اوکی اکسچنج

معرفی بازی بلاکچینی تتان آرنا (Thetan Arena)

معرفی بازی بلاکچینی تتان آرنا (Thetan Arena)

اگر شما از آن دسته افراد هستید که از بازی‌هایی با موضوع مبارزه‌ چند نفره مانند Arena of Valor، League of Legends و Mobile Legends لذت می‌برید، بازی تتان آرنا برای شما مناسب است. بازی Thetan Arena بر خلاف سایر بازی‌های بلاک چینی است که به صورت بازی نوبتی یا کارتی طراحی شده‌اند، در واقع تتان آرنا اولین بلاک چینی است که از فرمت MOBA در مدل نبرد استفاده می‌کند؛ در این مقاله از وبسایت ارزتودی قصد داریم شما را با این بازی هیجان انگیز و نحوه کسب درآمد از آن آشنا کنیم.

بازی تتان آرنا چیست؟

تتان آرنا یک بازی ویدئویی جنگی چند نفره است که توانسته در عرض چند روز پس از عرضه، توجه بیش از ۱ میلیون گیمر در دنیا را به خود جلب کند. در نظر داشته باشید بازی که توانسته به این تعداد گیمر دست یابد، قطعاً در آینده تعداد افراد بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. تتان یک بازی دو بعدی و دارای نمای بالا به پایین است. محیط و شخصیت‌های بازی کاملاً مینیمال و ساده هستند. بازیکنان از توانایی‌های رزمی و هماهنگی خود برای به پایان رساندن هر دور با بیشترین امتیاز استفاده می‌کنند.

بازی تتان آرنا چیست؟

در این بازی برای حفظ مالکیت شخصیت‌ها و محصولات درون بازی از توکن NFT استفاده خواهد شد. تتان دو توکن بومی دارد که از طریق بازی به دست می‌آیند. یک توکن آن به نام Thetan Gem نیز است که به عنوان توکن حاکمیتی عمل می‌کند. Thetan Coin هم برای مسائل اقتصادی بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این کوین می‌توان هم برای خرید قهرمان برتر و هم برداشت آن به صورت ارز فیات استفاده کرد. از توکن Gem نیز در زمان ارتقای قهرمانان برتر به قهرمانان Thetan و همچنین استکینگ استفاده می‌شود.

نکته: شایان ذکر است این بازی توسط یکی از بهترین بازی سازان ویتنامی، Wolffun طراحی و ساخته شده است. Tank Raid Online و Heroes\’ Strike دو نمونه از شناخته شده‌ترین بازی‌های Wolffun در پلی استور هستند که بیش از ده میلیون نفر در دنیا این بازی‌ها را دانلود کرده‌اند. 

تتان آرنا چه تفاوتی با سایر بازی‌های کریپتویی دارد؟

رقابت بین بازی‌های مبتنی بر بلاک چین اکنون بسیار زیاد است. داشتن یک تفاوت جذاب، یک بازی را از سایر بازی‌ها متمایز می‌کند. همانطور که اشاره شد، اکثر بازی‌ها از مدل کارتی یا نوبتی استفاده می‌کنند، مدلی که در حال حاضر بسیار اشباع شده است. اینجا است که تتان آرنا با مدل جدید بازی خود توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. در نظر داشته باشید که Thetan Arena یک بازی چند نفره است که در آن بازیکنان از طریق قهرمانان درون بازی با یکدیگر مبارزه می‌کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند با شرکت در فعالیت‌ها و رویداد‌های درون بازی، توکن‌های بومی را از بازی به دست آورند.

تتان آرنا چه تفاوتی با سایر بازی‌های کریپتویی دارد؟

تتان آرنا سعی کرده است با ترکیب فرمت MOBA و نبرد رویال، یک بازی مدل جدید به گیمر‌های خود ارائه کند. این بازی دارای یک گیم پلی متمایز است که هم برای گیمر‌های کریپتویی و هم برای گیمر‌های غیرکریپتویی جذاب خواهد بود و از طریق مکانیسم بازی برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، اقتصاد بازی می‌تواند بازیکنان غیرکریپتویی را به بازیکنان کریپتویی تبدیل کند.

مبارزات متعادل بین قهرمانان مختلف در بازی ارائه شده که منجر به رقابت منصفانه‌ای مبتنی بر مهارت بین بازیکنان می‌شود. همچنین، این بازی برای استریمر‌ها و سازندگان محتوا مناسب است. این امر اکوسیستم را نه تنها برای بازیکنان مفید است، بلکه منجر به گسترش بینندگانی می‌شود که به طور بالقوه در زمان بعدی به بازی خواهند پیوست. توسعه دهنده بازی تتان ارنا به دنبال تبدیل شدن به اولین بازی MOBA مبتنی بر بلاک چین است که کاملاً متعلق به جامعه و تحت نظارت باشد. همچنین Thetan Arena منابع لازم را برای توسعه در ۱۰ سال آینده فراهم می‌کند و به جامعه خود این امکان را می‌دهد که حالت‌ها، نقشه‌ها و لوازم منحصر به فرد ایجاد کنند و در عین حال امکان کسب درآمد از بازی نیز داشته باشند.

توکن THG یا Thetan Gem

۱ نام توکن Thetan Arena Token
۲ کل عرضه ۴۲۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ ارزش اولیه بازار (بدون نقدینگی) ۶۷۲۰۰۰ دلار
۴ استاندارد توکن BEP۲۰ و KRC-۲۰
۵ نوع توکن کاربردی، حاکمیت
۶ عرضه در گردش در حال به روز رسانی…
۷ بلاک چین Binance Smart Chain و KardiaChain

این توکن به صورت عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO) در ۱۶ سپتامبر راه‌اندازی شد. قیمت هر توکن ۰. ۰۸ دلار بود و حدود ۲۰۰ هزار توکن از ۲۵۰۰۰۰۰ توکن THG از IDO در دسترس قرار گرفت. همچنین توجه داشته باشید که حداکثر سقف برای هر نفر: ۲۰۰ دلار (به BNB) است.

توکن THC یا Tethan Coin

عرضه کل این توکن به صورت نامحدود خواهد بود. اگرچه این توکن را به صورت مستقیم به بازیکنان نمی‌فروشند و گیمرها باید آن را در بازی به دست آورند. سپس بعد از به دست آوردن می‌توانند آن‌ را از کیف پول خود برداشت کنند. توکن THC ارز اصلی مورد استفاده در بازی تتان آرنا است که در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • خرید تتان باکس: تتان باکس منبع قهرمان برای کل سیستم تتان آرنا است.
 • ارتقا قهرمان: ارتقای قهرمانان در بازی مزایایی به همراه دارد که توسط THC در وبسایت این بازی thetanarena.com انجام می‌شود.
 • پاداش به استریم‌ها: THC جهت اهدای پاداش به استریم‌ها استفاده می‌شود.
 • شرط‌بندی روی مسابقات: در سیستم استریم برای انجام شرط‌بندی مسابقات کاربرد دارد.

توکن THC یا Tethan Coin

چگونه می‌توان توکن THC را به دست آورد؟

 • نبرد: مقدار پاداش THC در هر نبرد بر اساس کلاس تروفی و نادر بودن قهرمان تعیین می‌شود.
 • کوئست (Quest): بعد از اتمام بازی، امتیازات کوئست به دست می‌آید. می‌توانید Quest امتیازات را با THC مبادله کنید.
 • Battle Pass: روش Battle Pass با ارزش‌ترین کالا‌های فصل را جمع‌آوری می‌کند.
 • رتبه‌بندی: بازیکنان ممکن است با رتبه‌بندی، THC را دریافت کنند.
 • Guild War: با مبارزه در جنگ‌ها، می‌توان توکن THC را به دست آورد.
 • مسابقات: با شرکت در مسابقاتی که سیستم یا خود بازیکنان برای تیم‌هایشان اجرا می‌کنند، امکان دریافت این توکن وجود دارد.

نحوه کسب درآمد از بازی تتان ارنا

در حالت کلی ۴ روش اصلی برای این کار وجود دارد:

 • اگر پولی برای سرمایه‌گذاری ندارید، در این حالت می‌توانید به عنوان یک قهرمان معمولی در نبرد‌ها شرکت کنید و توکن THC را از طریق روش‌های بالا به دست‌آورید. یا می‌توانید بعد از کسب توکن THC، از آن‌ها برای خرید قهرمان برتر به صورت همتا به همتا استفاده کنید.

نکته: در این بازی ۳ قهرمان رایگان برای بازیکنان عرضه شده است. اگرچه هدف تیم این بوده است که بازیکنان با استفاده از این فرصت رایگان، بعد از کسب تتان کوین، قهرمان برتر خریداری کنند. تفاوت‌های کلیدی بین قهرمان رایگان و برتر وجود دارد مثل فرصت کمتر کسب تتان کوین برای قهرمانان رایگان، عدم توانایی خرید و فروش قهرمان رایگان، ناتوانی قهرمان رایگان برای شرکت در رویداد‌های ویژه و در نهایت قهرمان رایگان نمی‌تواند با افزایش سطح بازی به قهرمان تتان تبدیل شود. تنها راه قهرمان برتر شدن خرید آن است.

نحوه کسب درآمد از بازی تتان ارنا

 • اگر می‌خواهید در ابتدا از قهرمان برتر استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از ترکیب THC و THG، تتان باکس را برای دریافت قهرمان برتر باز کنید. ساعت‌های بازی با قهرمان برتر ارتقا می‌یابد. همچنین شما می‌توانید با قهرمان برتر در رویداد‌های ویژه شرکت کنید و پاداش بیشتری کسب کنید. برای تقویت مهارت‌های خود، به دنبال فتح تابلو‌های رهبران بروید.
 • به عنوان هولدر دارایی دیجیتال، قهرمانان برتر ممکن است به عنوان دارایی‌های دیجیتالی تلقی شوند که می‌توانند با رقابت در Arena به عنوان دارنده دارایی دیجیتال، پاداش/درآمد کسب کنند. صاحب قهرمان برتر می‌تواند با بازیکنان واقعی قرارداد خصوصی گذارد و به طور مستقیم قرارداد‌های همتا به همتا انجام دهد.
 • به عنوان استریمر(پخش‌کننده) یا بازیکن، می‌توانید بازی‌هایی را برای جذب بازیکنان بازی پخش کنید و از انجمن Thetan پاداش دریافت کنید. به عنوان بازیکنی که برای بهینه‌سازی هر قهرمان و تبدیل شدن به شرکای اکوسیستم، وقت خود را صرف تقویت مهارت‌ها و توانایی‌های خود می‌کند، می‌تواند THC دریافت کنید.
نتیجه پایانی

با وجود اینکه تنها چند از روز از عرضه این بازی می‌گذرد، اما میانگین بازیکنان ماهانه برای این بازی نزدیک به ۲ میلیون است. بسیاری از بازیکنان محبوبیت اولیه بازی را مدیون مفهوم کسب درآمد ازبازی می‌دانند و معتقد هستند که تتان آرنا از سایر بازی‌های مبتنی بر بلاک چین که اکنون در دسترس هستند، مزایای بیشتری دارد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

 تتان آرنا چیست؟

بازی Thetan Arena یک بازی جنگی و مینیمال بر بستر بلاک چین است که بیش از ۲۴ میلیون کاربر دارد.

چگونه می‌توانیم از بازی تتان آرنا درآمد کسب کنیم؟

۴ روش برای کسب درآمد وجود دارد: ۱. شرکت در نبردها به عنوان بازیکن معمولی ۲. به عنوان یک هولدر ۳. به عنوان یک استریمر ۴. خرید قهرمانان برتر با استفاده از ترکیب THC و THG 

نکته: توجه داشته باشید این مقاله پیشنهاد مالی نیست و جهت آشنایی شما گردآوری شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی هیچگونه مسئولیتی در قبال تصمیمات مالی افراد ندارد.

۴.۴/۵ - (۱۰ امتیاز)
نظرات
۳ دیدگاه

۳ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست