اوکی اکسچنج

پیگیری زمان رویدادهای ایردراپ، پاراچین، هاردفورک و هاوینگ

۶ روش از دست ندادن ایردراپ‌

در صنعت جدید ارز‌های دیجیتال، که به سرعت در حال رشد است، موارد زیادی وجود دارد که باید دائماً در حال بررسی باشند. برای مثال شما علاوه بر اینکه دو رقمی شدن سود خود را بررسی می‌کنید، باید بدانید دلیل رشد آن چه چیزی بوده است! چرا که گاهی این صنعت موقعیت‌های مهمی از جمله ایردراپ‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند. برای اینکه بتوانید شانسی در دریافت ایردراپ‌ داشته باشید، باید از ابزار‌ها و خبر‌های جدید آگاه باشید. هر فرد علاقمند به دنیای ارز‌های دیجیتال، باید زمان ارتقای شبکه‌های مختلف را بداند. در این مقاله قصد داریم به شما ۶ روش راحت برای پیدا کردن و بررسی کردن ایردراپ‌ها، هاردفورک‌ها و زمان دقیق هاوینگ‌ها را آموزش دهیم تا هیچ وقت این فرصت‌ها را از دست ندهید.

منابع مهم برای بررسی ایردراپ، هاردفورک و هاوینگ‌ها

در بازار ارزهای دیجیتال موارد زیادی حائز اهمیت هستند که باید در طول روز به بررسی آن‌ها بپردازیم تا بتوانیم کسب سود کنیم؛ به عنوان مثال باید بدانید چه چیزی باعث رشد سرمایه شده است؟ برای اینکه از مواردی مثل ایردراپ، هاردفورک‌ها و زمان رخ دادن هاوینگ یک کوین باخبر شوید، باید ابزارها را بشناسید. در ادامه می‌خواهیم درباره این روش‌ها صحبت کنیم و منابع مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم.

۱. دنبال کردن اخبار

روزنامه‌ها، تلویزیون، رادیو و از همه مهم‌تر فضای مجازی همه اشکال ارتباطی هستند. سایت‌های خبری از همه این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند تا ما را از آنچه در جهان می‌گذرد با خبر کنند. آسان شدن انتشار یک خبر در فضای اجتماعی منجر به افزایش تعداد سایت‌های خبری مختلف شده است.

اگرچه، خواندن اخبار لزوماً به معنای دریافت بهترین فرصت‌ها نیست، چرا که وقتی چیزی در اخبار آورده می‌شود، دیگر برای عکس العمل به آن دیر شده است. با این حال، این واقعیت را نفی نمی‌کند که اطلاعاتی که به دست می‌آورید در دراز مدت به شما کمک می‌کند. وب سایت‌های خبری همه رویداد‌های اصلی را که برای مدیریت صحیح پورتفولیوی خود باید در مورد آن‌ها بدانید، پوشش می‌دهند. اگر به سایت‌های خبری ارز‌های دیجیتال برتر نگاهی بیندازید، می‌توانید مطمئن باشید که ۹۹ درصد از رویداد‌های بزرگ که حداقل ۱۰ رمزارز برتر را شامل می‌شوند، پوشش خواهند داد.

دنبال کردن اخبار

وبسایت Cointelegraph و Coindesk دو منبع خبری هستند که اخبار روزانه مربوط به بازار کریپتوکارنسی را منتشر کرده و هر دو اطلاعات مشابهی ارائه می‌دهند؛ اما به نظر می‌رسد که Coindesk رویکرد رسانه‌ای سنتی‌تری دارد، در حالی که کوین تلگراف پیش‌بینی قیمت و اخبار را ارائه می‌دهد. سایت دیگری که می‌توانید از آن برای دنبال کردن خبر‌ها استفاده کنید، Decrypt است. اگر چه در حال حاضر سایت‌های خبری در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار زیادی اضافه شده‌اند که ممکن است سرعت عمل بیشتری نسبت به این سه سایت داشته باشند. در آخر دو سایت محبوب Cryptonews.net و Cryptopanic.com هستند که تمام اخبار مربوط به حوزه کریپتوکارنسی را که در سایت‌های مختلف منتشر شده‌اند، جمع‌آوری کرده و با دسته‌بندی‌های مختلف نمایش می‌دهد.

۲. کوین مارکت کال (CoinMarketCal)

کوین مارکت کال، کامل‌ترین سرویس تقویم رمزنگاری موجود است که اگر اتفاق مهمی در دنیای کریپتو رخ دهد مطمئناً آن را در این پلنتفرم خواهید یافت. CoinMarketCal در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و از آن زمان تا کنون به گسترش خود ادامه داده است. CoinMarketCal انواع رویداد‌های Reddit، به روز‌رسانی‌ها، هارد فورک‌ها، ایردراپ‌ها، لیست‌ها و ICO‌ها را از جمله موارد دیگر فهرست می‌کند.

کوین مارکت کال (CoinMarketCal)

هر کسی می‌تواند رویدادی را در اینجا منتشر کند تا جامعه درباره صحت یا عدم صحت آن رأی دهند. مقیاس بالای این سرویس باعث شده تا این سایت اهمیت زیادی پیدا کند. اگر پایگاه کاربر بزرگی وجود نداشته باشد، کار به درستی پیش نخواهد رفت. اگر انجمن به اندازه کافی بزرگ نباشد که بتوان به صفحه آن اعتماد کرد، گوشه سمت چپ بالای رویداد ممکن است یک نشان مورد اعتماد را نشان دهد که مشخص می‌کند، رویداد توسط یک نماینده رسمی تأیید شده است. در صورت وجود این دو تأییدیه، صحت رویداد مشخص خواهد شد.

ویژگی‌های CoinMarketCal

وبسایت CoinMarketCal، مانند اکثر وب سایت‌ها، دارای قابلیت جستجو و مرتب‌سازی است. اگر به دنبال یک ارز دیجیتال خاص هستید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام آن را در قسمت جستجو تایپ کنید. با این حال، مواردی وجود دارد که قصد دارید تا هر اتفاق کوچکی را که هیچ ارتباطی با شما یا بازار ندارد، فیلتر کنید. شما می‌توانید این کار را با محدود کردن جستجوی خود به ۱۰ یا ۱۰۰ رمزارز برتر انجام دهید.

شما می‌توانید با استفاده از ابزار فیلتر در وبسایت، تنها رویداد‌های مهم را دنبال کنید. برای انجام این کار می‌تواند تنها رویداد‌های پرطرفدار، رویداد‌های داغ یا رویداد‌های قابل توجه را برای نمایش فعال کنید. برای رتبه‌بندی این موارد از میزان بازدید‌ها و آرای مثبت استفاده می‌شود. وقتی با این موارد فیلتر می‌کنید، اغلب رویداد‌هایی را می‌بینید که هم روی آن رمزارز خاص و هم بر کل بازار تأثیر می‌گذارند. CoinMarketCal نمایش کوین‌ها با رتبه‌بندی بالا را نیز برای تریدر‌ها فراهم می‌کند. بر اساس رای‌ها و رویداد‌ها این گزینه نشان می‌دهد کدام کوین‌ها در آینده ممکن است روندی صعودی داشته باشند.

در آخر، مشکلی که این سرویس دارد این است که جزئیات رویداد‌ها را نشان نمی‌دهد. هیچ اطلاعاتی به غیر از عنوان و تاریخ در دسترس نیست. به همین دلیل است که بررسی سایت‌های خبری که قبلاً ذکر شد ممکن است به شما کمک کند تا بفهمید واقعاً در یک رویداد چه اتفاقی می‌افتد.

۳. کوینز کلندر (Coins Calendar)

پلتفرم Coins Calendar یکی دیگر از ابزار‌های تقویم است که هر چیز مورد نیاز شما را نشان می‌دهد. این در اصل مشابه CoinMarketCal است، اما نحوه آپلود و تأیید آن کمی متفاوت است. در این پلتفرم، کاربران می‌توانند رویداد‌ها را منتشر کنند، اما تأییدی برای آن وجود ندارد. در عوض، آنها ملزم به انتشار منبع رویداد که توسط Coins Calendar تأیید می‌شود، هستند. صفحه تقویم خود جذاب و ساده برای استفاده است و قابلیت جستجوی عالی دارد، همچنین کاربران میتوانند از ماشین حساب ارز دیجیتال این پلتفرم نیز استفاده کنند.

کوین کلندر (Coin Calender)

۴. وبسایت Airdrops.io

تا به حال پروژه‌های زیادی ایردراپ‌ را ارائه داده‌اند که ممکن است شما از آن‌ها جا مانده باشید. به همین خاطر دانستن اینکه ایردراپ‌ها چه زمانی اتفاق می‌افتند و چه کاری باید برای شرکت در آن انجام دهید، ضروری است. برای این موارد می‌توانید از Airdrops.io استفاده کنید. در این سایت یک تقویم کامل از ایردراپ‌هایی که ممکن است در آینده عرضه شود، قرار داده شده است.

وبسایت Airdrops.io

درواقع یک پلتفرم ممکن است ایردراپ خود را به شکل‌های مختلف عرضه کند. به عنوان مثال، ممکن است پاداش‌های مختلف ثبت نامی را نمایش دهد که در آن‌ها ممکن است بیت کوین رایگان کسب کنید. آن‌ها همچنین ایردراپ‌ها را بر اساس آنچه شما باید انجام دهید، دسته‌بندی می‌کنند، مانند مواردی که به فعالیت‌های خاصی نیاز دارند و آن‌هایی که می‌توانید با هولدینگ دریافت کنید.

بهترین ویژگی Airdrops.io این است که کامل به شما توضیح می‌دهد که چه کاری برای دریافت ایردراپ باید انجام دهید. معمولاً با ارائه مراحل گام به گام به کاربران نشان می‌دهد که دقیقاً چه کاری باید انجام دهند. لینک پلتفرم مورد نظر نیز آورده شده است که هر کس به طور مستقل نیز بتواند اطلاعات کسب کند.

۵. کوین مارکت کپ

شاید فقط کنید این سایت تنها اطلاعات در مورد ارزش بازار یک ارز را ارائه می‌کند، اما در حقیقت اینگونه نیست. Airdrops، رویداد‌ها، ICO‌ها و حتی پاراچین‌های پولکادات همگی در تقویم CoinMarketCap گنجانده شده‌اند. این تقویم را می‌توانید از منوی بالای سایت مشاهده کنید. CoinMarketCap و CoinMarketcal یک همکاری داده‌ای دارند.

کوین مارکت کپ

در نتیجه، می‌توانید با اطمینان بین دو سایت کوین مارکت کپ و کوین مارکت کال انتخاب کنید زیرا اطلاعات یکسان هستند. با این حال، به عنوان یک الگوریتم‌های فیلتر و مرتب‌سازی CoinmarketCal بهتر هستند و نمی‌توان این موضوع را انکار کرد. اگر در حال انجام تحقیق‌های عمیقی به روی پروژه‌هایی هستید، CoinMarketcal می‌تواند انتخاب بهتری برای شما باشد.

۶. ردیت، تلگرام، دسکورد و توییتر (Reddit, Telegram, Discord,Twitter )

همانطور که قبلاً گفته شد، بازدید از وب سایت یک پروژه ممکن است بهترین روش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه در جریان است باشد. از طرفی، شاید به دلیل مشغله‌های کاری نتوانید هر روز سایت‌های مختلف را بررسی کنید. نگران نباشید! در حال حاضر، پروژه‌ها از طریق بستر‌های مجازی اطلاعات کافی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. تقریباً هر پروژه‌ای یک حساب توییتر دارد و بسیاری از آن‌ها کانال‌های دیگری مانند گروه‌های تلگرام دارند. دنبال کردن این موارد شما را در جریان آخرین به روز‌رسانی‌ها و خبر‌ها قرار می‌دهد.

ردیت، تلگرام، دسکورد و توییتر (Reddit, Telegram, Discord,Twitter )

البته دنبال کردن تمام حساب‌های کاربری پروژه‌ها ممکن است کمی اذیت‌کننده باشد، بنابراین بهتر است برای اینکار حساب جداگانه‌ایی بسازید تا برای سایر حساب‌های کاربری که دنبال می‌کنید، اختلال ایجاد نکند. اینکار تمرکز شما را نیز در هنگام بررسی پروژه‌های بیشتر می‌کند.

روش دیگر برای دنبال کردن اخبارهای استفاده از گروه‌های مربوط به رمزارز‌ها است. انجمن‌های اختصاصی برای پروژه‌های خاص و همچنین گروه‌های بزرگ‌تری را خواهید دید که بر کل صنعت تمرکز دارند، که معروف‌ترین آن‌ها R/cryptocurrency Reddit است. البته فراموش نکنید که ممکن است در این گرو‌ها افراد سودجو و کلاهبرداری نیز وجود داشته باشد. بنابراین در حین شرکت در این انجمنهای اجتماعی، اطلاعات منتشر شده را دوباره بررسی کنید.

نتیجه پایانی

تا اینجا متوجه شدید که راه‌های زیادی برای از دست ندادن ایردراپ وجود دارد. اما مهم‌ترین نکته این است که بدانید کدام کانال‌ها و روش‌ها برا دنبال کردن شما مناسب‌تر است؛ برای اینکه بتوانید از دنیای ارز‌های دیجیتال عقب نمانید، باید همیشه گوش به زنگ پروژه‌ها باشید، سایت‌ها را با دقت بررسی کنید و حتی برای اینکه جزئیات را فراموش نکنید بهتر است آن‌ها را جایی یادداشت کنید.

سوالات متدوال

سوالات متداول

سایت‌های خبری در حوزه کریپتوکارنسی چه کمکی به ما می‌کنند؟

وب سایت‌های خبری همه‌ی رویداد‌های اصلی را که برای مدیریت صحیح پورتفولیوی خود باید در مورد آن‌ها بدانید، پوشش می‌دهند و شما با استفاده از این اخبار می‌توانید عملکرد بهتری در سرمایه‌گذاری داشته باشید.

به جز سایت رسمی پروژه‌ها، از چه پلتفرم‌های دیگری می‌توانیم آن‌ها را بررسی کنیم؟

معمولا اکثر پروژه‌های حوزه‌ی ارز دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی توییتر، ردیت، دیسکورد و تلگرام حضور پررنگی دارند و شما با دنبال کردن صفحه رسمی آن‌ها در این فضاها می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست