اوکی اکسچنج

ارز دیجیتال بافه (Bafe) چیست؟

ارزدیجیتال بافه

ارز دیجیتال بافه یک توکن دیفای (Defi) در بستر شبکه بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) است. بایننس اسمارت چین پروژه بلاک چین صرافی بایننس است که از قرارداد‌های هوشمند پشتیبانی می‌کند. هدف این پلتفرم کمک به توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های غیر متمرکز (dApps) است تا کاربران بتوانند دارایی‌های دیجیتال خود را در حجم بالا و زمان پایین مدیریت کنند. کمبود نقدینگی، نوسانات بازار و احتمال شکست روند قیمت، مهمترین مشکلات سیستم‌های مالی غیر متمرکز (DeFI) است. ارز دیجیتال Bafe پروتکل خود با هدف حل این مشکلات طراحی کرده است. براساس وایت پیپر منتشر شده در وب سایت Bafe.io پروتکل این رمز ارز بر سه اصل استوار است:

 • پرداخت پاداش استاتیک یا سود ثابت
 • تامین نقدینگی از طریق استخر نقدینگی خودکار (LP)
 • توکن سوزی خودکار برای حفظ ارزش توکن

پاداش استاتیک

پرداخت سود استاتیک می‌تواند بخشی از مشکل تامین نقدینگی در توکن‌های دیفای (DeFi) را حل کند. سود استاتیک اساس حجم معاملات توکن محاسبه و پرداخت می‌شود. این ساز و کار فشار فروش ناشی از فروختن توکن‌ها را کاهش می‌دهد و از ایجاد یک روند نزولی جلوگیری می‌کند. معمولا افراد پس از دریافت سود اقدام به فروش توکن‌های خود می‌کنند و این کار می‌تواند باعث بروز مشکل در تامین نقدینگی شود. این مکانیسم افراد را تشویق می‌کند تا با سرمایه‌گذاری بیشتر و نگهداری توکن‌های خود، سود بیشتری دریافت کنند.

استخر نقدینگی خودکار

استخر نقدینگی خودکار، کلید مخفی موفقیت پروژه Bafe است. استفاده از این مکانیسم باعث ایجاد یک بازی برد-برد برای سرمایه‌گذاران می‌شود. وجود استخر نقدینگی می‌تواند سرمایه‌گذاری بلندمدت روی ارز دیجیتال بافه را برای خریداران جذاب کند. اولا قرارداد‌ها (لینک قرارداد) به شکلی طراحی شده اند که توکن‌ها را به طور یکسان از خریداران و فروشندگان دریافت کرده و به استخر LP اضافه می‌کند.

پروتکل رمز ارز Bafe بر سه اصل استوار است.

این باعث ایجاد یک کف قیمتی ثابت می‌شود. دوما با تعیین جریمه برای آربیتراژ‌کنندگان Bafe، نقدینگی لازم را برای پرداخت پاداش به سرمایه‌گذاران تضمین می‌کنند. این عمل با توکن سوزی سوزی که تنها در کوتاه مدت از کاهش نقدینگی جلوگیری می‌کند، متفاوت است. هدف این عملکرد جلوگیری از افت قیمت در زمانی است که نهنگ‌ها تصمیم به فروش توکن‌های خود می‌گیرند. وجود استخر نقدینگی از نوسانات قیمت ارز دیجیتال بافه به شکل خودکار جلوگیری می‌کند.

توکن سوزی خودکار

در نظر داشته باشید که توکن سوزی به معنی حذف همیشگی کوین‌ها یا توکن‌های در گردش در یک شبکه است و با هدف مقابله با افزایش ارزش ارز دیجیتال انجام می‌شود. سوزاندن توکن‌ها در کوتاه مدت راهکاری جذاب و موثر است اما در بلند مدت نمی‌تواند از کاهش ارزش توکن جلوگیری کند. اگر این کار کنترل شده و براساس اتفاقات و دستاورد‌ها گذشته انجام شود به تامین نقدینگی برای پرداخت پاداش کمک می‌کند. Bafe.io از یک استراتژی توکن سوزی خودکار استفاده می‌کند که اطلاعات آن شفاف و قابل پیگیری است.

اطلاعات و مشخصات ارز دیجیتال Bafe

 • تعداد کل توکن‌های بافه: ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
 • تعداد کل توکن‌های سوزانده شده: ۴۲۴,۸۲۸,۹۲۷,۲۷۸,۹۶۹ (توکن سوزی بعد از هر معامله و طور خودکار انجام می‌شود)
 • تعداد کل توکن‌های عرضه شده: ۵۹۵,۱۷۲,۱۷۷,۷۶۴,۷۳۸ (مقدار توکن عرضه شده بعد از هر تراکنش کاهش می‌یابد)
 • تاریخ عرضه در صرافی پنکیک سواپ: ۳۱ مارس سال ۲۰۲۱ در ساعت ۱۳ (وقت‌گرینویچ)
 • وبسایت: Bafe.io

قیمت توکن Bafe

در زمان نگارش این مقاله (۱۱ مرداد ۱۴۰۰) قیمت ارز دیجیتال بافه براساس اطلاعات وب سایت CoinMarketCap برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۲۷۶۸ دلار است. با احتساب قیمت ۲۵۵۰۰ تومانی برای هر دلار، قیمت هر توکن Bafe حدود ۰.۰۰۰۰۷۱ تومان است. حجم معاملات آن در ۲۴ساعت به طور متوسط حدود ۱۸۵ هزار دلار است و در رتبه ۳۲۰۴ بازار قرار دارد. با توجه به کوتاه بودن زمان عرضه Bafe هنوز اطلاعاتی حجم بازار آن در دسترس نیست.

خرید ارز دیجیتال Bafe

در حال حاضر ارز دیجیتال بافه تنها در چهار صرافی ارائه می‌شود. شما برای خرید Bafe می‌توانید از یکی از صرافی‌های پنکیک سواپ، هات بیت، کوین تیگر و BKEX استفاده کنید. همچنین می‌توانید توکن‌های خریداری شده خود را در یکی از کیف پول‌های ارز دیجیتال Bafe ذخیره کنید. بایننس چین والت (Binance Chain Wallet) و متا ماسک (Meta Mask) کیف پول‌هایی هستند از ارز دیجیتال بافه پشتیبانی می‌کنند.

ویژگی‌های ارز دیجیتال Bafe

۱۰۰ درصد جامعه محور

تیم توسعه‌دهندگان بافه اساس رشد، توسعه و پیشرفت پروژه خود را ارتباط مستمر با جامعه کاربران خود می‌داند. شفافیت مهم موضوعی است که این تیم بر آن تاکید می‌کند. برای مثال تیم توسعه‌دهندگان Bafe در زمان راه‌اندازی آن و با هدف عادلانه بودن شرایط برای افراد تمام توکن‌های خود را سوزاند.

کارمزد پایین

همانطور که ابتدای مقاله اشاره کردیم، ارز دیجیتال Bafe بر روی شبکه بایننس اسمارت چین اجرا شده است. کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه بلاک چین نسبت به شبکه‌های دیگر مانند اتریوم بسیار پایین‌تر است. در Bafe.io هر تراکنش شامل ۱۰ درصد کارمزد می‌شود که ۵ درصد آن میان همه سرمایه‌داران تقسیم می‌شود و ۵ درصد دیگر به مخزن نقدینگی اضافه شده و سوزانده می‌شود.

برنامه چهار مرحله Bafe برای حفظ امنیت

امنیت بالا

امنیت بالا مهم‌ترین ویژگی بایننس اسمارت چین است که رمز ارز بافه در بستر آن قرار دارد. عده‌ای از کارشناسان معتقد هستند که در حال حاضر امنیت توکن‌های فعال در بایننس اسمارت چین از آن‌هایی که در بستر اتریوم قرار دارند، بیشتر است. ارز دیجیتال Bafe تلاش می‌کند تا با استفاده از یک برنامه چهار مرحله‌ای امنیت توکن‌های خود را تضمین کند:

 1. تمام توکن‌های موجود در کیف پول توسعه‌دهندگان قبل از راه‌اندازی سوزانده می‌شود.
 2. راه‌اندازی عادلانه باعث ایجاد نقدینگی در صرافی پنکیک سواپ می‌شود.
 3. نقدینگی به مدت ۵ سال در DxLocker مسدود می‌شود.
 4. نقدینگی ایجاد شده پس از هر تراکنش نیز مسدود می‌شود.

نقشه راه ارز دیجیتال Bafe

سه ماه اول سال ۲۰۲۱

 • ساخت و راه‌اندازی پروتکل – ارز دیجیتال BAFE با موفقیت به عنوان جفت ارز WBNB تایید شد.

سه ماه دوم سال ۲۰۲۱

 • ورود به بازار – شروع و گسترش کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی با هدف افزایش آگاهی از برند ارز دیجیتال Bafe. مذاکره و بستن قرارداد با صرافی‌های بیشتر (OKex، Binance، Gate و MXC). تست و ارزیابی پرداخت با Bafe قبل از راه‌اندازی.

سه ماه سوم ۲۰۲۱

 • حفظ جایگاه در بازار – استفاده از Bafe به عنوان روش پرداخت و خرید در وب سایت‌های فروشگاهی آنلاین. ادغام Bafemart با Tokenomic در این سه ماه کامل می‌شود. آغاز معماری NFT Exchange آغاز می‌شود. حال طراحی یک برنامه آموزشی رمزنگاری با کمک شرکای کاری.

سه ماه چهارم سال ۲۰۲۱

 • جهانی شدن سیستم پرداخت – ایجاد نوآوری‌های بیشتر در کنار پیدا کردن شرکای بیشتر برای گسترش و یکپارچه کردن سیستم پرداخت. سیستم پرداخت Bafe جهانی خواهد شد. با راه‌اندازی یک صندوق خیریه و ایجاد یک بورس تحصیلی برای تحصیل در حوزه ارز‌های دیجیتال و بلاک چین.

سوالات متدوال

سوالات متداول

پروتکل ارزدیجیتال بافه بر چه اساسی استوار است؟

طبق اطلاعاتی که از وایت پیپر بافه منتشر شده؛ پرداخت پاداش استاتیک یا سود ثابت، تامین نقدینگی از طریق استخر نقدینگی خودکار (LP) و توکن سوزی خودکار برای حفظ ارزش توکن، سه اصلی است که بافه با تکیه بر آن فعالیت می‌کند.

مشکلات اساسی سیستم دیفای رمز ارز بافه چیست؟

نوسانات بازار و احتمال شکست روند قیمت و کمبود نقدینگی از اصلی ترین چالش های سیستم های غیرمتمرکز مالی است که به مرور زمان قطعا کمتر خواهد شد.

۴.۹/۵ - (۷ امتیاز)
نظرات
۷ دیدگاه

۷ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام من که حدود ۸ماه هست خرید کردم هروز به ۰نزدیکتر میشه نفهمیدم امیدوارباشم پول خودم برمیگرده یاپای مال میشه
  یعنی چی که توکنها میسوزند وووویعنی اینده ای داره یا من که دراوج گرونی خرید کردم بدبخت شدم یکی هست پاسخ درستی بده. تشکر

  پاسخ
  • سلام. امروز راه افتاد رشدش. هر چی بیشتر بسوزه بهتره. چون وقتی بسوزه از شبکه خارج میشه و تعدادش کمتر. پس با رازش تر میشه

   پاسخ
  • با سلام به نظرم به دید بلند مدت نگاه بکنید چون تمام این ارزها در بلند مدت به اوج قله خود که قبلا رسیده اند برمیگردند و بعد از رسیدن طبق تحلیل تکنینال دو تا سه برابر هم رشد میکنند اما اینکه این ارز را با چه قیمتی خریدین اطلاع ندارم ولی امروز رشد ۲۴۰ درصدی رو تجربه کرد به نظرم یک سال صبر بکنید احتمالا راه شیبا رو طی بکنه و حدود سه صفر کم بکنه

   پاسخ
 • سلام
  چرا تو تریدینگ ویو نیست؟!

  پاسخ
  • علی رضا فروتنی
   ۳آذر ۱۴۰۰ ۱:۱۷ ب٫ظ

   درود بر شما؛
   به دو دلیل ممکن است که یک رمزارز در تریدینگ ویو وجود نداشته باشد:
   ۱- لیست نشدن در صرافی های مطرح
   ۲- کم بودن مارکت کپ یا ارزش بازار

   بافه در صرافی یونی سواپ و هات بیت (استفاده از این صرافی توصیه نمی‌شود⛔️) لیست شده است؛ اما ارزش بازار آن ناچیز است.

   پاسخ
 • راسته بافه کلاه برداری از آب درومد؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست