اوکی اکسچنج

چرا چت‌بات‌ها به بلاک‌چین نیاز دارند؟

چت‌بات و بلاک‌چین

ترکیب دو تکنولوژی جدید بلاک‌چین چت‌بات‌ها می‌تواند جهان را متحول کند. بلاک چین برای بهره وری بیشتر چت بات‌ها در مشاغل مختلف ضروری است. اینکه ما در حال حاضر در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم را هیچ کس نمی‌تواند کتمان کند. تقریباً همه به استفاده از دستیار‌های دیجیتال رایج عادت کرده‌اند. سرعت توسعه فناوری منجر به جایگزینی  چت‌بات‌ها به عنوان منبع اصلی کمک برای کاربران در تعاملات مرتبط با فناوری شده است. انجام پرداخت‌ها از طریق چت بات‌ها در شبکه‌های اجتماعی ممکن است چندان ایمن نباشد، اما با این حال مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. این یکی از دلایل اصلی است که چت بات‌ها علاوه بر موارد دیگر به بلاک چین نیز نیاز دارند.

دلیل اهمیت بلاک‌چین

اکثر کاربران در ابتدا ممکن است از دادن اطلاعات کارت بانکی خود به چت بات خودداری کنند. کاربران به دلیل عدم ارتباط بین طرفین و استفاده مکرر از چت بات‌های ناصادقانه نسبت به این فناوری بی‌اعتماد می‌شوند که باعث می‌شود آن‌ها به طور کامل این فناوری را کنار بگذارند. با این حال، اگر مشتریان بتوانند تاریخچه تراکنش‌های تأیید شده با موفقیت توسط چت‌بات‌ها را مشاهده کنند، ممکن است وضعیت بسیار خوشایندتر باشد و مشتریان احساس اطمینان کنند.

کاربر ممکن است بسیار تحت تأثیر این موضوع قرار گیرد و تشویق به مشارکت شود. صحبت از اعتبار، فناوری بلاک چین رویکردی هوشمندانه برای ایجاد اعتماد است. به عنوان یک ردیاب تراکنش غیرمتمرکز عمل می‌کند و به دلیل فرآیند تأیید چند مرحله‌ای، راهی امن برای وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

اعتماد با بلاک‌چین

ایجاد تکنیک‌های ارزیابی بازخورد بلاک چین ممکن است مفید باشد، اما هیچ چیز با اثربخشی فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) برای تأیید قابلیت اطمینان قابل مقایسه نیست. تعداد دقیق تراکنش‌هایی را که با موفقیت انجام شده و تأیید اعضا را دریافت کرده‌اند را نمایش می‌دهد. ربات‌ها بر اساس تعدادی از معیار‌ها، از جمله تاریخ آخرین تراکنش، مدت فعالیت، مقدار تراکنش‌های سودآور و زمان معمول تعامل مشتری، رتبه اعتماد دریافت می‌کنند.

در حالی که دفتر کل توزیع شده (DLT) به عنوان پایه‌ای برای این نوع سیستم رتبه‌بندی اعتماد عمل می‌کند، می‌توان مکانیزمی برای نشان دادن ارزش اعتماد چت‌بات ایجاد کرد. قبل از پذیرش تراکنش، کاربر باید فرصت ارزیابی ریسک‌ها را داشته باشد. مشتری می‌تواند با دادن رتبه اعتماد به شرکت بر اساس تعداد سفارش‌هایی که با موفقیت تحویل داده شده است، سطح امنیت را هنگام پرداخت برای سفارش مشخص کند. زمان، تاریخ و هویت منحصر به فرد پرداخت پس از پرداخت موفقیت‌آمیز سفارش در دفتر کل توزیع شده ثبت می‌شود. ثبت نام حاوی هیچ گونه اطلاعات شخصی هویتی نیست.

این تراکنش به مرحله ثبت می‌رسد و پس از تأیید شدن توسط همه، بر رتبه‌بندی اعتماد چت‌بات‌ها آینده تأثیر می‌گذارد. در نتیجه این اعتماد بالا، سطح بالاتری از تعامل بین کاربر و فناوری پدیدار خواهد شد.

استفاده از بلاک چین در صنعت بیمه

فناوری بلاک چین را می‌توان در صنعت بیمه به کار برد تا امکان تراکنش‌های همتا به همتا با بیمه‌های خرد را فراهم کند. چت بات اعتبار خریدار و فروشنده را هنگام خرید از طریق یک پلتفرم الکترونیکی تأیید می‌کند و پایگاه داده را برای هرگونه مشکل احتمالی در تراکنش‌های قبلی جستجو می‌کند.

شفافیت قرارداد باعث می‌شود کاربران چت بات از مسئولیت سیستم اعتباری آگاه شوند. ادغام بلاک چین در صنعت بیمه، تعامل کاربر با بازار‌های آنلاین را بهبود می‌بخشد. یکی دیگر از دلایلی که چت بات‌ها به بلاک چین نیاز دارند، رواج کلاهبرداری‌های بیمه‌ای است.

بلاک چین و سرویس گارانتی

فناوری بلاک چین نیز در صنعت گارانتی استفاده می‌شود. مردم اغلب کوپن‌های گارانتی خود را به اشتباه دور می اندازند یا گم می‌کنند. سازمان Deloitte پس از انجام تحقیقات کامل در مورد این فناوری، ساختاری قابل اجرا برای حل این مشکل با استفاده از بلاک چین و چت ربات‌های ایجاد کرد.

هر بار که مشتری اقدام به خرید می‌کند، یک کوپن تضمینی با یک کد QR ویژه دریافت می‌کند. این کد همراه با آدرس چت‌بات که از پلتفرم مسنجر فیس‌بوک استفاده می‌کند، حاوی جزئیات کلی مانند نام محصول، تاریخ خرید و شماره سریال آن است.

هنگامی که چت بات تصویر کد QR را داشته باشد، اطلاعات خرید ذخیره می‌شود. یک‌شناسه شخصی توسط پروفایل فیس بوک مشتری ارائه می‌شود. برنامه QR-code باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود زیرا فروشنده مجبور نیست کوپن را پر کند. ممکن است کد برای آن‌ها روی چک چاپ شود. یک سیستم امن و قابل اعتماد با رابط کاربری آسان می‌تواند با ترکیب فناوری بلاک چین و چت بات‌ها ایجاد شود.

چت‌بات‌ها و قرارداد‌های هوشمند

استفاده از چت بات به تنهایی یک تراکنش پرداخت نیست. اگر هر روز اخبار مربوط به ارز‌های دیجیتال را می‌خوانید، ممکن است از قبل آگاه باشید که از چت بات‌ها برای ارسال و پذیرش تراکنش‌های ارز دیجیتال استفاده می‌شود. با کمک بلاک چین، می‌توان از آن‌ها برای توسعه قرارداد‌های هوشمند که کاربر پسند هستند نیز استفاده کرد.

چت بات‌ها به عنوان یک پلتفرم برای تعامل عمل می‌کنند. آن‌ها در پیگیری شرایط قرارداد نیز کمک می‌کنند. در حین انجام این کار، بلاک چین به عنوان جزء رمزنگاری عملیات چت بات عمل می‌کند. در نتیجه، رقابت سالمی بین ‌چت‌بات‌ وجود دارد و کاربران می‌توانند از میان انواع قرارداد‌های هوشمند انتخاب کنند.

در نهایت

از موارد ذکر شده مشخص است که چت بات‌ها به بلاک چین نیاز دارند. استفاده از چت ربات‌های معتبر توسط اکثر مؤسسات مالی، دیدگاه گسترده‌ای را تقویت می‌کند. به جای استفاده از یک روش پیچیده برای دسترسی به امور مالی، ربات‌های چت کاربران را قادر می‌سازد تا معاملات را مستقیماً انجام دهند. این امر باعث می‌شود مشتریان از مکالمه طولانی با کارمندان بانک جلوگیری کنند. بلاک چین و چت بات‌ها با هم این پتانسیل را دارند که به طور قابل توجهی به اتوماسیون صنعت بازاریابی کمک کنند. فناوری بلاک چین در صنعت بیمه ممکن است به کاربران در جمع‌آوری تمام جزئیات مربوط به خدمات مختلف و تاریخچه خرید کمک کند. کاربران می‌توانند با کسب و کار‌های مختلف بدون نگرانی در مورد امنیت آن‌ها تعامل داشته باشند.

نکته: این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید، فروش یا سرمایه‌گذاری نیست و صرفا جهت آشنا شدن شما کاربران عزیز با ارزهای دیجیتال ارائه شده است و ارزتودی در قبال آن مسئولیتی ندارد.

امتیاز به این مطلب post
نظرات
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

برای دریافت هفتگی بهترین مقالات و جدیدترین اخبار به خبرنامه ارزتودی بپیوندید.

فهرست