اوکی اکسچنج

پلتفرم ویوز (Waves) و توکن WAVES چیست؟

شبکه ویوز چیست؟

اکثر‌ تیم‌های توسعه، در برنامه‌نویسی و را‌ه‌اندازی توکن‌های شخصی مشکل دارند. پلتفرم ویوز آماده کمک به برنامه‌نویسان است. تیم ویوز پلتفرمی است که که هر کسی می‌تواند از آن برای راه‌اندازی یک پروژه و انتشار توکن با سهولت نسبی استفاده کند. در این مقاله از آکادمی آموزش ارز دیجیتال ارزتودی، به معرفی این پلتفرم کاربردی می‌پردازیم.

پلتفرم ویوز چیست؟

ویوز (Waves) یک پلتفرم غیرمتمرکز و باز برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز و انتشار توکن‌های منحصر به فرد است. معمولاً این پلتفرم با اتریوم که خدماتی برای توزیع دارایی‌های دیجیتالی ارائه می‌دهد، مقایسه می‌شود. با این حال پلتفرم ویوز به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. برای ایجاد توکن‌ها در این بستر، کاربران نیازی به ایجاد قرارداد‌های هوشمند ندارند. درعوض می‌توانند با ایجاد یک Issue Transaction که در آن تمام اطلاعات لازم مانند نام، تیکر، عدد اعشاری و غیره نوشته شده است، توکن‌ها را صادر کنند. آن‌ها برای انجام این کار تنها به ۱ توکن WAVES نیاز دارند.

پلتفرم Waves برای کاربران عادی و صاحبان مشاغلی که راه‌اندازی یک پروژه ICO را انتخاب کرده‌اند قابل دسترسی است. علاوه بر این، اقلام درون بازی و NFT‌ها می‌توانند توسط تولیدکنندگان بازی منتشر شوند. کار کل پلتفرم تنها توسط Waves.Exchange داخلی تقویت و تکمیل می‌شود. در آنجا، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران پروژه ICO یک بازار غیرمتمرکز خواهند داشت که در آن می‌توانند توکن‌ها را بخرند، بفروشند و معامله کنند.

جذابیت پروژه به دلیل پذیرش درگاه‌های پرداخت ویوز است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا توکن‌های پروژه را با هر ارز مناسبی مانند دلار آمریکا، یورو، بیت‌کوین و غیره خریداری کنند، کاربران می‌توانند بعد از طراحی توکن‌ها آن در صرافی ویوز مشاهده کنند.

جالب است بدانید که توکن‌ها را می‌توان در زمینه‌های مختلف استفاده کرد. برای مثال، ممکن است طرح‌های وفاداری یا رای‌گیری متفاوتی ارائه دهید، از نشانه‌های منحصربه‌فرد برای پرداخت‌ها و غیره استفاده کنید. علاوه بر این، Waves به شما این امکان را می‌دهد تا توکن‌های هوشمندی که می‌توانید از آن‌ها برای تعیین عملکرد مورد نیاز استفاده کنید را بسازید. توکن‌های هوشمند ممکن است به گونه‌ای تنظیم شوند که فقط آدرس‌های خاصی مجاز به انتقال آن‌ها باشند.

الگوریتم اجماع پلتفرم Waves

کاربران می‌توانند توکن‌های خود را به نود‌های کامل در بلاک‌چین ویوز تبدیل کنند که از الگوریتم پیشرفته اثبات سهام برای تأمین انرژی شبکه استفاده می‌کند، سپس در ازای آن بخشی از درآمد نود را دریافت کنند. در این پلتفرم، تنها آن دسته از کاربران شبکه‌ای که سیستم بر اساس موجودی حساب را انتخاب می‌کنند، مجاز به ایجاد بلاک‌های جدید هستند. توکن‌های جدید را فقط می‌توان توسط نود‌های کامل استخراج کرد. برای تبدیل شدن به یک نود کامل، باید بیش از ۱۰۰۰ توکن در حساب خود داشته باشید.

در عین حال، هر چه یک نود توکن بیشتری داشته باشد (هم مالک و هم اجاره شده)، شانس انتخاب شدن برای تولید بلاک بعدی بیشتر است. شرایط کسر اجاره‌کنندگان توسط اپراتور نود تنظیم می‌شود. لیزر‌ها توکن‌هایی را برای نگهداری کوتاه مدت در ازای سهمی از بازده استخراج تحویل می‌دهند، اما در عملیات استخراج دخالتی نمی‌کنند.

پلتفرم ویوز ۲.۰ چیست؟

ویوز اکنون دارای یک اکوسیستم بزرگ با پروژه‌های مختلف است. به عنوان مثال، این پلتفرم اکنون از استیبل کوین الگوریتمی نوترینو، بازی برای کسب درآمد Duck Waves، صرافی کریپتو بومی و غیره پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، رشد پروژه‌های دیفای در بلاک چین منجر به افزایش تقریباً ۱.۷ دلار در TVL با ۵۰٪ از توکن‌های سهام شده است. اما از آنجایی که کمال‌گرایی هیچ حد و مرزی ندارد، سازندگان ویوز تصمیم گرفته‌اند تا بلاک چین را به روز کنند و ویوز ۲.۰ را قبل از پایان سال ۲۰۲۲ ارائه دهند.

کاربردی‌ترین و مؤثرترین پلتفرم برای برنامه‌نویسان، هنرمندان و کاربران عادی Waves ۲.۰ خواهد بود. بلاک چین پیشرفته از ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می‌کند و به فرآیند اجماع اثبات عملی سهام تقسیم می‌شود که سرعت و امنیت را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌خواهند با تجدید نظر در الگوی حاکمیت فعلی، نابرابری را در میان شرکت‌کنندگان در فرآیند کاهش دهند. کاربرانی که فعالانه به توسعه پروتکل کمک می‌کنند، تحت رویکرد جدید سود بیشتری خواهند برد.

تیم توسعه دهنده ویوز همچنین قصد دارند یک پل که انتقال سریع برنامه‌ها را از بلاک‌چین‌هایی که از EVM پشتیبانی می‌کنند، ایجاد کند. تیم پروژه همچنین در نظر دارد پروتکلی را معرفی کند که به توسعه متاور‌س‌ های به هم پیوسته کمک می‌کند. کاربران می‌توانند با کمک پروتکل Inter-Metaverse، هر شیء درون بازی را بین متاورس‌های مختلف و بازی‌های ویدیویی جابه‌جا کنند.

چه چیزی پلتفرم Waves را منحصر به فرد می‌کند؟

۱. سهولت استفاده

شرکت‌کنندگان در شبکه برای تولید توکن‌های خود نیازی به یادگیری هیچ زبان برنامه‌نویسی خاصی ندارند. به سادگی می‌توان با دانلود کیف پول رسمی و دنبال کردن دستورالعمل‌های پلتفرم از آن استفاده کرد. الگوریتم به کار رفته در پلتفرم Waves، برای کاربرانی که می‌خواند ICO خود را با یک سیستم توکن شده ایجاد کنند بسیار مناسب است.

۲. سرمایه‌گذاری آسان

هر سرمایه‌گذار در یک ICO که از شبکه اتریوم استفاده می‌کند، باید قبل از سرمایه‌گذاری، وجوه فیات خود را به ETH تبدیل کند. این روند ممکن است برای برخی از سرمایه‌گذاران چالش برانگیز باشد. Waves تصمیم گرفت به این موضوع بپردازد. بنابراین اگر ICO از ویوز به عنوان یک پلتفرم استفاده کند، سرمایه‌گذاران می‌توانند مستقیماً پول خود را در این پروژه با ارز‌های فیات سرمایه‌گذاری کنند.

۳. بلاک‌چین قدرتمند

شبکه ویوز می‌تواند چندین تراکنش همزمان و یک بار سنگین را پشتیبانی کند. بلاک چین ویوز همچنان اقتصادی و از نظر زیست محیطی قابل تأیید است.

۴. صرافی منحصر به فرد

ویوز کیف پول و صرافی مخصوص به خود را دارد، بنابراین می‌توانید تراکنش‌ها را بدون مراجعه به سایت‌های خارجی انجام دهید.

 

سوالات متدوال

سوالات متداول


پلتفرم ویوز (Waves) چیست؟

ویوز یک پلتفرم غیرمتمرکز و باز برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز و انتشار توکن‌های منحصر به فرد است.

پلتفرم Waves ۲.۰ چیست؟

Waves ۲.۰ بلاک چین پیشرفته‌ای است که از ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می‌کند و به فرآیند اجماع اثبات عملی سهام تقسیم می‌شود که سرعت و امنیت را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

چه چیزی پلتفرم Waves را منحصر به فرد می‌کند؟

۱. سهولت استفاده ۲. سرمایه‌گذاری آسان ۳. بلاک‌چین قدرتمند ۴. صرافی منحصر به فرد

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست