اوکی اکسچنج

تحلیل تکنیکال رمزارز تون (TON) در ۷ دی ماه ۱۴۰۱

اکثر شرکت‌های بزرگ، نهاد یا سازمان‌ها سعی می‌کنند کوین یا شبکه بلاک چین اختصاصی خود را راه‌اندازی کنند. پیام رسان محبوب تلگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست، کوین اختصاصی تلگرام (Telegram) روند بسیارخوبی در این بازار نزولی یا به اصطلاح Bearish Market از خود نشان داده است. این کوین با عنوان تون کوین (Ton)، ارز دیجیتال بلاک چین تلگرام عرضه شده است. 

سایت کوین تلگراف این کوین را به عنوان ۵ رمزارز برتر ۲۰۲۲ انتخاب کرده است.

عملکرد رمزارز TON در سال ۲۰۲۲

  • میزان بازدهی: منفی ۳۰.۵ درصد
  • بخش فعالیت: قرارداد هوشمند
  • ارزش فعلی بازار: ۳.۵۲ میلیارد دلار

تحلیل تکنیکال رمزارز TON در تایم فریم روزانه 

در حال حاضر همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود این رمزارز همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است. زیرا قیمت فعلی تا زمانی که بالای پیوت ماژور قبلی (سطح ۱.۸ دلار) باشد روند صعودی است.

آیا این ریزش ۳۰ درصدی رمزارز TON اصلاح قیمت است یا شروع روند نزولی؟ در ادامه با چندین نکته تحلیل تکنیکال به این سوال پاسخ خواهیم داد.

قیمت این رمزارز بعد از یه صعود شارپی تا سطح ۲.۹ دلار هم‌اکنون وارد فاز اصلاحی شده است، همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت به خط ۰.۵ (سطح ۲ دلار) فیبوناچی واکنش نشان داده است. اما فشار فروش بسیار زیاد است که پیشبینی می‌شود قیمت سطوح پایین‌تری را برای حرکت رنج (خنثی) یا حرکت بازگشتی انتخاب کند.
نکته: خط ۰.۶۱۸ فیبوناچی در سطح ۱.۸ دلار قرار گرفته است، همچنین خط POC در ابزار کاربردی نمایه حجمی (Fixed Range Volume Profile) نیز سطح ۱.۸ دلار را به عنوان سطحی با معاملات بالا نشان می‌دهد. سطح ۱.۸ دلار نیز یک گره معاملاتی است، معامله‌گرهایی که در سطوح بالاتر وارد پوزیشن (Sell) شده‌اند این سطح را به عنوان تارگت خود انتخاب کرده‌اند.
بنابراین با توجه به نکته بالا، اگر رمزارز TON توانایی تشکیل الگوهای بازگشتی را در سطح ۱.۸ دلار نداشته باشد و قیمت این سطح حمایتی را به سمت پایین بشکند. می‌توانیم بگوییم که وارد روند نزولی شده است و دیگر این ریزش قیمت فاز اصلاحی ندارد.
درصورت رخ ندادن سناریو بالا انتظار می‌رود قیمت به تارگت‌های ۲.۴ دلار، ۲.۶ دلار و ۲.۹ دلار واکنش نشان دهد.
حمایت‌ها: ۲ دلار، ۱.۸ دلار، ۱.۵ دلار، ۱.۲ دلار
مقاومت‌ها: ۲.۴ دلار، ۲.۶ دلار، ۲.۹ دلار

نکته: این تحلیل صرفا به جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با تحلیل تکنیکال ارائه شده است و هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی جزئیات مربوط به ارزدیجیتال TON در ۷ دی ماه ۱۴۰۱ می‌توانید به اکانت Trading view ارزتودی مراجعه کنید.

۴.۴/۵ - (۳۳ امتیاز)
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست