اوکی اکسچنج

چرا قیمت سولانا افزایش یافت (بیش از ۱ میلیارد دلار)

پلتفرم مالی غیرمتمرکز سولانا به عنوان یکی از توکن‌های برجسته ظاهر شده است در حالی که بازار ارزهای رمزپایه به معاملات جانبی خود ادامه می‌دهد.

در این شرایط، SOL طی ۲۴ ساعت گذشته تحت فشار خرید شدید بوده است.در حال حاضر ارزش بازار سولانا ۸.۹۶ میلیارد دلار رسید که نشان دهنده هجوم ۱.۰۲ میلیارد دلاری نسبت به روز گذشته بود.

نمودار سولانا

مسیر قیمت این دارایی تحت تأثیر علاقه خرید قرار گرفته است و در حال حاضر به طور ثابت بالاتر از سطح حمایت ۲۰ دلار است. SOL در حال حاضر ۲۲.۱۷ دلار است و سود روزانه بیش از ۱۲٪ را تجربه کرده است. سولانا در نمودار هفتگی بیش از ۲۰ درصد افزایش را تجربه کرده است.

چرا سولانا افزایش یافت؟

اگرچه سولانا اغلب بازار گسترده‌تری را دنبال می‌کند، اما دلیل روشنی برای افزایش اخیر قیمت دارایی وجود ندارد. توجه به این نکته مهم است که سود دارایی با اتحادهای شبکه اصلی همزمان است.

یکی از اتفاقات قابل توجه زمانی است که کوکاکولا در صربستان و بازار NFT SolSea همکاری خود را برای انتشار یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) در طول یک کنسرت اعلام کردند. این شرکت نوشیدنی ۱۰۰ سویشرت و NFT نسخه محدود را به عنوان بخشی از این قرارداد به شرکت کنندگان منتخب ارائه می‌دهد.

در این میان، مکالمه رسانه‌های اجتماعی در مورد سولانا تشدید و صعودی شده است. سولانا در ردیت ادعا می‌کند که Santiment، یک شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای، در هفته گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. از این رو، می‌توان تصور کرد که معامله گران ردیت با توجه به تأثیر آنها بر حرکات بازار، تأثیر زیادی بر رفتار اخیر قیمت Solana داشته‌اند.

سولانا در ماه ژوئن تهدید به حذف از تعدادی از صرافی‌های ایالات متحده شد زیرا کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) در یک شکایت ادعا کرد که SOL یک اوراق بهادار ثبت نشده است. بنیاد سولانا اعلام کرده است که با این اتهام مخالفت خواهد کرد. اما نتیجه نهایی هرچه که باشد، به نظر می‌رسد SOL درگیر یک نبرد طولانی است.

علاوه بر این، بازگشت تماشایی سولانا با توجه به مشکلاتی که این پلتفرم در پی ورشکستگی FTX با آن مواجه شد، مسیری امیدوارکننده را برای سرمایه گذاران آن نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد که فناوری شبکه جذابیت خود را در بازار حفظ کرده و با فعال کردن برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و خدمات ارزهای دیجیتال سریع، قابل اعتماد و مقیاس‌پذیر، راه را برای مزایای بالقوه بیشتری باز می‌کند.

تحلیل تکنیکال سولانا

در تریدینگ‌ویو، تحلیل تکنیکال سولانا همچنان یک دیدگاه صعودی دارد. رتبه بندی احساسات “خرید قوی” ۱۶ در خلاصه احساسات یک روزه نمایش داده می‌شود. نوسانگرها هنوز در ۸ خنثی هستند، در حالی که میانگین‌های متحرک نشان دهنده یک “خرید قوی” در ۱۴ هستند.

تحلیل سولانا

حتی در حالی که روند کلی سولانا مثبت است، تحقیقات فینبولد نشان داد که این دارایی ممکن است در آینده به سمت کاهش قیمت پیش برود. به عنوان مثال، الگوریتم ماشین خودآموز که توسط پلتفرم تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال CoinCodex استفاده شده است، قیمت Solana را برای آخرین روز سال ۲۰۲۳ در ۱۶.۱۸ دلار تعیین کرده است.

نکته: این تحلیل هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست