نحوه تبدیل توکن ERC20 به BEP20 و بالعکس

نحوه تبدیل توکن ERC20 به BEP20 و بالعکس

اکثر توکن های فعال در بازار ارزهای دیجیتال در دو شبکه بایننس اسمارت چین و شبکه اتریوم فعال هستند. همان طور که می‌دانید در چند سال اخیر کارمزد شبکه اتریوم بسیار بالا رفته و کاربران را با مشکلاتی مواجه کرده است. از این رو خیلی از افراد تمایل دارند تا دارایی های دیجیتال خود را از بستر اتریوم به شبکه بایننس اسمارت چین که یک شبکه معتبر و با سرعت بالا و هزینه پایین است، منتقل کنند. بنابراین باید بدانید که جای هیچ نگرانی وجود دارد و با روش‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، به راحتی خواهید توانست توکن های خود را از ERC20 به BEP20 منتقل کنید. همچنین اگر در شرایط خاصی هستید و لازم است تا توکن های خود را از بستر بایننس اسمارت چین به اتریوم بیاورید. باز هم این مقاله به کمک شما خواهد آمد. پس تا انتها همراه ما باشید.

نحوه تبدیل توکن ERC20 به BEP20

ما برای انتقال توکن از بلاکچین اتریوم (ETH) به بایننس اسمارت چین (BSC)، از پل burgerswap.org استفاده خواهیم کرد، پل BurgerSwap به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی هر توکن ERC20 را به wrapped bToken (BEP20) در شبکه Binance Smart Chain تبدیل کنند. سپس این wrapped bToken می‌تواند در BurgerSwap برای ترید و تامین نقدینگی لیست شود.

همچنین پل BurgerSwap می‌تواند از هر توکن ERC20 یک bToken صادر کرده و آن را در BurgerSwap لیست کند. bTokens توکن‌های وثیقه‌ای بین زنجیره‌ای هستند که در شبکه بایننس اسمارت چین صادر می‌شوند؛ اگر تا به حال از BurgerSwap یا هر اپلیکیشنی روی زنجیره هوشمند بایننس استفاده نکرده‌اید، لازم است بدانید که در ابتدا باید کیف پول متامسک خود را برای شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی کنید.

انتقال ERC20 به BEP20 در کیف پول متامسک

برای آموزش انتقال توکن های ERC20 به BEP20 از کیف پول متامسک استفاده می‌کنیم. در این کیف پول، شبکه اتریوم حضور داشته و نیازی به اضافه کردن آن وجود ندارد؛ اما شبکه هوشمند بایننس را باید به این کیف پول اضافه کرد. برای انجام این کار مطابق مراحل زیر عمل می‌کنیم؛ ابتدا کیف پول متامسک خود را باز کرده و روی گزینه Custom PRC کلیک کنید؛ برای انتقال یک توکن فرضی برای مثال ROOBEE از بلاک چین اتریوم به BSC مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول:

وارد وبسایت burgerswap.org شده، کیف پول خود را به وبسایت وصل کرده و سپس متاماسک را به شبکه اتریوم وصل کنید. در مرحله بعد، به تب “Bridge” بروید، توکن مورد نظر خود را انتخاب و مقدار توکنی که میخواهید تبدیل کنید را وارد کنید.

مرحله 1

برای مثال ما در این آموزش توکن ROOBEE را انتخاب کردیم، آدرس قرارداد هوشمند این توکن را در قسمت “Select token” وارد کنید.

Select token

آدرس قرارداد هوشمند ROOBEE در شبکه اتریوم: 0xa31b1767e09f842ecfd4bc471fe44f830e3891aa

مرحله دوم:

برای تبدیل توکن مورد نظر، باید مقداری از آن را وارد کرده و تراکنش را تأیید کنید. برای تأیید، روی دکمه های “Approve ” به معنای قبول و همچین دکمه ” Create crosschain assets ” کلیک کنید.

Approve

بعد از انتخاب دو گزینه Approve و Create crosschain assets در نظر داشته باشید که در این مرحله، کارمزدها در قالب اتریوم دریافت می‌شود، چون هنوز ما به شبکه اتریوم متصل هستیم.

شبکه اتریوم

مرحله سوم:

پس از تأیید گرفتن در مرحله قبل، به کیف پول MetaMask خود بروید و شبکه متصل فعلی یا connected network را به شبکه بایننس اسمارت چین Binance Smart Chain تغییر دهید.

مرحله سوم:

مرحله چهارم:

پس از اتصال MetaMask به شبکه بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)، می‌توانید توکن های خود را روی شبکه BCS دریافت کنید. برای این کار می‌توانید در این مرحله با کلیک روی دکمه “Receive ” در انتهای صفحه فرآیند انتقال را آغاز کنید.

پس از اتصال MetaMask

مرحله پنجم:

وبسایت BurgerSwap برای پردازش تراکنش، یک کارمزد اضافی حدود 0.05 BNB از شما دریافت می‌کند. لطفاً مطمئن شوید که برای دریافت توکن مورد نظر خود در اندازه و تعداد مشخص شده به اندازه کافی BNB روی کیف پول خود در بستر BSC دارید.

BurgerSwap

مرحله ششم:

توکن مورد نظر که در اینجا ROOBEE است را به کیف پول خود در شبکه BSC اضافه کنید. برای انجام این کار، به کیف پول متا‌ماسک بروید و روی “Add token” کلیک کنید. سپس، “Custom Token” را انتخاب کرده، آدرس قرارداد هوشمند توکن را در شبکه BSC پیست کنید و روی “Next” کلیک کنید.

آدرس قرارداد هوشمند توکن ROOBEE در شبکه BSC: 0xe64f5cb844946c1f102bd25bbd87a5ab4ae89fbe

مرحله ششم:

پس از انجام این کار ، توکن های شما که از بلاکچین اتریوم به BSC منتقل کرده اید در کیف پول شما نشان داده می شود.

توکن های منتقل شده

تبدیل توکن از BEP20 به ERC20

برای انتقال توکن ها از زنجیره هوشمند بایننس به بلاکچین اتریوم  هم می‌توانیم از پل burgerswap.org استفاده کنیم. برای انتقال ROOBEE از BSC به بلاکچین اتریوم مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول:

در این نوع تبدیل هم کیف پول پیشنهادی ما برای انتقال متامسک است، ابتدا باید کیف پول MetaMask خود را در شبکه بایننس اسمارت چین به BurgerSwap متصل کنید. در مرحله بعد ، به تب “Bridge” بروید ، توکن مورد نظر خود را در بستر BSC انتخاب کنید و مقدار توکنی که میخواهید تبدیل کنید را هم وارد کنید.

مرحله 1:

برای انتخاب توکن، آدرس قرارداد هوشمند توکن مورد نظر خود را را در قسمت “Select token” وارد کنید. در این مثال ما از ROOBEE استفاده می‌کنیم و آدرس قرارداد هوشمند ROOBEE در شبکه BSC: 0xe64f5cb844946c1f102bd25bbd87a5ab4ae89fbe است.

مرحله دوم:

برای تبدیل توکن ها، باید مبلغ را وارد کرده و تراکنش را تأیید کنید. برای تأیید ، روی “Redeem crosschain assets” کلیک کنید.

Redeem crosschain assets

مرحله سوم:

پس از تأیید ، به کیف پول متاماسک بروید و شبکه را به Ethereum Network تغییر دهید.

مرحله سوم:

مرحله چهارم:

پس از اتصال MetaMask به شبکه اتریوم، می‌توانید توکن های ROOBEE را در شبکه اتریوم دریافت کنید. می‌توانید این کار را با کلیک روی دکمه “Receive” در انتهای صفحه انجام دهید.

مرحله چهارم:

پس از اتمام کار ، توکن های ROOBEE که از BSC به بلاک چین اتریوم منتقل کرده اید در کیف پول شما نشان داده می‌شود.

ROOBEE

تبدیل توکن های ERC-20 و BEP20‌ در صرافی متمرکز

راه دیگری هم برای تبدیل این دو توکن به یک دیگر وجود دارد و آن هم استفاده از خدمات یک صرافی متمرکز مثل صرافی بایننس می‌باشد. برای اینکار لازم است تا توکن مورد نظر خود در شبکه ERC-20 به صرافی بایننس منتتقل کنید و در آنجا توکن خود را به یک توکن فعال در بستر بایننس اسمارت چین مثل توکن XVS تبدیل کنید و سپس دارایی دیجیتال خود را به کیف پول ببرید. به زبان ساده می‌توان گفت اگر BUSD شبکه اتریوم را دارید از طریق بایننس می‌توانید آن را BUSD شبکه BEP20‌ تبدیل کرده و سپس آن را بدون هیچ پرداخت هزینه اضافه‌ای به کیف پول متامسک منتقل کنید.

سخن پایانی

هر دو شبکه ذکر شده در این مقاله یعنی بایننس اسمارت چین و اتریوم بستری برای راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز دیفای را فراهم کرده‌اند. اما در این بین شبکه بایننس کارمزد تراکنش بسیار پایین‌تری نسبت به اتریوم داشته و به همین علت بسیاری از فعالان بازار به سمت پروژه‌های Defi روی این شبکه کشیده شده اند، از این رو یاد گرفتنِ انتقال رمز ارزهای شبکه ERC-20 به BEP-20 با دو روش ذکر شده بسیار کاربردی خواهد بود.

4.7/5 - (4 امتیاز)
نظرات
16 دیدگاه
اشتراک در
اطلاع از
16 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام نظرات
Just
3 ماه ها قبل

ممنون از اطلاعات خوبتون
یه سوال داشتم من یه توکن که تو اسمارت چین ناشناسه خریدم… کانرکتش رو برگرسواپ نمیاره چیکارکنم؟
Stremr(data
اسم توکن تو شبکه bep20

Just
3 ماه ها قبل

حتی این توکنی که شما مثالش رو زدی رو نمیاره… همون 5 تایی که خودش گفتس فقط لطفا اگه راه حلی هست بگین

تحریریه ارز تودی(@manager)
3 ماه ها قبل
پاسخ به  Just

سلام دوست عزیز
روزتون بخیر

آدرس توکن مورد نظرتون رو وارد کنید، حتما پیدا میشه.

وحید مهدی پور
2 ماه ها قبل

سلام و درود فراوان
من همون توو قسمت اولش متاسفانه گیر کردم الان میخوام ارزهامو توو متاماسک نقد کنم ولی چون بر بستر bsc هیچ صرافی ایرانی ای ساپورت نمیکنه فک میکنم مجبورم تبدیل کنم به erc20 درسته مهندس؟ اگه راه راحت تری داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،در رابطه با تبدیلشم ممنون میشم لطف کنید بفرمایید چجوری متا ماسکمو متصل کنم به اون وبسایتی که معرفی کردید

تحریریه ارز تودی(@manager)
2 ماه ها قبل

سلام و درود
در این آموزش نحوه تبدیل هر دو شبکه گفته شده و شما میتونید ارزهاتون رو به ERC20 تبدیل کنید. برخی از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی از شبکه بایننس اسمارت چین پشتیبانی می‌کنند، از جمله صرافی اوکی اکسچنج. برای اتصال متامسک به وبسایت burgerswap.org، کیف پول متامسک رو برای مرورگرتون نصب و connected network مدنظر رو انتخاب کنید.

علی
2 ماه ها قبل

با سلام
آیا میشه در بستر BEP20 OR BEP2ارز bnb یا خوده eth در بستر BEP20 OR BEP2 رو به خوده eth در بستر ERC20 تبدیل کرد؟؟؟؟؟؟ (در متامسک)

تحریریه ارز تودی(@manager)
2 ماه ها قبل
پاسخ به  علی

سلام دوست عزیز
بله این آموزش برای تبدیل BEP2 به ERC20 و بر عکس ارائه شده و توکن ذکر شده در مقاله به عنوان نمونه آورده شده است. شما میتوانید، تبدیل رمز ارز مورد نظر خود را بعد از وارد کردن آدرس اختصاصی رمز ارز به همین شکل انجام دهید.

مهتاب
1 ماه قبل

سلام من SLP روی شبکه ی BEP20 رو میخواستم به شبکه ERC20 منتقل کنم. از طریق send و receive توی تراست والت اینکار رو انجام دادم. تراکنش رو زد موفق و کارمزد شبکه رو کم کرد ولی منتقل نشد. مشکل چی بوده؟

تحریریه ارز تودی(@manager)
1 ماه قبل
پاسخ به  مهتاب

سلام اگر زمان کافی برای انجام انتقال کامل داده باشد، باید توکن SLP روی شبکه ETH را در تراست ولت فعال کنید تا موجودی نمایش داده شود.

مهتاب
1 ماه قبل

مجددا سلام
پنج ساعت میگذره.
SLP ERC20 هم فعال کردم.
ولی هنوز تعداد SLP ها روی BEP20 نمایش داده میشه و به ERC20 منتقل نشده.
دلیل تلاشم برای انتقال اینه که قیمت و درصد تغییرات قیمت روی BEP20 برای این ارز توی تراست والت نمایش داده نمیشه و موجودی SLP های من به موجودی کل اضافه نمیشه

مهتاب
1 ماه قبل
پاسخ به  مهتاب

سلام لطفا راهنمایی میکنید؟

تحریریه ارز تودی(@manager)
1 ماه قبل
پاسخ به  مهتاب

دوست عزیز
عوض کردن شبکه رمز ارز رو اشتباه انجام دادید، اما دارایی‌توان قابل بازگشت هست

فرهاد
1 ماه قبل

با سلام من در کیف پول متامسک خودم ارز bnb داشتم وصل شدم به پنکک سواپ اونجا بعد از وصل کیف پولم از قسمت سواپ bnb رو دادم تا eth سواپ کنم الان bnbرو هم گرف اترنیوم هم نداد چیکار کنم
لطفا راهنمایی کنید ممنون

تحریریه ارز تودی(@manager)
1 ماه قبل
پاسخ به  فرهاد

سلام دوست عزیز
اتریوم رو در شبکه بایننس اسمارت چین جستجو کنید و از این آدرس کوین رو به کیف پول اضافه کنید: https://bscscan.com/token/0x2170ed0880ac9a755fd29b2688956bd959f933f8

امید
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز. خیلی مفید و ارزشمند بود.
من توکن ROSS FAINANCE رو در شبکه بایننس اسمارت دارم و قیمتش 0.0003 هست ولی همین توکن در شبکه پالیگان جدیدا وارد شده و به قیمت 2.75 دلار در این لحظه معامله میشه . خواستم از همین روش برای تبدیلش به ERC20 تبىيل كنم ولي دون كتراكت اىرس توكن روي پالیگان رو وارد کردم توکن رو پیدا نکرد. ممنون میشم راهنمایی کنید. خسته نباشید

تحریریه ارز تودی(@manager)
1 ماه قبل
پاسخ به  امید

سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد این توکن اسکم هست، چون این اختلاف قیمت در شبکه‌ها طبیعی نیست.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
فهرست
16
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x
در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال