آموزش اتصال کیف پول متامسک به زنجیره هوشمند بایننس

اتصال کیف پول MetaMask به زنجیره هوشمند بایننس

متامسک یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال است که با استفاده از آن می‌توان در مرورگر سیستم‌های مختلف و به راحتی چند کلیک به خرید و فروش و نگهداری ارز دیجیتال پرداخت. به زبان ساده تر می‌توان گفت، کیف پول metamask یک پل بین مرورگر شما و شبکه بلاک چین اتریوم است، بنابراین این کیف پول به طور خودکار برای شبکه اتریوم فعال می‌باشد و ما در این مقاله از ارز تودی قصد داریم تا درباره نحوه فعال سازی شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) روی کیف پول متامسک صحبت کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

فعال سازی شبکه BSC در متامسک

همانطور که گفته شد، metamask یک پل بین مرورگر و شبکه بلاک چین اتریوم است؛ برای کار با شبکه زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) در بسیاری از صرافی های غیرمتمرکز مثل پنکیک سواپ و یونی سواپ نیاز است تا از کیف پول متامسک (Metamask)  استفاده کنید. شما می توانید متامسک را در مرورگر کروم یا اپلیکیشن Metamask را روی موبایل خود نصب کنید. پس از نصب برنامه، جهت اتصال کیف پول متامسک خود به شبکه BSC، راهنمای زیر را دنبال کنید.

مرحله اول

زنجیره هوشمند بایننس قابلیت هماهنگی با قرارداد هوشمند و همچنین سازگاری با ماشین مجازی اتریوم را دارد و در این پروسه، کیف پول متاماسک نقش مهمی را ایفا می‌کند. در اولین مراحله برای فعال سازی بایننس اسمارت چین روی متامسک لازم است تا این کیف پول را روی مرورگر خود نصب کنید، سپس روی network dropdown کلیک کنید. در مرحله بعد، “Custom RPC” (همانطور که در تصویر نشان داده شده است) را انتخاب کنید.

مرحله اول

مرحله دوم

در مرحله بعدی برای شما یک فرم ظاهر می شود که در آن باید پارامترهای خاصی را برای اتصال به شبکه بایننس اسمارت چین BSC وارد کنید.

مرحله دوم

اطلاعاتی که در این فرم لازم است تا وارد شوند، عبارت‌اند از:

  • نام شبکه: Binance Smart Chain
  • آدرس PRC جدید: https://bsc-dataseed1.binance.org:443
  •  آیدی زنجیره: ۵۶
  • نماد: BNB
  • آدرس بلاک شبکه: https://explorer.binance.org/smart​

مرحله سوم

هنگامی که شبکه BSC به کیف پول متامسک شما اضافه شد، Mainnet Ethereum Network را به Binance Smart Chain تغییر دهید. برخلاف شبکه اتریوم  که کارمزدها در قالب ارز اتر (ETH) پرداخت می‌شود، در زنجیره هوشمند بایننس Binance Smart Chain کارمزدها را به صورت توکن BNB دریافت می‌کند. هنگامی که از شبکه اتریوم به بایننس اسمارت چین منتقل شدید ، BNB به عنوان توکن اصلی به جای ETH نمایش داده می‌شود.

مرحله سوم

لطفا توجه داشته باشید:

کیف پول Metamask با شبکه BSC همانند شبکه اتریوم کار می کند. کارمزد های شبکه BSC با BNB پرداخت می شود (یعنی ETH با BNB جایگزین می شود ، در حالی که ETH، به جز موارد استثنا، توسط شبکه استفاده نمی شود.) در برخی موارد، متامسک ممکن است توکن های BNB داخل کیف پول شما را به عنوان ETH نشان دهد (اما همیشه به خاطر داشته باشید که انها اتریوم نیستند.)

آدرس کیف پول شما در هر دو شبکه اتریوم و BSC یکسان است. اگر قبلاً از شبکه اتریوم استفاده کرده اید و دارایی های شما در آن ذخیره شده است ، پس از تغییر به BSC این دارایی ها دیگر نمایش داده نمی شوند. پس از بازگشت به اتریوم ، دارایی ها دوباره نشان داده خواهد شد.

  • استاندارد توکن شبکه اتریوم ERC20 است.
  • استاندارد توکن شبکه بایننس اسمارت‌چین BEP20 است.

صرافی بایننس از برداشت‌های هر دو توکن‌ ERC20 و BEP20 پشتیبانی می کند. قبل از برداشت BNB ، انتخاب شبکه مناسب (BEP20) را فراموش نکنید.

نکته مهم در اتصال متامسک به زنجیره هوشمند بایننس

توکن ها را مستقیماً از یک بلاک چین به دیگری منتقل نکنید. به عنوان مثال ، اگر توکن های ROOBEE را از شبکه اتریوم به یک آدرس کیف پول روی شبکه BSC ارسال کنید، توکن ها برای همیشه از بین می روند. این امر در مورد ارسال ROOBEE از بلاکچین BSC به یک آدرس کیف پول در بلاکچین اتریوم نیز صدق می کند. شما می توانید توکن ها را در یک بلاکچین مشابه بدون هیچ مشکلی ارسال کنید. بنابراین معامله زیر قابل انتقال است:

ROOBEE (ERC20) به آدرس کیف پول ROOBEE (ERC20)

bROOBEE (BEP20) به آدرس کیف پول bROOBEE (BEP20)

اما معامله زیر امکان پذیر نیست:

ROOBEE(ERC20) را به آدرس کیف پول bROOBEE (BEP20)

(BEP20) bROOBEE را به آدرس کیف پول ROOBEE (ERC20)

در صورتی که قصد دارید توکن‌های شبکه بایننس و اتریوم خود را به یک دیگر تبدیل کنید، تا انتقال رمزارزها در کیف پول متامسک برایتان راحت تر شود، پیشنهاد می‌کنیم مقاله آموزشی ما با عنوان نحوه تبدیل توکن ERC20 به BEP20 و بالعکس را مطالعه کنید.

نتیجه گیری

به عنوان آخرین نکته همواره به خاطر داشته باشید که کیف پول Metamask یکی از برترین کیف پول‌ها برای دسترسی به بلاکچین اتریوم است و با استفاده از این کیف پول و آموزشی که در مقاله ارائه شد؛ می‌توانید فقط با ایجاد اندکی تغییر در تنظیمات برنامه، از این کیف پول به راحتی برای شبکه بایننس اسمات چین و تمام رمزارزهایی که بر پایه آن هستند، استفاده کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
فهرست
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال