اوکی اکسچنج

ارز دیجیتال آنزیم فاینانس چیست؟ (Melon سابق)

ارز دیجیتال انزایم

ارز دیجیتال آنزیم فاینانس یکی از رمزارزهای بازار کریپتوکارنسی است. پروتکل Melon پس از اعلامیه خود در اواسط دسامبر ۲۰۲۰ به «انزایم فایننس» تغییر نام داد. بر اساس این اطلاعیه هیچ تغییری در توکن‌های آن ایجاد نشد و انزایم به استفاده از MLN ادامه داد. از نظر کلی، سرمایه‌گذاری در در صندوق‌ها تا زمانی که سرمایه‌گذاران سرمایه و اعتماد کافی به یک شرکت مدیریت دارایی را داشته باشند، امری آسان است. علاوه بر این، تصمیم‌گیری یک صندوق توسط مدیران آن صندوق انجام می‌شود، همچنین وجوه سرمایه‌گذاران در حضانت شخص ثالث بوده و در معرض فعالیت‌های متقلبانه یا مشکوک قرار می‌گیرند.

مشاهده: قیمت لحظه ای آنزایم فایننس

انزایم فایننس چیست؟

پلتفرم انزایم (Enzyme) یک پروتکل مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که امکان مدیریت غیر متمرکز دارایی‌ها به شکل برون-زنجیره‌ای (On-Chain) را فراهم می‌کند. افراد با استفاده از این پروتکل می‌توانند ثروت و دارایی‌های خود یا دیگران را در پلتفرمی سفارشی شده و امن مدیریت کنند. انزایم به هر کسی امکان می‌دهد تا ابزار سرمایه‌گذاری شخصی‌سازی شده برون-زنجیره‌ای خود را ایجاد و مدیریت کند. این پروتکل امکان ایجاد، مدیریت و سرمایه‌گذاری بر روی ابزار‌های شخصی‌سازی شده برای کاربران را فراهم می‌کند.

هدف انزایم غیر متمرکز کردن ساختار سیستم‌های مرسوم مدیریت سرمایه است، حوزه‌ای که در طول قلمرو مشاوران و شرکت‌های حرفه‌ای مالی بوده است. ‌ایده این است که استفاده از ارز دیجیتال MLN می‌تواند موانع ورود برای استفاده از ابزار‌های مدیریت مالی را کاهش دهد و دسترسی بیشتری را برای همه افراد فراهم کند. برای مثال در سازوکار‌های رایج، مدیریت سرمایه نیازمند حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری و پرداخت کارمزد هزینه‌های مدیریت است. وجود این شرایط استفاده کاربران طبقه متوسط را از ابزار‌های مدیریت سرمایه محروم می‌کند. در حقیقت، ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری نیازمند سرمایه قابل توجه و مشاوره حقوقی پرهزینه است.

هدف پلتفرم انزایم ایجاد یک سیستم جایگزین برای این روش‌های قدیمی مدیریت دارایی است. در این پلتفرم کاربران می‌توانند پرتفولیو صندوق‌هایی که توسط کاربران دیگر ایجاد شده را بررسی کنند و در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند. ارز دیجیتال MLN توکنی است که پروتکل Enzyme Finance از آن برای انجام مبادلات مالی خود استفاده می‌کند. انزایم فایننس در حال ایجاد راهکاری برای مشکل مدیریت سنتی صندوق‌هاست؛ انزایم در تلاش است تا به بخش‌های زیر در مدیریت صندوق بپردازد.

  • اکوسیستم ایمن و مطمئن برای سرمایه‌گذاران و مدیریت سرمایه
  • هزینه و زمان راه‌اندازی موثر برای مدیران
  • مدیریت و شفافیت صندوق با استفاده از قراردادهای هوشمند
  • نگهداری وجوه سرمایه‌گذاران

پروتکل Enzyme چگونه کار می‌کند؟

توضیحات فنی نحوه کارکرد انزایم فایننس ممکن است پیچیده باشد، مثل همیشه ما آن را شیرین و ساده توضیح می‌دهیم؛ انزایم فایننس پروتکلیست که بر اساس فناوری بلاکچین اتریوم طراحی شده و با استفاده از قابلیت قرارداد هوشمند، قادر به ارائه یک سیستم مدیریت دارایی غیرمتمرکز است.

نحوه کارکرد enzyme

حاکمیت

انزایم فایننس برخلاف اکثر پروتکل‌های غیرمتمرکز، از حکمیت مبتنی بر رای جلوگیری می‌کند؛ این یک شورای با دو مولفه اصلی است: شورای فنی Melon  (MTC) و مشاغل در معرض Melon (MEB). هرکدام از اینها دارای اعضا و نمایندگانی از مجموعه مهارت‌ها، تخصص‌ها و تجربیات هستند، جالب اینجاست که این دو مولفه یک سیستم معتبر و متعادل را ایجاد می‌کنند.

توکن MLN – آنزیم فاینانس

ارز دیجیتال آنزیم (MLN) یک توکن بر روی بلاک چین اتریوم است که خود را به عنوان پروتکلی برای مدیریت غیر متمرکز و درون زنجیره‌ای دارایی های معرفی می کند. تیم توسعه‌دهندگان انزایم فایننس یک پروپوزال جدید به نام Melon Improvement Proposal #7 یا MIP #7 را در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ منتشر کردند. این پروپوزال جدید ویژگی‌های اقتصادی، کاربردها و نحوه توزیع ارز دیجیتال آنزیم فاینانس را مشخص می‌کند. در حال حاضر، توکن MLN بر اساس سازوکار تولید و سوزاندن (Mint and Burn) کار می‌کند.  توکن MLN در پروتکل انزایم دو کاربرد دارد:

  • کاربران هزینه‌‌های استفاده از پلتفرم را با توکن MLN پرداخت می‌کنند.
  • توسعه دهندگان پروتکل، پاداش خود را به شکل توکن MLN دریافت می‌کنند.

شورای انزایم در آینده می‌توانند کاربردهای توکن MLN را تغییر یا گسترش دهند. یکی از جذابیت‌های اصلی این پروژه، مدل حکمیت آن است که سعی در ساخت، توسعه و همچنین ارائه راهکار مدیریت صندوق به صورت غیرمتمرکز و حرفه‌ای دارد. توکن ملون به شکل سالانه و به تعداد ۳۰۰۶۰۰ ایجاد و توزیع می‌شود. پروتکل از این توکن‌ها برای پرداخت پاداش توسعه‌دهندگان پلتفرم و بهبود رابط کاربری و تجربه کاربری استفاده می‎‌کند. در نهایت، توکن‌های باقی ماننده برای جلوگیری ایجاد تورم جمع‌آوری و سوزانده می‌شوند.

سوالات متدوال

سوالات متداول

پلتفرم انزایم فایننس (Enzyme) چیست؟

انزایم فایننس یک پروتکل است که امکان ساخت صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای مدیریت دارایی ارز دیجیتال را فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال انزایم (MLN) چیست؟

ارز دیجیتال آنزیم فاینانس یا MLN یک توکن بر روی شبکه بلاک چین اتریوم است که پلتفرم Enzyme از آن برای انجام مبادلات مالی خود استفاده می‌کند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست