اوکی اکسچنج

معاملات نوسانی یا سوئینگ چیست؟

معاملات نوسانی یا سوئینگ چیست؟

معاملات سوئینگ (Swing Trading) یا معاملات نوسانی در میان معامله‌گرانی با هر سطح تجربه محبوب است. استراتژی‌های سوئینگ به دلیل وجود بازه‌های زمانی طولانی‌تر در مقایسه با سایر انواع معاملات روزانه ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین جذاب هستند. در این مقاله، ما اصول اولیه نحوه معامله ارزهای دیجیتال با استفاده از نمودارها، ربات‌ها و نکات مهم این مسئله را پوشش می‌دهیم.

معاملات سوئینگ (Swing) چیست؟

معاملات سوئینگ نوعی استراتژی است که به موجب آن معامله گران به دنبال کسب سود از حرکات قیمت در یک بازه زمانی کوتاه تا متوسط ​​هستند. ایده این است که هر نوسانی را در بازار که ممکن است در طی روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها رخ دهد، پیدا کنید. دو نوسان وجود دارد که معامله گران به آن‌ها توجه می‌کنند:

  • نوسان اوج – زمانی که بازار قبل از عقب نشینی به اوج می‌رسد و فرصتی برای یک معامله شُرت (short) فراهم می‌کند.
  • نوسان پایین – زمانی که بازار نزولی است و ناگهان جهش می‎کند، فرصتی برای یک معامله لانگ (long) فراهم می‌کند.

استراتژی‌های معاملاتی سوئینگ در بازارهای پرطرفدار از جمله فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال به خوبی کار می‌کنند. بهترین ارزهای دیجیتال برای معاملات سوئینگ، به خصوص اگر مبتدی هستید، بیت کوین، اتریوم و تتر است. زیرا آن‌ها بیشترین ارزش بازار را دارند و برخی از فعال‌ترین و بی‌ثبات‌ترین کوین‌ها در بازار هستند.

تفاوت اصلی بین معاملات روزانه و معاملات سوئینگ در مقیاس زمانی است.

معامله گران سوئینگ موفق معمولاً از تحلیل تکنیکال برای مشاهده نمودارهای بازه زمانی کوتاه تا متوسط ​​استفاده می‌کنند تا روندهای روزانه و هفتگی را ببینند. استفاده از تحلیل بنیادی یا فاندامنتال نیز ضروری است، زیرا رویدادهای اقتصادی اغلب ممکن است طی روزها یا هفته ها رخ دهند.

معاملات روزانه در مقابل معاملات سوئینگ کریپتو

تفاوت اصلی بین معاملات روزانه و معاملات سوئینگ در مقیاس زمانی است. هدف معامله‌گران روزانه کسب سود از حرکات کوتاه مدت قیمت در طول یک روز است. در نتیجه، آن‌ها نسبت به معامله‌گران سوئینگ فعال‌تر هستند و معمولاً پوزیشن‌های خود را بیش از یک روز باز نمی‌گذارند. همچنین تاکید بیشتری بر تحلیل تکنیکال در معاملات روزانه وجود دارد، در حالی که معامله‌گران سوئینگ تمایل زیادی به تمرکز روی مبانی اصلی دارند. در واقع، برخی از سرمایه گذاران ارز دیجیتال ممکن است تحلیل خود را صرفاً بر اساس رویدادهای اساسی قرار دهند.

تصمیم گیری بین معاملات روزانه یا معاملات سوئینگ کریپتو در نهایت به استراتژی‌ها و اهداف سرمایه‌گذاری فردی بستگی دارد. در حالی که برخی از معامله‌گران ترجیح می‌دهند تمام معاملات خود را در طول روز انجام دهند، برخی دیگر با چشم‌انداز حفظ پوزیشن‌ها بیشتر از یک روز این مسیر را طی می‌کنند. علاوه بر این، برخی از معامله گران ممکن است در محیط های پرفشار رشد کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند رویکرد منفعلانه تری داشته باشند. در هر صورت، ایده خوبی است که استراتژی‌های مختلف را قبل از اینکه آن را در برنامه معاملاتی خود قرار دهید، در یک حساب آزمایشی امتحان کنید.

استراتژی‌های معاملات سوئینگ (Swing)

طیف وسیعی از رویکردها وجود دارد که می‌توانید هنگام انجام معاملات نوسانی ارزهای دیجیتال پیاده‌سازی کنید. اگرچه تعیین اینکه کدام یک با ترجیحات شما مطابقت دارند کمی زمان می‌برد. ما دو نمونه استراتژی محبوب را در زیر برای شما ارائه کرده‌ایم.

گیر انداختن در یک جعبه

این استراتژی از سطوح حمایت و مقاومت بازار پیروی می‌کند؛ بنابراین وضعیت بازار گاهی اوقات با عنوان “گیر کردن در یک جعبه بین دو خط بالا و پایین” شناخته می‌شود. هنگامی که قیمت به زیر سطح حمایت می‌رسد، معامله‌گر منتظر یک بازگشت قیمت قوی است (کندلی که بالای حمایت بسته می‌شود) و سپس به مدت طولانی روی کندل باز بعدی می‌رود. هدف این است که قبل از اینکه فشار فروش در مقاومت اثر بگذارد، از معامله خارج شویم. برای اطمینان از موفقیت با این استراتژی، باید درک درستی از نمودار کندل استیک روزانه و سطوح حمایت و مقاومت خود داشته باشید. حد ضرر و سود شما نیز برای اطمینان از اینکه از این سطوح تجاوز نمی‌کنید، حیاتی خواهد بود.

موج را بگیر

همانطور که از نام آن پیداست، هدف از این استراتژی، گرفتن یک حرکت در یک بازار پرطرفدار است که به موجب آن پس از پایان عقب نشینی وارد پوزیشن می‌شوید. برای گرفتن موج، معامله گران روندی را در رابطه با میانگین متحرک ۵۰ روزه شناسایی می‌کنند.

اگر در حال معامله بیت کوین یا آلت کوین‌های دیگر باشید، ابزارهای متعدد می‌توانند به طور قابل توجهی استراتژی معاملاتی نوسانی شما را بهبود بخشند

اگر بازار بیت کوین به میانگین متحرک نزدیک شود، معامله گران منتظر بازگشت صعودی قیمت خواهند بود، قبل از اینکه مدت طولانی روی کندل بعدی حرکت کنند. به عنوان یک قانون کلی خوب، باید حد ضرر خود را پایین تر از کندل قرار دهید و سود برداشت را درست قبل از نوسانات بالا در بازار تنظیم کنید.

ابزارهای معاملات سوئینگ

اگر در حال معامله بیت کوین یا آلت کوین‌های دیگر باشید، ابزارهای متعدد می‌توانند به طور قابل توجهی استراتژی معاملاتی نوسانی شما را بهبود بخشند و آرامش خاطر را هنگام چالش برانگیز شدن بازار برای شما تضمین کنند.

تجارت اجتماعی و کپی

اگر مبتدی هستید و کنجکاو هستید که معاملات نوسانی را در عمل ببینید، همیشه می‌توانید به دنبال کارگزاری‌ای باشید که معاملات کپی را ارائه می‌دهد. این به شما امکان می‌دهد ایده‌های معاملاتی را به اشتراک بگذارید و سایر معاملات موفق را کپی کنید.

ابزارهای خودکار مانند ربات‌های رمزنگاری و سیگنال‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا معاملات بیشتری را سریعتر انجام دهید.

این مسئله یک ویژگی ایده‌آل برای معامله‌گرانی است که هنوز استراتژی شخصی خود را پیدا نکرده اند. همچنین می‌توانید ارائه‌دهندگان معملات کپی را که بر استراتژی معاملاتی نوسانی خود در پلتفرم تسلط دارند جستجو کنید. به عنوان مثال، eToro یکی از بهترین پلتفرم‌های معاملات اجتماعی و کپی برای مبتدیان را دارد.

اتوماسیون و سیگنال‌ها

ابزارهای خودکار مانند ربات‌های رمزنگاری و سیگنال‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا معاملات بیشتری را سریعتر انجام دهید. ربات‌های معامله‌گر بازار را اسکن می‌کنند و به صورت خودکار دارایی‌ها را به محض رعایت معیارهای تعریف شده، خرید و فروش می‌کنند. انواع مختلفی از ربات‌ها برای انتخاب وجود دارد که می‌توانند با استراتژی‌های مختلف معاملاتی نوسانی مطابقت داشته باشند. همچنین می‌توانید ربات‌ها را متناسب با ترجیحات خود، بر اساس حجم، سفارشات، زمان و قیمت، برنامه‌ریزی کنید.

به طور مشابه، برخی از پلتفرم‌ها طیف وسیعی از سیگنال‌ها را ارائه می‌دهند که می‌تواند توسط معامله‌گر دیگری مدیریت شود یا می‌تواند کاملاً خودکار باشد. این‌ها می‌توانند با استراتژی‌های معاملات نوسانی به خوبی کار کنند، زیرا زمانی که پوزیشن‌ها هنوز باز هستند، می‌توانند وارد عمل شوند.

تحلیل تکنیکال

هدف معامله‌گران نوسانی ارزهای دیجیتال معمولاً تحلیل عملکرد قیمت و الگوهای نمودار کندل استیک با استفاده از سطوح حمایت و مقاومت، شاخص قدرت نسبی (RSI)، باندهای بولینگر، بازنگری فیبوناچی، حجم، نوسان ساز تصادفی و میانگین متحرک است. ابزارهای تکنیکال به معامله‌گران کمک می‌کند تا مناطق صعودی و نزولی را در نمودار شناسایی کنند که در آن می‌توانند خرید و فروش خود را انجام دهند.

بنابراین معامله‌گران به دنبال شناسایی دو نوع فرصت هستند: روندها و شکست‌ها. روندها حرکات بلندمدت بازار هستند که با نوسانات کوتاه مدت مشخص می‌شوند. برک آوت‌ها (یا شکست روند قبلی) شروع یک روند جدید است. میانگین متحرک احتمالاً محبوب‌ترین ابزار مورد استفاده در معاملات نوسانی است. این‌ها میانگین حرکت قیمت دارایی‌های دیجیتال را در طی یک دوره زمانی محاسبه می‌کنند. اگر برخورد نمودار با خطوط این میانگین مشاهده شود می‌تواند یک حرکت صعودی یا نزولی را نشان دهد؛ همچنین می‌توانید از میانگین متحرک به عنوان سطوح حمایت و مقاومت خود استفاده کنید.

ابزارهای ریسک

قانون طلایی در هر استراتژی معاملاتی نوسانی کریپتو این است که بیش از آنچه که می‌توانید از دست بدهید، ریسک نکنید. هنگامی که در یک معامله هستید، بهترین راه برای کاهش ریسک، تنظیم پارامترهای حد ضرر است. از آنجایی که معاملات نوسانی اغلب مستلزم حفظ پوزیشن‌ها بیشر از یک روز است، حد ضرر باید برای محافظت از سرمایه شما در زمانی که پای سیستم خود نیستید تنظیم شود.

معاملات نوسانی می‌تواند یک استراتژی عالی برای تسلط بر بازار باشد و در نهایت به اندازه سایر استراتژی‌های معاملاتی کریپتو سخت نیست.

این تضمین می‌کند که هر گونه ضرر به طور کامل حساب شما را از بین نمی‌برد و در سطح معقولی سود می‌کنید. ایده در اینجا این است که زیان‌های خود را کوچک و قابل کنترل نگه دارید تا در طول زمان، تعداد آن‌ها از دستاوردهای شما بیشتر شود.

مزایای معاملات سوئینگ

معاملات نوسانی می‌تواند یک استراتژی عالی برای تسلط بر بازار باشد و در نهایت به اندازه سایر استراتژی‌های معاملاتی کریپتو سخت نیست. علاوه بر این، از مزایای دیگری نیز برخوردار است:

  • استراتژی بلندمدت – در مقایسه با سایر انواع معاملات، نیازی به صرف ساعت‌ها برای نظارت معاملات نوسانی نیست، زیرا معاملات ممکن است روزها یا حتی هفته‌ها طول بکشد.
  • شدت کمتر – بسیاری از معامله‌گران به دلیل طولانی‌تر بودن بازه زمانی و دفعات کمتر معاملات، معاملات نوسانی را نسبت به معاملات روزانه همراه با استرس کمتری می‌دانند.
  • معامله پاره وقت – به دلیل موارد فوق، می‌توان منطبق بر سبک زندگی خود معامله کرد و حتی شغل تمام وقت خود را حفظ کرد.
  • نوسانات – به دلیل ماهیت معاملات نوسانی، نوسانات کلیدی هستند. بازار ارزهای دیجیتال بسیار پر نوسان است که می‌تواند برای معامله گران سوئینگ باتجربه جذاب باشد.

معایب معاملات سوئینگ

جای تعجب نیست که معاملات نوسانی می‌تواند چالش‌هایی را نیز برای معامله‌گر بی‌تجربه و حرفه‌ای ایجاد کند:

  • ریسک یک شبه – معاملات نوسانی می‌تواند منجر به زیان‌های قابل توجهی شود، زیرا شما پوزیشن‌های بیشتری نسبت به معامله‌گران روزانه دارید. همچنین باید هزینه‌های معاملات بیشتر از یک روز را نیز در نظر بگیرید.
  • شکاف قیمت – برخی معامله‌گران ممکن است زمانی که پوزیشن‌های خود را در طول شب یا آخر هفته حفظ می‌کنند، شکاف قیمتی را تجربه کنند. این می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که تحولات و گزارش‌ها پس از ساعات کاری رخ دهد.
  • زمان‌بندی بازار – زمان‌بندی نوسانات بازار می‌تواند حتی برای معامله‌گران باتجربه ارزهای دیجیتال دشوار باشد.

چند نکته در مورد معاملات سوئینگ

حساب آزمایشی

اگر در مورد اینکه آیا معاملات نوسانی برای شما مناسب است یا خیر تصمیمی نگرفته‌اید، یک حساب آزمایشی به شما این امکان را می‌دهد که به بازارها در زمان واقعی دسترسی داشته باشید و دست اول تمرین کنید. اکثر کارگزاران یک حساب آزمایشی رایگان ارائه می‌دهند که شامل وجوه مجازی می‌شود، بنابراین هرگز سرمایه خود را هنگام آزمایش استراتژی معاملاتی نوسانی خود به خطر نمی‌اندازید.

یشتر آلت کوین‌ها ارتباط نزدیکی با حرکت بیت کوین دارند

به بیت کوین توجه کنید

بیشتر آلت کوین‌ها ارتباط نزدیکی با حرکت بیت کوین دارند، بنابراین اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد، قیمت سایر ارزهای دیجیتال کاهش می‌یابد. این به دلیل خروج افراد از بازار آلت کوین‌ها به منظور سوار شدن بر موج بیت کوین است. برعکس، اگر قیمت بیت کوین به طور ناگهانی کاهش یابد، معمولاً ارزهای دیجیتال کاهش می‌یابند. بنابراین زمان ایده آل برای معامله آلت‌کوین‌ها اغلب زمانی است که بیت کوین در طول زمان به طور پیوسته در حال افزایش است.

هزینه‌ها

از آنجایی که معاملات نوسانی شامل انجام معاملات کمتر در بازه‌های زمانی طولانی‌تر است، اسپرد نیز با دفعات کمتری شارژ می‌شود و عموماً کمتر است. با این حال، معامله‌گران نوسانی، کارمزد را پرداخت می‌کنند که نرخ بهره روزانه است و از پوزیشن‌های یک شبه اخذ می‌شود. برخی از کارگزاری‌ها ممکن است کارمزدهای بالایی دریافت کنند، بنابراین قبل از ثبت نام حتما این موارد را بررسی کنید. بسته به حوزه جغرافیایی شما، ممکن است مشمول مالیات معاملات کریپتو نیز باشید.

معاملات سوئینگ اغلب می‌توانند تازه‌کارانی را جذب کنند که به دنبال سهولت در معاملات میان‌مدت تا بلندمدت هستند

آموزش

معاملات سوئینگ اغلب می‌توانند تازه‌کارانی را جذب کنند که به دنبال سهولت در معاملات میان‌مدت تا بلندمدت هستند. توجه به این مسئله، شما همچنان به منابع آموزشی خوب و ابزارهای دیگر نیاز دارید که می‌توانند در توسعه دانش شما کمک کنند. این ممکن است شامل یک دوره آموزشی کریپتو، یک انجمن یا حتی یک کتاب معاملاتی آنلاین باشد. مهم است که هنگام انتخاب کارگزاری کریپتو خود این را در نظر بگیرید.

تحلیل و بررسی

استراتژی‌های ارز دیجیتال معاملات نوسانی مؤثر بر اساس استفاده از ابزارهای فنی و همچنین تحلیل بنیادی ساخته شده‌اند. درک خوب نمودارهای کندل استیک روزانه و شاخص‌های اساسی، شما را برای شروع خوبی آماده می‌کند. اما ضروری است که از رویدادهای اساسی و گزارش‌های مالی که می‌تواند باعث هر گونه نوسانی در بازار شود، آگاه باشید. برای ارزهای دیجیتال، دنبال کردن منابع معتبر مانند بایننس، کوین متریک، کوین دسک یا کوین تلگراف ارزشش را دارد.

استراتژی‌های ارز دیجیتال معاملات نوسانی مؤثر بر اساس استفاده از ابزارهای فنی و همچنین تحلیل بنیادی ساخته شده‌اند.

سخن پایانی

جذابیت معاملات نوسانی در بازار کریپتو عمدتاً به دلیل سطح نسبتاً پایین‌تر تعهد زمانی و استرس آن در رابطه با سایر اشکال معامله است. با این اوصاف، معامله‌گران جدید باید زمان بگذارند تا یاد بگیرند که چگونه از دارایی‌های دیجیتال نوسان‌گیری کنند و قبل از انجام واقعی آن، با یک حساب آزمایشی تمرین کنند. هنگامی که اصول اولیه را به کار گرفتید، می‌توانید تعیین کنید که کدام استراتژی معاملاتی نوسانی ارز دیجیتال به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می‌کند. 

سوالات متدوال

سوالات متداول

تفاوت بین معاملات روزانه و معاملات نوسانی چیست؟

تفاوت اصلی بین معاملات روزانه و معاملات نوسانی، چارچوب زمانی مورد استفاده برای انجام معاملات است. معاملات روزانه بر حرکت‌های کوتاه مدت قیمت در طول یک روز متمرکز است، در حالی که هدف معاملات نوسانی کسب سود از حرکت‌های بلندمدت در طول روز یا هفته است. 

آیا معاملات روزانه رمز ارزها بهتر از معاملات سوئینگ هستند؟

این به ترجیحات شخصی و سطح پذیرش ریسک شما بستگی دارد. معاملات روزانه برای افرادی که زمان انجام معاملات مکرر روزانه را دارند ایده آل است، در حالی که معاملات نوسانی را کسانی ترجیح می‌دهند که اگر معاملات را برای مدت زمان طولانی‌تری انجام دهند، بهتر عمل می‌کنند. 

معامله‌گران سوئینگ چگونه مالیات می‌دهند؟

این بستگی به حوزه قضایی دارد، اما برای مثال، در بریتانیا، HMRC بر اساس طبقه بندی‌های مختلف (بسته به اینکه چه چیزی را معامله می‌کنید و چگونه آنها را معامله می‌کنید) از فعالیت های معاملاتی روزانه مالیات می‌گیرد. برای اطلاع از نحوه مالیات بر شما، به سازمان دولتی مربوطه در حوزه قضایی خود مراجعه کنید.

 بهترین ربات معاملاتی کریپتو چیست؟

یک گزینه عالی برای بهترین ویژگی‌های فنی، ۳Commas است که یک ربات معامله ارز دیجیتال مبتنی بر وب است که می‌تواند چندین استراتژی را پیاده سازی کند. اگر به‌دنبال ربات‌های معاملاتی خودکار منحصربه‌فرد هستید، Bitsgap انتخاب خوبی برای هر سطح تجربه‌ای است که یک آزمایش رایگان ۱۴ روزه را برای کاربران جدید ارائه می‌کند.

بهترین شاخص برای معاملات نوسانی چیست؟

این به معامله‌گر بستگی دارد اما یکی از بهترین شاخص‌ها برای معاملات نوسانی، میانگین‌های متحرک (MA) است که میانگین حرکات قیمت بازار را در یک دوره معین محاسبه می‌کند. این به هموار کردن هر گونه جهش کوتاه مدت کمک می‌کند و بنابراین برای معاملات سوئینگ طولانی مدت ایده آل است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست