اوکی اکسچنج

معرفی بازی و ارز استار اطلس (ATLAS)

استار اطلس یک بازی اکتشافی مبتنی بر بلاک چین سولانا است؛ در این بازی بازیکنان برای ایجاد فرهنگ و اقتصاد بین کهکشانی با جناح‌های مختلف همکاری می‌کنند. بازیکنان همچنین از توکن ATLAS برای خرید و فروش تجهیزات در قسمت‌های مختلف بازی استفاده می‌کنند. شبکه استار اطلس دارای یک توکن حاکمیتی به نام POLIS است که امکان کنترل فعالیت‌های درون بازی و تغییر پارامتر‌های بازی را به آن‌ها ارائه می‌دهد. در این مقاله ما قسمت‌های مختلف متاورس بازی استار اطلس که شامل توکن‌های ATLAS و POLIS و همچنین ساختار اصلی بازی است را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مشاهده: قیمت لحظه ای ATLAS

بازی استار اطلس چیست؟

اطلس استار یک بازی متاورس مجازی است که سال ۲۰۲۶ را نشان می‌دهد. در این بازی ۳ جناح اصلی برای به دست آوردن منابع یکدیگر و سلطه سیاسی با هم رقابت می‌کنند. بازیکنان بازی Star Atlas به یکی از این جناح‌ها اختصاص داده شده‌اند. هر طرف منعکس‌کننده یک فلسفه ژئوپلیتیک است که بر قدرت بازیکن در نبرد کیهانی تأثیر می‌گذارد.

این بازی با گرافیک بسیار زیبا و با استفاده از فناوری Nanite Unreal Engine ۵، یک محیط واقعی را القا می‌کند. استار اطلس (دانلود بازی از وبسایت) گیم پلی سنتی را با پویایی و اقتصاد بلاک چین ترکیب می‌کند. گرافیک سینمایی این بازی، آن را به یکی از موفق‌ترین بازی‌های موجود در بازار تبدیل کرده است.

بازی استار اطلس چیست؟

از آنجایی که این بازی در بستر بلاک چین سولانا ایجاد شده، طبیعتا یک بازی امن و با سرعت بالا را تجربه می‌کنید. علاوه بر این بلاک چین سولانا، امکان استفاده از توکن NFT را به عنوان بخشی از اقتصاد درون بازی ایجاد می‌کند که بر اساس اقتصاد جهان واقعی و مبتنی بر مالکیت دارایی بوده و از روی آن الگوبرداری شده است.

مکانیسم (استخراج و ذخیره‌سازی) بازی Star Atlas نیز مشابه به یک بلاک چین است، یعنی با استفاده از ماینینگ و استیکینگ کاربران ثابت می‌کنند که دارایی‌های قانونی و واقعی دارند و می‌توانند از آن‌ها در بازی استفاده کنند. بازیکنان می‌توانند دارایی‌های درون بازی را که از طریق اکتشاف درون بازی کشف شده‌اند، استخراج کنند. بهبود ویژگی‌ها و توانایی‌ها در بازی ارزش دارایی‌های آن‌ها را بیشتر می‌کند. علاوه بر این، شبکه رمزنگاری استار اطلس به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا گره‌های استخراج را برای محافظت از شبکه و دریافت پاداش ایجاد کنند.

بازی اطلس چگونه کار می‌کند؟

نبرد‌ها در این ماجراجویی علمی-تخیلی آینده بازیکنان را در مقابل یکی از سه جناح قرار می‌دهد. بازیکنان می‌توانند با اهدای کمک به این جناح‌ها از طریق بازی به آن‌ها جوایزی اهدا کنند. سه جناح بازی عبارتند از:

 • منطقه MUD – جناح humankind
 • منطقه ONI – جناح consortium of alien races
 • بخش Ustur – جناح sentient android

مکانیسم اصلی بازی Star Atlas

اصول بازی Star Atlas جنبه‌هایی از استراتژی‌های بزرگ و ژانر‌های بازی نقش آفرینی (RPG) و همچنین اکتشافات فضایی و مدیریت سرزمین را در هم آمیخته است. امکان کنترل وسایل نقلیه و ناوگان‌های فضاپیمایی مختلف نیز وجود دارد. استخراج یکی دیگر از جنبه‌های مهم بازی است. این فعالیت‌ها می‌تواند در خشکی و همچنین در فضا انجام شود.

بازیکنان می‌توانند در ماموریت‌های بازیکن در مقابل ماموریت‌های محیطی (PVE)، مبارزه بازیکن در بازیکن (PVP) و بازی‌های واقعیت مجازی (VR) شرکت کنند. علاوه بر این آن‌ها می‌توانند در تجهیزات تخصصی در سیستم شغلی پویا استار اطلس شرکت کنند.

استفاده استار اطلس از بلاک چین

استار اطلس به طریق مختلف از فناوری بلاک چین در سیستم خود استفاده می‌کند. برای مثال توکن‌های ATLAS و POLIS جزو NFT‌های مختلف این بازی بوده و نشان دهنده مالیک دارایی‌های درون بازی هستند. علاوه بر این، بازی Star Atlas از قرارداد‌های هوشمند در بلاک چین سولانا برای انجام موقعیت‌های گیم پلی و از سرم Serum برای ارائه عملکرد مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده می‌کند. کاربران برای مبادله دارایی‌های خود می‌توانند از NFT Marketplace استفاده کنند و یا با استفاده از استخراج منابع بومی مناطق تصرف شده، درآمد انفعالی ایجاد کنند.

استفاده استار اطلس از بلاک چین

یک حالت پر استفاده به نام “Play-for-Keys” نیز در این بازی وجود دارد. در این حالت، شرکت‌کنندگان می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی خود را به اشتراک بگذارند و بر روی نتیجه بازی شرط‌بندی کنند. همچنین با ارائه یک سیستم حاکمیتی به کاربران امکان رای دادن برای تغییرات مهم بازی داده می‌شود. البته Star Atlas دارای انواع مختلفی از حالت‌های گیم پلی است که به شما امکان می‌دهد چندین ژانر بازی را در یک بازی جذاب و قابل تنظیم تجربه کنید. یک بازی نقش آفرینی (RPG)، شبیه‌سازی پرواز فضایی، اکتشاف و گرند استراتژی حالت‌های مختلف آن است.

حالت‌های مختلف بازی استار اطلس

گرند استراتژی (Grand strategy)

گرند استراتژی پیشرفته این بازی، بازیکنان را تشویق می‌کند تا سهام خود را بسازند، امپراتوری خود را توسعه دهند، مسیر‌های تجاری را پیاده‌سازی کرده و در درگیری‌های تاکتیکی در مناطق مختلف در سراسر جهان شرکت کنند.

اکتشاف

حالت دیگر بازی استار اطلس اکتشاف است که به بازیکنان امکان کشف دارایی‌های آسمانی و زمینی در اعماق فضا را می‌دهد. هنگامی که این دارایی‌ها شناسایی می‌شوند، بازیکنان می‌توانند ادعا‌هایی را برای آن‌ها مطرح کرده و آن‌ها را استخراج کنند. علاوه بر این، بازیکنان ممکن است این موارد را از طریق بازار جهانی بهبود بخشیده و مبادله کنند.

اکتشاف

در حالت اکتشافی نمای بالایی از فضا را نشان می‌دهد تا نمای بیرونی سفینه مشخص باشد. همچنین با استفاده “نمای اشعه ایکس” بازیکنان می‌توانند فضای داخل سفینه را نیز مشاهده کنند. این نما در بازی‌های واقعی مجازی نیز قابل استفاده است.

گیم نقش محور یا Role-Playing Game (RPG)

بخش RPG بازی از اصل اقتصاد اطلس استار نشات می‌گیرد. بازیکنان ممکن است با استخراج مواد اولیه و پالایش آن‌ها در اجزای مختلف و کالا‌های درون بازی، \”نقشِ  حرفه ای\” را بسازند. تخصص‌هایی که یک بازیکن دنبال می‌کند، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا درآمد ایجاد کنند، این بخش با مسیر شغلی انتخابی هر بازیکن تعیین می‌شود.

شبیه‌سازی پرواز فضایی

حالت شبیه‌سازی پرواز فضایی بازی Star Atlas دارای تصاویری دیدنی و جذاب در real-time است و هنگام حرکت در اعماق فضا، نمای اولیه و مستقیمی از یک سفینه فضایی را ارائه می‌دهد. سفینه را هم می‌توان به صورتی مکانیکی هدایت کرد و هم بازیکن می‌تواند آن را کنترل کند و در نبرد‌ها شرکت کند. همچنین برای واقعی‌تر شدن بازی آن‌ها می‌توانند از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده کنند.

شبیه‌سازی پرواز فضایی

نقشه راه دارایی استار اطلس

کل بازی به ۵ مرحله تقسیم می‌شود. انتشار مرحله‌های بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با تکمیل آخرین نسخه با برخی از ویژگی‌های اصلی آن آشنا شوند. علاوه بر این، در این مراحل شاهد معرفی دارایی‌های مختلف درون بازی خواهیم بود.

فاز اول، ارائه دارایی‌های کهکشانی (GAO)

دارایی‌های درون بازی برای استفاده در فاز دوم در این فاز آماده‌سازی می‌شوند. البته معاملات این دارایی‌ها بلافاصله قابل انجام است. دارایی‌ها به صورت اتریوم و سولانا است. دارایی‌ها با پل ارتباطی به یک دیگر تبدیل می‌شوند. علاوه بر این، فروش دارایی‌ها در مراحل کلیدی نقشه راه بازی انجام می‌شود تا مطابق با مراحل مهم توسعه، مفید واقع شود.

فاز دوم، مرورگر مینی گیم

گام بعدی بازی استار اطلس، ایجاد یک \”مینی گیم\” مبتنی بر مرورگر با حداقل محصول قابل اجرا (MVP) است. در واقع این مرحله به بازیکنان یک تجربه کلی از بازی اصلی ارائه می‌دهد. البته دارایی‌ها در \”مینی گیم\” قابل استفاده در نسخه اصلی بازی استار اطلس نیز است.

فاز دوم، مرورگر مینی گیم

فاز سوم، فروش ماژول سفینه‌سازی

به دنبال مرحله قبل، اجرای کامل استار اطلس در Unreal Engine ۵ در حال ایجاد است، که ماژول سفینه‌سازی اولین مرحله آن است. در این حالت، بازیکنان باید گروه مورد نظر خود را برای بقیه بازی انتخاب کنند. این بدان معناست که بازیکنان می‌خواهند از وسایل نقلیه، سلاح‌ها، خدمه و دارایی‌های بومی خود استفاده کنند و منابعی که ماینر‌ها برای درآمدزایی نیاز دارند، استفاده کنند.

فاز چهارم، پیش فروش نهایی در بتا

پس از انتشار نسخه بتای Star Atlas، هرگونه دارایی باقی مانده برای فروش، پیش فروش می‌شود. هر دارایی که در این مرحله به دست می‌آید می‌تواند مستقیماً در نسخه بتا بازی استفاده شود.

فاز پنجم، فروش مداوم

بعد از پیاده‌سازی کامل بازی، تیم توسعه Star Atlas دارایی‌های جدیدی به آن اضافه می‌کند. این دارایی‌ها ارزش مفاهیم جدید بازی را افزایش می‌دهند، بنابراین اکوسیستم بازی رمزنگاری Star Atlas را توسعه می‌دهند.

بازار خرید و فروش NFT

محیطی که بازیکنان می‌توانند دارایی‌های درون بازی خود را خرید و فروش کنند. علاوه بر این، از طریق NFT Marketplace، گیمر‌ها ممکن است آگهی‌های شغلی پولی را برای فعالیت‌های درون بازی ارسال کنند. بازیکنان می‌توانند تجهیزات ماینینگ، فضاپیما، قطعات، کلکسیون‌ها، اقلام شخصی خاص جناح و سایر کالا‌ها را خریداری کنند. دارایی‌های درون بازی با استفاده از کیف پول دیجیتال در بلاک چین Solana ذخیره می‌شوند و در بخش “موجودی” بازی قابل دسترسی هستند.

NFT Marketplace

اقتصاد بازی استار اطلس

اقتصاد درون بازی Star Atlas به کاربران اجازه می‌دهد تا با رویارویی با دیگر بازیکنان و همکاری برای “سازماندهی، توسعه و مبارزه با مناطق کشف نشده” امپراتوری بین کهکشانی بسازند. اوایل اقتصاد استار اطلس به تعداد ماینینگ و فضا پیما محدود می‌شد. با این حال هدف از بازی رونق و توسعه اقتصادی درون بازی است.

اقتصاد بازی استار اطلس تلاش می‌کند “تولید کالا‌ها را در مقیاس بیشتر تا پیشرفت طولانی مدت و سرگرمی کوتاه مدت را به بازیکنان مطابقت دهد”، در حالی که با اعضای جناح به شیوه‌ای سودمند برای همه اعضا همکاری می‌کند. بخش عمده بازی‌های آنلاین چند نفره (MMO) شامل فعالیت‌های تکراری و کاهش منحنی‌های تشویقی است که می‌تواند منجر به خستگی بازیکنان و عدم اشتیاق شود. از طرف دیگر، Star Atlas دارای طراحی “درخت مهارت” است که باعث کاهش خستگی بازیکنان و ازدحام چند حساب می‌شود.

توکن ATLAS

این طراحی به این معنا است که بازیکنان می‌توانند زمان و منابع خود را بر مبنای اهداف شخصی یا حرفه‌ایی که دارند مشخص کنند. علاوه بر این، توسعه درخت مهارت به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به مزایا و جوایزی که ممکن است با استفاده از توکن بومی ATLAS خریداری شوند دسترسی پیدا کنند.

توکن ATLAS

این توکن متعلق به سیستم اقتصادی درون بازی است. توکن ATLAS جهت خرید و فروش دارایی‌های درون بازی که شامل وسایل نقلیه، زمین، تجهیزات، مواد اولیه و.. است. یکی از الزامات برای اجرای عملیات در بازی این توکن است که اصلی‌ترین ارز مورد استفاده برای بازار NFT است. هرگونه هزینه در بازی با این توکن معامله می‌شود. از این رو بازیکنان باید مقداری از این توکن را ذخیره داشته باشند. بعد از فروش توکن ATLAS در مراحل ارائه دارایی‌های کهکشان، تنها راه به دست آوردن آن فعالیت‌های درون بازی و فروش آن است. جالب است بدانید که تیم توسعه هیچی سهمی در توکن‌های توزیع شده ATLAS ندارد.

نام رمز ارز (نماد) استار اطلس (Atlas)
شبکه اصلی (سایر شبکه‌های میزبان) سولانا (اتریوم، BSC و ترا)
مارکت کپ فعلی (جایگاه بر اساس حجم بازار) بیش از ۶۲ میلیون دلار (جایگاه ۵۱۵ام)
صرافی‌های مطرح FTX، کراکن، Gate.io و رِیدیوم

توکن POLIS

این توکن برای حکمرانی اکوسیستم استار اطلس استفاده می‌شود، توکن POLIS، یک توکن کاربردی چند منظوره است، سیاست اقتصادی Star Atlas را هم در بازی و هم در زندگی واقعی اطلاع می‌دهد. دارندگان توکن POLIS همچنین می‌توانند به یک شرکت مستقل غیر متمرکز (DAC) بپیوندند که اقتصاد خرد را مدیریت می‌کند. بازیکنان با پیوستن به یک شرکت مستقل غیر متمرکز می‌توانند اقتصاد خرد خود را مدیریت کنند. دارندگان توکن POLIS همچنین می‌توانند از کسانی که وارد منطقه مستقل آن‌ها می‌شود، هزینه، جریمه و مالیات دریافت کنند.

به علاوه دارندگان توکن POLIS می‌توانند کنترل صلاحیت قضایی را بدست آورند و ظرفیت سایر بازیکنان را برای فعالیت در حوزه‌های قضایی خاص محدود کرده و قوانینی را برای اجرای مقررات در یک منطقه تدوین کنند. البته برای تصویت قوانین ذکر شده، نیاز به تعداد بالایی از موافقت ذینفعان است. در غیر این صورت، هیچ کس نمی‌تواند تغییری را ایجاد و اجرا کند.

توکن POLIS

در آخر، هولدر‌های توکن در توسعه بازی برای مثال نرخ تورم، برنامه انتشار دارایی‌ها و جهت کلی بازی نیز نقش دارند. پس از انتشار ۲۰ درصد از کل توکن‌های POLIS در طول ارائه دارایی‌های کهکشانی (GAO)، تنها گزینه تولید توکن POLIS، شرط‌بندی توکن ATLAS است. شرط‌بندی در بازی انجام می‌شود. با این حال، هرگونه توکن ATLAS برای استفاده در بازی واجد شرایط نخواهد بود.

نتیجه پایانی

بازی Star Atlas یک تجربه بازی رمزنگاری همه جانبه است که از فناوری پیشرفته برای ارائه تصاویری زیبا و گیم پلی جدید استفاده می‌کند. این بازی هم برای کسانی که قبلاً با دنیای بلاک چین و ارز دیجیتال آشنا بوده‌اند جذاب است و هم برای طیف‌های مختلف دیگر در جامعه. علاوه بر این،به دلیل طراحی نوآورانه در بازی، گرافیک خیره‌کننده و استفاده از بلاکچین سولانا می‌تواند پذیرش ارز‌های دیجیتال را تحریک کند.

سوالات متدوال

سوالات متداول

استار اطلس چیست؟

پروژه Star Atlas یک بازی بلاک چینی مبتنی بر شبکه سولاناست که بر اساس داستانی اکتشافی در سال ۲۰۲۶ روایت می‌شود.

ارتباط Star Atlas با NFTها چگونه است؟

تمامی ابزاری که برای انجام گیم پلی به آن نیاز دارید به صورت NFT در مارکت پلیس‌های این پروژه وجود دارد و برای بازی کردن، نیازمند به خرید و فروش NFT خواهید شد.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما با بازی استار اطلس نوشته شده است و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

 

۴.۷/۵ - (۷ امتیاز)
نظرات
۶ دیدگاه

۶ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • افشین نوشاد
  ۳۰آبان ۱۴۰۰ ۲:۲۵ ب٫ظ

  خیلی عالی و با دقت بود

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر بازی به بازار جهت استفاده عرضه شده ؟

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  توکن polis رو صرافی های داخلی لیست نکردن میشه راهنماییم کنین که از کدوم صرافی میتونم با کارمزد کمتر بخرمش؟

  پاسخ
  • علی رضا فروتنی
   ۱۷فروردین ۱۴۰۱ ۴:۳۶ ب٫ظ

   درود بر شما؛ صرافی غیرمتمرکز Radium به دلیل اینکه روی شبکه سولاناست کارمزد کمتری به نسبت بقیه دریافت می‌‌کنه و از طرف دیگه خوبیش اینه که برای استفاده ایرانیان ریسکش کمتره؛ فقط حواستون باشه که یک کیف امن پول سولانا مثل کیف پول Phantom نصب کنین.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست