اوکی اکسچنج

شبکه اومیسگو (OmiseGO) و ارز دیجیتال OMG چیست؟

شبکه OmiseGO و ارز دیجیتال OMG

اومیسگو (OmiseGO) یک راه‌حل مقیاس‌پذیری اتریوم است که کاملا با توکن‌های ERC-20 سازگاری دارد. شبکه OmiseGO با وعده کاهش هزینه‌های گس و زمان تأیید سریع‌تر قصد دارد برخی از مشکلات مقیاس‌‌پذیری را که به عنوان مانعی سر راه بلاک چین اتریوم قرار دارد کاهش دهد. این روزها مقیاس‌پذیری اتریوم یک موضوع داغ است. یکی از راه حل‌های پیشنهادی اومیسگو (OmiseGO) این است که اخیرا به شبکه OMG تغییر نام داده است. این شبکه نوید تراکنش‌های سریع‌تر و کارمزدهای کمتر را در بزرگترین پلتفرم قرارداد هوشمند، اتریوم می‌دهد. بیایید بررسی کنیم شبکه اومیسگو و ارز دیجیتال او ام جی (OMG) چیست و چگونه کار می‌کند.

مشاهده: قیمت لحظه‌ای OMG Network

شبکه اومیسگو (OmiseGO) چیست؟

اومیسگو (OmiseGO) که به شبکه OMG تغییر نام داده است، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای انتقال دارایی‌های بدون نیاز به استفاده از شبکه اتریوم است. هدف این شبکه کاهش هزینه‌ها و زمان انجام تراکنش‌ها بدون به خطر انداختن امنیت اتریوم است. در اصل، شبکه OMG به حل مشکلات مقیاس پذیری‌ که در حال حاضر شبکه اتریوم را دچار مشکل کرده است کمک می‌کند.

شبکه OmiseGO (OMG) چگونه کار می‌کند؟

شبکه OMG یک راه حل لایه ۲ بر روی یک بلاک چین موجود اتریوم ساخته شده است. با پردازش تراکنش‌ها در لایه دوم، شبکه و فضای لازم برای ذخیره‌سازی بلاک‌‌ها در بلاک چین اتریوم آزاد می‌شود. به زبان ساده، می‌توانید راه حل لایه ۲ را به عنوان نوعی بلاک چین روی بلاک چین دیگر در نظر بگیرید. شبکه OMG قرار است همان امنیت اتریوم را داشته باشد، اما با هزینه تراکنش‌های کمتر و زمان تراکنش سریع‌تر. همچنین، این شبکه با تمام توکن‌های ERC-20 اتریوم سازگار است. این خبر خوب برای همه‌ی افرادی است که در حال حاضر از بلاک چین اتریوم استفاده می‌کنند.

شبکه OMG یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای بلاک چین اتریوم است.

درست است که اتریوم نوآوری‌های هیجان انگیز بسیاری را به ارمغان آورده، اما استفاده از آن به خصوص برای تراکنش‌های کوچک می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. بخشی از عرضه‌ی کل بزرگترین استیبل کوین جهان یعنی تتر (USDT) در شبکه OMG صادر شده است. این شبکه از این مسئله به عنوان اثبات موفقیت‌های خود نام می‌برد. اومیسگو (OmiseGO) تنها یکی از این راه حل‌های لایه ۲ در میان دریایی از رقبا مثل آپتیمزیم، پالی‌گان و … است که همگی حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم را هدف گرفته‌اند.

چرا شبکه OMG اهمیت دارد؟

ازدحام شبکه یکی از اشکالات مهم اتریوم است. معمولا تراکنش‌های اتریوم نسبتا سریع هستند و در زمان ۱۰ تا ۲۰ ثانیه تایید می‌شوند. با این حال، اگر هزینه گس بالا باشد، زمان معاملات می‌تواند ساعت‌ها یا حتی روزها طول بکشند. از آنجایی که شبکه ابتدا تراکنش‌ها با هزینه گس را پردازش می‌کند، اگر قیمت گس پایینی را پیشنهاد دهید، تراکنش می‌تواند برای مدت طولانی در انتظار تایید باشد. به طور طبیعی، زمانی که بار شبکه زیاد است، قیمت گس و زمان انتظار تایید تراکنش افزایش می‌یابد.

OMG امکان انجام تراکنش‌های سریع‌تر و با کامزد کم‌تر را برای اتریوم فراهم می‌کند.

در این حالت یا هزینه بیشتری برای انجام معامله خود می‌پردازید یا منتظر کاهش قیمت گس می‌مانید؛ بنابراین هنگامی که شبکه اتریوم تحت تنش است، دو مشکل بوجود می‌آید: هزینه گس بالا و زمان تأیید طولانی. شبکه OMG این مشکل را با ارائه تراکنش‌های کم هزینه و سریع حل می‌کند. در واقع، می‌تواند بیش از هزار تراکنش در ثانیه (TPS) را با حدود یک سوم میانگین هزینه استفاده از اتریوم ارائه دهد. اهمیت این موضوع فقط محدود به خرید و فروش توکن‌ها نیست.

با انبوهی از برنامه‌های DeFi که در اکوسیستم اتریوم مستقر شده‌اند، ازدحام شبکه همچنان یک مشکل خواهد بود. در حالی که به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ باید این شبکه را مقیاس‌پذیرتر کند اما انتظار می‌رود که وجود راه‌حل‌های لایه ۲ همچنان در آینده ضروری باشند. به‌طور طبیعی کاربران اتریوم نمی‌توانند آنقدرها منتظر هزینه‌های گس کمتر و تراکنش‌های سریع‌تر این به‌روزرسانی باشند.

کابردهای شبکه OmiseGO

صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند به جای استفاده از شبکه اتریوم از شبکه OMG برای انجام تراکنش‌های ERC-20 سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر استفاده کنند. همانند صرافی‌ها، ارائه دهندگان کیف پول نیز می‌توانند از سیستمی سریع، پرتوان و کم هزینه بهره‌مند شوند؛ همچنین، شبکه OMG می‌تواند برای فراهم کردن امکان انجام تراکنش‌های بدون نیاز به اعتماد و سیستم‌های مختلف پاداش آنلاین استفاده کند. به عنوان مثال، طراحی سیستم امتیازدهی جامعه‌ی ردیت (Reddit) با استفاده از شبکه OMG می‌تواند بسیار کارآمد باشد. انجام این کار با استفاده از ویژگی موتور امتیازات جامعه (CPE) که اخیرا در شبکه OMG توسعه یافته امکان پذیر شده است.

ارز دیجیتال اومیسه گو OMG

ارز دیجیتال OMG یک توکن استیکینگ است که از آن برای تامین نیاز‌های مالی توسعه‌ی پروژه استفاده می‌شود. شبکه اومیسگو (OmiseGO) در سال ۲۰۱۷ در یک رویداد جمع‌آوری سرمایه ۲۵ میلیون دلار جمع آوری کرد. همچنین، از توکن OMG برای پرداخت هزینه انجام تراکنش‌های شبکه استفاده می‌شود.

نام توکن اومیسگو (OMG)
عرضه کل
۱۴۰,۲۴۵,۳۹۹ واحد OMG
عرضه در گردش
۱۴۰,۲۴۵,۳۹۸.۲۵ واحد OMG
سایت رسمی omg.network
کاربردپذیری پرداخت هزینه تراکنش‌ها، پاداش در ازای راه‌اندازی نود و تایید تراکنش‌ها

این توکن توسط اعتبارسنج‌هایی که قصد دارند تا با راه‌اندازی یک نود در شبکه، تراکنش‌ها را تایید کنند استفاده می‌شود؛ کابران در ازای را‌ه‌اندازی نود و تایید تراکنش‌ها، ارز دیجیتال OMG به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

ارز دیجیتال OMG

کیف پول ارز دیجیتال OMG

از آنجایی که ارز دیجیتال OMG یک توکن ERC-20 بر روش شبکه اتریوم است، در نتیجه می‌توانید آن را در تمامی کیف پول‌های ارز دیجیتال اتریوم ذخیره کنید. کیف‌پول‌های مای اتر والت، تراست والت، سیف پال و متامسک از پرطرفدار‌ترین کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند که کابران از آن برای ذخیره کردن ارز دیجیتال OMG استفاده می‌کنند.

کلام آخر

اومیسگو (OmiseGO) یا OMG حل مشکلات مقیاس پذیری اتریوم است. این راه‌حل لایه ۲ در واقع یک لایه انتقال ارزش است که امکان انجام تراکنش‌های سریع با هزینه کارمزد پایین‌تر را برای برنامه‌های DeFi در بلاک چین امکان‌پذیر می‌کند. شما می‌توانید سوالات و دیدگاه‌های خود را در مورد OMG، در قسمت نظرات با ما به اشتنراک بگذارید.

سوالات متدوال

سوالات متدوال

شبکه اومیسگو (OmiseGO) چیست؟

شبکه اومیسگو یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای انتقال دارایی‌های بدون نیاز به استفاده از شبکه اتریوم است.

مزایای شبکه اومیسگو نسبت به اتریوم چیست؟

هنگامی که شبکه اتریوم تحت تنش است، دو مشکل بوجود می‌آید: هزینه گس بالا و زمان تأیید طولانی. شبکه OMG این مشکل را با ارائه تراکنش‌های کم هزینه و سریع حل می‌کند.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست