اوکی اکسچنج

معرفی بهترین کیف پول های تتر Tether

کیف پول تتر

کیف پول تتر به عنوان یک ابزار نگهداری از قدرتمندترین ارز با ثبات‌ بازار کریپتوکارنسی شناخته می‌شود. کاربران در مارکت بی‌ثبات و پرنوسان، با تبدیل رمزارزها به این استیبل کوین می‌توانند ارزش دارایی خود را حفظ کنند؛ با این حساب، هر معامله گر با تتر سروکار خواهد داشت. برای ذخیره تتر به کیف پولی نیاز دارید که بتوانید با آن Tether را ذخیره کنید.

تتر ارز دیجیتال بسیار پرطرفداری است. برای ذخیره این ارزدیجیتال، والت های مختلفی پیشنهاد شده است که قطعا بسیاری از آنها قابل اعتماد نیستند. برای در امان ماندن دارایی‌های دیجیتال،‌ در این مطلب، معتبرترین و ایمن ترین والت‎‌های Tether را معرفی و بررسی کرده‌ایم. پرواضح است که مقالات اینچنینی صرفا برای آشنایی مخاطبان است.

کیف پول تتر چیست؟

قبل از آنکه به طور تخصصی تر وارد بحث کیف پول تتر شویم، بهتر است توضیح جامع و کاملی از این ارز دیجیتال داشته باشیم. Tether یک استیبل کوین یا یک ارز دیجیتال باثبات است. به این دلیل از واژه «با ثبات» استفاده می‌کنیم که قیمت آن همواره برابر با یک دلار است؛ البته که در صرافی‌ها ممکن است این قیمت کمی بالاتر یا پایین تر باشد که دلیل آن، اختلاف عرضه و تقاضا است.

رابطه دلار و تتر

چه چیزی پشتوانه تتر است؟

هر رمز ارز یک پشتوانه دارد؛‌ تتر،‌ اعتبار خود را از دلار آمریکا می‌گیرد. در زمان نگارش این مقاله، این ارز دیجیتال با ارزش بازار ۷۰ میلیارد دلاری،‌ در رتبه ۴ام بازار قرار دارد. خبر خوب این است که در تمام صرافی‌ها می‌توانید تتر را معامله کنید. تمام این اطلاعات حاکی از محبوبیت و نیاز مردم به تتر است. سوال اینجاست که چه دلیلی باعث محبوب شدن این رمز ارز شده است؟

دلایل محبوبیت رمز ارز تتر

دلایل زیادی برای محبوب شدن Tether وجود دارد که در میان آنها،‌ سه مورد از مهمترین‌ها را با هم بررسی می‌کنیم. برای مطالعه بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ارز دیجیتال تتر را مطالعه کنید. برای سهولت بیشتر، اطلاعات مهم استیبل کوین تتر را در ادامه مرور خواهیم کرد.

نام ارز دیجیتال (نماد) تتر (USDT)
نوع ارز دیجیتال استیبل کوین
مارکت کپ (جایگاه فعلی) بیش از ۸۳ میلیارد دلار (سوم)
شبکه میزبان (سایر شبکه‌های میزبان) اتریوم (تقریبا تمام شبکه های مهم)
بازار فعال تمام صرافی‌ها
کیف پول تقریبا تمام کیف پول‌ها (بستگی به نوع شبکه دارد)

پشتوانه دلار

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال، داشتن پشتوانه قوی رمز ارز مدنظرشان است. این افراد انتظار دارند در قبال پولی که پرداخت می‌کنند، یک ارز دیجیتال معتبر دریافت کنند که به لطف دلار آمریکا، این دغدغه در مورد تتر وجود ندارد. البته بنیاد تتر در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که تمام پشتوانه این رمز ارز توسط دلار تامین نمی‌شود که همین امر، به صورت مقطعی، از محبوبیت تتر کم کرد.

سرعت بالا در معاملات

یکی از اصلی ترین مزایای تتر، سرعت بالا در معاملات است. گاهی در برخی از شبکه ها مشاهده می‌کنیم که یک معامله از زمان ثبت تا اتمام تا ۴ روز طول می‌کشد. تتر یکی از رندترین رمزارزهای تبادلی است که می‌تواند به هر ارز دیجیتال دیگری در کمترین زمان تبدیل شود.

قیمت ثابت

بنظر بسیای از کارشناسان، اصلی ترین دلیل محبوبیت تتر، ثابت بودن قیمت تتر است؛ این ویژگی چه تاثیری در روند علاقمندی کاربران به تتر دارد؟ زمانی که قیمت در حال ریزش است‌ (بازار نزولی) بسیاری از هولدرها و معاملگران برای جلوگیری از ریزش ارزش دارایی خود، آن را به تتر تبدیل می‌کنند و به نوعی با این حرکت، از ضرر و زیان بیشتر جلوگیری می‌کنند.

کیف پول تتر چه کاربردی دارد؟

کیف پول تتر و به طور کلی والت ارز دیجیتال مانند یک کیف پول واقعیست با این تفاوت که کالبد فیزیکی ندارد. وقتی ابزاری رمزنگاری شده در قالب دیجیتال ایفای نقش می‌کند،‌ با دسترسی به گذرواژه می‌توانیم به راحتی وارد آن شویم. به همین دلیل است که کارشناسان مدام هشدار می‌دهند که از فاش کردن رمز والت خود به دیگران خودداری کنید.

تتر چیست؟

نکته مهم این است که تنها محافظت از گذرواژه کیف پول کافی نیست! وقتی وارد دنیای کریپتوکارنسی می‌شویم، باید مراقب پروژه های اسکم و کلاهبرداری در ارز دیجیتال باشیم. هرکجا که صحبت از پول باشد، سر و کله کلاهبرداران نیز پیدا خواهد شد؛ بنابراین باید در انتخاب کیف پول دقت و کمی وسواس به خرج دهید.

چه انتظاراتی از کیف پول تتر داریم؟

از دو پاراگراف بالا، اهمیت دقت در انتخاب کیف پول تتر را فهمیدیم و در ادامه به توضیح نکاتی می‌پردازیم که قبل از انتخاب کیف پول ارز دیجیتال باید آن ها را مدنظر قرار دهیم. توجه داشته باشید که ارزهای دیجیتال، دارایی های واقعی و با ارزشی هستند که برای نگهداری از آنها باید نهایت دقت را داشته باشید.

پشتیبانی از رمزارز مد نظر

اولین قدمی که در انتخاب یک کیف پول ارز دیجیتال باید بررسی کنیم، این است که آیا این والت از رمزارز مد نظر ما پشتیبانی می‌کند یا خیر؟ نکته‌ای که هنوز برخی از کاربران بازار کریپتوکارنسی نمی‌دانند، این است که والت‌های ارزهای دیجیتال از تعداد محدودی رمز ارز پشتیبانی می‌کنند و اینطور نیست که یک کیف پول از تمامی شبکه ها پشتیبانی کند.

چطور از پشتیبانی کیف پول خود از رمزارز مورد نظرمان مطمئن شویم؟

بهترین و ساده ترین راه برای کسب اطمینان از این داستان، چک کردن وب سایت رسمی کیف پولتان است. تمامی والت های دیجتال، سایت های مادر دارند که در قسمتی از آنها، لیست کوین و توکن های تحت پشتیبانی خود را قرارداده‌اند. برخی از سایت ها قسمتی برای جستجو تعبیه کرده‌اند که یک کاربر به راحتی بتواند نام این رمزارزها را جستجو کند. در مورد Tether باید گفت که خوشبختانه تتر یک رمزارز بسیار کاربردی است که بسیاری از کیف پول‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند.

امنیت کیف پول تتر

پس از آنکه از حضور رمزارز خود در لیست کیف پول مدنظرتان مطمئن شدید، در قدم دوم، باید به سراغ بررسی امنیت والت بروید. پرواضح است که امنیت مهم ترین اصل در انتخاب wallet است؛ چراکه اگر امنیت آن تامین نباشد، امکان برباد رفتن دارایی شما بسیار زیاد است. امنیت کیف پول ارز دیجیتال به دو بخش مختلف تقسیم می‌شود.

امنیت کیف پول ارزدیجیتال

نحوه بررسی امنیت والت ارزدیجیتال

زمانی که صحبت از امن بودن یک والت ارز دیجیتال می‌شود؛ منظور، مهاجمانی هستند که می‌توانند برای دارایی شما خطرساز شوند. تمام این مهاجمین در دو دسته خارجی و داخلی جای می‌گیرند که در ادامه این دو دسته را توضیح خواهیم داد.

تهدیدات داخلی

این بخش را با طرح سوالی از شما توضیح خواهیم داد. به نظر شما؛ آیا برای افرادی که توانایی ساخت یک اپلیکیشن کیف پول ارزدیجیتال را دارند، تولید و انتشار یک نرم افزار (بدافزار) والت کریپتوکارنسی کار دشواریست؟ افراد سودجو به راحتی می‌توانند با ارائه یک نرم افزار کیف پول فیک، تمام دارایی شما را بربایند؛ بنابراین قبل از انتخاب کیف پول تتر، حتما از اعتبار آن مطمئن شوید.

تهدیدات خارجی

فرض می‌کنیم که از قسمت قبل به سلامت عبور کردیم و یک کیف پول واقعی را در اختیار گرفتیم؛ آیا دارایی ما در امان است؟‌ خیر! در این مرحله باید مراقب تهدیدات خارجی باشیم! چگونه؟ بررسی کنید که آیا کیف پول شما، آپشن احراز هویت دوعاملی دارد یا خیر؟ آیا والت شما سابقه حمله و هک را دارد یا خیر؟ با بررسی نظرات مردم در فضای مجازی بررسی کنید که آیا کاربران این Wallet از امنیت آن رضایت دارند یا خیر؟

رابط کاربری آسان

پس از آنکه از صحت مراحل قبل مطمئن شدید، نوبت آن می‌رسد که راحتی کار با نرم افزار کیف پول را امتحان کنید. باتوجه به نوپا بودن بازار ارزهای دیجیتال،‌ مخصوصا در ایران، کار با برخی از کیف پول‌های دیجیتال ممکن است برای همه راحت نباشد. اصطلاحات تخصصی ارزهای دیجیتال به اندازه کافی ممکن است گمراه کننده باشد؛ پس در انتخاب والت، رابط کاربری آسان را در اولویت قرار دهید.

تیم پشتیبانی کیف پول

بسیاری از کاربران، حتی افراد حرفه‌ای،‌ به این قسمت (تیم پشتیبانی نرم افزار) توجهی نمی‌کنند که همین امر، گاهی باعث ضرر آنها می‌شود. فرض کنید که یک والت مناسب پیدا کردید که از تمامی سه فیلتر بالا با موفقیت عبور کرده است و شما نیز آن را دانلود کردید. اگر در یکی از تراکنش‌ها، در انتقال رمزارز خود به مشکل خوردید و فرصت شما محدود بود، آنگاه چه باید کرد؟ برای اهمیت این قضیه به پاراگراف زیر دقت کنید.

تریدرهای حرفه‌ای به خوبی می‌دانند که در شروع روند یک بازار به شدت بیریش یا نزولی، برای فروش دارایی یا در شروع یک بازار به شدت بولیش یا صعودی، برای خرید رمزارز مناسب، داشتن سرعت عمل بالا چقدر مهم است. در این شرایط که فرصت شما محدود است؛ اگر تراکنش های شما در کیف پولتان به مشکل خورد، چه باید بکنید؟ مطمئنا با پشتیبانی والت تماس خواهید گرفت. در هنگام انتخاب کیف پول، حتما سرعت عمل و سطح کیفیت پاسخگویی پشتیبانان را مورد بررسی قرار دهید.

معرفی بهترین کیف پول تتر

در ادامه مطلب، لیستی از بهترین کیف پول‌هایی تهیه شده است که موارد بالا را تا مقدار قابل قبولی رعایت کرده‌اند. تعدد کیف پول تتر بسیار زیاد است؛ به همین دلیل، سعی بر آن شده است که بهترین ها را به شما معرفی کنیم.

والت های نرم افزاری Tether

به طور کلی سه نوع کیف پول رمزارزی برای تتر وجود دارد که عبارت اند از:‌ والت نرم افزاری، سخت افزاری و کاغذی. تفاوت این والت‌ها را می‌توانید به طور کامل در مقاله انواع کیف پول ارز دیجیتال مطالعه کنید. در این قسمت به معرفی ابزار نرم افزاری ذخیره سازی تتر می‌پردازیم.

تتر والت (Tether Wallet)

به عنوان اولین کیف پول، با والت رسمی تتر؛ یعنی Tether wallet شروع می‌کنیم. این ابزار در سال ۲۰۱۷ مورد حمله قرار گرفت و هک شد که همین موضوع باعث ریزش شدید تعداد کاربران شد. واکنش تتر والت به این اتفاق، بهبود امنیت بود که موفق شد تا حدود زیادی اعتماد از دست رفته کاربران را جلب کند.

والت های ولت

احراز هویت دو مرحله‌ای،‌ رابط کاربری آسان، پشتیبانی از نسخه وب و گوشی های همراه از مزیت های این کیف پول است؛ اما در طرف دیگرِ ماجرا به برخی معایب برمی‌خوریم. این کیف پول فقط توانایی ذخیره کردن تتر را دارد و در واقع برای تبدیل کردن رمزارزها طراحی شده است؛ بنابراین در Tether wallet امکان نگهداری از بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها وجود ندارد. لازم به ذکر است که در این ابزار، فقط از تترهای شبکه ERC20 و Omni پشتیبانی می‌شود.

دانلود Tether wallet

تراست والت (Trust Wallet)

برخلاف Tether wallet، کیف پول تراست ولت توانایی ذخیره کردن بیش از ۴۰ شبکه بلاک چین را دارد. همانطور که می‌دانید، هر شبکه می‌تواند صدها رمزارز دیگر را در خود جای دهد و طبق ادعای این گروه، تراست می‌تواند از بیش از ۱۵۰ هزار رمزارز مختلف پشتیبانی کند. تراست والت کیف پول رسمی کمپانی بزرگ بایننس است.

از سایر نکات مثبت این ابزار می‌توان به رابط کاربری آسان، امنیت بالا، تیم پشیبانی قابل قبول و پشتیبانی از تتر ERC20، BEP20 و TRC20 اشاره کرد. اصلی ترین ضعف این نرم افزار، نبود نسخه وب است. این کیف پول تتر را می‌توانید فقط روی گوشی‌های هوشمند داشته باشید.

دانلود Tether wallet

مولتی کریپتوکارنسی ولت (Multi-Cryptocurrency Wallet )

این والت نرم افزاری هنوز در بین کاربران ایرانی آشنا و شناخته شده نیست. مولتی کریپتوکارنسی به عنوان یک کیف پول تتر با کیفیت برای ذخیره رمزارزهای مختلف پیشنهاد می‌شود؛‌ اما طبق نظر کاربران، برای تبدیل ارزهای دیجیتال، زیاد مناسب نیست. امنیت این کیف پول بالاست و رابط کاربری آسانی دارد، بین کاربران محبوب است و تیم پشتیبانی فورا به سوالات شما پاسخ می‌دهند.

دانلود Multi-Cryptocurrency Wallet

کیف پول های سخت افزاری تتر

به صورت کلی،‌ امنیت کیف پول های سخت افزاری بسیار بیشتر از والت های نرم افزاری است. ایمنی بالا Hardware wallet به این دلیل است که آنها اطلاعات را به صورت آنلاین دریافت و به صورت آفلاین ذخیره می کنند. بدیهی است زمانی که اطلاعات خصوصی دارایی شما در شبکه اینترنت نباشد، دسترسی هکرها به آنها قطع می‌شود. در ادامه به معرفی بهترین کیف پول تتر در بخش سخت افزاری می‌پردازیم.

لجر (Ledger)

لجر یک کمپانی بزرگ فرانسوی است که فعالیت خود را در ساخت کیف پول های سخت افزاری از سال ۲۰۱۴ آغاز کرده است. این کمپانی در مدت زمان کوتاه توانست رقیبان خود را کنار بزند و عنوان پرفروش ترین تولید کننده کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال را کسب کند. لجر دو والت مطرح به نام های نانو S و نانو X دارد.

کیف پول لجر

نانو اس در سال ۲۰۱۴ تولید شد و موفق شد رکوردهای فروش را جابجا کند. لجر نانو X ورژن آپدیت شده نانو اس است و از بهبودهای این کیف پول نسبت به مدل Nano S می‌شود به پشتیبانی از رمز ارزهای بیشتر، صفحه نمایشگر بزرگتر، USB type C، اضافه شدن بلوتوث و امکان اتصال والت به گوشی و استفاده از فناوری لجر لایو است. در این لینک می‌توانید مقایسه این دو کیف پول را به صورت کامل مشاهده کنید. در زمان نگارش این مقاله، لجر نانو S در کمترین حالت با قیمت حدود ۱۷۰۰۰۰۰ تومان و نانو X، حدودا با قیمت ۴۵۰۰۰۰۰ تومان در بازار ایران معامله می‌شود.

ترزور (Trezor)

کمپانی ترزور یکی از اولین تولید کنندگان والت ارزدیجیتال است که دو محصول پرطرفدار آن؛ یعنی ترزور وان و مدل تی، گزینه های خوبی برای کیف پول تتر هستند. این کمپانی اهل جمهوری چک، سابقه طولانی بیشتری در تولید والت سخت افزاری دارد؛ اما شرکت لجر توانست کاربران بیشتری را به سمت خود جلب کند.

ترزور وان در سال ۲۰۱۴ و مدل تی در ۲۰۱۸ وارد بازار شدند که از مهم ترین تفاوت های این دو محصول می‌شود به حذف کلیدهای فیزیکی از مدل تی و جایگزین شدن صفحه لمسی به آن و پشتیبانی رمزارزهای بیشتر اشاره کرد. در زمان نگارش مقاله، برای مدل تی در بازار ایران حدود ۴۵۰۰۰۰۰ تومان و برای ترزور وان باید حدود ۱۷۰۰۰۰۰ تومان هزینه کنید.

جمع بندی

کیف پول‌های بسیار متنوعی برای رمز ارز تتر (چه به صورت تخصصی و چه شکل مولتی کارنسی) معرفی شده است. در این مقاله راهکارهایی برای انتخاب بهتر والت ارز دیجیتال معرفی شده است که رعایت آنها می‌تواند امنیت دارایی شما را بهبود ببخشد. در ادامه، چند کیف پول تتر، با امنیت بیشتر را معرفی کردیم که نسبت به سایرین موفق تر عمل کردند؛ با این حال، پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب والت، بیشتر در مورد آن تحقیق کنید.

سوالات متدوال

سوالات متداول

کیف پول تتر چیست؟

کیف پول تتر یک ابزار برای نگهداری رمزارز Tether است که به صورت نرم افزاری و سخت افزاری موجود است.

چرا شناسایی کیف پول تتر برای ما مهم است؟

تعداد والت‌هایی که از تتر پشتیبانی می‌کنند بسیار زیاد است. تتر رمزارزی است که در بیشتر معاملات روزانه حکم ارز واسط را دارد؛ به همین دلیل، انتخاب یک والت مناسب و امن برای Tether، یک امر واجب برای سرمایه گذاران است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما با کیف پول تتر نوشته شده است و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۵/۵ - (۸ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست