اوکی اکسچنج

آشنایی با بایننس فن توکن (Binance FanToken)

آشنایی با فن توکن بایننس (Binance FanToken)

بایننس فن توکن (Binance Fan Token) راهی برای کسب تجربه هواداران بازی‌های ورزشی در دنیای ارز‌های دیجیتال است. این توکن‌ها بخشی از روند رو به رشد استفاده از بلاک چین برای دیجیتالی کردن تعاملات هستند. صرافی بایننس با تیم‌ها و شرکت‌های ورزشی معروف همکاری‌هایی را ایجاد کرده تا طرفداران تیم‌ها و باشگاه‌های مورد حمایت خود را به بازار کریپتوکارنسی نزدیک کند. توکن‌های فن بایننس به هولدر‌ها امکان دسترسی انحصاری به تیم‌ و برند‌ها را می‌دهد. این توکن‌ها معمولاً توسط باشگاه‌های ورزشی، تیم‌ها، کسب و کار و سایر افراد مهم جهت توسعه پایگاه هواداران و پاداش دادن به آن‌ها استفاده می‌شود.

در نظر داشته باشید که این توکن‌ها با NFT‌ متفاوت بوده و  قابل تعویض‌ می‌باشد. این بدان معناست که هر توکن از هر نظر با توکن دیگری از همان نوع یکسان است، همانطور که یک BTC با BTC دیگر یکسان است. هولدر‌های توکن فن می‌توانند در مورد تصمیمات باشگاه، رای‌های انحصاری داده و در رویداد‌ها بی‌نظیر باشگاه شرکت کنند. کاربران می‌توانند در ابتدا این توکن‌های فن را با استفاده از لانچ‌پد بایننس دریافت کرده و سپس پس از پایان عضویت در لانچ‌پد، توکن‌ها را با Spot، P۲P یا کارت اعتباری/دبیت خریداری کنند.

فن توکن بایننس چیست؟

به زبان ساده می‌توان گفت که Binance FanToken، توکن‌های کاربردی هستند که به یک باشگاه، تیم یا برند مرتبط بوده و مزایای انحصاری طرفداران را در اختیار هولدر‌های توکن قرار می‌دهند. برای مثال، یک تیم فوتبال ممکن است یک توکن فن بایننس داشته باشد که به هولدر‌های خود این امکان را می‌دهد که با استفاده از آن بلیت بازی تیم مربوطه را خریداری کنند. هولدر‌ها همچنین می‌توانند در مورد برخی تصمیمات باشگاه مانند رنگ لباس‌ها، شعار‌ها و یا حتی پیشنهاد لباس جدید شرکت داشته باشند. این توکن اغلب با یک تیم ورزشی محبوب، افراد مشهور یا مؤسسه دیگر متصل است.

توکن‌های فن بایننس چیست؟

یوونتوس، آ اس رم و اف سی بارسلونا تنها تعدادی از تیم‌هایی هستند که توکن‌های ارز دیجیتال خود را دارند که در حال حاضر روی پلتفرم‌های رمزنگاری معامله می‌شوند. برخلاف بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) که ارزش خود را از پروژه اساسی دریافت می‌کنند، توکن فن بایننس ارزش خود را از مزایای خاصی که برای طرفداران ارائه می‌دهد به دست می‌آورد.

برای مثال توکن اس. اس. لازیو از طریق پلتفرم توکن فن بایننس، به هواداران فوتبال S. S. Lazio اجازه می‌دهد در انتخاب‌هایی که مختص هولدر‌های توکن است، شرکت داشته باشند. هولدر‌ ژتون‌های هواداران لاتزیو می‌تواند در نظرسنجی‌های مختلف “تصمیم‌گیری هواداران” تیم فوتبال رای بدهد. کاربران هم می‌توانند در آینده از LAZIO برای دریافت جوایز Non-Fungible Token (NFT) و کشف سایر ویژگی‌های گیمیفیکیشن استفاده کنند.

آیا توکن‌های فن بایننس، NFT هستند؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، فن توکن‌ها قابل تعویض هستند و هیچ شباهتی به توکن‌های NFT‌ ندارند. چرا که NFT‌ها دارایی‌های منحصر به فرد و تکی هستند. یک تیم با توکن فن بایننس خود می‌تواند NFT تولید کند، اما توکن فن بایننس یک توکن کاربردی قابل تعویض است. این بدان معناست که ممکن است به جای هر توکن دیگری از همان نوع توکن استفاده شود. برای درک بهتر، آن را به عنوان ۱ دلار در نظر بگیرید که می‌توان آن را با هر اسکناس ۱ دلاری دیگری تعویض کرد. برخی از هولدر‌های Binance Fan Token می‌توانند از توکن‌های خود برای جمع‌آوری NFT‌های مرتبط با باشگاه ورزشی، بسته به بایننس فن توکن خود استفاده کنند.

پاداش هولدر‌های توکن فن بایننس 

بعد از اینکه توانستید Binance Fan Token را خریداری کنید، می‌توانید درخواست پاداش طرفداری خود را ارسال کنید. توجه داشته باشید پاداش‌های خاصی که دریافت می‌کنید بسته به توکنی که دارید و باشگاه یا کسب‌وکاری که به آن وابسته هستید، بدون شک متفاوت است؛ در ادامه چند نمونه از این پاداش‌ها را معرفی خواهیم کرد:

  • جعبه‌های اسرارآمیز و NFT

می‌توانید جعبه‌های اسرارآمیز NFT را با توکن‌های فن بایننس خود که شامل NFT‌های کمیاب مختلف است، خریداری کنید.

  • حق رای

هولدر‌های توکن می‌توانند از طریق مکانیسم حاکمیتی رای دهند؛ اگر باشگاه یا تیم وابسته به توکن بایننس یک رای هواداران را سازماندهی کند. این آرا ممکن است برای تصمیم‌گیری در مورد تجارت یک تیم و همچنین فعالیت‌ها و مسابقات خیریه استفاده شود.

  • نشان‌های طرفداری

هر تعاملی که یک توکن فن بایننس با تیم خود انجام می‌دهد، شانس آن‌ها را برای برنده شدن نشان طرفداری افزایش می‌دهد. اگر تعداد قابل توجهی نشان‌های هواداری به دست‌آورید، ممکن است تجربه‌های ویژه‌ای با باشگاه یا کسب‌وکار به شما ارائه شود که این امتیاز و نحوه ارائه آن به سیاست‌های باشگاه بستگی دارد.

از کجا می‌توان توکن فن بایننس را خریداری کرد؟

برای خرید Binance Fan Token، ابتدا باید یک حساب در صرافی خارجی بایننس باز کنید و مراحل تأیید KYC یا احراز هویت را طی کنید که این امکان در حال حاضر برای ایرانیان امکان پذیر نیست. اگر قبلاً یک حساب کاربری دارید، به سادگی وارد آن شوید؛ برای مشاهده لیست کامل توکن‌های طرفداری می‌توانید به پلتفرم توکن فن بایننس مراجعه کنید. توکن‌های بایننس فن را می‌توان به روش‌های مختلفی خریداری کرد:

  • برای دریافت جدیدترین توکن‌های فن بایننس، به لانچ پد بایننس (جایی که توکن‌ها برای اولین بار در آنجا ارسال می‌شوند) بپیوندید.
  • شما می‌توانید با دارایی‌های دیجیتال، توکن‌های فن بایننس موجود در بازار را خریداری کنید.
  • با استفاده از بازار همتا به همتا، می‌توانید دارایی‌های دیجیتال را از سایر کاربران بخرید و از آن‌ها برای به دست آوردن توکن‌های بایننس فن استفاده کنید.

همه این گزینه‌ها از طریق اپلیکیشن یا وب‌سایت بایننس در دسترس هستند و ممکن است با استفاده از روش‌های مختلف هزینه‌‌ای هم پرداخت شود. پس از انجام تراکنش، توکن‌های بایننس فن فوراً به کیف پول اسپات شما واریز خواهد شد.

خرید توکن فن بایننس از بایننس لانچ پد

بایننس لانچ‌پد پلتفرم راه‌اندازی توکن صرافی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به پروژه‌های جدید و آینده دسترسی اولیه داشته باشند. هنگامی که یک تیم یا برند جدید توکن خود را در پلتفرم توکن بایننس Fan منتشر می‌کند، کاربران بایننس می‌توانند از طریق Launchpad در فروش توکن شرکت کنند.

خرید توکن فن بایننس از بایننس لانچ پد

زمانی که توکن Binance Fan را پیدا کردید، باید ارز BNB را به عنوان بخشی از مراحل عضویت در Launchpad برای تأیید پرداخت کنید. پس از فروش، بسته به سهم شما از کل BNB تعهد شده توسط همه شرکت‌کنندگان، تخصیص رمز به شما داده می‌شود. برای تضمین انصاف، حداکثر سقف توکن برای هر کاربر وجود دارد.

خرید NFT و جعبه‌های اسرارآمیز با Binance FanToken

کاربران می‌توانند NFT‌های نسخه محدود را در Mystery Boxes با توکن‌های بایننس فن خریداری کنند. یک Mystery Box یک NFT منحصربه‌فرد دارد که تنها زمانی می‌توان آن را کشف کرد که جعبه باز شود. این توکن‌های غیرمثلی معمولا ارزان هستند و به کاربران Binance این فرصت را می‌دهند تا با هزینه‌ای معقول، ‌اشیاء بسیار قابل جمع‌آوری داشته باشند. به لطف شرکای بایننس فن توکن، می‌توانید NFT‌هایی را که فقط برای دارندگان توکن فن بایننس در دسترس هستند، خریداری کنید و برای آن‌ها پیشنهادات خود را ارائه بدهید.

نتیجه پایانی

مدل باشگاه هواداران یک مفهوم جدید نیست و پیش از این ارز دیجیتال چیلیز را نیز با همین مفهوم معرفی کردیم. با این حال، ترکیب آن با بلاک چین منجر به ایجاد مدل جدیدی از توکن طرفداری در بازار اقتصاد کریپتوکارنسی شده است. درواقع هر چه باشگاهی مانند S. S. Lazio مزایای بیشتری ارائه دهد، احتمال اینکه توکن فن بایننس آن تقاضای بیشتری داشته باشد هم بالا خواهد رفت. Tokenization بار دیگر امتیازات جدیدی را ارائه می‌کند که طرفداران می‌توانند با آن‌ها تعامل داشته و از این روند لذت ببرند.

سوالات متدوال
سوالات متداول

توکن فن بایننس چیست؟

Binance Fan Token، توکن‌های کاربردی هستند که به یک باشگاه، تیم یا برند مرتبط بوده و مزایای انحصاری طرفداران را در اختیار هولدر‌های توکن قرار می‌دهند.

توکن فن بایننس شبیه NFT است؟

خیر – یک تیم با توکن فن بایننس خود می‌تواند NFT تولید کند، اما توکن فن بایننس یک توکن کاربردی قابل تعویض است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست