اوکی اکسچنج

بازی Plant VS Undead چیست؟ چگونه می‌توان از بازی‌های NFT درآمد کسب کرد؟

بازی Plant VS Undead

بازی‌های کسب درآمد یا P2Eها، با توجه به روش جدیدی که برای کسب درآمد ارائه می‌دهند، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. بازیکنان می‌توانند با دارایی‌های درون بازی خود کنترل بازی را به دست بگیرند، آیتم‌ها را برای دریافت پاداش استخراج کنند و سپس آن‌ها را در بازار‌های NFT برای کسب درآمد بیشتر معامله کنند. در این مقاله قرار است به بررسی یک بازی Play-to-Earn دیگر که هم می‌توان برای سرگرمی هم برای کسب درآمد از آن استفاده کرد، بپردازیم.

بازی Plant VS Undead چیست؟

بازی Plant VS Undead یک بازی چند نفره دفاع از برج است که در آن بازیکنان باید برای جلوگیری از ورود مهاجمان مرده به باغ یک استراتژی طراحی کنند. توسعه‌دهندگان این بازی با الهام از بازی قدیمی Plant VS Zombie، قصد دارند یک بازی با استفاده از توکن غیرقابل تعویض (NFT) در فناوری زنجیره هوشمند بایننس ایجاد کنند که از تمام داده‌های تراکنش از طریق بلاک چین محافظت می‌کند. آن‌ها معتقدند از آنجایی که این بازی NFT یک نسخه مشابه بازی اسپین آف معروف است، می‌تواند نسبت به سایر بازی‌های NFT با اصول پیچیده توجه بیشتری را به بازی‌های کریپتو جلب کند.

بازی Plant VS Undead چیست؟

توکن‌های PVU

در بازی Plant VS Undead، دو نوع ارز درون بازی وجود دارد، توکن‌های PVU یک پول رسمی درون بازی و یکی از ارز‌های زنجیره هوشمند Binance هستند. بازیکنان می‌توانند توکن‌ها را با Light Energy مبادله کنند یا آن‌ها را با دلار آمریکا در پلتفرم پنکیک سواپ (LE) خریداری کنند. قیمت توکن توسط پلتفرم تعیین می‌شود. برای مثال، ۱ توکن PVU برابر با ۷۰ انرژی نور است. توکن را می‌توان برای تکمیل هر یک از تراکنش‌های درون بازی زیر استفاده کرد:

  • این توکن به عنوان ارز در بازار بازی برای مبادله کالا‌های NFT مانند Plants و Land Plots برای کاشت درخت استفاده می‌شود.
  • می‌توان آن را بین بازیکنان در یک اتاق گفتگوی خصوصی منتقل کرد.
  • انرژی نور (LE)
  • در نهایت، با استفاده از پلتفرم Pancakeswap برای اجرای SWAP، ممکن است با پول USD (LE) مبادله شود.

توکن‌های LE

توکن Light Energy (LE) یکی دیگر از ارز‌های بازی Plant VS Undead است که فقط به عنوان منبع در بازی استفاده می‌شود. توکن‌های LE، بر خلاف توکن‌های PVU، با دلار آمریکا قابل معامله نیستند، اما می‌توان آن‌ها را جمع‌آوری کرده و با توکن‌های PVU مبادله کرد.

همانطور که قبلاً گفته شد، بازیکنان می‌توانند توکن‌های LE را با توکن‌های PVU با نرخ ارز مشخصی که پلتفرم تعیین می‌کند، مبادله کنند. کابران می‌توانند توکن‌ها را برای خرید مجموعه‌ای از ابزار‌ها و تجهیزات برای پرورش باغ خود در حالت کشاورزی Plant VS Undead که یکی از گزینه‌های بازی برای کسب درآمد Play-to-Earn بازی است، خرج کنند.

بذر‌های گیاهی (مانند آفتابگردان مادر، نهال آفتابگردان)، گلدان، آب و مترسک از جمله کالا‌ها هستند. گیمر‌ها همچنین ممکن است از طریق کشاورزی و برداشت توکن‌های LE، مبادله آن‌ها با توکن‌های PVU و در نهایت مبادله آن‌ها با ارز‌های USD درآمد کسب کنند.

چگونه در Plant VS Undead کسب درآمد کنیم؟

این بازی دو حالت بقا (Survival mode) و کشاورزی (Farming mode) دارد که می‌توان از طریق آن‌ها پول زیادی به دست آورد.

  • حالت بقا:

همانند بازی‌های قبلی دفاع از برج، بازیکنان باید به صورت استراتژیک در باغ‌های خود درخت بکارند و از استراتژی‌هایی برای دفاع از درخت مادر در برابر امواج موجودات مرده در این حالت استفاده کنند. در صورت زنده ماندن بازیکنان در هر موج، توکن‌های PVU به عنوان پاداش حذف می‌شوند و ممکن است با دلار آمریکا مبادله شوند یا بعداً برای خرید گیاهان NFT استفاده شوند.

بازیکنان می‌تواند گیاهان خاص و متفاوتی را خریداری کنند و یا عناصری (مانند انگل، فلز، یخ) که استعداد‌ها و قدرت‌های مخفی مختلفی مانند توانایی افزایش سرعت را دارند، بخرند. این توانایی‌های مخفی برای کمک به گیمر‌ها در به دست آوردن پول بیشتر بسیار مفید خواهد بود.

  • حالت کشاورزی:

این حالت به شما این امکان را می‌دهد که نقش یک باغبان را به عهده بگیرید. به بازیکنان قطعه زمین اختصاص داده می‌شود که در آن محصول تولید کنند و انرژی نور (LE) کسب کنند. منابع LE ممکن است جمع‌آوری شده و با توکن‌های PVU مبادله شوند، یا برای خرید بذر به منظور توسعه و برنده شدن یک کارخانه NFT در قرعه کشی استفاده شوند.

جدای از بذر‌های تصادفی، گیاهان حماسی NFT ممکن است به طور تصادفی با آبیاری درخت جهانی در یک کار روزانه به دست آیند. از سوی دیگر، تجارت NFT Plants در بازار، یکی دیگر از روش‌های پرسود برای ایجاد سرمایه به نظر می‌رسد.

آیا Plant VS Undead نیاز به سرمایه‌گذاری دارد؟

برای شروع کشاورزی در Plant VS Undead، به حداقل ۵ PVU نیاز دارید تا یک کیت راه‌اندازی شامل آب، یک گلدان کوچک، دانه‌ها (Sunflower Mama، Sunflower Sapling) و یک مترسک برای جمع‌آوری انرژی نور (LE) تهیه کنید.

میزان سرمایه‌ برای شروع بازی

البته آخرین نسخه بروز شده این بازی مشکلاتی را ایجاد کرده است. آخرین به‌روزرسانی Plant VS Undead، نسخه ۲.۵، معیار تبدیل PVU به LE را تغییر داد و نشان می‌دهد که فقط بازیکنانی که بیش از ۱-۲ کارخانه و زمین NFT دارند می‌توانند معامله را تکمیل کنند.

بازیکنانی که سرمایه مورد نیاز را دارند، می‌توانند به راحتی بازی کنند. بازیکنان می‌توانند با تعویض ۱۰۰ نهال آفتابگردان با یک گیاه شگفت‌انگیز NFT یا خرید یک Sun Box برای شرکت در قرعه کشی با استفاده از منابع LE، یک گیاه NFT بدست آورند؛ بنابراین پرورش گیاهان کم هزینه مانند Sunflower Mama و Sunflower Sapling به عنوان یک راه موفق برای جمع‌آوری LE توصیه می‌شود.

نسخه به روز شده Plant VS Undead

برای جلوگیری از هرگونه مشکل و همچنین آماده‌سازی برای هرگونه تغییر شرایط بازی، کسب اطلاعات به روز از اخبار بازی بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، به پلتفرم Discord، صفحه فیس بوک، وبلاگ و وب سایت رسمی بروید.

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که به دلیل تعداد زیاد باغبان در قلمرو Plant VS Undeading، تأخیر بازی و مشکلات زیادی ممکن است رخ دهد. در نتیجه، حالت کشاورزی ممکن است خراب شود و گاهی برداشت و کشت را دشوار کند. با این حال Plant VS Undead نوع جدیدی از بازی رمزنگاری Play-to-Earn است که در آن بازیکنان فرصت کسب درآمد دارند. فراموش نکنید که برای کسب سود بیشتر و درک کامل پلتفرم و نیاز‌های آن بهتر است دائماً اخبار و بروزرسانی‌های پلتفرم را دنبال کنید.

سوالات متدوال

سوالات متداول


بازی Plant VS Undead چیست؟

بازی Plant VS Undead یک بازی چند نفره دفاع از برج است که از بازی قدیمی Plant VS Zombie الهام گرفته شده و در آن بازیکنان باید برای جلوگیری از ورود مهاجمان مرده به باغ یک استراتژی طراحی کنند.

توکن‌های PVU چیست؟

توکن PVU پول رسمی درون بازی و یکی از ارز‌های زنجیره هوشمند Binance است که می‌توانید آن را با USD معاوضه کنید.

توکن‌های LE چیست؟

توکن Light Energy (LE) یکی دیگر از ارز‌های بازی Plant VS Undead است که فقط به عنوان منبع در بازی استفاده می‌شود و با USD قابل معامله نیست، اما می‌توان آن‌ها را جمع‌آوری کرده و با توکن‌های PVU مبادله کرد.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست