اوکی اکسچنج

آشنایی با بازی Illuvium و توکن ILV

بازی ایلوویوم چیست؟

یکی از محبوب‌ترین بلاک چین‌ها در حوزه رمز ارز‌ها، بلاک چین اتریوم است. بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی با استفاده از این بلاک چین توانسته‌اند بازی‌های ویدئویی با کیفیت بالا و پر طرفداری را ایجاد کنند. یکی از بازی‌های محبوب در این بلاک چین، ایلوویوم است، Illuvium یک RPG متن باز مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که طبق گفته سازندگان قرار است در سال ۲۰۲۲ روی رایانه‌های شخصی و مک عرضه شود. اگر به بازی‌های ویدئویی و بلاک چینی علاقه دارید و به دنبال کسب سود از آن‌ها هستید پیشنهاد می‌کنیم تا انتها این مقاله ارزتودی همراه ما باشید؛ چرا که در این مقاله به بررسی کامل این بازی، نحوه سرمایه‌گذاری و تحلیل قیمت آینده توکن آن خواهیم پرداخت.

مشاهده: قیمت لحظه ای Illuvium

پروژه و بازی ایلوویوم چیست؟ (Illuvium)

ایلوویوم یکی از بازی‌های جدید و بی‌شمار برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال بوده که در واکنش به محبوبیت زیاد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) پدید آمده است. این بازی در سال ۲۰۲۱ توسط سه برادر طراح و برنامه نویس بازی، به نام‌های آرون، گرانت و کایران وارویک ایجاد شد. آن‌ها ۵ میلیون دلار در یک دور مالی که شامل Framework Ventures و IOSG Ventures بود، جمع‌آوری کردند. اگرچه این بازی ماجراجویی نقش آفرینی (RPG) هنوز در دست ساخت است، اما توکن بومی ایلوویوم ILV در مارس ۲۰۲۱ منتشر شد تا به کاربران اجازه دهد تا آن را در یک برنامه استخراج نقدینگی استفاده کنند. صرافی غیرمتمرکز Sushiswap میزبان استخر نقدینگی رسمی برای توکن‌های ILV است.

بازی ایلوویوم چیست؟ (Illuvium)

بازیکنان در بازی کریپتویی ایلوویوم ماموریت شکست و شکار موجوداتی به نام ایلوویال‌ها (Illuvials) را برعهده دارند. پس از اینکه هیولا‌های خود را به مجموعه شخصی اضافه کردید، می‌توانید از این هیولا‌ها در نبرد با بازیکنان دیگر و در حین جستجو، حل چالش‌ها یا بازی در داستان ایلوویوم استفاده کنید. این بازی همچنین با ارائه توکن‌های مخصوص خود، ILV و sILV، هولدر‌های آن امکان کسب در آمد، تکمیل چالش‌ها، ماموریت‌ها و برد‌ها را می‌دهد.

آموزش بازی ایلوویوم

در ایلوویوم، بازیکنان می‌توانند موجوداتی را برای شکار، مبارزه و نقش‌های دیگر بگیرند. ایلوویال‌ها که به توکنNFT نیز معروف هستند توسط بازیکنان جمع‌آوری و برای توسعه شخصیت‌هایشان استفاده می‌شوند. سپس بازیکنان می‌توانند ایلوویال‌های خود را به میدان نبرد ببرند، جایی که در صورت موفقیت می‌توانند در دنیای واقعی پول کسب کنند. این بازی منابع متعددی برای درآمد ایجاد می‌کند که اکثر آن‌ها از طریق فروش اجناس درون بازی، مواد صنایع دستی و لوازم به دست می‌آیند. از طریق یک طرح خرید مجدد ILV، ۱۰۰٪ از این درآمد به عنوان پاداش به افرادی که توکن‌های ILV را استیک می‌کنند، داده می‌شود.

نحوه بازی در ایلوویوم

توجه داشته باشید در این بازی هر بار که یک ایلوویال را می‌گیرید، یک NFT می‌نت می‌شود. هنگامی که سه ایلوویال با هم ترکیب می‌شوند، یک Illuvial جدید ایجاد می‌شود و سه NFT فعلی از بین ‌می‌روند. ایلوویال‌ها شامل طیف وسیعی هستند، برخی از آن‌ها آنقدر قدرتمندند که برای شکست آن‌ها به سلاح‌های پیشرفته‌تری نیاز پیدا خواهید کرد. ایلوویال‌ها دو ویژگی اصلی دارند: گونه (Affinity) و نوع (Class).

کلاس‌های ایلوویوم

در توضیح کلاس‌ها مختلف این موجودات، Fighter، Guardian، Empath، Rogu و Psion پنج کلاس موجود در ایلوویوم هستند. تفاوت‌های آن‌ها هنوز به طور کامل مشخص نشده است. هم افزایی طبقات و همبستگی باید در هنگام تشکیل یک تیم در نظر گرفته شود. برای مثال یک Slayer با ترکیب دو Illuvial ایجاد می‌شود: یک جنگنده و یک سرکش. شما حتی می‌توانید دو Illuvial از یک کلاس را برای ایجاد یک Illuvial با مهارت‌های کلاسی بسیار قدرتمند ترکیب کنید.

گونه‌های ایلوویوم

هوا، طبیعت، آتش، آب و زمین پنج گونه ایلوویوم هستند که هر مدل میزان خسارت وارد و آسیب آن را مشخص می‌کند. به عنوان مثال، یک ایلوویال آب، آسیب بیشتری به یک ایلوویال آتش وارد می‌کند، اما در برابر زمین آسیب‌پذیر خواهد بود. در Ascended Illuvials، می‌توانید با ترکیب دو یا چند مورد از پنج شباهت، مانند گرد و غبار (هوا و زمین) یا فراست (آتش و یخ) (هوا و آب)، ترکیب‌های وابستگی ایجاد کنید.

سایر ویژگی‌های ایلوویوم

هر ایلوویال علاوه بر نوع و گونه دارای ویژگی‌های مختلفی مانند قدرت، سلامت، سرعت و آسیب است. با پیروزی در جنگ‌های بیشتر، ایلوویال‌های شما قوی‌تر می‌شوند. کالا‌های درون بازی که ممکن است با اجزای کاردستی، خریداری یا تولید شوند نیز می‌توانند به شما در توسعه ویژگی‌های خاص Illuvial کمک کنند.

توکن ILV چیست؟

ایلوویوم (ILV) یک توکن ERC-۲۰ مبتنی بر اتریوم با کاربرد‌های متنوع در بازی و اکوسیستم است. قیمت ILV با ترکیبی از سودمندی و حدس و گمان در مورد عملکرد بازی تعیین می‌شود. این توکن در دو نسخه موجود است: ILV و sILV. توکن‌های ILV یک سال طول می‌کشد تا قابل استفاده شود، در حالی که sILV ممکن است بلافاصله در بازی استفاده شود. عرضه محدودی از این توکن‌ها وجود دارد. از آنجایی که افراد زیادی قبلاً کوبن‌های خود را استیک کرده‌اند، عرضه در گردش کاهش می‌یابد. ILV سه کاربرد اصلی دارد:

 • توکن‌های ILV برای تلاش‌ها و پیروزی‌های بازیکنان در بازی به بازیکنان داده می‌شود.
 • هولدر‌های ILV می‌توانند آن را در خزانه ایلوویوم استیک کنند و ILV یا sILV پاداش بگیرند.
 • سازمان مستقل خودمختار (DAO) ایلوویوم به هولدر اجازه می‌دهد تا در مدیریت بازی شرکت کنند. شورای ایلویناتی به جامعه اجازه می‌دهد تا در درخواست‌های بهبود بازی و سایر بهبود‌های مدل حاکمیتی همکاری کند.

کاربرانی که ILV و sILV را انتقال می‌دهند باید هزینه‌های گس اتریوم را بپردازند زیرا توکن‌های ERC-۲۰ هستند. در زمان نوشتن این مقاله (۲۸ آبان ۱۴۰۰)توکن LV با حجم معاملات ۲۴ ساعته ۵۶، ۴۱۱، ۵۶۹ دلار، قیمت فعلی ایلوویوم ۱۰۰۸. ۵۰ دلار است. ایلوویوم در ۲۴ ساعت گذشته ۱. ۱۳ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

نام (نماد) ایلوویوم (ILV)
وبسایت illuvium.io
شبکه میزبان (سایر شبکه‌‌ها) اتریوم (سولانا)
تعداد عرضه نهایی ۷,۰۰۰,۰۰۰ توکن
مارکت بایننس، کوکوین، Gate.io، کوینکس، OKX و برخی دیگر از صرافی‌ها

آشنایی با توکن sILV 

ایلوویوم دارای یک سیستم پاداش‌ ییلد فارمینگ منحصربه‌فرد است، که در آن تمام پاداش‌های ILV که از طریق‌ ییلد محصول به‌دست می‌آیند، قبل از حذف به مدت یک سال قفل می‌شوند. با این حال، سهامداران می‌توانند با تغییر پاداش ILV خود به sILV، یک دارایی ثانویه در بازی، از تایمر باز کردن قفل جلوگیری کنند. کاربرانی که پاداش خود را به عنوان sILV مطالبه می‌کنند، معادل USD sILV دریافت می‌کنند و می‌توانند از پاداش خود برای خرید کالا‌های درون بازی استفاده کنند. SILV یک ارز بازی نیست و توسط یک دارایی مبتنی بر بلاک چین نشان داده نمی‌شود.

استکینگ توکن ILV 

در نظر داشته باشید که فرآیند استیکینگ ILV ساده و اسان است؛ برای پرداخت کارمزد گس به یک کیف پول اتریوم نیاز دارید که هم $ILV و هم $ETH داشته باشد. برای شروع، به ادرس staking.illuvium.io بروید و توکن‌های $ILV خود را در صفحه استکینگ مجاز قرار دهید.

مراحل انجام استیکینگ

قدم اول

 • با مراجعه به staking. illuvium. io شروع کنید. در گوشه سمت راست بالا، روی «Connect your wallet» کلیک کنید.
 • در مرحله بعد، نوع کیف پولی را که می‌خواهید متصل کنید انتخاب کنید.

مراحل انجام استیکینگ

قدم دوم

 • بعد از اتصال، روی تب \”Stake\” کلیک کنید و Core Pools را انتخاب کنید. با کلیم بروی تأیید دستورات موجود در کیف پول تراکنش را تکمیل کنید.

قدم دوم

قدم سوم

 • استخری را که می‌خواهید در آن استیک را انجام دهید انتخاب کنید و روی «Stake» کلیک کنید.

قدم سوم

قدم چهارم

 • شما می‌توانید بین گزینه‌های انعطاف‌پذیر و قفل شده یکی را انتخاب کنید. Flexible هیچ انگیزه‌ای چند برابری دریافت نمی‌کند، در حالی که قفل بودن وزن استخر شما را تا ۲ برابر افزایش می‌دهد. سپس مقداری را که می‌خواهید استیک کنید، وارد کنید، \”STAKE\” را فشار دهید.

قدم چهارم

قدم پنجم

 • یک پیام متاماسک ظاهر می‌شود. قبل از اینکه روی «تأیید» کلیک کنید تا آن را به بلاک چین منتقل کنید، تراکنش و کارمزد‌های گس مربوطه (به ETH) را بررسی کنید. صبر کنید تا تراکنش در بلاک چین تأیید شود. پس از تأیید تراکنش، یک پاپ آپ نمایش داده می‌شود.

قدم پنجم

قدم ششم

 • نحوه دریافت پاداش خود را انتخاب کنید و روی گزینه مناسب کلیک کنید. پاداش ادعا شده در ILV یک سال قفل هستند، در حالی که sILV ممکن است بلافاصله در بازی مطالبه و خرج شود.

قدم هفتم

 • با رفتن به تب Vesting، سپرده‌ها و پاداش‌های خود را مشاهده کنید. شما می‌توانید پاداش‌ها را پس از اهدای پروتکل از آن‌ها خارج کنید و تمام، شما اکنون در پروتکل ایلوویوم توکن ILV را استیک کرده‌اید.

نحوه خرید توکن ILV

ما نحوه خرید توکن ILV را در صرافی بایننس به شما آموزش می‌دهیم. برای شروع، باید یک حساب Binance ایجاد کنید و فرآیند‌های KYC و AML را طی کنید. پس از ثبت نام و ورود به سیستم، باید موارد زیر را انجام دهید:

قدم اول

 • ماوس را روی تب \”Trade\” قرار دهید و نمای تجاری \”Classic\” یا \”Advanced\” را انتخاب کنید.

نحوه خرید توکن ILV

 

قدم دوم

 • ماوس را روی جفت معاملاتی سمت چپ نگه دارید و ILV را جستجو کنید، سپس یک جفت معاملاتی مناسب را انتخاب کنید. برای این مثال، ما از \”ILV/BUSD\” استفاده خواهیم کرد.

قدم دوم

 

قدم سوم

مبلغ مورد نظر برای خرید را وارد کنید و نوع سفارش را انتخاب کنید. سفارش بازار سریعترین و ساده‌ترین راه برای خرید ILV است. قبل از انتخاب «خرید ILV»، مشخصات سفارش خود را دوباره بررسی کنید.

قدم سوم

پیش‌بینی قیمت ایلوویوم: آیا کوین ILV بیشتر صعود خواهد کرد؟

با توجه به تجزیه و تحلیل، کوین کودس، ۱۰‌اندیکاتور نوسانگر صعودی و ۱۴‌اندیکاتور نوسانگر نزولی وجود دارد. بر اساس این پیش‌بینی قیمت ایلوویوم، این کوین ممکن است تا ۲۱ نوامبر به ۹۷۲. ۶۲ دلار سقوط کند. از طرفی وبسایت Wallet Investor پیش‌بینی کرد که قیمت توکن ایلوویوم تا پایان سال ۲۰۲۱ به طور متوسط به ۱۴۰۳. ۰۱ دلار افزایش می‌یابد، سپس تا پایان سال ۲۰۲۲ بیش از دو برابر می‌شود و به طور متوسط به ۳۱۸۹. ۷۴ دلار می‌رسد. طبق این پیش‌بینی ILV تا پایان سال ۲۰۲۵ با قیمت ۸۵۴۱. ۲۷ دلار معامله شود.

با این حال همیشه به یاد داشته باشید که بازار ارز‌های دیجیتال دائماً در حال نوسان است و پیش‌بینی یک ارز هیچ وقت دقیق نیست و ممکن است با توجه به روش تحلیلگر متفاوت باشد. بنابراین برای اینکه هیچوقت در این بازار دچار مشکل نشوید بهتر است قبل از سرمایه‌گذاری در ارزی حتماً آخرین ترند‌های بازار، اخبار، تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی را در نظر بگیرید.

آیا ایلووویم برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

ارز‌های رمزپایه دارایی‌های بی‌ثباتی هستند که سرمایه‌گذاری در آن‌ها، نسبت به سایر انواع دارایی‌ها ریسک بالاتری دارد. تحمل ریسک و شرایط مالی شخصی شما تعیین می‌کند که آیا ارز ILV برای سبد خرید شما مناسب است یا خیر. هرگز بیش از حدی که توانایی از دست دادن سرمایه خود را دارید، پولی را در چیزی قرار ندهید.

کلام آخر

با راه‌اندازی توکن ILV و پلتفرم سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز (DeFi)، ایلوویوم در حال حاضر هیجان و حجم معاملات زیادی را به دست آورده است. قیمت ایلوویوم از زمان شروع به کار به طور پیوسته افزایش یافته است. با وجود شباهت‌های این بازی به بازی آکسی اینفینیتی، ایلوویوم ظاهر، احساس و عملکرد با کیفیت بالاتری دارد. اما برای اینکه ببینیم این بازی در حوزه NFT بهترین است یا خیر باید منتظر بمانیم تا مشخص شود در مرحله بتا آن در سال ۲۰۲۲ چه اتفاقی خواهد افتاد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

بازی ایلوویم چیست؟

ایلوویم یک بازی NFT محور بر بستر بلاک چین اتریوم است.

چه کیف پول‌هایی از کیف پول ILV پشتیبانی می‌کنند؟

از آنجایی که این توکن بر بستر بلاک چین اتریوم است،‌ تمامی والت‌هایی که از این شبکه پشتیبانی می‌کنند را می‌توانیم به عنوان کیف پول رمز ارز IVL انتخاب کنیم.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی شما با ایلوویوم نوشته شده است و ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات یا عواقب مالی آن برای افراد ندارد.

۵/۵ - (۵ امتیاز)
نظرات
۲ دیدگاه

۲ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست