان ذکر است که برای افرادی که از فرآیند KYC بیزارند، محدودیت‌هایی وجود دارد. حساب‌های تأیید نشده فقط مجاز به برداشت حداکثر ۴۰۰ دلار آمریکا و ۱ بیت کوین هر روز از صرافی ارز دیجیتال P۲P هستند.همچنین مطالعه صرافی کوکوین برای ایرانیان پیشنهاد می شود.

صرافی پرایم‌ایکس‌بی‌تی

اگر به دنبال صرافی برای برداشت USD خود هستید، PrimeXBT را بررسی کنید. معامله‌گران می‌توانند با استفاده از بیت‌کوین به عنوان وثیقه قرارداد‌های آتی را برای ارز خارجی (FX)، ارز‌های دیجیتال، کالا‌ها و شاخص‌ها در صرافی پرایم‌ایکس‌بی‌تی معامله کنند.

دلیل خاص بودن این صرافی این است که ویژگی‌ها و خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، PrimeXBT ویژگی‌هایی مانند کپی‌تریدینگ ارز دیجیتال و یبلد فارمینگ را ارائه می‌دهد که در آن کاربران می‌توانند پاداش دریافت کنند.

برای دارندگان حسابی که نمی‌خواهند فرآیند احراز هویت را طی کنند، PrimeXBT یکی از کمترین محدودیت برداشت را ارائه می‌دهد. حداکثر ۲۰۰۰۰ دلار از هر حساب در یک روز قابل برداشت است. به یاد داشته باشید که با تکمیل فرآیند احراز هویت در صرافی PrimeXBT محدودیت ممکن است حذف می‌شود.

صرافی پرایم ایکس

صرافی سیمپل سواپ

سیمپل سواپ یک انتخاب عالی برای افرادی است که از احراز هویت فراری هستند. این وب‌سایت از بیش از ۶۰۰ کوین را برای انتخاب به لطف ارتباط با برخی از صرافی‌های برتر ارز‌های دیجیتال در جهان پشتیبانی می‌کند.

این یک پلتفرم ساده، بی‌حد و حصر و ثبت نشده برای معاملات سریع است. به دلیل رابط کاربری ساده و تمیز وب سایت، نیازی به داشتن یک متخصص فناوری نیست. با گزینه چت زنده SimpleSwap که به صورت شبانه روزی در دسترس است، هر مشکلی ممکن است بلافاصله حل شود. گزینه اعلان هشدار قیمت نیز موجود است تا همیشه بتوانید از آن مطلع شوید.

صرافی اوکی‌ایکس

آیا میدانستید که صرافی OKX یک صرافی غیرمتمرکز دارد؟ این صرافی مبتنی بر OKC، بلاک چین سازمانی از OKX است. شما می‌توانید هر توکنی را در هر زنجیره‌ای با آن مبادله کنید، و هیچ محدودیتی برای حجم معاملات یا استفاده از جفت معاملاتی وجود ندارد. این صرافی از بیش از ۱۰۰۰۰۰ کوین، بیش از ۱۰۰ صرافی غیرمتمرکز و بیش از ۱۰ زنجیره پشتیبانی می‌کند.

الگوریتم X Routing صرافی اوکی‌ایکس هر صرافی غیرمتمرکزی را برای بهترین قیمت جستجو می‌کند. هنگام مقایسه نرخ‌های ارائه‌دهندگان نقدینگی مختلف (LP) با بهترین استخر‌های نقدینگی و سفارش‌های تقسیم، قیمت‌گذاری، لغزش و هزینه‌های گس شبکه را در نظر می‌گیرد. موتور ریسک KYT (تجارت خود را بشناسید)، که قیمت‌های معاملات نامطلوب، توکن‌های جعلی، راگ پول‌ها، هانی پات‌ها و نرخ‌های سوختگی بالا را شناسایی می‌کند، به شما کمک می‌کند تا از ضرر دارایی‌ها جلوگیری کنید.

در حین معامله در OKX، یک تجربه معاملاتی روان وعده داده شده است. معماری DApps و DEX قوی‌تر و متمرکز بر تجارت بیشتر چیزی است که OKC به دنبال ارائه آن است. در نتیجه هزینه‌های نصب توسعه‌دهندگان برای تجارت DApp‌ها کاهش می‌یابد و هزینه‌های معاملاتی مشتریان نیز به طور غیرمستقیم کاهش می‌یابد.

صرافی اوکی ایکس

 

کلام آخر

آیا بهتر است از احراز هویت استفاده کنیم؟ هنوز پاسخ مشخصی برای این سؤال وجود ندارد. در واقع پاسخ درست تا حد زیادی به دیدگاه شما بستگی دارد و تا حدودی نسبی است. اگر به صرافی‌های متمرکز‌ها یا واسطه‌ها اعتماد ندارید و احساس می‌کنید که ارائه اطلاعات شخصی خود شما را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد، ممکن است از احراز هویت هم فراری باشید و به سراغ پلتفرم‌های ذکر شده در بالا بروید. و برعکس اگر قوانین سختگیرانه را ترجیح می‌دهید، به مقامات اعتماد دارید و نگران هک شدن در هنگام استفاده از DEX هستید، می‌توانید از تمام پلتفرم‌ها بدون محدودیت استفاده کنید.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست