اوکی اکسچنج

آموزش بازی متاورسی SecondLive

آموزش بازی متاورسی SecondLive

بازی SecondLive، یک متاورس گوناگون و گسترده است که بر شبکه‌‌سازی اجتماعی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی خالق آن تمرکز دارد. در بازی متاورس SecondLive، کاربران می‌توانند زندگی دیجیتالی خود را بسازند؛ آواتار و فضاهایی برای ماندن و زندگی انتخاب کنند. در بازی می‌توانید به شمایل دلخواه خود تبدیل شوید و آزادانه در فضاهایی مانند نمایشگاه‌ها، مراکز خرید، محل کار و غیره پرسه بزنید.

همچنین در فضاهای مختلف مانند نمایشگاه‌های مجازی، فضاهای شخصی، گالری‌های هنری، اتاق‌های بازی و اتاق‌های کنسرت، کاربران می‌توانند کارهای مختلفی را با آواتار خود انجام دهند. این آواتارها به سازندگان و کاربران کمک می‌کنند تا محتوای خود را در بازی سکند لایو بسازند؛ به علاوه، می‌توانید آواتار سفارشی بسازید، محتوای خود را ایجاد و با بازی کسب درآمد کنید!

معرفی بازی متاورس SecondLive

بازی SecondLive یک فضای مجازی سه بعدی است که در آن شما تبدیل به آواتار ایده آل خود می‌شوید و بسیاری از چیزهای واقعی را در فضاهای مختلف مانند نمایشگاه‌های مجازی، آواز خواندن و رقص، خرید و مدیریت کسب و کار انجام می‌دهید. همچنین می‌توانید از آواتار SecondLive برای تولید محتوا و کسب سود از خلاقیت‌های خود در این حوزه استفاده کنید. چهار بخش اصلی در فرآیند استفاده از SecondLive وجود دارد:

 • ویرایشگر آواتار: کاربران شخصیت های خود را با ویرایشگر طراحی می‌کنند و آن را به عنوان آواتار خود در Metaverse قرار می‌دهند.
 •  فضاهای مجازی چندگانه: پس از ایجاد آواتارهای مجازی، می توان آنها را به لابی، بازی‌ها، کنسرت‌ها، کارگاه‌ها، مراکز خرید و فضاهای دیگر منتقل کرد.
 • بازار SecondLive: هر کسی که دارایی دیجیتال دارد می‌تواند دارایی‌های خود را از طریق بازار SecondLive معامله کند.
 • ویرایشگر سناریو: کاربران می‌توانند محتوا را به طور مستقیم، بدون کد و با توجه به ماژول‌ها، تعاملات و گیم پلی‌ها تولید کنند. برخی از پیکربندی‌های گیمیفیکیشن را می‌توان مستقیماً و به‌طور خودکار و آنلاین اجرا و غنای گیم پلی را بدون کد پیکربندی کرد.

ویژگی‌های و امکانات بازی سکند لایو

 • دوام (Persistence): تمام فضاهای مجازی SecondLive می‌توانند به صورت دائم وجود داشته باشند.
 • زمان واقعی (Real Time): SecondLive به تدریج به همگام سازی با دنیای واقعی دست خواهد یافت و تمام اشکال دنیای واقعی را به ارمغان خواهد آورد.
 • سازگاری (Compatibility): SecondLive می‌تواند افراد و چیزهایی با هر اندازه را در خود جای دهد و هر کسی می تواند وارد این فضا شود.
 • مشخصه‌های اقتصادی (Economic Characteristics): این بازی یک سیستم اقتصادی کاملاً عملیاتی دارد که می‌تواند از تراکنش‌ها، پرداخت‌ها و درآمدهای حاصل از نیروی کار پشتیبانی کند.
 • ارتباطات (Connectivity): دارایی‌های دیجیتال، روابط اجتماعی، اشیاء و بسیاری از موارد دیگر در بازی می‌توانند دنیاهای مجازی مختلف را به هم متصل کنند.
 • خلاقیت (Creativity): محتوای دنیای مجازی در SecondLive می‌تواند توسط کاربران یا گروه های فردی ایجاد شود که این باعث بوجود آمدن تنوع و خلاقیت می‌شود.

سناریوهای مختلف SecondLive

‌سناریوی SecondLive که در وبسایت بازی (secondlive.world) به طور کامل توضیح داده شده است، تقریباً معادل با دنیای واقعی است؛ با این حال، SecondLive نمی‌تواند نیازهای فیزیولوژیکی مانند غذا خوردن را برطرف کند. ورود به SecondLive، ورود به عصر “گونه‌های دیجیتال” است. این فضا می‌تواند تعامل اجتماعی قوی، اشتراک‌گذاری فضا، حس حاکمیت بر بازی و همچنین مشارکت در تجربیات و سناریوهای مختلف در ساخت اقتصاد بازی را به کاربران ارائه دهد.

سناریوهای مختلف بازی SecondLive


سناریوی ۱ سکند لایو: فضای اجتماعی باز

بازی با موفقیت به‌وجود آمده و حالا کاربران آن می‌توانند در هر مکان و هر زمان وارد سیستم شوند تا از آواتارهای خود برای تعاملات اجتماعی قوی با سایر ساکنان جهان SecondLive استفاده کنند. شما می‌توانید شخصیت‌های سه بعدی و سبک زندگی دوستان خود را در دنیای مجازی مشاهده کرده، لایک کنید، نظر بدهید و یا سبک زندگی خودتان را با آنها به اشتراک بگذارید. در دنیای آزاد و باز SecondLive، ساکنان می‌توانند صحنه‌هایی مانند «Minecraft» ایجاد کنند، یا می‌توانند دارایی‌، آثار هنری و خیلی چیزهای دیگر بسازند.

در دنیای SecondLive، دارایی‌های ایجاد شده توسط ساکنان متعلق به افراد است. آنها می‌توانند از این دارایی‌ها در مسیرهای مختلفی مانند ترید کردن، اجاره دادن، تخصیص، ترکیب، ارائه و غیره استفاده کنند و همچنین می‌توانند مانند نحوه تعامل افراد در بازی «Animal Crossing» با دیگران ترکیب شوند. اگر بازیکنان بخواهند تعطیلات را داشته باشند، می‌توانند بر اساس اجماع این تعطیلات را در SecondLive جشن بگیرند. بازی SecondLive تا زمانی که ساکنان جهان با یکدیگر به اجماع برسند، روابطشان را محدود نمی‌کند.

سناریو ۲ سکند لایو: باز کردن دنیای بازی و سرگرمی

‌زمانی که ساکن شدن افراد در این فضا  شکل گرفت، بازی SecondLive گیم‌پلی را به عنوان نقطه ورود برای ارتباط بیشتر با دنیای متاورس ارائه می‌دهد. با توجه به خط سیر اینترنت، از زمان تولد ARPANET در ۵۰ سال پیش، دیدگاه مارشال مک لوهان در مورد «دهکده جهانی» در کهکشان گوتنبرگ محقق شده است. ۷.۵ میلیارد نفر مجاز به گشت و گذار آنلاین هستند و یکی از مهمترین سناریوهای توسعه یافته در اینترنت بازی است. طبق آمار، در حال حاضر بیش از ۲.۷ میلیارد گیمر در جهان وجود دارد و بازیکنان آن سوی اقیانوس‌ها می‌توانند از طریق بازی با یکدیگر تعامل داشته باشند.

چند سالی است که تصورات مربوط به بازی در مورد متاورس در همه جا دیده می‌شود؛ از «Sword Art Online»، «Accel World» تا «Ready Player One» که توجه جریان اصلی را بیشتر به خود جلب کرده است، همگی امکان اجرای پروژه های متاورس را به دنیا نشان دادند. کنسرت تراویس اسکات در «Fortnite» به وضوح ویژگی‌های متاورس مانند تعامل اجتماعی قوی و اشتراک گذاری فضا بصورت مجازی را نشان می‌دهد. در دنیای بازی SecondLive، ساکنان همچنین می‌توانند این دنیا را اداره کنند، قوانین بازی را تنظیم کنند، و دارایی‌های بازی را با هم ایجاد کنند.

علاوه بر این، بازی SecondLive همچنین از ایجاد دارایی‌های NFT از جمله فیلم، موسیقی، متن و همچنین ایجاد مکان‌های سرگرمی مانند سالن‌های تئاتر و اتاق‌های کارائوکه پشتیبانی می‌کند. هنگامی که به دلیل عوامل مختلف نمی‌توانید به بیرون از خانه بروید، همچنان می‌توانید از سرگرمی های سمعی و بصری در SecondLive لذت ببرید. برای فیلم‌هایی که نمی‌توانند به‌صورت آفلاین پخش شوند، SecondLive از تولیدکنندگان برای فروش بلیت پشتیبانی می‌کند. در این فرآیند، اولین ساکنان جوایز اولیه را از شرکت در ساخت جهان SecondLive دریافت خواهند کرد؛ این جوایز آن‌ها را قادر می‌سازد تا مشارکت بیشتری در ساخت این دنیا داشته باشند.

سناریو ۳ سکند لایو: کار و مطالعه آنلاین

پس از شکل‌گیری قوانین بازی و تجارت آیتم‌ها، یک سیستم اقتصادی نسبتا پایدار در جهان متاورس SecondLive شکل می‌گیرد. بر اساس این سیستم و نفوذ خود به خودی ساکنان اولیه‌ی SecondLive برای افراد و حتی شرکت‌های بیشتری جذاب خواهد شد و آن‌ها را به ساکنان تبدیل می‌کند. تحت تأثیر همه‌گیری کرونا و ناشناخته‌هایی که در دل خود داشت، در دو سال گذشته دورکاری رایج‌تر شده است و کار آنلاین به روش اصلی اداری برای بسیاری از شرکت‌ها تبدیل شده است. بازی SecondLive از ساخت شخصیت‌های مجازی و ساختمان‌های شرکت‌های مجازی پشتیبانی می‌کند. ساکنان می‌توانند به راحتی از این پلتفرم برای برگزاری جلسات آنلاین و حتی سایر اشکال ارتباط کاری استفاده کنند.

در چنین دنیای دیجیتالی، تقاضای ساکنان برای املاک و مستغلات در مناطق خاص نیز کمتر خواهد شد. ساکنان بر این اساس انتخاب‌های بیشتر و فشار کمتری خواهند داشت. به همین ترتیب، منابع آموزشی با کیفیت بالا که کمبود دارند نیز می‌توانند از طریق SecondLive به صورت آنلاین ارائه شوند تا ساکنان بتوانند مطالب آموزشی بیشتری را در اختیار داشته باشند. علاوه بر این، نگرانی کمتری در مورد نحوه جدا کردن کار و زندگی در بازی متاورس SecondLive وجود دارد، زیرا کاربران می‌توانند در صورت نیاز چندین آواتار ایجاد کنند.

سناریو ۴ سکند لایو: خرید آنلاین

نیازی به در نظر گرفتن نیازهای اساسی برای بقا در بازی SecondLive نیست. توکن‌هایNFT و دارایی‌های دیجیتالی می‌توانند در این دنیا ایجاد، نمایش داده و معامله شوند. تا زمانی که ساکنان مایل باشند، می‌توانند داشته‌های خود را به دیگران نشان دهند. آن‌ها می‌توانند یک دیوار نمایش جداگانه یا یک مرکز خرید با سایر ساکنان ایجاد کنند و قادر خواهند بود دارایی‌های مجازی و دارایی های فیزیکی خود، حتی یک آهنگ یا یک عکس را به نمایش بگذارند.

آن‌ها می‌توانند مستقیماً به همه ساکنانی که ممکن است آن دارایی را دوست داشته باشند، بدون دخالت واسطه‌هایی که باعث تفاوت قیمت می‌شوند، ارائه دهند. پس از توکنیزه شدن یک محصول ارزشمند، نقدینگی آن از برخی پلتفرم ها به این دنیا سرازیر می‌شود و باعث پیدا شدن طرفداران بیشتری برای این پلتفرم می‌شود. سناریوهای استفاده از بازی SecondLive با توسعه‌ی این دنیا به گسترش خود ادامه خواهند داد و تیم توسعه‌دهنده SecondLive به کاوش و تلاش برای رهایی ساکنان بیشتر از قید دنیای سنتی ادامه خواهد پرداخت.

همانطور که وب‌‌سایت L’Atelier درباره‌ی اقتصاد مجازی می‌گوید:

“ناشناس بودن اقتصاد مجازی، ویژگی‌های سنتی را که مانع از دسترسی محرومان به فرصت‌های ایجاد شده توسط تغییرات بزرگ صنعتی می‌شود، حذف می‌کند. اقتصاد مجازی از این جهت متمایز است که تقریباً هر کسی، جوان یا پیر، ثروتمند یا فقیر، صرف نظر از جنسیت، قومیت، مذهب، مکان، میراث یا موقعیت اجتماعی، تا زمانی که از عقل، قاطعیت و قدرت برخوردار باشد، می‌تواند موفق به دیدن فرصت های در حال ظهور در آن شود.”

توکن‌های بازی SecondLive

سیستم اقتصادی بازی SecondLive از دو نوع توکن تشکیل شده است: توکن حاکمیتی SLT و توکن تشویقی Bean. ارز دیجیتال SLT یا SecondLive Token مانند چسبی است که همه اعضای جامعه SecondLive را به هم متصل می‌کند و نشانه حاکمیت کل پلتفرم است.

درصد تقسیم‌بندی انتشار توکن‌های SLT

توکن بین (Bean) نیز برای برانگیختن تجربه‌های مختلف کاربران در پلتفرم از جمله استفاده از فضای عملیاتی، تجربه بازی‌ها، ایجاد محتوا، انجام وظایف خاص، شرکت در فعالیت های عملیاتی و غیره استفاده می‌شود. کاربرانی که توکن bean دارند می‌توانند با استیکینگ آن، توکن‌های SLT دریافت کنند.

ارز دیجیتال SecondLive

ارز دیجیتال SLT، یکی توکن مبتنی بر BEP20 است که از آن برای انجام امور حاکمیت در این پلتفرم استفاده می‌شود. دارندگان آن با حمایت از ارتقای اکوسیستم و هدایت بودجه اجتماعی، آینده بازی متاورسی SecondLive را شکل خواهند داد.

 • نام توکن: SecondLive Token

 •  نشانه مخفف: SLT

 • کل عرضه: ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰

برنامه تقسیم‌بندی و انتشار توکن‌ها
تخصیص نسبت تعداد توکن شیوه آزادسازی
اسپانسرها و مشاورها ۲۵ درصد ۲۵۰,۰۰۰ SLT دو سال قفل است، سه ماه یک‌بار صادر می‌شود
فروش عمومی ۵ درصد ۵۰,۰۰۰ SLT بالافاصله صادر می‌شود
ساخت و ساز زیست محیطی ۱۵ درصد ۱۵۰,۰۰۰ SLT سه سال قفل است، سه ماه یک‌بار صادر می‌شود
تیم توسعه‌دهنده ۲۰ درصد ۲۰۰,۰۰۰ SLT سه سال قفل است، شش ماه یک‌بار صادر می‌شود
مشوق‌های جامعه ۳۵ درصد ۳۵۰,۰۰۰ SLT طی ده سال به تدریج صادر می‌شود

توکن‌های تشویقی برای رفتار کاربران در SecondLive، عرضه‌ای نامحدود خواهد داشت. نقش های مختلفی در بازی مانند سازنده، اپراتور و کاربر معمولی وجود دارد. کاربران تشویق می‌شوند تا در ساخت سکند لایو از طریق توکن‌های Beans شرکت کنند و همینطور کاربران بیشتری جذب شوند. پس از به دست آوردن توکن Bean، می‌توانید آن را برای بدست آوردن ارز دیجیتال SLT استیکینگ کنید؛ البته راه‌های دیگری برای بدست آوردن توکن Bean وجود دارد.

ارز دیجیتال بین (Bean)

پس از ایجاد Space توسط کاربران، با توجه به شرایط کاربران فعال در آن Space، توکن بین (Bean) به طور خودکار  تولید می‌شود تا درآمدی برای آن‌ها وجود داشته باشد. هرچه یک Space بیشتر فعال باشد، توکن‌های Bean بیشتری تولید خواهد شد. همچین، کاربران می‌توانند از بازی‌ها، چت کردن، کار کردن، AMA و تزئین Space در دنیای SecondLive، توکن‌های تشویقی Bean را دریافت کنند.

بازی سکند لایو (SecondLive) هر هفته مقدار مشخصی توکن SLT (در حال حاضر ۱۰۰,۰۰۰ SLT) ارائه می‌کند که با افزایش کاربران و مدیریت DAO این تعداد تغییر خواهد کرد. ارز دیجیتال SLT برای تشویق کاربران به استیکینگ توکن Bean استفاده می‎شود. کاربران می‌توانند برای دریافت جوایز SLT، Bean را به اشتراک بگذارند. توکن‌های Bean در استخر درآمدها سوخته خواهد شد.

راهنمای بازی SecondLive

برای ورود به بازی، باید از آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود به عنوان یک حساب متصل به شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) استفاده کنید. شما می‌توانید از کیف پول‌های متامسک، تراست والت یا مث والت یا هر کیف پول BSC دیگری استفاده کنید.

ورود به حساب کاربری

 1. در صفحه اصلی، روی «Connect Wallet» کلیک کنید تا حساب کیف پول خود را پیوند دهید.

 2. ایمیل خود را متصل کنید.

 3. پس از دانلود و باز کردن نسخه کاربر (Client) روی «Avatars» کلیک کنید تا تصویر شخصیت خود را ویرایش کنید. پس از ویرایش و ذخیره می‌توانید وارد Space مربوطه شوید.

نحوه فروش NFT در بازی

 1. روی آدرس در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و «My NFT» را انتخاب کنید.

 2. روی NFT مورد نظر برای فروش کلیک کنید تا وارد صفحه جزئیات شوید.

 3. روی گزینه «Sale» کلیک کنید، قیمت را وارد کنید و روی «Confirm» کلیک کنید.

 4. پس از تکمیل سفارش، پیام «فروش موفقیت آمیز» را مشاهده خواهید کرد.

 5. برای مشاهده تمام سفارشات تکمیل نشده، روی «Market» کلیک کنید.

کسب درآمد از بازی SecondLive

ساخت فضا (Space)
 1. یک فضای شخصی ایجاد کنید. می‌توانید اطلاعات بیشتر را از اینجا به‌دست بیاورید.

 2. برای بردن جوایز بازی jigsaw puzzles را انجام دهید.

 3. از کاربران دیگر دعوت کنید تا وارد Space شوند و بیش از ۳ دقیقه آنلاین بمانند. صاحب اسپیس می تواند پنج توکن Bean دریافت کند.

 4. روی گزینه «Stake» کلیک کنید تا توکن‌های Beans را به اشتراک بگذارید و ارز دیجیتال SLT دریافت کنید. 

ساخت کاربر
 1. SecondLive client را باز کنید و روی SPACE کلیک کنید.

 2. در یک Space وارد شوید.

 3. برای بردن جوایز بازی jigsaw puzzles را انجام دهید.

 4. اگر پازل‌ها را حل کنید پازنزده توکن Bean دریافت خواهید کرد. 

 5. روی آدرس در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، «Wallet» را انتخاب کرده و  مقدار توکن‌های Bean را بررسی کنید. 

 6. برای ورود به صفحه استخراج، روی «Mining» کلیک کنید.

 7. برای به اشتراک گذاشتن توکن‌های Bean و دریافت SLT روی گزینه «Stake» کلیک کنید.


ماین کردن توکن‌های SLT و BEAN

 1. شما می‌توانید در ازای استیکینگ توکن‌های Bean، ارز دیجیتال SLT دریافت کنید. استخر ماینینگ هفته ای یک بار به ارزش ۱۰۰.۰۰۰ دلار SLT اهدا می‌کند. (مقدار خروجی SLT در هفته به صورت پویا از طریق حاکمیت SecondLive DAO در آینده تغییر خواهد کرد.)
 2. سپس، توکن‌های Bean استیکینگ شده، سوزانده می‌شود و قابل برداشت نیست.
 3. همچین توکن‌های Bean قابل انتقال نیستد؛ فقط می‌توان آن را برای دریافت SLT استیکینگ کرد و سپس سوزاند.
سوالات متدوال
سوالات متداول

بازی سکند لایو چیست؟

بازی SecondLive یک فضای مجازی سه بعدی است که در آن آواتار خود را طراحی و سپس در فضاهای مجازی مختلف مانند نمایشگاه و کلاس‌های مختلف و… شرکت می‌کنید.

سناریوهای بازی سکند لایو چگونه است؟

سناریوهایی که در سایت رسمی سکند لایو توضیح داده شده‌اند بسیار شبیه به دنیای واقعی هستند از جمله: ۱. فضای اجتماعی باز، ۲. باز کردن دنیای بازی و سرگرمی، ۳. کار و مطالعه آنلاین، ۴. خرید آنلاین

نکته: توجه داشته باشید این خبر صرفا ترجمه‌‌ محتوای انتشار یافته از منبع ذکر شده می‌باشد و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۴/۵ - (۴ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست