اوکی اکسچنج

اتصال کیف پول لجر نانو به بایننس اسمارت چین

چگونه کیف پول لجرنانو را به بایننس اسمارت چین متصل کنیم؟

لجر نانو اس (Ledger Nano S) و لجرنانو اکس (Ledger Nano X) کیف پول‌های سخت افزاری‌ هستند که از آن‌ها برای ذخیره‌ی امن ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. این کیف پول‌های سخت افزاری هرگز به اینترنت متصل نمی‌شوند و کلیدهای خصوصی شما را در برابر هکرها ایمن نگه می‌دارند. دستگاه‌های لجر نانو با چندین بلاک چین مانند اتریوم، ترون، بایننس چین، سولانا و شبکه هوشمند بایننس (BSC) سازگار هستند. در این مقاله از وبسایت ارزتودی نحوه اتصال کیف پول لجر نانو به بایننس اسمارت چین (BSC) را به شما آموزش خواهیم داد. پیش از شروع این اتصال Ledger Live را دانلود کرده و متامسک (MetaMask) را روی مرورگر خود نصب کنید.

اگر قصد دارید تا دارایی‌های خود را به کیف پول ارز دیجیتال امن یعنی لجر نانو منقل کنید باید آن را برای کار با شبکه هوشمند Binance تنظیم کنید، سپس می‌توانید هر توکن BEP-20 را در دستگاه خود ذخیره کنید. اگر توکن‌های شما در کیف پول قابل مشاهده نیستند، ممکن است لازم باشد تا به صورت دستی آن‌ها را اضافه کنید تا در قسمت تراکنش‌ها و رابط کاربری به شما نشان داده شود.

لجر نانو (Ledger Nano) چیست؟

لجر نانو اس (Ledger Nano S) و لجرنانو اکس (Ledger Nano X) دو کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری از شرکت Ledger هستند. آن‌ها می‌توانند از طریق USB به رایانه‌ی شما متصل شوند تا تراکنش ها را انجام دهند و رمزارزهای ذخیره شده در کیف پول را مدیریت کنند. این کار با برنامه Ledger Live و یا از طریق متامسک انجام می‌شود. هر دستگاه دارای یک صفحه نمایش کوچک و دکمه‌هایی برای حرکت در صفحه نمایش است.

لجر نانو (Ledger Nano) چیست؟

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری (که به آن‌ها کیف پول‌های سرد نیز می‌گویند) وسیله‌ای بسیار امن برای ذخیره‌ی کلیدهای خصوصی و ارزهای دیجیتال شما است. از بین تمام گزینه‌ها برای کیف پول سخت افزاری که دارید، لجر نانو تا حد زیادی امن‌ترین کیف پول است. این کیف پول‌ها، هرگز کلید خصوصی شما را در معرض اینترنت قرار نمی‌دهند و با این‌ کار احتمال هک یا سرقت دارایی‌های شما را به شدت کاهش پیدا می‌کند. شما باید دستگاه را در جایی امن به همراه یک نسخه پشتیبان بصورت فیزیکی از کلید خصوصی خود نگهداری کنید.

چگونه کیف پول لجر نانو خود را راه‌اندازی کنیم؟

اگر قبلا از کیف پول لجر نانو استفاده نکرده‌اید، ابتدا باید برنامه Ledger Live را برای دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه خود دانلود کنید و دستورالعمل‌های راه‌اندازی را از طریق وب‌سایت Ledger.com دنبال کنید. نرم‌افزار Ledger Live را باز کنید و دستگاه خود را از طریق USB وصل کنید. Ledger Live به شما امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال موجود در دستگاه خود را از طریق بلاک چین‌های مختلف مدیریت کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده بهتر از شبکه BSC با بهترین کیف پول‌های بایننس اسمارت چین آشنا شوید.

 1. به تب Accounts بروید و روی “Add account” کلیک کنید، سپس گزینه BSC را خواهید دید، “Binance Smart Chain” را انتخاب کرده و روی “Continue” کلیک کنید.
 2. Ledger Live اکنون یک حساب BSC برای شما ایجاد کرده است، سپس به برگه “Receive” بروید.
 3. حساب BSC خود را انتخاب کنید و بر روی “Continue” کلیک کنید.
 4. اکنون باید آدرس شبکه بایننس اسمارت چین خود را در دستگاه Ledger و برنامه Ledger Live مشاهده کنید. این آدرس فقط با توکن‌های BEP-20 سازگار است و با توکن های BEP-2 یا زنجیره بایننس سازگار نیست.
 5. آدرس دستگاه خود را در همان قسمت تأیید کنید و روی “Confirm” کلیک کنید.

آیا برنامه Ledger Live از هر توکن BEP-20 پشتیبانی می‌کند؟

لجر نانو هر توکن BEP-20 را می‌پذیرد اما ممکن است توکن مورد نظر شما در ابتدا در قسمت موجودی نشان داده نشود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس قرارداد (Contract Address) آن را در Ledger Live و دستگاه Ledger خود بصورت دستی اضافه کنید.

Ledger Live توکن‌های BEP-20 را به سه روش مختلف نمایش می‌دهد:

 •     توکن‌های کاملا پشتیبانی شده با مقدار موجودیِ ارز و ارزش آن به فیات نشان داده می‌شوند.
 •     توکن‌های نیمه‌پشتیبانی شده با مقدار موجودی ارز و بدون نمایش ارزش آن به فیات نشان داده می‌شوند.
 •     برای نمایش توکن‌های پشتیبانی نشده باید آدرس قرارداد آن را بصورت دستی وارد کنید.

 اگر توکن‌های BEP-20 را به کیف پول خود ارسال کرده‌اید اما نمی‌توانید موجودی خود را در Ledger Live ببینید، می‌توانید آن را با جستجوگر BscScan دوباره بررسی کنید. به BscScan بروید و آدرس Ledger Nano BSC خود را وارد کنید؛ حالا روی کادر کشویی [Token] در سمت چپ کلیک کنید تا موجودی خود را ببینید.

آیا برنامه Ledger Live از هر توکن BEP-20 پشتیبانی می‌کند؟

دسترسی به موجودی دارایی‌های پشتیبانی نشده‌ BEP-20

لجر نانو می‌تواند هر توکن BEP-20 را ذخیره کند اما هر توکن BEP-20 در اکوسیستم بایننس اسمارت چین به طور پیش‌فرض در لجر نانو به شما نمایش داده نمی‌شود؛ به همین دلیل، برای مدیریت توکن‌های BEP-20 پشتیبانی نشده‌ی خود، باید از کیف پولی مانند متامسک همراه با لجر نانو استفاده کنید.

 1. اگر قبلا متامسک را روی کروم، فایرفاکس یا مرورگر پشتیبانی‌شده‌ی دیگری نصب نکرده‌اید، به وب‌سایت آن‌ها بروید و اکستنشن مرورگر خود را نصب کنید.
 2. یک کیف پول متامسک ایجاد کنید یا به کیف پول موجود خود وارد شوید. ایجاد یک کیف پول فرایندی ساده است. فقط مطمئن شوید که عبارت بازیابی (Seed Phrase) خود که معمولا عبارتی ۱۲ کلمه‌ای است را در کاغذی یادداشت و در جایی امن نگه دارید. حالت ایده آل این است که ذخیره سازی در دستگاهی باشد که به اینترنت متصل نیست.
 3. در مرحله بعد، باید راهنمای اتصال متامسک به شبکه هوشمند بایننس را دنبال کنید. این شامل افزودن شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) یا یک پروتکل RPC با جزئیات زیر است:
 • Mainnet
 • Network Name: Smart Chain
 • New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org/
 • ChainID: 56
 • Symbol: BNB
 • Block Explorer URL: https://bscscan.comنکته: برای اضافه کردن شبکه بایننس اسمارت چین به کیف پول متامسک خود می‌توانید از وب‌سایت Chainlist نیز استفاده کنید.
 1. لجرنانو را به رایانه متصل کرده و سپس برنامه Binance Smart Chain دستگاه خود را باز کنید. می‌توانید این کار را با جستجوی نماد شبکه هوشمند Binance و فشار دادن همزمان هر دو دکمه Nano Ledger انجام دهید.
 2. برنامه Ledger Live متصل به لجرنانو را باز کنید.
 3. در متامسک خود در قسمت Settings روی  Advanced کلیک کنید و سپس “Use Ledger Live” را تغییر دهید. سپس لجرنانو به عنوان یک حساب کاربری در متامسک نشان داده می شود.
 4. در مرحله بعد، باید آدرس قرارداد توکن BEP-20 پشتیبانی نشده‌ی خود را به عنوان یک توکن سفارشی به متامسک اضافه کنید.
 5. می‌توانید با جستجوی کوین در CoinMarketCap یا GoinGecko، قرارداد توکن BEP-20 خود را پیدا کنید. کادر زیر را با اطلاعاتی که باید کپی کنید مشاهده خواهید کرد. همچنین، حتماً به قسمت “Decimal” نیز توجه داشته باشید.
  قرارداد توکن BEP-20 خود را پیدا کنید
 6. برای اطمینان از اینکه در حساب لجرنانو خود در متامسک هستید، و Binance Smart Chain را انتخاب کرده اید، روی گزینه “Assets” کلیک کنید. به پایین بروید و سپس روی “Add Token” کلیک کنید.
  سپس روی "Add Token" کلیک کنید
 7. آدرس قرارداد توکن و Decimal را وارد کنید. متامسک معمولا بقیه جزئیات را برای شما پر می کند. قیمت Symbol نمادی است که می‌خواهید کیف پولتان برای هر ارز خاص نمایش دهد، برای مثال ما از توکن CAKE (پنکیک سواپ) استفاده کردیم. در نهایت، روی Next کلیک کنید.

آدرس قرارداد توکن و Decimal را وارد کنید.

اکنون پشتیبانی از توکن BEP-20 خود با موفقیت در نانو لجر اضافه خواهد شد. اگر تصمیم دارید توکن‌ها را به کیف پول خود منتقل کنید، مطمئن شوید که مقداری ارز دیجیتال BNB در شبکه BEP-20 برای پرداخت کارمزد تراکنش‌های خود داشته باشید.

کلام آخر

استفاده از کیف پول سخت افزاری یک به‌روزرسانی عظیم با هدف تامین و افزایش امنیت دارایی‌های دیجیتال شماست. اگر هولدر هستید، حتی مجبور نیستید دستگاه خود را زیاد به رایانه‌ متصل کنید؛ بلکه می‌توانید ارز دیجیتال بخرید و بدون وصل کردن کیف پول سخت افزاریتان، آن‌را به آدرس دستگاهتان بفرستید. حتی اگر به‌طور منظم برای ترید، سرمایه‌گذاری یا برنامه‌های غیرمتمرکز DeFi از کیف پول لجرنانو استفاده می‌کنید، استفاده از آن با Ledger Live یا متامسک فقط و فقط به یک مرحله اضافی نیاز دارد: دستگاه خود را به برق وصل کنید!

در این مقاله به طور کامل اتصال لجر نانو به بایننس اسمارت چین را توضیح دادیم. در نظر داشته باشید که استراتژی نگهداری ارزهای دیجیتال شما هر چه باشد، استفاده از کیف پول سخت افزاری با BSC تا زمانی که دستگاه و عبارت اولیه خود را ایمن نگه دارید، تقریباً هیچ اشکالی ندارد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری وسیله‌ای بسیار امن برای ذخیره‌ی کلیدهای خصوصی و ارزهای دیجیتال است.

Ledger Live توکن‌های BEP-20 را به چه روش‌های نشان می‌دهد؟

۱. توکن‌های کاملا پشتیبانی شده با مقدار موجودیِ ارز و ارزش آن به فیات ۲. توکن‌های نیمه‌پشتیبانی شده با مقدار موجودی ارز و بدون نمایش ارزش آن به فیات ۳. برای نمایش توکن‌های پشتیبانی نشده باید آدرس قرارداد آن را بصورت دستی وارد کنید.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست