اوکی اکسچنج

لاک دراپ Lockdrop چیست و چه کاربردی دارد؟

لاک دراپ چیست؟

کریپتوکارنسی یکی از صنعت‌های جدید و در حال رشد است. در این صنعت زیرساخت‌های اساسی، استراتژی‌های جذب سرمایه و چارچوب قانونی همگی در حال بروزرسانی و تغییر هستند. برای مثال، عرضه اولیه کوین ICO با وجود ایراد‌های زیادی که دارد، یکی از روش‌های شناخته شده برای جمع‌اوری سرمایه و توزیع توکن است. در عوض، یک پروژه ممکن است بخواهد با توکن خود تا حد امکان به افراد بیشتری دسترسی پیدا کند تا یک جامعه و پایگاه کاربر قوی ایجاد کند. یک روش جدید برای توزیع توکن‌ها بدون جذب سرمایه، استفاده از lockdrop است. لاک دراپ تقریباً مشابه با ایردراپ است اما شبکه‌های بیشتری را به مشارکت تشویق می‌کند. 

لاک دراپ چیست؟

هدف یک lockdrop توزیع توکن‌ها از یک شبکه جدید به تعداد زیادی از دارندگان یا شرکت‌کنندگان است. دارندگان توکن یک شبکه، مانند اتریوم، برای دریافت توکن از شبکه جدید، باید این کار را انجام دهند و توکن اتریوم خود را در یک قرارداد هوشمند برای مدت زمان از پیش تعیین شده قفل کنند. دارندگان توکن یک شبکه، مانند اتریوم، برای دریافت توکن از شبکه جدید، باید این کار را انجام دهند و اتریوم خود را در یک قرارداد هوشمند برای مدت زمان از پیش تعیین شده قفل کنند.

چه کسی لاک دراپ را اختراع کرد؟

ایده لاک دراپ اولین بار توسط آزمایشگاه کامن‌ولث (Commonwealth) ارائه شد. این شرکت توسط دیلون چن، ریموند ژونگ و درو استون آغاز شد. اولین لاک‌دراپ توسط Commonwealth Lab در شبکه Edgeware، یک پلتفرم قرارداد هوشمند در پولکادات اجرا شد.

لاک دراپ اج‌ور (Edgeware Lockdrop)

چه چیزی لاک‌دراپ را متمایز می‌کند؟

ایرداپ اولین روش برای توزیع توکن بدون جذب سرمایه بود. در اصل، ایردراپ شامل ارائه توکن‌ها به آدرس‌های دلخواه بود، به این‌ امید که هرچه افراد بیشتری توکن را بدست آورند، افراد بیشتری به آن و پروژه علاقه‌مند شوند. با این حال، در واقعیت، اکثر توکن‌های ایردراپ‌شده یا به دنبال سود سریع بودند یا در کیف پول‌ها دست نخورده باقی ماندند.

اما در لاک دراپ داستان متفاوت است. در واقع لاک دراپ نسخه اصلاح شده ایردراپ است. لاک دراپ فرصتی را برای قفل کردن دارایی بدون هزینه فراهم می‌کند. حتی اگر ارز دیجیتال خود را خرج نمی‌کنید یا نمی‌سوزانید، این واقعیت که برای مدتی قادر به استفاده از آن نیستید همچنان نشان دهنده تعهد شما به هدف است. اینکار دارندگان جدید توکن را تشویق به فعالیت و همچنین علاقمند به پروژه می‌کند.

مزیت استفاده از لاک دراپ چیست؟

هر پروژه‌ای به یک پایگاه کاربری قوی نیاز دارد، اما یک شبکه غیر متمرکز بیش از هر پروژه‌ای به آن نیاز دارد. علاقه و پشتیبانی طبیعی بیشتر به شبکه نتیجه یک جامعه قوی است که در واقع به پروژه اهمیت می‌دهد، که شبکه را رشد می‌دهد و آن را قوی‌تر می‌کند. این در تضاد با چشم‌اندازی است که همیشه در حوزه تجارت دارایی‌های رمزنگاری شده وجود دارد، برای دارندگان توکن که عمدتاً نگران ارزش پولی توکن هستند و علاقه چندانی به دوام طولانی مدت پروژه ندارند.

زمانی که این دارندگان توکن از حقوق ویژه‌ای مانند توانایی تصمیم‌گیری‌های حاکم برخوردار باشند، یک جامعه نگهدارنده توکن ایجاد می‌شود. به عنوان مثال، دارندگان توکن ممکن است بتوانند با توکن‌های خود رای دهند تا نحوه بهبود یا تغییر پروتکل را انتخاب کنند. یکی دیگر از تکنیک‌های محافظت از شبکه اثبات سهام، استفاده از توکن‌ها است. در صورت وجود دارندگان مختلف، شبکه غیرمتمرکز تر خواهد بود و احتمال کمتری دارد که توسط تعداد کمی از کاربران دستکاری یا کنترل شود.

لاک‌دراپ‌ها چگونه تولید می‌شود؟

Lockdrops توسط یک قرارداد هوشمند تولید می‌شود که در ازای قفل شدن یک توکن دیگر در آن، یک توکن جدید ضرب یا تولید می‌کند. صاحب توکن مدت زمان معینی دارد که هم توکن‌های قفل شده خود و هم توکن‌های جدید را درخواست کند.

با Lockdrop چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

لاک‌دراپ‌ها توسط تیم پروژه برای ارائه توکن به سهامداران خاص استفاده شود. lockdrop یک روش عالی برای نامزد شدن و تبدیل شدن به سهامدار اولیه در یک شبکه جدید به عنوان کسی که به آن علاقه دارد، است.

کلام آخر

در حال حاضر هیچ پروژه قابل توجه دیگری وجود ندارد که پیشنهاد توزیع اولین توکن‌های خود را به این روش ارائه دهد. اگر پروژه در پرورش یک جامعه پر رونق و متنوع از سهامداران موفق باشد، ممکن است از لاک دراپ استفاده کند. صنعت کریپتوکارنسی دائماً در حال تغییر است، آن‌ها آزمایش می‌کنند، و بسیاری از چیز‌هایی که در حال حاضر می‌گذرد، آزمایشی است تا ببینند آیا کار می‌کند یا خیر. اما اگر مؤثر واقع شود، بسیاری دیگر نیز همین کار را خواهند کرد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

لاک دراپ چیست؟

هدف یک lockdrop توزیع توکن‌ها از یک شبکه جدید به تعداد زیادی از دارندگان یا شرکت‌کنندگان است.

لاک‌دراپ‌ها چگونه تولید می‌شود؟

Lockdrops توسط یک قرارداد هوشمند تولید می‌شود که در ازای قفل شدن یک توکن دیگر در آن، یک توکن جدید ضرب یا تولید می‌کند.

با Lockdrop چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

lockdrop یک روش عالی برای نامزد شدن و تبدیل شدن به سهامدار اولیه در یک شبکه جدید به عنوان کسی که به آن علاقه دارد، است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست