اوکی اکسچنج

معرفی ارز دیجیتال چیلیز (chiliz) و توکن CHZ

معرفی ارز دیجیتال چیلیز (chiliz) و توکن CHZ

چیلیز خود را به عنوان یک پروژه ارائه دهنده بین‌المللی در زمینه فین تک در صنعت ورزش و سرگرمی  معرفی می‌کند؛ در واقع چیلیز (chiliz) پلتفرمی برای مشارکت طرفداران ورزش به نام Socios را در بلاک چین چیلیز با توکن بومی خود CHZ ایجاد کرده است. چندیدن تیم معروف فوتبال، شرکت‌های معتبر ورزشی و همچنین ورزشکاران در این پروژه سهیم هستند؛ تیم هایی مانند یوونتوس و میلان و همچنین مبارزه قهرمانی نهایی (UFC). همکاری چلیز با این شرکت‌ها و ورزشکاران محبوب، موجب افزایش و ورود تعداد بیشماری از طرفداران، به دنیای ارز‌های دیجیتال شده است.

مشاهده: قیمت لحظه ای چیلیز

در این مقاله از ارزتودی، به تمام مسائل در مورد بلاک چین چیلبز و پلتفرم Socios.com می‌پردازیم، البته قصد داریم موارد لازم در مورد توکن بومی چیلیز (CHZ) و نقش آن در اکوسیستم چیلیز را هم بررسی کنیم. علاوه بر این‌ها نحوه درآمدزایی چیلز از فناوری بلاکچین برای ورود و ایجاد دروازه‌های جدید به دنیای ارز‌های دیجیتال با تعداد زیادی طرفدار ورزشی در جهان را شرح می‌دهیم.

ارز دیجیتال چیلیز چیست؟

چیلیز یک ارز رمزنگاری شده و بستر پرداخت برای خدمات و کالا‌های مبتنی بر بلاک چین است، Chiliz یک پلتفرم مشارکت با طرفداران است که به مشاغل صنعت ورزش اجازه می‌دهد با مشارکت مخاطبان، کسب درآمد کنند. چیلیز بیشتر در موارد ورزشی مخصوصا در فوتبال استفاده می‌شود؛ تیم چیلیز درک می‌کنند که طرفداران ورزش چقدر می‌توانند متعهد و پرشور باشند.

فوتبال یک اشتیاق چند نسلی است که نقش زیادی در زندگی بسیاری از مردم در سراسر جهان ایفا می‌کند. پروژه Chiliz به لطف ترکیبی از بلاک چین، توکن‌های طرفدار و یک صرافی اختصاصی ارز‌های دیجیتال یک پروژه جذاب برای جذب طرفداران ورزشی است که دنیای کریپتوکارنسی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

تاریخچه بلاک چین چیلیز

از سال ۲۰۱۶، حالت های مختلف پلتفرم Chiliz مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است؛ در اوایل سال ۲۰۱۸، تیم تمرکز شدید خود را بر روی توسعه محصول آغاز کرد. این تیم توانست در یک دوره سرمایه‌گذاری خصوصی ۶۶ میلیون دلار به دست آورد که آن را برای توسعه Socios استفاده کرد. ۸. ۸ میلیارد توکن Chiliz (CHZ) در اکتبر ۲۰۱۸ ایجاد و به تیم اولیه داده شد. بعد از آن، توکن CHZ در تعدادی از صرافی‌های برجسته، از جمله Binance و BitMax فهرست شد. به دنبال آن در اواخر دسامبر، پلتفرم Socios.com نیز راه‌اندازی شد . تیم فوتبال معروف ایتالیایی یوونتوس به عنوان اولین باشگاه از چندین باشگاه مطرح بود که به فهرست پروژه چیلیز پیوست.

تاریخچه بلاک چین چیلیز

چیلیز در حال حاضر یک شرکت جهانی با بیش از ۸۰ کارمند و دفتر در سراسر جهان است. شبکه Socios.com دارای ۱۹ شریک رسمی و ۱۱ عرضه توکن هواردان (FTO) است. شرکای توکنیزه شده پلتفرم چیلیز به سرعت در حال توسعه و ایجاد منطقه‌های جدید هستند. طی پنج سال آینده، این طرح‌امیدوار است صد‌ها تیم دیگر را در رشته‌های مختلف ورزشی ثبت نام کند.

فضای بلاک چین چیلیز

فضای بلاک چین چیلیز یک مرکز رشد ارز‌های دیجیتال است که هدف آن تسریع پذیرش بلاک چین در آسیا و اروپا است. فضای بلاک چین چیلیز که اغلب با نام “جزیره بلاک چین” شناخته می‌شود، در مالت واقع شده و متعلق به چیلیز است. فضای بلاک چین چیلیز با گردآوری کارآفرینان بلاک چین از سراسر جهان، با هدف تأثیرگذاری بر چارچوب‌های آینده دولت مبتنی بر بلاک چین، مرز‌های نوآوری بلاک چین را پیش می‌برد. چیلیز با این کار راه را برای استفاده نهادی، دولتی و شرکتی از خدمات بیت کوین و پرداخت ارز دیجیتالی هموار می‌کند. علاوه بر این، فضای مشارکتی و اشتراک اطلاعات را برای مشاغل مشتاق ایجاد می‌کند.

توکن هوارادان FTOs

عرضه توکن هواداران (FTOs) مانند پلتفرم‌های راه‌اندازی ارز دیجیتال کار می‌کند. FTO به مشارکت‌های جدید اجازه می‌دهد تا توکن‌های طرفداری را در بستر Socios.com به شیوه‌ای عادلانه راه‌اندازی کند. قیمت ثابت هر توکن هوادارن قبل از راه‌اندازی تعیین می‌شود. سپس، قبل از فهرست شدن در بازار عمومی، بخشی از کل عرضه Fan Token در دسترس کاربران سایت Socios.com قرار می‌گیرد. این امر به طرفداران اختصاصی این امکان را می‌دهد تا زودتر به پروژه‌های توکن مانند Polkastarter و TrustSwap دسترسی پیدا کنند.

توکن هوارادان FTOs

تاریخ‌های شروع و پایان FTO، قیمت شروع و ارزش کل بازار در هر توکن طرفداران برای راه‌اندازی توکن مناسب گنجانده شده است. این امر به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا قبل از تخصیص پول خود، به طور آگاهانه تصمیم بگیرند، درست مانند سایر توکن‌های قابل تعویض دیگر.

لانچ پول بایننس

بایننس نقش اصلی در عرضه توکن هواداران (FTO) به عنوان سرمایه‌گذار اولیه داشته است. بایننس و چیلیز در اواخر سال ۲۰۲۰ یک رابطه راهبردی متقابل ایجاد کردند. کاربران لانچ پول بایننس می‌توانند تا اواسط ژانویه ۲۰۲۱ با رمز ارز بایننس (BNB)، استیبل کوین بایننس (BUSD) یا توکن چیلیز (CHZ) برای دریافت جوایز توکن هواداران، استیک کنند. به مدت ۳۰ روز،  توکن هواداران پاری سن ژرمن (توکن PSG) و یوونتوس (JUV token) در فارمینگ از طریق لانچ پول بایننس در دسترس بودند.

چانگ پنگ ژائو (یا “CZ”) مدیرعامل بایننس در مورد این همکاری گفت:

“ما خوشحالیم که از چیلیز در اکوسیستم بایننس استقبال می‌کنیم و منتظر تقویت تعامل بین طرفداران و پذیرش ارز دیجیتال در بین میلیارد‌ها مخاطب هستیم. “

Socios.com چیست؟

Socios.com اولین پلتفرم تعامل با طرفداران است که بر روی بلاک چین Chiliz ساخته و اجرا شده است. در بستر Socios.com، توکن چیلیز (CHZ) تنها ارزی است که استفاده می‌شود. طرفداران از آن برای خرید “توکن‌های هواداران” از تیم‌ها و سازمان‌های ورزشی معروف در سراسر جهان استفاده می‌کنند. باشگاه‌های فوتبال مانند بارسلونا، یوونتوس، پاری سن ژرمن و میلان از جمله آن‌ها هستند. مسابقات قهرمانی نهایی مبارزه (UFC)، برترین سازمان هنر‌های رزمی ترکیبی (MMA) نیز در حال برگزاری است. این پلتفرم گام بزرگی برای حضور ارز دیجیتال در جهان گذاشته است!

Socios.com چیست؟

کاربرانی که توکن هواداران را از این بستر خریداری کردند نیز می‌توانند در نظرسنجی‌ها، به تیم‌ها رای دهند. از قرارداد‌های هوشمند که به صورت شفاف در بلاک چین Chiliz انجام می‌شود، برای تسهیل رای‌گیری استفاده می‌شود. علاوه بر این، بلاک چین Chiliz همچنین برای ایجاد Fan Tokens استفاده می‌شود. زنجیره جانبی Socios.com و الگوریتم (PoA) انتشار توکن هواداران استفاده می‌شوند.

Socios.com به هواداران اجازه می‌دهد تا در مورد نحوه تصمیم‌گیری باشگاه خود نظر مستقیم داشته باشند. رای دادن به طرح‌های محصول، نامگذاری زمین آموزشی و آهنگ‌های جشن برای زمانی که تیم‌ها گل می‌زنند همگی بخشی از این تصمیمات هستند! حامیان همچنین می‌توانند با رای دادن در Socios.com مشوق‌ها و “رویداد‌های یکبار در زندگی” را از آن خود کنند. به این ترتیب سرگرمی‌های ورزشی در آینده پیشرفت خواهند کرد!

صرافی Chiliz

صرافی Chiliz به آدرس www.chiliz.com، به عنوان “اولین صرافی ورزشی توکنیزه جهان” لقب گرفته است، یک صرافی رمز ارز اختصاصی برای توکن هواداران است. طرفداران ورزش و علاقه‌مندان به ارز‌های دیجیتال می‌توانند توکن‌های هواردان را که نماد چهره‌های برجسته ورزش هستند، در سایت مبادله کنند.

صرافی Chiliz

عملکرد این صرافی درست مشابه سایر صرافی‌های بیت کوین است. شما می‌توانید از طریق یک رابط کاربری ساده، معاملات توکن هواداری را انجام دهید. برای دسترسی به صرافی چیلیز می‌تواند از طریق سایت chiliz.net اقدام کنید. همچنین می‌تواند اپلیکیشن صرافی را برای سیستم عامل اندروید یا IOS دانلود و نصب کنید.

توکن چیلیز (CHZ)

توکن چیلیز (CHZ) یک ابزار کاربردی است که با شبکه‌های ERC-۲۰ و BEP-۲ سازگار است و اکوسیستم Chiliz را هدایت می‌کند؛ پلتفرم Socios.com و صرافی چیلیز به توکن CHZ متکی هستند. علاوه بر این، توکن CHZ به عنوان پایه و اساس بلاک چین Chiliz عمل می‌کند. این بدان معناست که در بلاک چین Chiliz، همه معاملات به مقدار مشخصی CHZ نیاز دارند. این ویژگی شامل مبادله توکن صرافی چیلیز و سیستم رای‌گیری طرفداران است. همه سرمایه اولیه پروژه چیلیز از طریق سرمایه‌گذاران خصوصی تامین شد، زیرا هیچ فروش عمومی وجود نداشت، حتی در آینده هم هیچ فروش عمومی انجام نخواهد شد.

مقبولیت چیلیز همزمان با افزایش صعودی قیمت توکن چیلیز در اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز شد. ارزش توکن CHZ در زمان نگارش این مقاله ۲.۳۸ میلیارد دلار است که در اوایل مارس به بالاترین حد خود یعنی ۰. ۳۱ دلار رسیده است. توزیع توکن Chiliz به شرح زیر است:

 • کل عرضه چیلیز: ۸،۸۸۸،۸۸۸،۸۸۸
 • استقرار خصوصی: ۳،۰۶۶،۶۶۶،۶۶۶
 • تیم پروژه و سرمایه گذاران اولیه:  ۱,۱۱۱,۱۱۱,۱۱۰
 • هئیت مشاور:۲۶۶,۶۶۶,۶۶۶
 • ذخیره پایگاه کاربران :۱,۷۷۷,۷۷۷,۷۸۰
 • عملیات بازیابی :۱,۳۳۳,۳۳۳,۳۳۳
 • خریدهای استراتژیک: ۱,۳۳۳,۳۳۳,۳۳۳

توزیع توکن CHZ همانطور که می‌بینید نشان دهنده این است که برای اطمینان از پایداری و رشد در بازار‌های کریپتو فکر زیادی برای آن‌ها صورت گرفته است.

چرا باید از بلاک چین چیلیز استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد چلیز به ورزشکاران و تیم‌های ورزشی را امکانی می‌دهد تا آن‌ها بتوانند به درستی با مخاطبان و هواداران خود ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، پلتفرم Chiliz با استفاده از ارز و بلاک چین، جنبه جدیدی به تجربه طرفداران ارائه می‌دهد و به تیم‌ها اجازه می‌دهد از منابع جدید درآمد کسب کنند. چیلیز همچنین یک روش منحصر به فرد برای حمایت از تیم یا باشگاه مورد علاقه خود به هواداران ارائه می‌دهد. این پلت فرم یک تجربه مشارکتی منحصر به فرد را با پاداش‌های جامعه، رویداد‌های VIP و رای هواداران، برای طرفداران ورزش ارائه می‌دهد.

چرا باید از بلاک چین چیلیز استفاده کنیم؟

این به هواداران اجازه می‌دهد تا در مورد نحوه اداره باشگاه مورد علاقه خود نظر داشته باشند. همچنین طرفداران برای رای دادن پاداش دریافت می‌کنند، بنابراین به آن‌ها برای مشارکت انگیزه می‌دهند. این یک روش منحصر به فرد برای جلب حمایت از یک باشگاه است و باعث می‌شود هواداران احساس کنند که آن‌ها بخشی از تیمی هستند که از آن‌ها حمایت می‌کنند. چیلیز همچنین به صورت غیر مستقیم تعداد زیادی از طرفداران فوتبال را در معرض ارز‌های دیجیتالی قرار می‌دهد. حتی اگر تنها درصدی از کاربران پلتفرم Chiliz به سطح پایین بروند، این ممکن است محرک بزرگی برای پذیرش بیت کوین باشد.

نمودار شمعی چیلیز

نتیجه پایانی

استفاده از بلاک چین در صنعت ورزشی به سرعت در حال افزایش است. صنعت مالی، بیمه، موسیقی و هنر همگی شاهد افزایش استفاده از بلاک چین بوده‌اند. با این حال، صنعت شروع به مشاهده پتانسیل بلاک چین برای تعامل با طرفداران و تجربه‌های منحصر به فرد خود کرده است. با توجه به کمبود درآمد حاصل از تیم‌های ورزشی در سال گذشته در نتیجه قرنطینه جهانی کووید ۱۹، توکن CHZ هم به طرفداران و هم به تیم‌های ورزشی کمک می‌کند تا حداقل بخشی از خسارت‌های وارد شده در سال گذشته را با آوردن طرفداران برای شرکت در یک بستر جدید جبران کنند.

ارزش بازار Fen Token در حال حاضر حدود ۱۹۴ میلیون دلار است. با توجه به استقبال روزافزون و همکاری‌های درجه یک با غول‌های ورزشی بین‌المللی، این زمان هیجان انگیز برای چیلیز است. شاید Chiliz Fan Tokens به زودی در لیگ‌های بزرگ رمز ارز شرکت کند!

سوالات متدوال

سوالات متداول

پروژه چیلیز چیست؟

چیلیز یک رمز ارز و بستر پرداخت برای خدمات و کالا‌های مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن، تشکیل یک پلتفرم مشارکت با طرفداران است که به مشاغل صنعت ورزش اجازه می‌دهد با مشارکت مخاطبان، کسب درآمد کنند.

توکن CHZ روی چه شبکه هایی فعالیت می‌کند؟

این رمز ارز روی شبکه های اتریوم،‌ سولانا و BSC فعالیت می‌کند.

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام راجع به توکن طرفداری مثل توکن رختکن اطلاعاتی دارید؟ چطور میتونم خریداری کنم؟

  پاسخ
  • علی رضا فروتنی
   ۷بهمن ۱۴۰۰ ۴:۰۳ ب٫ظ

   درود بر شما؛ توکن رختکن یا لاکر روم توکن یکی از رمز ارزهای طرفداری این پلتفرمه. برای خریدش باید ارز دیجیتال CHZ بخرید و اون رو تبدیل به اکر توکن کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست