اوکی اکسچنج

معرفی و بررسی بازی گادز آنچیند (Gods Unchained)

معرفی بررسی بازی Gods Unchained

بازی Gods Unchained یکی از اولین بازی‌های بلاک چینی است؛ این بازی به صورت کارتی رقابتی غیرمتمرکز بوده که ارائه دهنده توکن‌های NFT است. خدایان ر‌ها شده از ترکیب بازی‌های معروف مانند هارت استون، MTG و Faeria ایجاد شده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل این بازی بپردازیم، پس با این قسمت از مقالات ارزتودی همراه باشید.

مشاهده: قیمت ارز GODS

بازی Gods Unchained یا خدایان ر‌ها شده یکی از بازی‌های شناخته شده دیجیتالی و به صورت کارتی (برد گیم) است. در این بازی کاربران می‌توانند مالکیت کارت‌ها و دارایی‌های دیجیتالی توکن شده در بلاک چین اتریوم را تأیید کنند. این بدان معناست که درست مانند بازی‌های کارتی واقعی، می‌توانید کارت‌هایی که کمیاب و از نظر ارزش متفاوت هستند را بخرید و مبادله کنید.

این بازی رایگان تقریباً مشابه بازی بسیار موفق بلیزارد Hearthstone: Heroes of Warcraft است؛ چرا که در این بازی نیز با شخصیت‌ها و کارت‌های واحد با مضمون فانتزی برای نابود کردن حریف استفاده می‌کنید. بنابراین در واقعیت این بازی یک نسخه تکراری با شباهت نسبتاً نزدیک به Hearthstone است و برای افرادی که از قبل با این بازی آشنا هستند، می‌تواند قابل درک‌ و راحت‌تر باشد.

بازی Gods Unchained چگونه کار می‌کند؟

گیم پلی بازی نوبتی کارتی بر اساس بلاک چین ساخته نشده است. بلکه این فناوری در خود کارت‌ها تعبیه شده و هر کارت غیر مشترک به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) رمزگذاری می‌شود، یعنی یک دارایی دیجیتالی که می‌توانید آن  را به میل خود تأیید و معامله کنید. این کارت‌ها تنها به عنوان بخشی از تجربه بازی هستند که توسط ارائه دهنده در اکثر بازی‌ها از جمله رقبایی مانند Hearthstone و The Elder Scrolls: Legends در اختیار گیمر‌ها قرار می‌گیرد و آن‌ها مالکیت واقعی ندارند.

بازی Gods Unchained چگونه کار می‌کند؟

از طرف دیگر، Gods Unchained با تقلید از بازی‌های کارتی فیزیکی که الهام‌بخش نسخه‌های دیجیتالی مانند Magic: The Gathering هستند، اجازه خرید و فروش کارت‌ها را به بازیکنان می‌دهد. کارت‌های دیجیتال کمیاب در Gods Unchained بسیار ارزشمند هستند، درست مانند بازی‌های کارتی معمولی. در فوریه ۲۰۱۹، یک کارت “افسانه” به قیمت شگفت‌آور، ۶۲۰۰۰ دلار فروخته شد.

نحوه خرید کارت Gods Unchained

در ابتدا به کسانی که برای اولین بار این بازی را نصب و شروع می‌کنند، ۷۰ کارت رایگان داده می‌شود. در صورتی که قصد اضافه کردن کارت‌های خود را داشته باشید می‌توانید از طریق بسته‌های توسعه اقدام کنید. با پیشرفت در بازی و انجام مسابقات، بسته‌های کارتی را برنده خواهید شد و حتی می‌توانید بسته‌های بیشتری را با پول واقعی خریداری کنید تا به مجموعه خود اضافه کنید. در حال حاضر ۴ پک به نام‌های زیر در این بازی وجود داشته و برای فروش در دسترس قرار دارد:

  • Rare
  • Epic
  • Legendary 
  • Shiny-Legendary

توجه داشته باشید که در زمان نگارش این مقاله، این پک‌ها به ترتیب ۲. ۴۹ ، ۶. ۹۹ ، ۲۴. ۹۹  و ۱۴۹. ۹۹ دلار قیمت دارند و هر کدام شامل تنها پنج کارت با سطوح کمیاب و متفاوت است. در اپلیکیشن همچنین بسته‌های ۶ تایی در دو سطح Rare (۱۴. ۹۹ دلار) و Legendary (۱۴۹. ۹۹ دلار) به فروش می‌رسد. تفاوت بین خرید بسته‌های انفرادی متعدد و خرید یک پک به این دلیل است که ممکن است صندوق‌ها بعداً نگهداری و تعویض شوند و احتمالاً ارزش آن‌ها افزایش یابد.

کارت‌های تکی را می‌توان از طریق بازار درون بازی خریداری کرد که به شما این امکان را می‌دهد تا با فروش کارت‌های کمیاب و یا تکراری، عرشه خود را با افزودنی‌های مهم یا سود بالقوه تقویت کنید. برای انجام هر یک از این موارد، چه خرید بسته یا فروش کارت، باید یک کیف پول اتریوم (مانند MetaMask) را به بازی لینک دهید. این موضوع به شما امکان می‌دهد تا در حین بازی از هر کارت Gods Unchained و چیز‌هایی که در کیف خود دارید استفاده کنید. گفتنی است برای خرید هر آیتمی در بازی به اتریوم نیاز پیدا خواهید کرد. اگر توکن ETH را در کیف پول خود ندارید، می‌توانید با استفاده از افزونه Wyre آن را خریداری کنید.

نحوه بازی God Unchained چگونه است؟

Gods Unchained یک گیم کارتی تجاری رقابتی به روش Hearthstone بوده و یک بازی بسیار موفق با بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن و صحنه پر رونق ورزش‌های الکترونیکی در سراسر جهان است. Gods Unchained، در بیشتر موارد، به این فرمول پایبند است و تنها تغییرات جزئی در جریان نبرد داده است. شما با یکی از عرشه‌های آماده شده ۳۰ کارتی یا چیزی که خودتان ساختید، در مقابل حریف خود قرار می‌گیرید.

نحوه بازی God Unchained چگونه است؟

در واقع می‌توانید هر دور را با مقدار معینی توکن مانا شروع کنید تا برای بازی کردن ورق‌های دست خود یا استفاده از توانایی‌های خدا خرج کنید و این مقدار به تدریج در طول بازی افزایش می‌یابد و به شما امکان می‌دهد بعداً کارت‌های قدرتمندتری بازی کنید. یکی از ویژگی‌های جدید Gods Unchained قفل مانا است که سرعت افزایش آمار پس از پنج نوبت اول را کاهش می‌دهد و امکان رفت و برگشت بیشتر را قبل از استفاده از کارت‌های سطح بالا فراهم می‌کند.

هدف بازی این است حریف خود را قبل از اینکه بتواند شما را بکشد، بکُشید. خدای هر بازیکن با ۳۰ عدد جان آغاز می‌شود. کشتن این خدایان شاید به زبان آسان باشد؛ اما برخی از آن‌ها از استراتژی سنگ،کاغذ و قیچی استفاده می‌کنند تا جریان جنگ را تغییر دهند. یکی از نکات اصلی با برنده شدن در این بازی ساختن یک عرشه قوی و بی‌نقص است. احتمالاً بعد از کمی بازی می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید.

بهترین ویژگی‌ بازی خدایان ر‌ها شده

طراحی کاربر پسند

طراحی فانتزی و دلپذیری که این بازی دارد نشانه این است که از بازی‌های Hearthstone و Magic الهام گرفته است. استفاده از سیستم ناوبری ساده و رابط کاربر پسند و تعاملی بازی خدایان ر‌ها شده به شدت مورد استقبال گیمر‌ها قرار گرفته شده است.

طراحی کاربر پسند

راحتی در استفاده

در حالی که Gods Unchained می‌تواند به فرآیند بهتر و پیشرفته‌تری نیاز داشته باشد، مفاهیم اصلی آن آنقدر ساده هستند که می‌توان با انجام چند نبرد با هوش مصنوعی به عملکرد کلی آن پی برد. مفاهیم ساده آن حتی می‌تواند به فراگیری ارز‌های دیجیتال کمک کند، چرا که برای بازی نیاز به خرید اتریوم و ثبت نام در یک کیف پول است. Immutable شامل انبوهی از اطلاعات در مورد بازی، اقتصاد و استفاده از بلاک چین است، اما بسیاری از آن تنها با خروج از بازی قابل دسترسی هستند.

آینده بازی Gods Unchained چگونه خواهد بود؟

حتی در زمان نوشتن این مقاله هم بازی خدایان ر‌ها شده همچنان جدید است. این پروژه در اواسط سال ۲۰۱۹ نسخه بتا را عرضه کرد و اخیراً Trial of the Gods، “فصل اول” بازی اصلی را منتشر کرده است. Hearthstone یک دوره پنج ساله داشته و بیش از ۲۶۰۰ کارت صادر کرده است، بنابراین اگر Gods Unchained مانند هارت استون باشد، هنوز راه زیادی برای رشد و بهبود بازی با اضافه کردن حالت‌های دارد.

آینده بازی Gods Unchained چگونه خواهد بود؟

اپلیکیشن Immutable نیز قصد دارد Gods Unchained را روی دستگاه‌های تلفن همراه و تبلت‌ها منتشر کند؛ این کار نه تنها به گسترش مخاطبان بازی کمک می‌کند، بلکه راهی ساده به همه بازیکنان می‌دهد تا از مبارزه در هر کجا که می‌خواهند لذت ببرند. البته تیم توسعه بازی به دنبال توسعه زیر ساخت مقیاس‌بندی بازی نیز است. Immutable X قصد دارد بدون مسدود کردن شبکه اصلی اتریوم به بازیکنان امکان بازی دهد.

اگرچه که کارمزد‌های بالای گس اتریوم همچنان مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کرده است. هزینه پک‌ها نیز متناسب با هزینه گس افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، با خرید یک بسته ۲۵ دلاری Legendary، نیاز به پرداخت حدود ۳۲. ۵۰ دلار هزینه گس است. تازه وارد‌ها ممکن است درک نکنند که چرا این هزینه مورد نیاز است، چه برسد به اینکه چرا آنقدر زیاد است. اما خوشبختانه Immutable این مشکل را درک می‌کند و اعلام کرده به دنبال ایجاد راه حل‌هایی برای این موضوع است.

کلام آخر

با اینکه بازی خدایان ر‌ها شده یکی از پیشرفته‌ترین بازی‌های بلاک چینی نیست، اما گنجاندن رمز ارز‌ها آن را به یک بازی پیچیده تبدیل می‌کند. اگرچه که کارمزد‌های سنگین گس اتریوم این پتانسیل را دارد که بازیکنان را از بازی دور کند، اما خوشبختانه، Immutable این مشکل را تشخیص داده و در تلاش است آن را برطرف کند. با این وجود، بازی اصلی در حال حاضر در شرایط فعلی خود عالی است و Immutable فضای زیادی برای تبدیل Gods Unchained به یک رقیب بزرگ در زمینه بازی‌های دیجیتالی دارد.

سوالات متدوال

سوالات متداول

بازی Gods Unchained چیست؟

بازی خدایان رها شده، یکی از اولین بازی‌های بلاک چینی است که به صورت کارتی رقابتی غیرمتمرکز بوده و ارائه دهنده توکن‌های NFT است.

آینده این بازی چگونه خواهد بود؟

این بازی در سال ۲۰۱۹ نسخه بتای خود را انتشار داده و فصل یک نسخه اصی به تازگی منتشر شده است. تاکنون بیش از ۲۶۰۰ کارت در این بازی صادر شده و گفته می‌شود هنوز راه طولانی در پیش دارد.

نکته: توجه داشته باشید این مقاله صرفا با هدف راهنمایی و آشنایی نوشته شده و آکادمی ارز دیجیتال ارزتودی مسئولیتی در مقابل تصمیمات افراد یا عواقب مالی آن ندارد.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
نظرات
۱ دیدگاه

۱ دیدگاه. نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست