اوکی اکسچنج

نقد و بررسی ارز دیجیتال وینک (WIN)

نقد و بررسی وینک کوین

وینک (WIN) یک اکوسیستم بازی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین ترون است که اخیراً با توجه به رویکرد دوگانه توکن خود، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ارز دیجیتال وینک به صورت توکن TRC10 و BEP2 صادر می‌شود که به ترتیب روی بلاکچین‌های Tron و Binance خواهد بود. این پروژه همچنین سایر پروژه‌هایی را که عرضه اولیه صرافی (IEO) را در Binance Launchpad به اتمام رسانده‌اند دنبال می‌کند.

مشاهده: قیمت لحظه ای وینک

وینک چیست؟

در این بررسی، تمامی آنچه را که باید در خصوص این پروژه بدانید به شما می‌گویم و همچنین موارد استفاده بلند مدت و پتانسیل پذیرش توکن WIN را تجزیه و تحلیل می‌کنیم. وینک، خود را به عنوان یک اکوسیستم بازی بلاک چین و یک بستر اجتماعی معرفی می‌کند که در آن کاربران می‌توانند در چندین اکوسیستم بلاکچین مشارکت داشته باشند. این پلتفرم معتقد است که دارای یک اکوسیستم بازی منحصر به فرد است که متشکل از یک اقتصاد توکنی نوآورانه، ماینینگ و همچنین مکانیزم‌های تشویقی که قصد دارند وینک را به یک بستر مهم تبدیل کنند می‌باشد.

 آیا ارز دیجیتال وینک واقعاً ارزشمند است؟

این پلتفرم علاوه بر اینکه یک تجربه بازی عالی را به کاربران ارائه می‌دهد. برای توسعه‌دهندگان این بستر را فراهم می‌کند تا به راحتی با ایجاد dAppهای جدید موجب مشارکت و پذیرش کاربران شوند. وینک (WIN) هفتمین توکنی است که در پلتفرم Binance Launchpad به عنوان عرضه اولیه صرافی ارایه می‌شود. این پیشنهاد از قالب قرعه‌کشی پیروی می‌کند و برندگان آن در ۳۱ جولای ۲۰۱۹ اعلام شده‌اند. معادل ۶ میلیون دلار به عرضه توکن WIN اختصاص داده شد که به عنوان یک توکن BEP2 در بلاکچین بایننس و TRC-20 در بلاکچین ترون صادر شده است.

تیم وینک قصد دارد با ارائه مداوم برنامه‌های جدید و با کیفیت بالا، موقعیت خود را در بازار گسترش دهد. با بهره‌گیری از تجربه صنعت بازی و ایجاد سهولت در ایجاد dApp برای توسعه‌دهندگان، این تیم باور دارد که می‌تواند به تسلط بر بازار و رشد چشمگیر این پلتفرم جدید بازی دست پیدا کند.

ویژگی‌ها و نکات برجسته وینک

وینک از نام تجاری TRONbet خلق شده که اولین dApp در بستر ترون بود. وینک از آن زمان رشد خود را آغاز کرد و به بزرگترین dApp از نظر کاربران و حجم معاملات تبدیل شد؛ همکاری استراتژیک ترون با وینک، مزیتی قابل توجه در اکوسیستم بازی خواهد داشت.

وینک به طور خاص بدین منظور ایجاد شده تا توسعه‌دهندگان بتوانند پروژه‌های خود را بر روی این بستر راه‌اندازی کنند؛ همچنین با استفاده از APIها و ابزارهای توسعه دهنده‌ای که توسط تیم وینک ایجاد شده، آنها قادرند پروژه‌های موجود را منتقل یا پروژه‌های کاملاً جدیدی ایجاد کنند.

وینک لحظه ای

هرچند انتقادهایی از وینک مبنی بر شباهت آن با یک پلتفرم قمارگونه مطرح است؛ اما برنامه‌هایی برای توسعه به وام های خرد، استیبل کوین، توکن‌های وثیقه‌ای و کانال‌های پرداخت جدید وجود دارد. به طور خلاصه، وینک قصد دارد به یک مرکز کامل برای محصولات فایننس غیرمتمرکز تبدیل شود.

این تیم قصد دارد از تشویقی‌های خارج از فضای ماینینگ و استیکینگ استفاده کند. آنها شامل ویژگی‌های اجتماعی، رویدادها و تعاملات زنده هستند که همگی برای افزایش تجربه‌کاربری طراحی شده‌اند. آشنایی با بلاک چین ترون به وینک این امکان می دهد تا کاربران از مقیاس‌پذیری حداکثر ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه و یک تجربه بازی سریع برخوردار شوند. وینک راهکار مقیاس‌پذیری خاص خود را برای بازی‌هایی مانند slots وpoker  به کار می‌برد.

مزایای کاربران وینک

تیم وینک، کاربران را هسته اصلی پلتفرم خود می‌داند و هر dApp متصل به این پلتفرم، بخشی از برنده‌ها را از طریق مکانیزم RainDrop با کاربران به اشتراک می‌گذارد؛ مبلغ دریافتی کاربران متناسب با تعداد WINهایی است که آنها استیک می‌کنند. RainDrop روزانه به کاربرانی که سپرده گذاری کرده اند، TRX پرداخت می‌کند.

نحوه کار WINK Raindrop

توکن WIN علاوه بر سپرده‌گذاری، برای شرکت در حکمیت پلتفرم نیز ضروری است. به این ترتیب کاربران تنها بازیگر نبوده، بلکه اعضای فعال جامعه نیز هستند. این امر اجازه می‌دهد تا پلتفرم در راستای نیازها و خواسته های کاربران رشد کند، نه فقط بر اساس ساختارهای حکمیتی متمرکز.

توکن وینک

پیشبینی می‌شود که بسته به نحوه ایجاد dAppها، افرادی که WIN را استیک می‌کنند در آینده از مزایای بیشتری برخوردار شوند. این مزایا ممکن است به شکل پرداخت‌های بیشتر، افزایش نرخ استخراج یا تخفیف مستقیم باشد؛ تمامی اینها به کاربران این امکان را می‌دهد تا علاوه بر کنترل دارایی‌های خود، به طور منظم بر اساس استیکینگ توکن خود، درآمد کسب کنند، با مقایسه وینک و پلتفرم‌های بازی محور سنتی، کاربران می‌توانند انتظارات و مزایای زیر را داشته باشند:

 • بازی‌ها با قراردادهای هوشمند کار می‌کنند و کاملا قابل کنترل هستند.
 • کاربران همیشه حضانت وجوه خود را در اختیار دارند. نیازی به سپرده‌گذاری یا انتقال سود نیست.
 • همه بازی‌ها و برنده‌ها بر روی رمزارزها کار می‌کنند.
 • رویدادهای اختصاصی و ویژگی‌های اجتماعی، کاربران را به داشتن WIN ترغیب می‌کند.
 • مشارکت با Tron و BitTorrent موجب افزایش مخاطبان و کاربران می‌شود.

نقشه راه وینک

از آنجا که این پلتفرم در حال حاضر دارای TRONbet و تقریباً دوازده بازی دیگر است، نقشه راه آن نسبتا تهاجمی است. این تیم می‌داند چه می‌خواهد، به کجا باید برود، کاربران چه می‌خواهند و چه مدت طول می کشد تا ویژگی های جدید ارائه شوند.

بیشتر تمرکز این تیم بر روی ورود پتفرم‌های بلاکچینی بیشتر (BTC، ETH، LTC)، آزاد سازی سیستم سلسله مراتب کاربری برای پاداش‌ها و کسب لایسنس‌های بازی است. از دیگر برنامه‌های مشارکتی می‌توان به باشگاه‌های فوتبال اروپا اشاره کرد. فروشگاه بازی dApp نیز باید راه‌اندازی شود و قابلیت خرید کاربران از طریق مرورگر Opera و BitTorrent آغاز گردد.

تیم WINK

از آنجا که وینک یک پلتفرم غیرمتمرکز است، اعضای آن نیز  به طور غیرمتمرکز در سراسر جهان قرار دارند؛ روی هم رفته تیم وینک دارای چندین سال تجربه ارایه بازی و بلاکچین است. عامل اتحاد اعضای این تیم، علاقه آنها به ترکیب بلاکچین و بازی است و اینکه چگونه می‌توان صنعت بازی را متحول نمود.

وینک از سال ۲۰۱۷، یعنی زمانی که پتانسیل بیت‌کوین و سایر پروژه‌های بلاکچینی توجه بنیان‌گذاران آن را به خود جلب کرد، در حال فعالیت است، این کار از زمانی شروع شد که اعضای اصلی این تیم، پروژه‌های قبلی خود را رها و شروع به بررسی چگونگی تلفیق فناوری‌های بلاکچین و بازی کردند.

تیم WINK

TRONbet به عنوان چیزی فراتر از یک پروژه جانبی برای ۳ بنیانگذار آن آغاز به کار کرد و به سرعت به یک تیم تمام وقت متشکل از ۱۱ عضو توسعه یافت؛ سرمایه‌گذاری از طریق صندوق Tron Arcade و تغییر نام تجاری به وینک یک گام جدید برای این تیم و پروژه بوده است.

اعضای تیم وینک به طور مساوی توزیع شده و چهار عضو آن از صنعت بلاک چین و سه نفر دیگر از کهنه‌کاران صنعت بازی و مدیریت محصول هستند، هدف نهایی این تیم ایجاد انقلابی در صنعت بازی با تمرکز بر بهترین و کاربرپسندترین پلتفرم در این فضا است.

انجمن و جامعه وینک

برای افزایش پذیرش یک پروژه رمزارزی، ابتدا باید آگاهی کافی در کل جامعه شکل گیرد. بهترین راه برای ایجاد آگاهی برای یک پروژه، از طریق یک جامعه بزرگ و فعال است؛ وینک کماکان دارای جامعه معقولی است و از روزی که TronBet تولید شد در کنار یکدیگرند. به عنوان مثال، آنها یک حساب توییتر با بیش از ۱۱ هزار دنبال‌کننده دارند، آنها همچنین یک کانال تلگرامی با بیش از ۸۰۰۰ عضو دارند. با این حال، شاید یکی از بزرگترین آگاهی‌ها از وینک این واقعیت است که آنها در بستر ترون ساخته شده‌اند.

توکن WIN

۹۹۹ میلیارد توکن WIN ایجاد خواهد شد که تنها از طریق IEO یا بازارهای ثانویه، ایردراپ و رویدادهای تبلیغاتی می‌توان آنها را بدست آورد؛ اولین عرضه WIN از طریق IEO بود که در بستر Binance Launchpad انجام گردید. این یک عرضه به سبک قرعه‌کشی است که در ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۹ آغاز شد و برندگان آن در ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۹ معرفی شدند. تنها ۵٪ از کل عرضه WIN یا ۴۹.۹۵۰.۰۰۰.۰۰۰ WIN به عرضه عمومی اختصاص یافته است.

توکن WIN

نحوه توزیع اولیه توکن WIN

با فروش این توکن در قیمت ۰.۰۰۰۱۲۰۱ دلار، ارزش بازار آن به ۶ میلیون دلار رسید. همچنین لازم به ذکر است که قیمت آن بر اساس حداقل مقدار  BTC  (۱ ساتوشی) که کوچکترین واحد اندازه‌گیری BTC است تعیین می‌شود. این بدان معناست که ارزش WIN تنها بر  اساس BTC تغییر می‌کند.

نتیجه‌گیری

نمی‌توان تیم قدرتمند وینک و محصول اثبات شده آنها در TRONbet را انکار کرد. هرچند، بازی بلاکچین، فضای جدیدی است؛ اما با تجربه‌ای که تیم‌های توسعه و بازاریابی این پروژه دارند، دلیل کمی مبنی بر عدم توفیق این پروژه وجود دارد. پلتفرم وینک با ۱۶۰۰۰ جامعه بزرگ TRONbet، به جامعه ترون و در نهایت ۳۰۰ میلیون جامعه بیت تورنت دسترسی خواهد داشت. بنابراین هنگامی که این را با یک پلتفرم اثبات شده ترکیب کنید، نتیجه احتمالی آن تسلط بر بازار خواهد بود.

البته از آنجا که فضای بازی بلاکچین کاملا جدید است، تقریباً غیرممکن است که بگوییم چه تحولاتی ممکن است رخ دهد تا وینک را به عنوان یک رهبر به حاشیه هدایت کند. اگر این پلتفرم از پیشروی خوبی برخوردار باشد، توکن WIN می‌توانند در آینده بسیار ارزشمند شود، به ویژه اگر کاربران آنها را سپرده کرده و سود آن را دریافت کنند.

سوالات متدوال

سوالات متداول

بهترین صرافی برای خرید و فروش توکن وینک چیست؟

صرافی بایننس به عنوان بهترین صرافی خرید و فروش توکن وینک شناخته می‌شود که متاسفانه دسترسی ایرانیان به آن قطع شده اما می‌توانید از صرافی‌های ایرانی این رمز ارز را تهیه کنید.

آیا سرمایه گذاری روی وینک عاقلانه است؟

پس از بررسی چارت قیمت،‌ به این نتیجه می‌رسیم که این رمزارز به نوعی، یک توکن فراموش شده است؛‌ بنابراین رشد قیمت آن در حال حاضر و در سال ۲۰۲۱ بسته به رخ دادن اتفاق مثبت غیرمنتظره‌ای است. با این حال، توصیه سرمایه گذاری و عدم سرمایه گذاری در دنیای کریپتو معنی ندارد و این تصمیم برعهده سرمایه‌گذاران است.

۴/۵ - (۲ امتیاز)
نظرات
۳ دیدگاه

۳ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام علت این که بارفتن بیت ب بالا این ریزش دار و کلا بر بالا رفت اشتیاق ندار ۶ماه این ارز خریدم ۶۰درصد رد ضرر هستم چرا واقعا سوال

  پاسخ
  • تحریریه ارزتودی | ArzToday
   ۳شهریور ۱۴۰۰ ۴:۱۸ ق٫ظ

   سلام و درود دوست عزیز
   ارز دیجیتال وینک هنوز جزو شت کوین ها محسوب میشه و نمیشه تحلیل منطقی و درستی براش داشت.

   پاسخ
 • فکر نکنم آینده درخشانی داشته باشه! بنظرم سرمایه گذاری تو این پروژه ها بدرد نمیخوره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست