اوکی اکسچنج

چگونه در توییتر انعام بیت کوین ارسال کنیم؟

شبکه اجتماعی توییتر (twitter) امکانی را برای کاربران خود فراهم کرده است که آن‌ها می‌توانند با استفاده از سیستم‌های پرداخت شخص ثالث به صورت بیت‌کوین انعام یا تیپ دریافت کنند. Tips یک سرویس یکپارچه انعام در توییتر است که به کاربران امکان می‌دهد با افزودن لینک‌هایی به یک سرویس پرداخت شخص ثالث مانند کیف پول بیت‌کوین و خدمات شبکه لایتنینگ، در پروفایل خود بیت‌کوین ارسال کنند. این قابلیت جدید، که شامل جاسازی آدرس‌های اینترنتی مستقیماً در پروفایل توییتر شما می‌شود، قرار است راحت‌تر از ارائه هویت پرداخت شخص ثالث از طریق توییت‌ها باشد.

ابزار انعام در سال ۲۰۲۱ تنها برای گروه محدودی از کاربران قابل استفاده بود، اما بعداً در سپامتبر ۲۰۲۱ در دسترس تمام کاربران قرار گرفت. از فوریه ۲۰۲۲ به بعد کاربران می‌توانند کیف پول اتریوم خود را به توییتر پیوند داده و اتر را ارسال کنند. کاربرانی که از سیستم عامل‌های اندروید و ios استفاده می‌کنند، tips برای آن‌ها در دسترس است. این یعنی این قابلیت هنوز برای کاربرانی که از نسخه وب توییتر استفاده می‌کنند، فعال نشده است.

اگر می‌خواهید بیت کوین را به شخص دیگری بدهید، ابتدا باید مطمئن شوید که او واجد شرایط دریافت انعام است. در واقع کاربرانی می‌توانند از طریق دیگران انعام دریافت کنند که گزینه آن را فعال کرده باشند. بعد از فعال کردن یک ایکون انعام در کنار پروفایل آن‌ها به شکل یک صورتحساب فیات نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی این نماد، می‌توانید تمام خدمات پرداختی را که کاربر می‌پذیرد، مشاهده کنید. توییتر شما را به یک سرویس پرداخت شخص ثالث می‌فرستد که در آنجا می‌توانید خرید را تکمیل کنید. در حال حاضر توییتر از روش‌های پرداخت زیر پشتیبانی می‌کند:

 • کیف پول بیت کوین
 • Strike (شبکه لایتنینگ بیت کوین)
 • اردوی گروهی
 • Bandcamp
 • کش اپ
 • چیپر
 • پاترئون (Patreon)
 • Razorpay
 • Wealthsimple cash
 • ونمو (Venmo)
 • GoFundMe
 • PicPay

ناگفته نماند فعال بودن هر یک از روش‌های پرداخت بالا به موقعیت مکانی کاربر نیز بستگی دارد. بیت کوین و لایتنینگ تنها شبکه‌های پرداخت موجود در سطح بین‌المللی هستند.

نحوه ارسال بیت کوین در توییتر

اگرچه Tips تعداد زیادی از روش‌های پرداخت را می‌پذیرد، اما ما روی روش‌هایی تمرکز می‌کنیم که امکان تراکنش‌های بیت کوین (BTC) را فراهم می‌کنند. می‌توانید از طریق کیف پول بیت‌کوین یا با استفاده از Strike، یک سرویس شبکه لایتنینگ بیت‌کوین، انعام‌های بیت‌کوین را ارسال کنید.

ارسال انعام از طریق کیف‌پول بیت‌کوین

گزینه پرداخت انعام با کیف پول بیت کوین بسیار ساده است. برای ارسال انعام بیت‌کوین به کاربران توییتر، مراحل زیر را دنبال کنید. در مرحله اول برای تأیید اینکه آیا انتقال کیف پول بیت کوین پشتیبانی می‌شود یا نه، روی دکمه انعام در پروفایل توییتر گیرنده کلیک کنید.

اگر پرداخت بیت کوین پذیرفته شود، پروفابل یک آدرس کیف پول بیت کوین را ارائه می‌دهد. سپس با کپی کردن آدرس و قرار دادن آن در قسمت آدرس گیرنده کیف‌پول بیت‌کوین، می‌توانید انعام مورد نظر خود را ارسال کنید.

ارسال انعام با شبکه لایتنینگ بیت‌کوین

همچنین می‌توانید با استفاده از Light Network-enabled Strike به کاربران توییتر بیت‌کوین انعام دهید. ما قبل از بررسی نوه انجام این کار، درک عملکرد شبکه لایتنینگ و استریک بسیار مهم است.

شبکه لایتنینگ دقیقاً چیست؟

شبکه لایتنینگ لایه پرداخت دومی است که در شبکه بیت کوین ساخته شده است و امکان تراکنش‌های کم هزینه و سریع را فراهم می‌کند. یک تراکنش بیت کوین ممکن است یک ساعت طول بکشد تا در بلاک چین بیت کوین تکمیل شود. اما کاربران می‌توانند با استفاده از شبکه لایتنینگ برای انجام تراکنش‌های فوری بین کانال‌های متعدد قبل از ثبت وضعیت نهایی در بلاک چین، از اتلاف وقت جلوگیری کنند.

استریک Strike چیست؟

Strike یک نرم‌افزار تراکنش بیت کوین است که از شبکه لایتنینگ استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند به سرعت و به صورت رایگان تراکنش‌های بیتکوین خود را انجام دهند. برای درک بهتر آن را یک راه حل پرداخت مشابه کش‌اپ و پی‌پال در نظر بگیرید. Strike برای پرداخت‌های کوچک عالی است زیرا برای پرداخت‌هایی که از طریق شبکه لایتنینگ خود انجام می‌شود کارمزد اضافی دریافت نمی‌کند.

چگونه از Strike برای ارسال بیت کوین در توییتر استفاده کنیم؟

توجه داشته باشید که Strike فقط برای افرادی در ایالات متحده (به استثنای کسانی که در نیویورک و هاوایی زندگی می‌کنند) و السالوادور در دسترس است. قبل از اینکه بتوانید انعام دادن به کاربران توییتر را شروع کنید، ابتدا باید یک حساب کاربری در Strike یا هر سرویس فعال شبکه لایتنینگ دیگر باز کنید و بودجه مورد نظر خود را در آن قرار دهید. پس از ایجاد حساب Strike، به توییتر بروید و مراحل زیر را انجام دهید:

 • با کلیک بر روی نماد انعام در پروفایل کاربر، مطمئن شوید که کاربر توییتر از Strike پشتیبانی می‌کند.
 • شما می‌توانید علاوه بر مقادیر از پیش تعیین شده بین ۱ تا ۱۰ دلار، از گزینه سفارشی برای وارد کردن مبلغ مورد نظر خود استفاده کنید.
 • بعد از اینکه مبلغی را انتخاب کردید روی Next کلیک کنید. شما به صفحه جدیدی فرستاده می‌شوید که در آنجا می‌توانید نظر خود را بنویسید، که همراه با اطلاعیه انعام به گیرنده ارسال می‌شود. در نهایت، برای تأیید خرید به برنامه Strike خود فرستاده می‌شوید.

شایان ذکر است که می‌توانید بیت کوین را از حساب Strike خود به آدرس کیف پول بیت کوین ارسال کنید. از طرف دیگر، انتقال بیت کوین از یک حساب Strike به یک آدرس کیف پول بیت کوین، برخلاف ارسال بیت کوین بین دو حساب Strike، هزینه‌های شبکه را به همراه دارد.

چگونه می‌توانم انعام دریافت کنم؟

برای دریافت انعام یا تیپ بیت کوین، ابتدا باید وضعیت واجد شرایط بودن خود را با رفتن به صفحه پروفایل خود و کلیک بر روی دکمه ویرایش پروفایل تأیید کنید. در صورت مشاهده گزینه انعام، واجد شرایط استفاده از این سرویس هستید. روش‌های فعال‌سازی Tips به شرح زیر است:

 • بر روی گزینه Tips کلیک کنید تا این ویژگی فعال شود. قبل از اینکه بتوانید روند را ادامه دهید، باید با قواین عمومی انعام توییتر موافقت کنید.
 • هنگامی که با قوانین این سرویس موافقت کردید، به صفحه تنظیمات هدایت خواهید شد. دکمه Allow tips را روشن کنید و یکی از خدمات شخص ثالث فعال شده با بیت کوین را که در بین خدمات شخص ثالث پشتیبانی شده ذکر شده است، انتخاب کنید.
 • اگر Strike را ترجیح می‌دهید، باید لاگین Strike خود را برای تکمیل مراحل ارائه دهید. همچنین می‌توانید آدرس کیف پول بیت کوین خود را اضافه کنید. اگر نام کاربری Strike یا آدرس کیف پول بیت کوین را با موفقیت اضافه کرده باشید، نماد انعام در پروفایل شما نشان داده می‌شود.

چرا قابلیت تیپ دادن با بیت کوین در توییتر اهمیت دارد؟

۱. نشان دهنده تعهد توییتر به اقتصاد در حال رشد محتوا است.

توییتر مدت‌هاست که ویژگی‌های جدیدی را برای تشویق تعاملات بیشتر و بهبود تجربه کاربر ارائه می‌کند. مرحله بعدی افزایش تعامل و متقاعد کردن سازندگان محتوا برای سپری کردن زمان بیشتری در پلتفرم پس از ایجاد تعداد فالوور و پایگاه کاربر است. منطقی است که راه‌اندازی قابلیت انعام را به عنوان تمایل توییتر برای ایجاد یک اقتصاد محتوا بر اساس انعام است، در نظر بگیریم. کاربران ممکن است از این برای انعام ارائه‌دهندگان محتوای مورد علاقه خود، ابراز قدردانی از یک حرکت یا حتی حمایت از شرکت‌ها استفاده کنند. علاوه بر این، از انعام می‌توان برای کمک مالی به یک هدف ارزشمند استفاده کرد.

۲. Tips بیت کوین را وارد شبکه توییتر می‌کند.

مهم‌تر از آن، با راه‌اندازی Tips، برای اولین بار بیت کوین را وارد شبکه اجتماعی توییتر می‌کند. جک دورسی قبلاً گفته بود زمانی در آینده خواهد رسید که توییتر بیت کوین را به شکلی می‌پذیرد. گنجاندن بیت کوین و شبکه لایتنینگ به عنوان گزینه‌های پرداخت تأیید شده در Tips نشان می‌دهد که بیت کوین ممکن است نقش مهمی در تلاش مداوم برای کسب درآمد از محتوا داشته باشد.

سوالات متدوال

سوالات متداول


شبکه لایتنینگ چیست؟

شبکه لایتنینگ لایه پرداخت دومی است که در شبکه بیت کوین ساخته شده است و امکان تراکنش‌های کم هزینه و سریع را فراهم می‌کند.

استریک Strike چیست؟

Strike یک نرم‌افزار تراکنش بیت کوین است که از شبکه لایتنینگ استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند به سرعت و به صورت رایگان تراکنش‌های بیتکوین خود را انجام دهند.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام وقت بخیر
  من اکانت توییترم رو بررسی کردم نتونستم گزینه Tips رو پیدا کنم
  اگر فعال نباشه یعنی واجد شرایط استفاده نیستم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور میشه فعالش کرد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست