اوکی اکسچنج

نحوه تبدیل توکن ERC20 به BEP20 و بالعکس

نحوه تبدیل توکن ERC20 به BEP20 و بالعکس

اکثر توکن های فعال در بازار ارزهای دیجیتال در دو شبکه بایننس اسمارت چین و شبکه اتریوم فعال هستند. همان طور که می‌دانید در چند سال اخیر کارمزد شبکه اتریوم بسیار بالا رفته و کاربران را با مشکلاتی مواجه کرده است. از این رو خیلی از افراد تمایل دارند تا دارایی های دیجیتال خود را از بستر اتریوم به شبکه بایننس اسمارت چین که یک شبکه معتبر و با سرعت بالا و هزینه پایین است، منتقل کنند. بنابراین باید بدانید که جای هیچ نگرانی وجود ندارد و با روش‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، به راحتی خواهید توانست توکن های خود را از ERC20 به BEP20 منتقل کنید. همچنین اگر در شرایط خاصی هستید و لازم است تا توکن های خود را از بستر بایننس اسمارت چین به اتریوم بیاورید، باز هم این مقاله به کمک شما خواهد آمد. پس تا انتها همراه ما باشید.

نحوه تبدیل توکن ERC20 به BEP20

ما برای انتقال توکن از بلاکچین اتریوم (ETH) به بایننس اسمارت چین (BSC)، از پل burgerswap.org استفاده خواهیم کرد. پل BurgerSwap به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی هر توکن ERC20 را به wrapped bToken (BEP20) در شبکه Binance Smart Chain تبدیل کنند. سپس این wrapped bToken می‌تواند در BurgerSwap برای ترید و تامین نقدینگی لیست شود.

همچنین پل BurgerSwap می‌تواند از هر توکن ERC20 یک bToken صادر کرده و آن را در BurgerSwap لیست کند. bTokens، توکن‌های وثیقه‌ای بین زنجیره‌ای هستند که در شبکه بایننس اسمارت چین صادر می‌شوند. اگر تا به حال از BurgerSwap یا هر اپلیکیشنی روی زنجیره هوشمند بایننس استفاده نکرده‌اید، لازم است بدانید که در ابتدا باید کیف پول متامسک خود را برای شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی کنید.

انتقال ERC20 به BEP20 در کیف پول متامسک

برای آموزش انتقال توکن های ERC20 به BEP20 از کیف پول متامسک استفاده می‌کنیم. در این کیف پول، شبکه اتریوم حضور داشته و نیازی به اضافه کردن آن وجود ندارد؛ اما شبکه هوشمند بایننس را باید به این کیف پول اضافه کرد. برای انجام این کار مطابق مراحل زیر عمل می‌کنیم؛ ابتدا کیف پول متامسک خود را باز کرده و روی گزینه Custom PRC کلیک کنید؛ برای انتقال یک توکن فرضی برای مثال ROOBEE از بلاک چین اتریوم به BSC مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول:

وارد وبسایت burgerswap.org شده، کیف پول خود را به وبسایت وصل کرده و سپس متاماسک را به شبکه اتریوم وصل کنید. در مرحله بعد، به تب “Bridge” بروید، توکن مورد نظر خود را انتخاب و مقدار توکنی که میخواهید تبدیل کنید را وارد کنید.

مرحله 1

برای مثال ما در این آموزش توکن ROOBEE را انتخاب کردیم، آدرس قرارداد هوشمند این توکن را در قسمت “Select token” وارد کنید.

Select token

آدرس قرارداد هوشمند ROOBEE در شبکه اتریوم: 0xa31b1767e09f842ecfd4bc471fe44f830e3891aa

مرحله دوم:

برای تبدیل توکن مورد نظر، باید مقداری از آن را وارد کرده و تراکنش را تأیید کنید. برای تأیید، روی دکمه های “Approve ” به معنای قبول و همچین دکمه ” Create crosschain assets ” کلیک کنید.

Approve

بعد از انتخاب دو گزینه Approve و Create crosschain assets در نظر داشته باشید که در این مرحله، کارمزدها در قالب اتریوم دریافت می‌شود، چون هنوز ما به شبکه اتریوم متصل هستیم.

شبکه اتریوم

مرحله سوم:

پس از تأیید گرفتن در مرحله قبل، به کیف پول MetaMask خود بروید و شبکه متصل فعلی یا connected network را به شبکه بایننس اسمارت چین Binance Smart Chain تغییر دهید.

مرحله سوم:

مرحله چهارم:

پس از اتصال MetaMask به شبکه بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)، می‌توانید توکن های خود را روی شبکه BCS دریافت کنید. برای این کار می‌توانید در این مرحله با کلیک روی دکمه “Receive ” در انتهای صفحه فرآیند انتقال را آغاز کنید.

پس از اتصال MetaMask

مرحله پنجم:

وبسایت BurgerSwap برای پردازش تراکنش، یک کارمزد اضافی حدود ۰.۰۵ BNB از شما دریافت می‌کند. لطفاً مطمئن شوید که برای دریافت توکن مورد نظر خود در اندازه و تعداد مشخص شده به اندازه کافی BNB روی کیف پول خود در بستر BSC دارید.

BurgerSwap

مرحله ششم:

توکن مورد نظر که در اینجا ROOBEE است را به کیف پول خود در شبکه BSC اضافه کنید. برای انجام این کار، به کیف پول متا‌ماسک بروید و روی “Add token” کلیک کنید. سپس، “Custom Token” را انتخاب کرده، آدرس قرارداد هوشمند توکن را در شبکه BSC پیست کنید و روی “Next” کلیک کنید.

آدرس قرارداد هوشمند توکن ROOBEE در شبکه BSC: 0xe64f5cb844946c1f102bd25bbd87a5ab4ae89fbe

مرحله ششم:

پس از انجام این کار ، توکن های شما که از بلاکچین اتریوم به BSC منتقل کرده اید در کیف پول شما نشان داده می شود.

توکن های منتقل شده

تبدیل توکن از BEP20 به ERC20

برای انتقال توکن ها از زنجیره هوشمند بایننس به بلاکچین اتریوم  هم می‌توانیم از پل burgerswap.org استفاده کنیم. برای انتقال ROOBEE از BSC به بلاکچین اتریوم مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول:

در این نوع تبدیل هم کیف پول پیشنهادی ما برای انتقال متامسک است، ابتدا باید کیف پول MetaMask خود را در شبکه بایننس اسمارت چین به BurgerSwap متصل کنید. در مرحله بعد ، به تب “Bridge” بروید ، توکن مورد نظر خود را در بستر BSC انتخاب کنید و مقدار توکنی که میخواهید تبدیل کنید را هم وارد کنید.

مرحله 1:

برای انتخاب توکن، آدرس قرارداد هوشمند توکن مورد نظر خود را را در قسمت “Select token” وارد کنید. در این مثال ما از ROOBEE استفاده می‌کنیم و آدرس قرارداد هوشمند ROOBEE در شبکه BSC: 0xe64f5cb844946c1f102bd25bbd87a5ab4ae89fbe است.

مرحله دوم:

برای تبدیل توکن ها، باید مبلغ را وارد کرده و تراکنش را تأیید کنید. برای تأیید ، روی “Redeem crosschain assets” کلیک کنید.

Redeem crosschain assets

مرحله سوم:

پس از تأیید ، به کیف پول متاماسک بروید و شبکه را به Ethereum Network تغییر دهید.

مرحله سوم:

مرحله چهارم:

پس از اتصال MetaMask به شبکه اتریوم، می‌توانید توکن های ROOBEE را در شبکه اتریوم دریافت کنید. می‌توانید این کار را با کلیک روی دکمه “Receive” در انتهای صفحه انجام دهید.

مرحله چهارم:

پس از اتمام کار ، توکن های ROOBEE که از BSC به بلاک چین اتریوم منتقل کرده اید در کیف پول شما نشان داده می‌شود.

ROOBEE

تبدیل توکن های ERC-20 و BEP20‌ در صرافی متمرکز

راه دیگری هم برای تبدیل این دو توکن به یک دیگر وجود دارد و آن هم استفاده از خدمات یک صرافی متمرکز مثل صرافی بایننس می‌باشد. برای اینکار لازم است تا توکن مورد نظر خود در شبکه ERC-20 به صرافی بایننس منتتقل کنید و در آنجا توکن خود را به یک توکن فعال در بستر بایننس اسمارت چین مثل توکن XVS تبدیل کنید و سپس دارایی دیجیتال خود را به کیف پول ببرید. به زبان ساده می‌توان گفت اگر BUSD شبکه اتریوم را دارید از طریق بایننس می‌توانید آن را BUSD شبکه BEP20‌ تبدیل کرده و سپس آن را بدون هیچ پرداخت هزینه اضافه‌ای به کیف پول متامسک منتقل کنید.

سخن پایانی

هر دو شبکه ذکر شده در این مقاله یعنی بایننس اسمارت چین و اتریوم بستری برای راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز دیفای را فراهم کرده‌اند. اما در این بین شبکه بایننس کارمزد تراکنش بسیار پایین‌تری نسبت به اتریوم داشته و به همین علت بسیاری از فعالان بازار به سمت پروژه‌های Defi روی این شبکه کشیده شده اند، از این رو یاد گرفتنِ انتقال رمز ارزهای شبکه ERC-20 به BEP-20 با دو روش ذکر شده بسیار کاربردی خواهد بود. در انتها، اگر مشکل اضافه کردن شبکه به کیف پول متامسک دارید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله انتقال تتر به متامسک را مطالعه بفرمایید.

سوالات متدوال
سوالات متداول

بریج کردن یا پل زدن در بلاک چین به چه معناست؟

بریج در بلاک چین به این معناست که توکنی از یک بلاک چین به اکوسیستم بلاک چین دیگری منتقل می‌شود. طی این فرآیند، توکن مورد نظر در شبکه قبلی سوزانده شده و قفل می‌شود و به همان مقدار، توکن جدید در بلاک چین مقصد منتشر می شود.

برای انتقال توکن Bep20 به Erc20 از چه پلتفرمی استفاده می‌کنند؟

پلتفرم های متعددی برای اینکار موجود است اما پیشنهاد ما، پلتفرم burgerswap.org است.

۴.۵/۵ - (۶ امتیاز)
نظرات
۳۲ دیدگاه

۳۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • ممنون از اطلاعات خوبتون
  یه سوال داشتم من یه توکن که تو اسمارت چین ناشناسه خریدم… کانرکتش رو برگرسواپ نمیاره چیکارکنم؟
  Stremr(data
  اسم توکن تو شبکه bep20

  پاسخ
 • حتی این توکنی که شما مثالش رو زدی رو نمیاره… همون ۵ تایی که خودش گفتس فقط لطفا اگه راه حلی هست بگین

  پاسخ
  • تحریریه ارزتودی | ArzToday
   ۱۱شهریور ۱۴۰۰ ۷:۰۸ ق٫ظ

   سلام دوست عزیز
   روزتون بخیر

   آدرس توکن مورد نظرتون رو وارد کنید، حتما پیدا میشه.

   پاسخ
   • درود من تتر رو از صرافی در شبکه BEP20 انتقال دادموبه viabtc که شبکه رو حالت ERC20 هست انتقال دادم چیکار کنم که شبکه رو عوض کنم تا تتر به کیف پولم برگرده یا ارسال بشه به کیف پولم در viabtc?

    پاسخ
 • وحید مهدی پور
  ۱۵شهریور ۱۴۰۰ ۱:۰۶ ب٫ظ

  سلام و درود فراوان
  من همون توو قسمت اولش متاسفانه گیر کردم الان میخوام ارزهامو توو متاماسک نقد کنم ولی چون بر بستر bsc هیچ صرافی ایرانی ای ساپورت نمیکنه فک میکنم مجبورم تبدیل کنم به erc20 درسته مهندس؟ اگه راه راحت تری داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید،در رابطه با تبدیلشم ممنون میشم لطف کنید بفرمایید چجوری متا ماسکمو متصل کنم به اون وبسایتی که معرفی کردید

  پاسخ
  • تحریریه ارزتودی | ArzToday
   ۱۶شهریور ۱۴۰۰ ۴:۵۱ ق٫ظ

   سلام و درود
   در این آموزش نحوه تبدیل هر دو شبکه گفته شده و شما میتونید ارزهاتون رو به ERC20 تبدیل کنید. برخی از صرافی های ارز دیجیتال ایرانی از شبکه بایننس اسمارت چین پشتیبانی می‌کنند، از جمله صرافی اوکی اکسچنج. برای اتصال متامسک به وبسایت burgerswap.org، کیف پول متامسک رو برای مرورگرتون نصب و connected network مدنظر رو انتخاب کنید.

   پاسخ
 • با سلام
  آیا میشه در بستر BEP20 OR BEP2ارز bnb یا خوده eth در بستر BEP20 OR BEP2 رو به خوده eth در بستر ERC20 تبدیل کرد؟؟؟؟؟؟ (در متامسک)

  پاسخ
  • تحریریه ارزتودی | ArzToday
   ۲۹شهریور ۱۴۰۰ ۴:۴۴ ق٫ظ

   سلام دوست عزیز
   بله این آموزش برای تبدیل BEP2 به ERC20 و بر عکس ارائه شده و توکن ذکر شده در مقاله به عنوان نمونه آورده شده است. شما میتوانید، تبدیل رمز ارز مورد نظر خود را بعد از وارد کردن آدرس اختصاصی رمز ارز به همین شکل انجام دهید.

   پاسخ
 • سلام من SLP روی شبکه ی BEP20 رو میخواستم به شبکه ERC20 منتقل کنم. از طریق send و receive توی تراست والت اینکار رو انجام دادم. تراکنش رو زد موفق و کارمزد شبکه رو کم کرد ولی منتقل نشد. مشکل چی بوده؟

  پاسخ
  • تحریریه ارزتودی | ArzToday
   ۱۲مهر ۱۴۰۰ ۲:۳۶ ب٫ظ

   سلام اگر زمان کافی برای انجام انتقال کامل داده باشد، باید توکن SLP روی شبکه ETH را در تراست ولت فعال کنید تا موجودی نمایش داده شود.

   پاسخ
   • مجددا سلام
    پنج ساعت میگذره.
    SLP ERC20 هم فعال کردم.
    ولی هنوز تعداد SLP ها روی BEP20 نمایش داده میشه و به ERC20 منتقل نشده.
    دلیل تلاشم برای انتقال اینه که قیمت و درصد تغییرات قیمت روی BEP20 برای این ارز توی تراست والت نمایش داده نمیشه و موجودی SLP های من به موجودی کل اضافه نمیشه

    پاسخ
  • سلام من مقداری توکنwxrp دارم و روی شبکه bep20هست این توکن باید قیمتش با ریپل یکی باشه ولی در پنکک سواپ که میزنم قیمتش خیلی پاین تر از ریپله ولی همین توکن رویه شبکه اتریوم قیمتش با ریپل یکی هست الان من میتونم با این روش شبکه توکن رو از bep20به erc20تعقیر بدم؟

   پاسخ
 • با سلام من در کیف پول متامسک خودم ارز bnb داشتم وصل شدم به پنکک سواپ اونجا بعد از وصل کیف پولم از قسمت سواپ bnb رو دادم تا eth سواپ کنم الان bnbرو هم گرف اترنیوم هم نداد چیکار کنم
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 • سلام دوست عزیز. خیلی مفید و ارزشمند بود.
  من توکن ROSS FAINANCE رو در شبکه بایننس اسمارت دارم و قیمتش ۰.۰۰۰۳ هست ولی همین توکن در شبکه پالیگان جدیدا وارد شده و به قیمت ۲.۷۵ دلار در این لحظه معامله میشه . خواستم از همین روش برای تبدیلش به ERC20 تبىیل کنم ولی دون کتراکت اىرس توکن روی پالیگان رو وارد کردم توکن رو پیدا نکرد. ممنون میشم راهنمایی کنید. خسته نباشید

  پاسخ
  • تحریریه ارزتودی | ArzToday
   ۱۱آبان ۱۴۰۰ ۹:۵۶ ق٫ظ

   سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد این توکن اسکم هست، چون این اختلاف قیمت در شبکه‌ها طبیعی نیست.

   پاسخ
 • درود.خسته نباشی ممنون از مطالب مفیدتون.انجام این تراکنش چقد زمان میبره؟

  پاسخ
  • تحریریه ارزتودی | ArzToday
   ۱۸آذر ۱۴۰۰ ۸:۵۴ ق٫ظ

   سلام دوست عزیز
   سرعت انتقال در شبکه‌ها و ساعات مختلف شبانه روز متفاوت هست.

   پاسخ
   • سپاسگزارم.طبق مراحل شما انجام دادم تو قسمت redeem crosschain هست ولی انجام نمیشه کلا تو این قسمت متوقف شده.شاید شش هفت ساعت شده.به نظر شما بیشتر زمان میبره.طبیعیه؟

    پاسخ
    • تحریریه ارزتودی | ArzToday
     ۲۰آذر ۱۴۰۰ ۹:۰۶ ق٫ظ

     سلام دوست عزیز
     اگر مراحل رو درست انجام داده باشید، نباید زیاد زمان ببره.

     پاسخ
 • سلام من ارز بر بستر اتریوم رو فرستادم تراست ولت اونجایی که گفتید متاماسک رو نصب کنم متوجه نشدم من که ارزم تو تراست ولته متاماسکو چکارش کنم
  کاش جواب بدید ممنون

  پاسخ
 • سلام ببخشید من یک توکن خریدم که بر بستر اسمارت چینه حالا تیم توسعه دهنده اش اعلام کرده که توکن رو بردن بر بستر erc20 حالا ایا ماهم باید کار خاصی انجا بدیم یا خیر چجوریه لطفا راهنمایی بفرمایین ممنون

  پاسخ
 • سلام
  من ارز Apecoinبرپایه بایننس اسمارت چین از پنکک سواپ خرید کردم تو تراست ولتم هست ولی نمیتونم بر پایه اتریوم تبدیلش کنم توضیحات بالا که عرض کرده بودین برای متامسک بود اگه امکان داره راهنمایی کنید من دقیقا چیکارکنم چون اصلن نمیتونم انتقال بدم .
  امکان داره این ارزی که گرفتم اسکم باشه؟ و از کجا بفهمم که این ارز اسکم هست؟
  چون من از ارز Apecoin مقدارصد میلیون دارم این به نظرتون طبیعی هست استاد؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید از هر کسی سوال کردم جواب درستی ندادن.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر من تمامی مراحل رو انجام دادم ولی وقتی رویه گزینهRedeemrosschain assetsمیزنم گیر میکنه و جلو نمیره دلیلش چیه

   پاسخ
 • سلام من توکن vox.finance رو بر بستر ERC20 از صرافی انتقال دادم به کیف پول تراست و الان برای فروشش کارمزد بالایی کسر میکنه
  میخواستم انتقالش بدم به شبکه BEP20 از طریق پل anyswap متاسفانه سرچ میزنم مبدا نمیاره توکن vox.finance رو ، چه باید کرد

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من میخوام تتر رو به این روش در متامسک به شبکه BEP20 ببرم میشه؟ و اینکه حداقل مقدار تتری که میشه از شبکه ERC20 به BEP20 ببرم چقدره؟

  پاسخ
 • مهری قرایی
  ۲۸دی ۱۴۰۱ ۳:۱۷ ق٫ظ

  سلام من ارزSTSRوGTGرواز پنکیک خرید کردم ودر شبکهBEP20هستش داخل تراست ولت هستش حالا تو صرافی همین دو تا ارز تو شبکه ERC20خرید و فروش میشه چکار کنم بتونم تبدیل کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
 • سلام وقت شما بخیر
  برای من در مرحله Reciving… درحال لود شدن میمونه!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست