اوکی اکسچنج

انجین چیست؟ معرفی ارز دیجیتال ENJ

انجین چیست؟ معرفی ارز دیجیتال ENJ

۶۵ درصد از بزرگسالان در آمریکا از صنعت بازی‌های ویدئویی استفاده می‌کنند، تخمین‌‌زده شده است که تا سال ۲۰۲۵، ارزش بازار بازی‌های ویدئویی به ۳۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید. جالب است بدانید که در بین تعداد زیاد بازی‌های ویدئویی، درواقع شرکت بلاک چین انجین به دنبال تبدیل بازی‌های سنتی به بازی‌های بلاک چینی است.

مشاهده: قیمت لحظه ای ENJ

انجین چیست؟ (Enjin)

 به طور خلاصه انجین یک پلتفرم بازی ویدئویی مبتنی بر بلاک چین است که در سنگاپور مستقر است. بلاک چین انجین به کاربران امکان ایجاد وب سایت، بازی‌های دی اپ، و انجمن‌های چت را می‌دهد. پلتفرم Enjin با در نظر گرفتن صنعت بازی‌های ویدئویی ایجاد شده است و به طرفداران خود اجازه می‌دهد تا انجمنی را در بازی‌های مورد علاقه خود ایجاد کنند. بازی انجین اصول سنتی بلاک چین را به بازی‌های ویدئویی ارائه می‌دهد. یعنی کاربران می‌تواند کالای‌های مجازی مانند اسلحه و لباس مبارزه را توکنیزه کنند. Enjin این کار را از طریق اکوسیستم فناوری‌های خود انجام می‌دهد که به کاربران امکان می‌دهد دارایی‌های درون بازی خود را داشته باشند.

انجین چیست؟

این امر بسیار مهم است زیرا در بازی‌های سنتی، شرکت‌های بازی‌سازی کنترل نهایی دارایی‌ها را بر عهده دارند، برای مثال شرکت بازی مانند بلیزارد این توانایی را دارد که حساب‌های کاربران را به تعلیق در آورد و اجازه دسترسی بازیکنان را به آن‌ها ندهد. این اتفاق برای گیمر‌هایی که برای دستیابی به سطوح بالا بسیار تلاش کرده‌اند، غیر قابل تحمل است و اینجا است که انجین وارد می‌شود و این نگرانی گیمر‌ها را از بین می‌برد. برای مثال قوانین مالکیت دارایی‌های درون بازی را تغییر داده است. آن‌ها باور دارند که دارایی‌های درون بازی مانند اسلحه به بازیکن تعلق دارد نه به شرکت بازی‌سازی. انجین همچنین دارای اکوسیستمی است که منابع مورد نیاز را در اختیار بازیکنان خود قرار می‌دهد.

انجین کوین چیست (ENJ)؟

ارز دیجیتال انجین، یک رمزارز ERC-۲۰ با پشتیبانی گسترده است، این ارز در صرافی‌هایی مانند Binance موجود است و در هر کیف پول ERC-۲۰ نیز ذخیره شود. علاوه بر این، از قرارداد‌های هوشمند ERC-۱۱۵۵ پشتیبانی می‌کند. ENJ در مجموع یک میلیارد عرضه دارد، با این حال به جای استخراج مینت (Mint) یا ملت (Melt) می‌شوند. ENJ به کالا‌های بازی تزریق می‌شود و از طریق مینت به دارایی ERC-۱۱۵۵ تبدیل می‌شود. ارز، سلاح، فضاپیما، مردم و سیارات همه نمونه‌هایی از دارایی‌های درون بازی هستند که ممکن است مینت (ضرب) شوند. اگر توسعه‌دهندگان این کار را انجام دهند، حتی می‌توانند یک بازی کامل را مینت کنند.

نام (نماد) انجین کوین (ENJ)
صرافی‌های مطرح خارجی برای خرید ENJ بایننس، Gate.io، کوکوین و هیوبی
تعداد عرضه نهایی یک میلیارد توکن
شبکه اصلی (سایر شبکه‌های میزبان) اتریوم (سولانا)
مارکت کپ فعلی (جایگاه فعلی) ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار (جایگاه ۷۳ام)

 معرفی توکن ERC-۱۱۵۵

یکی از ضرورت‌های اکوسیستم انجین، توکن ERC-۱۱۵۵ است. این توکن در جهت بهبود توکن‌های ERC-۲۰ و ERC-۷۲۱ در سال ۲۰۱۸ توسط انجین ایجاد شد. از آنجایی که این توکن ویژگی‌های توکن NFT را در خود دارد، یک گام جلوتر از توکن‌های فعال در انجین است. برخی از بازی‌ها (مانند World of Warcraft) از پول نقد یا NFT‌ها در بازی استفاده می‌کنند. اما توکن ERC-۱۱۵۵ امکانی را برای توسعه‌دهندگانی که قصد قرار دادن دارایی‌های خود را در بازی دارند ایجاد می‌کند. یعنی این توکن امکان استفاده از هر دو نوع را به بازیکن می‌دهد.

 معرفی توکن ERC-۱۱۵۵

مینتینگ و ملتینگ (Minting & Melting)

سازندگان بازی ممکن است از کوین ENJ برای پرداخت هزینه بازی‌های قابل بازیافت و NFT خود استفاده کنند. هر جسم مقدار معینی ENJ را حمل می‌کند که ممکن است بعداً با ملتینگ آن بازیابی شود. هر آیتم شامل مقدار خاصی از ENJ است که با ملت کردن کاربران می‌توانند آن‌ها را بازیابی کنند. بنابراین بازیکنانی که به دنبال دریافت کوین ENJ بیشتر هستند، می‌توانند با میلت کردن محصولات این کار را انجام دهند. البته فرایند ملتینگ حالت‌ایده‌آلی نیست. چرا که عموماً زمانی اتفاق می‌افتد که یک بازی متوقف شده باشد. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، از آنجایی که دیگر هیچ کاربردی ندارد، ارزش ذاتی آیتم‌ها کمتر از مقدار ENJ خواهد بود.

با این حال، این احتمال وجود دارد که این آیتم‌ها در آینده به کلکسیون تبدیل شوند. در نتیجه، فرایند ملتینگ مانند بیمه نامه‌ایی است که بازیکنان را به خرید آیتم‌های درون بازی ترغیب می‌کند. در این صورت بازیکنان مطمئن هستند که خرید‌های آن‌ها در آینده ارزشمند هستند. پرداخت‌های ملتینگ تنها توسط توسعه دهنده بازی که آیتم‌ها را مینت کرده است، تعیین می‌شود. اگرچه هرگز کمتر از ۵۰ درصد نیست. یعنی اگر بازیکنی یک آیتم در بازی برای مثال شمشیری مجازی برنزی را با ۲ توکن ENJ ملت(Melt) کند، بازیکن ۱ توکن ENJ دریافت و توسعه دهنده مابقی آن را دریافت می‌کند.

استفاد‌های دیگر از توکن ENJ

رایج‌ترین موارد استفاده از ارز دیجیتال ENJ برای خرید و فروش در فروشگاه درون بازی و وبسایت enjin.io یا انجام معاملات با سایر بازیکنان است. بازیکنان همچنین برای پایان سطوح بازی، این ارز را دریافت می‌کنند. پایان سطوح بازی شامل مواردی مثل تکمیل یک کار یا ارجاع یک دوست باشد. آیتم‌های مجازی در سرور‌های این بازی ذخیره نمی‌شوند. در عوض در کیف پول‌های شخصی ذخیره می‌شوند. ارزش ذاتی یک کالا و ارزش ENJ باید برای گیمر متمایز باشد. یک سلاح مجازی ممکن است تنها با ارزش ۵ دلار ENJ پشتیبانی شود. با این حال، بسته به نادر بودن، سودمندی و اینکه چه کسی آن را ایجاد کرده است، ممکن است ده‌ها هزار بار بیشتر ارزش داشته باشد.

پلتفرم انجین

شامل مجموعه‌ای از ابزار‌ها و خدماتی است که در اختیار توسعه‌کننده است. تمرکز این پلتفرم بر ایجاد بلاک چین است. این برنامه به توسعه‌دهندگان بازی در جمع‌آوری پول نقد کمک می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد کالا‌های خود را پیش فروش کنند. آن‌ها پول مورد نیاز خود را برای تحقق‌ایده‌های خود با توکنیزه کردن کالا‌های گرانبها مانند سلاح‌های کمیاب جمع‌آوری می‌کنند. هنگامی که محصولات درون بازی در بازار به فروش می‌رسند، پلتفرم Enjin به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا با جمع‌آوری هزینه انتقال، از بازی‌های خود کسب درآمد کنند. این فرصت فوق‌العاده‌ای برای توسعه‌دهندگان است.

بازار‌های سیاه و خاکستری

بازار‌های سیاه و خاکستری یکی از مشکلات در بازی انجین است. واسطه‌هایی وجود دارند که از خرید و فروش آیتم‌های درون بازی در این بازار‌ها سود می‌برند. یعنی ان‌ها به جای توسعه‌دهندگان بازی، پول دریافت می‌کنند. فروش در این بازی‌ها درآمد توسعه‌دهندگان را تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد. پلتفرم انجین تضمین می‌کند که توسعه‌دهندگان برای کار خود غرامت دریافت می‌کنند.

بازار‌های سیاه و خاکستری

پلتفرم همچنین فناوری‌های لازم را در اختیار آن‌ها می‌گذارند تا بتوانند دارایی‌های درون بازی را بین بازیکنان حرکت دهد. توسعه‌دهندگان امکان ایجاد چندین بازی را دارند که در آن بازیکنان بتوانند به بازی‌های دیگر به همراه دارایی‌های خود بپیوندند. این تنها راهی است که توسعه‌دهندگان بتوانند این انجمن را رشد دهند.

مشکلات احتمالی انجین

انجین تا به حال موفقیت‌های زیادی کسب کرده است، آن‌ها در سال ۲۰۱۹ با سامسونگ در کره جنوبی همکاری کردند تا فناوری خود را در دستگاه‌های Galaxy S۱۰ قرار دهند. علاوه بر این با یونیتی، NRG eSports و سایر شرکت‌ها همکاری کرده‌اند. هیاهوی رسانه‌ای پیرامون این رویداد‌ها باعث افزایش قیمت شد که برای هودلر‌های ENJ مفید بود و به نظر می‌رسید همه چیز مرتب است. با این حال، چند موانع وجود دارد که ممکن است مانع پیشرفت انجین شود.

توکن‌های بنیانگذاران بازی انجین

توکن‌هایی برای بنیانگذاران در پلتفرم انجین وجود دارد. این توکن‌ها نشان دهنده پذیرفتگان اولیه و بنیانگذاران است. این توکن می‌تواند به عنوان افتخار و غرور برای افرادی که آینده نگری بهتر در کشف بازی و استقرار در جامعه دارند، باشد. توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند به آدرس‌های بلاک چین عمومی این بنیانگذاران پاداش‌های ارسال کنند. این یک فرصت فوق‌العاده برای تجلیل و قدردانی از اعضای ارزشمند انجمن است.

کیف پول انجین چیست؟

کیف پولی ساده و سریع که امکان ذخیره و ارسال توکن‌های ERC-۷۲۱، ERC-۱۱۵۵ ، ERC-۲۰ را فراهم می‌کند. از بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتال دیگر نیز پشتیبانی می‌کند. با استفاده از کیف پول Enjin می‌توان به کاربرد‌های دیگر اکوسیستم Enjin مانند اسکن کد‌های QR Enjin Beam، دسترسی داشت. انجین Beam، یکی از ویژگی‌های کیف پول انجین است که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد هدایایی را برای کالا‌های درون بازی ارائه دهند. این می‌تواند به افزایش مشارکت مخاطبان کمک کند. ممکن است کاربران از کیف پول انجین برای اسکن کد QR Enjin Beam استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند دارایی‌های ERC-۱۱۵۵ را در کیف پول خود بدست آورند.

کیف پول انجین چیست؟

فروشگاه انجین

کسانی که به دنبال خرید دارایی‌های ERC-۱۱۵۵ مانند سلاح یا لباس زرهی هستند، به سایت enjinx.io مراجعه می‌کنند. کاربران از طریق این سایت ایتم‌ها و آدرس کیف پول را جستجو کنند تا ببینند چه چیزی منتقل شده است، چه کار‌هایی انجام شده است و غیره. اگر کاربران قصد خرید چیزی را داشته باشند، از تلفن خود برای اسکن کد QR استفاده می‌کنند. برای فروش کالای‌های دیجیتال، کاربران آن ایتم را در بازار لیست می‌کنند. آن‌ها می‌توانند به هزاران کالای دیگر که قبلاً فهرست شده‌اند بپیوندند. کیف پول Enjin یکی از بهترین کیف پول های NFT است که با بازار یکپارچه شده است. همچنین ممکن است کاربران کالا‌هایی را با بازی‌هایی که هنوز راه‌اندازی نشده‌اند عوض کنند.

راه حل انجین Efinity جیست؟

ارز دیجیتال Efinity راه حل مقیاس‌پذیری اتریوم آینده شرکت Enjin است، از آنجا که Enjin بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و برای تقویت صد‌ها بازی استفاده می‌شود، مقیاس‌پذیری آن یک نگرانی است. با وجود ادعا‌های ویتالیک بوترین برای انجام ۱۰۰ هزار تراکنش در ثانیه، بلاک چین انجین همچنان سرعت پایینی دارد. همچنین اینکه هزینه گس در این بازی با افزایش تراکنش‌ها توسط دیفای، معاملات درون بازی را از نظر اقتصادی غیرممکن می‌کند. از این رو، انجین برای حل این مسأله از Efinity استفاده می‌کند. با استفاده از Efinity، کاربران ممکن است یک کانال بازی ایجاد کنند که بتواند تعداد بیشماری از تراکنش‌ها را با نرخ سریع بین میلیون‌ها شرکت‌کننده انجام دهد.

راه حل انجین Efinity جیست؟

یکی دیگر از ویژگی‌های Efinity بسته‌های توکن است که امکان ایجاد و ترکیب ایتم‌ها را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، شمشیر برنز ممکن است از پنج جزء مجزای فلزی ساخته شود. هر جزء از آن ممکن است توسط ENJ پشتیبان‌گیری شود. اگر ۰. ۲ ENJ از هر تکه شمشیر پشتیبانی کند، مجموع کل ۱ ENJ خواهد بود.

راه حل مقیاس‌پذیری بی‌نهایت انجین چیست؟

شرکت انجین به دنبال نامحدود کردن مقیاس‌پذیری Efinity است. با این حال، این سیستم موازی باید با موارد موجود در بلاک چین و همتایان خارج از زنجیره خود برخورد کند. در صورت عدم ادغام‌سازی این فناوری با بلاک چین، انجین در جذب سازندگان بازی‌های بزرگتر دچار مشکل خواهد شد، اگرچه ما هنوز ابتدای بازی‌های بلاک چین هستیم و هنوز راه زیادی در پیش داریم. پذیرفتگان اولیه علاقه‌مند به آزمایش‌های جدید فناوری هستند. اما با این حال ترس از دست دادن بازیکنان را دارند. زیرا بلاک چین ممکن است برای افراد بی‌تجربه پیچیده به نظر برسد و سرعت پذیرش را کاهش دهد.

پتانسیل انجین چیست؟

به طور کلی انجین پذیرش ارز‌های دیجیتال را از طریق بازی‌ها افزایش می‌دهد. همانطور که گفته شد گیمر‌ها مالیک تمام دارایی‌های خود را دارند و می‌توانند به راحتی در این پلتفرم آیتم‌های بازی را معامله کنند. آن‌ها می‌توانند یا کار را بدون دخالت شخص ثالثی انجام دهند. همچنین اینکه توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون دانش برنامه‌نویسی، بازی بسازند. برای ارائه دیفای، انجین به تازگی با Aave همکاری خود را شروع کرده است. از طریق پروتکل Aave، این همکاری به بازیکنان اجازه می‌دهد تا سود ENJ خود را افزایش دهند.

نتیجه پایانی

طبق گزارشات، ۷۵ درصد از خانواده‌ها در ایالات متحده حداقل یک گیمر دارند. اگر انجین بتوانند آن‌ها را به سمت بلاک چین خود بکشد، تعداد زیادی شرکت‌کننده جدید به دست می‌آورد. اینکه گیمر‌ها اختیار تمام دارایی‌های خود را دارند‌ایده بسیار عالی در صنعت بازی‌ها است. بنابراین، انجین در آینده چگونه خواهد بود؟ مطمئناً مدتی طول می‌کشد تا بدانیم آیا استفاده از بازی‌های ویدئویی در بلاک چین تأثیر زیادی در این زمینه خواهد داشت یا خیر. با این حال، با وجود میلیون‌ها گیمر در سراسر جهان، انجین پتانسیل ایجاد موج جدیدی از پذیرش رمز ارز را دارد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

انجین چیست؟

انجین یک پلتفرم بازی ویدئویی مبتنی بر بلاک چین است که فعالیت خود را در سنگاپور آغاز کرده است.

مارکت پلیس Enjin چیست؟

مانند سایر مارکت پلیس‌های NFT،‌ انجین پلتفرمی برای خرید و فروش NFT دارد که به Enjin Marketplace معروف است.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما با انجین نوشته شده است و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 • سلام میشه بفرمایید که انجین فقط برای بازیه یا نه خیلی جدی تر از این حرفاست؟

  پاسخ
  • علی رضا فروتنی
   ۱۷فروردین ۱۴۰۱ ۲:۵۲ ب٫ظ

   درود بر شما؛‌ پتفرم انجین بر اساس NFTها کار میکنه و آثار هنری مثل عکس و نقاشی تا قطعات هنری مثل موسیقی رو میتونید در مارکت پلیس انجین پیدا کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست