اوکی اکسچنج

جاسمی کوین (JASMY) چیست؟  

جاسمی

ارز دیجیتال جاسمی یک توکن اتریوم است که برای شرکتی که پلتفرم هایی برای اینترنت اشیا (“IOT”) ایجاد می کند، استفاده می‌شود. جاسمی پیشنهاد می کند که فرآیند را با استفاده از محاسبات لبه و IPFS، یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز، به جای هماهنگ کردن شبکه های دستگاه ها و داده ها از طریق سرورهای متمرکز، غیرمتمرکز کند. تبادل توکن بین ماشین‌ها و پرداخت برای خدمات شبکه هر دو با JASMY امکان پذیر است. در این مقاله قرار است این ارز دیجیتال را معرفی کنیم. 

توکن JASMY چیست؟

پلتفرم IoT جاسمی (JASMY) در نظر دارد زیرساخت لازم را برای استفاده همه از داده ها به شیوه ای امن و ایمن ایجاد کند. اینترنت اشیا (IoT) مجموعه‌ای از ابزارهای متصل به وب است که می‌توانند داده‌ها را به صورت بی‌سیم و بدون دخالت انسان مبادله کنند. هدف پلتفرم Jasmy این است که به هر کاربر کنترل داده‌های خود را بازگرداند تا بتوانند با خیال راحت و ایمن از آن استفاده کنند. به منظور انجام این کار، این پلتفرم فناوری بلاک چین و اینترنت اشیا (IoT) را برای تولید یک راه حل پلتفرم برای کاربران در سراسر صنایع و جهان ترکیب کرده است.

داده‌های حسگر اینترنت اشیا برای کسب‌وکارهایی که به مشتریان و خدمات با ارزش ارائه می‌کنند بسیار مهم است زیرا حجم جمع‌آوری داده‌های دستگاه اینترنت اشیا روزانه افزایش می‌یابد. با این حال، مشکلات متعددی در ارتباط با استفاده از اینترنت اشیا وجود دارد.

در ازای خدمات، کاربران فردی داده‌های شخصی را از طریق تلفن‌های هوشمند یا دستگاه‌های IoT با کسب‌وکارها مبادله می‌کنند. در نتیجه، اگر افراد بدون فکر کردن، اطلاعات شخصی خود را در اختیار شرکت‌ها قرار دهند، ممکن است از مشاهده فعالیت آن‌ها احساس ناامنی کنند، درباره هدف استفاده از داده‌ها سؤالاتی داشته باشند و نگران تجاوز به حریم خصوصی باشند. هیمن موضوع ممکن است منجر به نگرانی های مربوط به حریم خصوصی در بین کاربران شود.

علاوه بر این، مدیریت ایمن داده‌های کاربر، تعدادی از مشکلات را برای مشاغل ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، طبق وایت پیپر این شرکت، یک کارمند در سال ۲۰۱۴ اطلاعاتی را از سیستم Benesse Corporation سرقت کرد و اطلاعات خصوصی تقریباً ۳۵ میلیون مشتری را فاش کرد. این شرکت موظف بود زیان بیش از ۲۶ میلیارد ین ژاپن (حدود ۲۴۱ میلیون دلار) را علاوه بر جریمه مستقیم ۳۰۰ میلیون ین ژاپن (حدود ۲.۸ میلیون دلار) گزارش کند. علاوه بر این، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) فیسبوک را در سال ۲۰۱۸ به دلیل پردازش نامناسب اطلاعات کاربران، ۵ میلیارد دلار جریمه کرد.

کاربرد توکن جاسمی

جاسمی چندین راه حل  ارائه می دهد:

  • تضمین امنیت اشتراک‌گذاری داده‌ها: Jasmy رمزگذاری بسته به نوع دستگاه از سطح سخت‌افزار ارائه می‌کند و به عنوان لایه دوم حفاظت از امنیت داده عمل می‌کند. فناوری بلاک چین سنتی برای اطمینان از امنیت داده‌ها در طول توسعه IoT استفاده می شود.
  • دنبال کردن راحتی استفاده از داده ها: این پلتفرم قصد دارد امنیت کنترل مداوم بر روی تمام داده‌های مربوط به یک شخص (مانند شناسه‌ها، گزارش‌های گزارش برنامه و داده‌های دستگاه اینترنت اشیا) را در اولویت قرار دهد و در عین حال به کسب‌وکارها اجازه دهد از داده‌ها به روش‌های مختلف استفاده کنند. 
  • غیر متمرکز بودن: این پلتفرم قصد دارد با ایجاد یک محیط تصمیم‌گیری دموکراتیک در یک جامعه غیرمتمرکز، به جای تصمیم‌گیری توسط یک مقام مرکزی، ارزش افزوده ایجاد کند.
  • پرورش خلاقیت: پلتفرم جاسمی به دنبال ایجاد محیطی است که در آن همه اندازه‌های کسب‌وکار، سازمان‌ها و افراد می‌توانند از داده‌های پلتفرم برای تقویت نوآوری و تولید ارزش جدید برای آینده استفاده کنند.
  • فضای ذخیره‌سازی توزیع‌شده: جاسمی برای کاربران پلتفرم ذخیره‌سازی داده‌های شخصی دیجیتالی فراهم می‌کند تا داده‌های خود را در آن ذخیره کنند. در شبکه همتا به همتا، فایل‌ها را می‌توان با استفاده از این قفل داده‌های شخصی با خیال راحت ذخیره کرد. SKC (Secure Knowledge Communicator) یکی از محصولات این پلتفرم است و سازمان را قادر می‌سازد تا با دسترسی کاربران به نوعی قفل اطلاعات شخصی که فقط آنها می‌توانند آن را مدیریت و نگهداری کنند، دموکراسی‌سازی داده‌ها را انجام دهد. روش های تأیید هویت مانند KYC توسط SKC استفاده می شود.
  • اسمارت گاردین، یکی دیگر از محصولات اصلی جاسمی است که امکان ثبت سریع و ایمن دستگاه اینترنت اشیا در شبکه پراکنده را فراهم می‌کند. در نتیجه فضایی ایجاد می شود که فقط صاحبان دستگاه می توانند به آن دسترسی داشته باشند.
  • توکن JASMY، توکن بومی پلتفرم، بر اساس استاندارد توکن ERC-20 پلتفرم اتریوم ساخته شده است. با کمک ابزارهای دیجیتالی مانند لپ تاپ یا تلفن های همراه، می توان توکن ها را معامله کرد. JASMY همچنین می تواند برای نشان دادن انتقال ارزش یا پرداخت برای وظایف و خدمات استفاده شود.

شبکه جاسمی در ۲۶ اکتبر ۲۰۲۱، به صورت زنده در صرافی BITPoint ژاپن در ژاپن منتشر شد. مدیر نماینده کونیتاکه آندو، رئیس و مدیر عامل کازوماسا ساتو، معاون رئیس جمهور و مدیر ارشد فناوری ماسانوبو یوشیدا، و مدیر ارشد مالی هیروشی هارادا تیم جاسمی را تشکیل می دهند.

نحوه کار پلتفرم چگونه است؟ 

برای به اشتراک گذاری داده‌ها و اطلاعات خود، کاربران گجت Jasmy IoT با توکن های جاسمی کوین پاداش دریافت می کنند. سازندگان جوایز جاسمی کوین را به عنوان راهی برای تشکر از کاربران برای ارائه داده هایشان ارائه می کنند.

JasmyCoin قابلیت سپرده‌گذاری ندارد که باعث کاهش مقدار توکن در گردش و تعداد دارندگان آن شده است. این تجارت در حال حاضر در حال ایجاد یک سیستم سهامداری برای JasmyCoin است.

طبق وب سایت این پلتفرم، مجموع عرضه جاسمی کوین ۵۰ میلیارد است.

 خرید جاسمی (JASMY)

در حال حاضر، توکن جاسمی (JASMY) در صرافی‌هایی مانند کیف پول من و کوین کده معامله می‌شود. اما برای انتخاب بهترین صرافی برای خرید توکن جاسمی، بهتر است معیارهای زیر را در نظر بگیرید:

۱- امنیت: صرافی باید از جمله صرافی‌هایی باشد که امنیت بالایی دارند و از پروتکل‌های امنیتی جدید و مدرن برای حفاظت از اطلاعات کاربران استفاده می‌کنند.

۲- حجم معاملات: صرافی باید حجم معاملات بالایی داشته باشد تا بتوانید با حجم بالایی از توکن جاسمی که می‌خواهید خریداری کنید، معامله کنید.

۳- هزینه‌های تراکنش: هزینه‌های تراکنش باید منطبق با حجمی باشد که قصد خرید و فروش توکن جاسمی را دارید.

۴- سازگاری با کیف‌پول: صرافی باید با کیف‌پولی که از آن استفاده می‌کنید سازگار باشد تا بتوانید توکن‌های خریداری شده را به کیف‌پول خود منتقل کنید.

با توجه به معیارهای فوق، شما می‌توانید صرافی مناسب برای خرید توکن جاسمی را انتخاب کنید. البته قبل از انجام هرگونه تراکنش، بهتر است ابتدا مطمئن شوید که صرافی انتخابی شما قابل اعتماد و معتبر اس

کلام آخر 

پلتفرم جاسمی به لطف فناوری زیربنای آن یک مفهوم مبتکرانه و جذاب است. اگرچه بازار ارزهای دیجیتال می تواند غیرقابل پیش بینی باشد، جاسمی کوین به دلایل متعددی از جمله گسترش مداوم اینترنت اشیا و فناوری های انعطاف پذیر و امنی که Jasmy برای مدیریت داده های حساس ارائه می دهد، می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد. 

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

۴.۹/۵ - (۱۵ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست