اوکی اکسچنج

بازی دیفای لند (DeFi Land) و ارز دیجیتال DFL چیست؟

ارز دیجیتال دی‌فای لند (DeFi Land) یا DFL چیست؟

آیا تا به حال به فارمینگ آفتابگردان یا ذرت فکر کرده‌اید؟ ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما همه چیز می‌تواند در دنیای دارایی‌های دیجیتال واقعی باشد. دیفای لند (DeFi Land) ویژگی‌های منحصربه ‌فردی را برای ادغام دیفای و بازی ارائه می‌کند. در این مقاله، همه چیز را در مورد یکی از منحصر به فردترین پلتفرم‌های بازی در سولانا یعنی DeFi Land، کشف خواهیم کرد.

دیفای لند (DeFi Land) چیست؟

دیفای لند (DeFi Land)، یک بازی تحت وب و شبیه‌ساز فارمینگ چند‌زنجیره‌ای (Multi-Chain Farming) است که برای بازی‌وار کردن حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده است. تمرکز این بازی بر جمع‌آوری تمامی ویژگی‌ها و امکانات پلتفرم‌های مالی رایج در یک مکان است؛ اجزاء این بازی، جوایز و توکن‌های آن، به ابزارهایی برای انجام فعالیت سرمایه‌گذاری تبدیل شده‌اند.

این پروژه بر روی بلاک چین سولانا (Solana) توسعه یافته است تا به ارائه یک پلتفرم سریع، ارزان و ایمن برای کاربران، اطمینان حاصل کند هر تجربه‌‌ای از مدل گیمیفیکیشن (ادغام یک پلتفرم دی‌فای و بازی) دل‌نشین خواهد بود. از سوی دیگر، اکوسیستم سولانا به سرعت در حال گسترش است و این مسئله فرصت‌های عالی برای جذب کاربران و توسعه دهندگان ایجاد می‌کند.

DeFi Land چگونه کار می کند؟

نکته منحصر به فرد در مورد دیفای لند (DeFi Land) این است که مانند پروتکل‌های آن یک اکوسیستم جدید ایجاد نمی‌کند. در واقع، کاربران می‌توانند از پروتکل‌های معروف مختلف، صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، بازارساز خودکار (AMM) و وام‌دهی (Lending) از طریق این پلتفرم بازی استفاده کنند و در عین حال از فعالیت‌های مالی خود لذت ببرند. بنیان‌گذاران این بازی بیان کردند که آن‌ها برای بهتر و دوستانه‌تر کردن دیفای لند (DeFi Land) سعی خواهند کرد که عملکرد پلتفرم‌های DeFi را بازی‌وار و آماده کنند.

به عنوان مثال، کشت سود یا ییلد فارمینگ (Yield Farming) در این بازی، از راه‌های ارتباطی کاربری متفاوتی نسبت به سایر پلتفرم‌ها استفاده خواهد کرد. در استخر نقدینگی هر دارایی دیجیتالی، نامی بامزه مانند SOL-Sunflower یا USDC-Corn دارد. عمکرد این دارایی‌ها در این پلتفرم مشابه پلتفرم‌‌های دیگر خواهد بود اما این تغییرات به کاربران کمک می کند تا از فعالیت‌های خود لذت بیشتری ببرند. به علاوه تمامی این ویژگی‌ها، دیفای لند (DeFi Land) چندین ویژگی قابل توجه را برای کاربران وب و موبایل ارائه می دهد. نسخه یک این بازی ویژگی‌های منحصر به فرد زیر را داراست:

 • مبادله (Swap)
 • تامین نقدینگی (Liquidity providing)
 • استیکینگ و کشت سود (Staking &Yield Farming)
 • حاکمیت (Governance)
 • زمین‌های قابل شخصی سازی (Customizable lands)
 • زمین آموزشی (Educational land)
 • دستاوردها (Achievements)

نسخه دو دیفای لند (DeFi Land) در ابتدای سال ۲۰۲۲ در سایت defiland.app با ویژگی‌های زیر منتشر خواهد شد:

 • وام و قرض گرفتن (Lending & Borrowing)
 • اندیکاتورها (Indices)
 • بازار NFT (NFT marketplace)
 • گفت‌و‌گو تعاملی (Interactive Chat)
 • پیش‌بینی و شرط‌بندی (Predictions & Betting)
 • مسابقات و بازی‌های کوچک (Tournaments & Mini-Games)

همانطور که می‌‌بینیم، تمام برنامه‌های DeFi برای ایجاد تجربه های لذت بخش برای کاربران تبدیل به بازی می‌شوند.


ارز دیجیتال DFL چیست؟

ارز دیجیتال DFL، توکن بومی دیفای لند (DeFi Land) و ابزار اصلی است که برای موارد زیر استفاده می شود:

 • رقابت، شرط‌بندی و انعام دادن.
 • خرید و فروش دارایی‌های درون بازی و NFT ها.
 • انجام رای‌گیری‌های حاکمیتی.

اطلاعات فنی توکن DFL

نام توکن دیفای لند (DeFi Land)
نام اختصاری DFL
بلاک چین سولانا (Solana)
آدرس قرارداد DFL1zNkaGPWm1BqAVqRjCZvHmwTFrEaJtbzJWgseoNJh
کاربرد توکن ابزاری، حکم‌رانی درون شبکه
عرضه کل ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ DFL
عرضه در گردش ۵۸۶,۳۳۵,۰۰۰.۰۰ DFL
استاندارد توکن SLP

توزیع توکن DFL

در مجموع ۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن DFL به شرح زیر توزیع می شود:


خرید ارز دیجیتال دی‌اف‌ال (DFL)

شما می‌‌توانید توکن دیفای لند (DeFi Land) را از ۲ صرافی غیرمتمرکز ریدیوم (Raydiumسولانیوم (Solanium) خریداری کنید. فراموش نکنید برای مبادله توکن DFL به ارز دیجیتال سولانا (SOL) نیاز خواهید داشت. هم‌چین، امکان خرید دیفای لند (DFL) در صرافی‌های FXT، Gate.io و ByBit نیز فراهم است.

کیف پول‌های توکن DFL

در حال حاضر، برای استفاده از دیفای لند (DeFi Land) و ذخیره کردن DFL می‌توانید از این کیف پول‌های سولانا (Solana) استفاده کنید:

 • کیف پول فانتوم (Phantom)
 • کیف پول سول‌فلر (Solflare)
 • کیف پول سلوپ (Slope)
 • کیف پول سولت (Sollet)

نقشه راه دیفای لند (DeFi Land)

این نقشه راهی است که توسط تیم موسس منتشر شده است. در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۱، دیفای لند (DeFi Land) چند به‌روزرسانی مهم خواهد داشت:

 • ادغام با با پلتفرم‌های سول‌فارم اورکا (Orca)، سیبر (Saber) و سول‌فارم (Solfarm)
 • پایان مرحله فروش عمومی
 • عرضه عمومی بازی
 • ماموریت‌ها و دستاوردها
 • یکپارچه سازی NFT

تیم توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران پروژه دیفای لند

یکی از مهم‌ترین اخبار ارائه شده از دیفای لند، پرداخت کمک هزینه‌ها‌ی این پروژه به صورت رسمی توسط پلتفرمر سروم (Serum) است. این امر از توسعه پروژه پشتیبانی کرده و تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، این پروژه توسط شرکت‌های Alameda Research، Aminoca Brands و سایر سرمایه گذاران نیز تامین مالی می شود.


آیا ارز دیجیتال DFL برای سرمایه گذاری خوب است؟

در این مقاله به‌ طور خلاصه با پروژه دیفای لند (DeFi Land) و ارز دیجیتال DLF آشنا شدید. شما همیشه باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات شخصی خود را انجام دهید. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که چند مسئله‌ی کلیدی که سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه‌گذاری در این پروژه به آن‌ها توجه کنند وجود دارد:

طراحی مجدد و منحصربه فرد ساختار برنامه‌های دی‌فای (DeFi) از طریق تبدیل آن به بازی، قطعا تجربه کاربر را در دیفای لند (DeFi Land) بهبود می‌بخشد. اگرچه، هنوز برای نتیجه‌گیری زود است، زیرا این پروژه هنوز به‌طور رسمی اجرا نشده است. همایش هک‌تون (Hackathon) سولانا برای همکاری با استعدادهای سراسر جهان برای ساخت پروژه‌های جدید و تقویت اکوسیستم اجرا شد. بیش از ۱۳۰۰۰ سازنده و ۳۵۰ تیم پروژه‌های خود را ارائه کردند. بازی دیفای لند (DeFi Land) با ۱۰۰۰۰ دلار جایزه مقام دوم را کسب کرد. این نشان می‌دهد که کیفیت محصول و ایده‌های منحصربه‌فرد آن،‌ پتانسیل بالایی برای رسیدن به قله‌های رفیع ایجاد می‌کند.

گیم‌فای (GameFi)، ادغام پروژه‌های DeFi و بازی، یکی از داغ‌ترین روندها در فضای کریپتو در سال جاری بوده است. ارزش صنعت بازی در حال حاضر از ۳۰۰ میلیارد دلار در سال جاری فراتر رفته است و هنوز هم پتانسیل عظیمی دارد. ارزش بازار آکسی اینفینیتی (Axie Infinity) به‌عنوان موفق‌ترین پروژه در سال جاری به‌تنهایی به بیش از ۸ میلیارد دلار رسید، که در حال حاضر چیزهای زیادی در مورد بازار گیم‌فای (GameFi) توضیح می‌دهد. مفهوم پشت DeFi Land بسیار منحصر به فرد است. ما می‌توانیم انتظار اخبار داغ و اتفاقات هیجان انگیز را از آن در آینده نزدیک داشته باشیم.

آکسی اینفینیتی (Axie Infinity) به عنوان یک بازی ویدئویی آنلاین مبتنی بر NFT که توسط Sky Mavis ساخته شده است و بر اساس شبکه اتریوم پیش می‌رود، یکی از پروژه‌های بزرگ GameFi می‌باشد. کاربران می توانند با انجام بازی، توکن های AXS را کسب کنند. در نهایت امیدواریم تمام اطلاعات مهم در مورد DFL مثل ویژگی‌ها و نکات برجسته آن را در این مقاله به دست آورده باشید. اگر سؤالی در مورد دیفای لند دارید یا می خواهید در مورد DFL بیشتر بدانید، دیدگاهتان را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سؤالات متداول

دیفای لند (DeFi Land) چیست؟

دیفای لند، یک بازی تحت وب و شبیه‌ساز فارمینگ چند‌زنجیره‌ای (Multi-Chain Farming) است که برای بازی‌وار کردن حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده است.

ارز دیجیتال DFL چه کاربردهایی دارد؟

۱. رقابت، شرط‌بندی و انعام دادن ۲. خرید و فروش دارایی‌های درون بازی و NFTها ۳. انجام رای‌گیری‌های حاکمیتی

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۵/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست